14123

A repülés szerelmeseinek topikja.
  • Kata
    #1
    A műrepülőgépek non-plus-ultrája, Su-31M
  • Kata
    #2
    (Jurgis Kairys madárkája a képen.)
  • Kata
    #3
    Szintén Jurgis papa, 45°-os felhúzásban. Nem, a gépe nem gyulladt ki, és nem is kártevők ellen permetez: ez jelzőfüst, hogy látványosabbak legyenek a manőverek, mivel tovább megmarad a levegőben a repülő nyomvonalát mutatva.
  • Kata
    #4
    A híd alatt átrepülés a pilóták szerint nem kunszt, csak kívülről tűnik veszélyesnek. Én mindenesetre sikítanék.
  • toto2700
    #5
    csáko!
  • toto2700
    #6
    Rég láttalak!
  • Kata
    #7
    Ezt csak azért, mert tök látványos. :)
  • Kata
    #8
    Ne offold szét a topicot, mert morcos leszek!
  • Kata
    #9
    Ez detto Jurgis papa és detto látványos :)
  • toto2700
    #10
    CSak köszönni akartam, mert már megyek is. Jók a képek. Én is elvezetnék egyet.
  • Kata
    #11
    Oldalazó repülés kis sebességgel, kb. 30 centire a talajtól. Ezt csak az erős motorral, és a nagy vonóerejű légcsavarral rendelkező gépek tudják megcsinálni. Olyanok ezek a gépek a repülők között, mint az autóknál a Forma-1 -es kocsik. Erősek, speciálisak, tutin beállítottak. :)
  • Kata
    #12
    És hogy lássátok, a műrepülésnek minden szép és jó oldalát: Jurgis papa 'szárazedzést' tart Motegiben néhány hostess (racing queen) társaságában.
  • Kata
    #13
    Időnként a halaknak is tartanak légibemutatót. Néha még meg is merítik a gépet, ne kelljen utána a hangárban suvickolni.
  • Kata
    #14
    Van olyan idétlen pilóta is, aki elfelejti magát bekötni. Az ilyen megszívja, mikor hátast fordítja a gépét...
    KATT, mert nagy a kép.
  • Kata
    #15
    Egy kis kipufogógáz egy amerikai bombázógépből.
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    kicsit környezetbarát?
  • Kata
    #17
    Nem állnék még a környékre sem levegőt venni...
  • peet69
    #18
    Cia
    Újabban repülő bu*i lettél ???
  • Kata
    #19
    Ide kellenek azt hiszem a legjobb képességű pilóták:
  • peet69
    #20
    Nem túlságosan szükséges mert nagy nyomásu levegővel lökik ki a gépeket ugy hogy mind1
  • peet69
    #21
    Ezt nem sokára felváltja az elektro mágnesesség
    csak az még túl uj és nem biztonságosak a tesztek
    ezért szárazföldön csinálják
    de szupi lesz ha készlesz
  • Kata
    #22
    Türelmetlenebb turisták már itt leugorhatnak a bícsre:
  • [Walaki]D`Lair
    #23
    Megsúgom, az amcsik már az 50-es években azt tesztelték...;)

    Lásd 55-ös Rosvelt-i "UFO" katasztrófa...
  • Kata
    #24
    Dehogynem. Nem a felszállásra gondoltam, hanem magára az anyahajó üzemre. A leszállás a világ leggikszeresebb dolga ezekre a teknőkre. (Nem magamtól találtam ki.) Csak a legjobb képességű pilóták szolgálhatnak ilyen hordozókon, és ha jól tudom, max. 4 évig. A leszállások mind fizikailag, mind pszihésen megterhelik a repülők személyzetét.
  • Kata
    #25
    Itt minden utas türelmetlen lehetett, mert mindjárt a strandon szálltak le...
    KATT
  • Tuvok #26
    Szép P51-es !
  • [Walaki]D`Lair
    #27
    LOÁL
  • [HUN]PAStheLoD
    #28
    én ha azon az imbolygó teknőn lennék jobban aggódnék mint a levegőben egy jól összerakott madárral :] mert a hajón nincs katapultod ... :P
  • peet69
    #29
    Persze eltalálni a fékekötelet nem könnyű munka
    és azis mekkora hogy akkora energiát levezetnek
    a hajó alatt egy csmo mechanikai szarság van ami segítségével lasítják le a gépeket
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    hah mázli hogy nem ment még egy pár métert ..
  • [Walaki]D`Lair
    #31
    IMBOLYGÓ TEKNŐ????? Azért ezek 100.000 tonna felett vannak....nem jellemző, hogy imbolyognak...:)))
  • [Walaki]D`Lair
    #32
    Nem a hajó alatt a víz van....:PPPPP


    a fedélzet alatt péterem, a fedélzet alatt...;))))
  • Kata
    #33
    Kár, hogy Su-31M típusú modern műrepülőgép. :DDDDDDD
  • Kata
    #34
    Nem imbolyognak, "csak" épp méretüknél fogva több métert emelkednek-süllyednek másodpercek alatt. Az meg elég, hogy ne a fedélzetet, hanem a hajó hátulját trafálja telibe a pilóta...
  • Tuvok #35
    Az egy leszerelt P51 Mustang.

    Hasonlításképp:
  • Kata
    #36
    Attól még igénybe vesz szervezetet, mindent... Azért 80-90 méteren megállni 300 km/h-ról 0-ra nem egy élmény.
  • [Walaki]D`Lair
    #37
    Hát azért másodpercek alatt nem, mert van akkora tehetetlensége egy ekkora hajónak, hogy ne csapkodjon a fedélzet...:D
  • Kata
    #38
    Az első 8 képen, amit belinkeltem, ugyanaz a Su-31 típusú repülő van. Szemorvos látott már? :)
  • Kata
    #39
    A másodpercek alatt 10-20 mp-t értettem, nem 1-2-t.
  • Tuvok #40
    A #3 egy Mustang, a többi lehet, hogy nem.