425
tapasztalatok, vélemények...
  • PResident Evil
    #1
    nah....

    szóval azért nyitottam ezt a topicot, ugyanis nyáron tervbe vettem egy kis európai látogatást, de mivel ezt saját zsebből kell megtennem, (amugy simán Malév báttyával mennék) ezért szeretném ha olyanok leírnák tapasztalaikat, véleményüket, egyes utakról, vagy jobb lenne ha linkeket adnátok egyes cégeről... mert én kerstem ilyeneket de a 'fapados' szóra bejött barkácsboltól, bárpultig minden, csak járatok nem... szóval aki vágja, és használja is ezeket a járatokad, pls írhon...

    thx
  • FtranX
    #2
    Én ugyan még nem repültem ilyen társasággal, de már hallottam pozitív tapasztalatokat velük kapcsolatban. Egy ismerős csaj pl. a SkyEurope-pal repült Londonba. Az útiköltség oda vissza, a reptéri illetékkel együtt mindössze cca 20 KHUF volt. Azt mondta, hogy teljesen korrektek voltak.
  • PResident Evil
    #3
    nah igen... én is hasonlókat hallottam.... szal nem gáz, és olcsóbban is kijössz... link ? skyeurope.hu ?
  • FtranX
    #4
    www.skyeurope.com

    sztem a legbiztosabb, ha kipróbálod, hogy milyen :)
  • PResident Evil
    #5
    legfeljebb nem fórumozok majd... :)
  • FtranX
    #6
    rendben. majd szólj, mielőtt utazol és ha majd nem írsz utána, akkor azzal a társasággal nem repülünk.
  • PResident Evil
    #7
    oks :)

    de amugy nézem a jegyrendelést... és itt csak bankártyával lehet rendelni... és ha nincs ? :) faszomse megy pestre jegyélrt... vagy hogy vanez ?
  • FtranX
    #8
    hát nemtom, hogy megy, de az oldalon azt írják, hogy utazási irodákban lehet helyet foglalni. (az ismerős neten rendelt)
  • PResident Evil
    #9
    az oké csak hol van iroda ? meg net való rendeléshez kell bankkártya...
  • Botond #10
    germanwings

    nagyon korrekt cég,már többször repültem velük,és semmi gond nem volt,igaz csak német úticélt lehet megcélozni vele
  • Dzsini
    #11
    nincsenek irodáik a fapadosoknak. pontosan ez a legnagyobb spórolás náluk. neten lehet foglalni jegyet, és ott kell kifizetni. esetleg ha elmész ferihegy1-re, ott van 1 skyeurope ablak 1 mosolygóssal, lehet, hogy ott tudsz valamit intézni... vagy telefonon. van a skyeurope-éknak száma, ha kinézted a pontos időt és helyet, akkor feltelefon őket, és úgy is meg lehet oldani.
    (mellesleg skyeurope, germanwings, snowflake, ryanair...)
  • Taranov
    #12
    Nekünk nincs nagy vesztenivalónk...neked sincs sok :D
  • Bandew
    #13
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1068544973
  • cyrus #14
    Nem lehet szar, ha belegondolsz, hogy mikor buszon v vonaton utazol, ott sem kapsz külön kaját, meg ienek, csak felülsz és mész....
    Ezeknek szerintem nemis találó név h fapadosak, mert egyáltalán nem azok....
  • Taranov
    #15
    Dehogynem.
    A levegőben mindig kapsz kaját normális járaton, szóval itt ezt megspórolják.
    Az is nonszensz, hogy nincsen irodájuk, illetve az is, hogy nincsenek összehangolva a járaton, az átszállás.
    Cserébe kárpótol téged az alacsony ár.
    Mondjuk egy átlagos fapados repülőjegy árából (mondjuk 6000 Ft) Intercityvel Budapestről Borsod megyébe.
  • Kata
    #16
    Austrian Airlines. A legfapadosabb légitársaság tán az egész világon... Soha ne utazzatok velük!
  • Dzsini
    #17
    aki nem bír önmagának egy szendvicset megcsinálni / nem bír ki egy 3órás repcsiutat evés nélkül, az utazzon csak a drága cégekkel. én köszönöm szépen megveszem online a jegyet, nyugiban elmegyek a reptérre, felülök rá, és egy busszal bemegyek a belvárosba. harmadannyiból, mint a nagyreptérre, és harmadannyi ügyintézéssel meg kavarással.
    az átszállás meg - túl sok átszállás egy budapest-london járaton mondjuk nem kell :o)
  • I.C.ram
    #18
    Arra nem gondolt senki, hogy egy normál járat odavissza kb. 80k forint, ez meg csak 20k. Tehát nem gondoltatok még arra soha, hogy vajon, miért olcsóbb ennyivel?? Én személyszerint nem mennék szívesen fapadossal.
  • I.C.ram
    #19
    Aha erről tanuskodik az is, hogy a múltkori fapados járat röpke 12 órát késett. Fasza kényelmes lehetett.
  • I.C.ram
    #20
    Annyiban jó a fapados járat, hogy versenyhelyzetet teremt. MEg ugye nem lesz agyon tömve cigányokkal a holland járat :)
  • Cat #21
    http://legitarsasag.lap.hu/

    http://repulojegy.lap.hu/
  • Dzsini
    #22
    ..ami ugyanúgy megtörténik bármelyik járattal, ami műszaki hiba miatt visszafordul. (skyeurope-nál ez volt az első közel 1 év alatt, a malévnál se fordul elő több ilyen arányaiban)

    és azért olcsóbb, mert rengeteg mindent kispórolnak. pl. a helyettesítő járatot, pl. a kiszolgálást (bár innivalót adtak), pl. az irodákat, és a nemzetközi infrastruktúrát.
  • I.C.ram
    #23
    Ha belegondolsz egy 100 férőhelyes gépnél 100*60000=6000000, azaz 6 millió forinttal kevesebb egy járat üzemeltetése kb. Ne mondd már, hogy a kaja, főleg nagykerből drágább ennél, se a többi apróság.
  • Cat #24
    de kell 2 ember, aki a megrendeléseket intézi, kell még néhány, aki a raktározást, belső munkákat szervezi, kell néhány, aki a szállítást (a kaja feltöltése a gépre, takarítás), kell a raktár fenntartási költségét fizetni, kell + személyzet a gépre aki felszolgálja a cuccost, majd utána plusszköltség a takarítás... ha melegétel akkor ezenkívül is még plusz rakat előirásnak meg kell felelni, nem olyan egyszerü ez hidd el
    ráadásul az egész ut max. egy-két óra, minek?
  • The Garrett
    #25
    a fapados járatok milyen géptipussal mennek? Mert az se mind1 hogy csöpög-e a fejed felett a légkondi vagy épp mefázol a félórás úton...
  • I.C.ram
    #26
    Ezek bőven nem kerülnek 6 millió forintba járatonként. A személyzet meg nem járatonként kapja a havi fizetést, hanem mondjuk 40-50 járat után, ami 300 milka.
  • Dzsini
    #27
    azért repcsin nem az útszéli párizsit lehet adni, hanem elég kemény higiéniai és orvosi kötelezettségnek meg kell felelnie - plusz megfelelő hűtőhelyet kell biztosítani ennek a járaton, stb.
    plusz látom nem vagy tisztában a fapadosok árképzésével, de sebaj - nem is neked találták ki ezekszerint. én bejártam 1 hétig az egyesült királyságokat annyiból, amennyiből neked a repjegyed kijönne csak oda. és nálam ez jobban számít, mint egy 2.5 órás repcsiúton, hogy adnak-e kaját vagy sem. (a vonatokon se adtak a múltkor, pedig Pécsre majdnem 3 óra volt az út...)
    amúgy a legtöbbet (ahogy már lent említettem) az irodák nem-létén, és az ebből adódó lényegesen kisebb személyzeten spórolják.
  • The Garrett
    #28
    jah arról nem is beszélve hogy az a kaja amit a nagy cégek adnak se valami nagy etwas.Kb arra jó mint a mekis kaja, hogy jól megéhezz utánna. PL mikor 1x kérni akartam még 1 szelet kenyeret a kajához, aztmondta a kedves utaskisérő hogy: "This is not a bakery"
  • Dzsini
    #29
    #25: egy repülő, ha nincsen megfelelő állapotban NEM kap felszállási engedélyt. úgyhogy itt nem lehet spórolni a dolgon. a SkyEurope-nak amúgy 133fős Boeing 737-500asai, és 30fős Embraer 120asai vannak.
    belül teljesen normálisak, rendbentartottak, tiszták... és nincs rajta kevesebb lámpa vagy légfúvóka, mint a normális járatokon. (persze nem az óriásgépek business-class részlegéről van szó)
  • The Garrett
    #30
    akkor jó. Nekem csak a TU-xxx gépcsodákról vannak elég rossz élményeim.
  • Dzsini
    #31
    28: én meg megettem menet közben a fasírtos zsemlémet, és senki nem nézett úgy rám, mint valami szörnyszülöttre :)
  • FtranX
    #32
    ez a lényeg! ha a gépek rendben vannak, kit érdekel, hogy nem kap az ember kaját?
  • The Garrett
    #33
    Aki több átszállással fog utazni az nem fogja ezt választani. De a topiknyitó eu-i útra menne amire nemjellemző hogy át kellene szállni.
  • The Garrett
    #34
    ált. én se zavartatom magam ha evésról van szó. ez kicsit olyan mint suliban... minek egyek mindennap a suli büfében ha otthonról beteszek magamnak 4 akkora zsemlét hogy 2 napig elélek belőlle, sokkal olcsóbban :)
  • Dzsini
    #35
    egy buszjegy meg nem nagy pénz a "nem fővárosi" reptérről akárhova...

    viszont ami fontos - ha már topiknyitó hozzászólás - hogy minél hamarabb (lehetőleg tegnap) érdemes lefixálni, és lefoglalni a jegyet, mert ahogy megy az idő egyre drágább lesz... és ez a nyári időszakra hatványozottan igaz. (én is megsz..tam, angliában mentem volna egy helyi járattal cardiffból edinburgh-ba, 1font+illeték volt a jegy - vártam 1 hetet, mert valamit még meg kellett nézni, hirtelen 45font+illeték lett belőle... busszal mentem ;) )
  • FtranX
    #36
    hehe, én meg nekiálltam vegyíteni a kapott kólát és a kis üveg Jonny Walkert. :)
  • I.C.ram
    #37
    Te nem vagy tisztába az árakkal: pl. oda-vissza olcsóbb mint csak oda.
  • I.C.ram
    #38
    Állandóan a kajával jöttök! Értsétek már meg, hogy a járatnak kb. 1000 FT/fő a költsége. Ott sem 3 fogásos kaját adnak. Sőt néha meg melegételt sem. pl. KLM járaton egy hamburgert adtak.
  • I.C.ram
    #39
    Megint csak a kajáról dumálttok! Legkevesebb költsége a kaja miatt van egy járatnak.
  • I.C.ram
    #40
    Nekem most unokatesómék voltak fapadossal Spanyolországban, és egy szar kávédarálon utaztak, és azt lesték, hogy mikor pattanak ki a szegecsek a szárnyból...