36
Elromlott a GeF 3-asom hűtője!
  • Redfox
    #1
    Hellóka!
    Segítséget szeretnék kérni, hogy hol lehetne külön venni egy GeForce 3 Ti 200-asra való Inno 3d hűtő ventillátort, mert ami rajta volt az elromlott, és nem akarom, hogy besüljön a kártya, mert elég forró szokott lenni.:(
    A segítségeket előre is köszi!
    Redfox
  • tudatlanka
    #2
    Pl :Aqua de ez csak egy példa volt VGA hütőt kell venned külön ventit nem biztos hogy kapsz.Egy kis barkács meló és fenn van mert nem mindegyik azonos méretű(a rögzitő bilincs előfordulhat hogy a memoriához hozzá ér) egyszerűbb ha beviszed magaddal a kártyát és megnézed hogy hiba mentesen feltudod rögziteni otthon.
  • stone
    #3
    Én is így jártam a Ti200-ammal és vettem rá egy Titan cooler settet. Az valóban igaz hogy a mem hűtőbordához hozzáér a rögzítő úgyhogy le kell vágni belőle.
  • Pill
    #4
    Detto.
    Én is egy titan csonagot vettem és jól muzsikál.
    Iagz az egyik borda 2 ágát szét kellet hajlítqnom hogy ráférjen.
    Te meddig tudod elhúzni a kártyád?
  • Falconer
    #5
    Szerintem a Mistralban van a legnagyobb választék a zilyen mindenféle kis biszbaszokból. Ott a legvalószínűbb hogy találsz.
  • stone
    #6
    200/460. Itt még nem szemetel, de nem látom értelmét húzni mert a dx9.0-ás játékoknál így sincs semmiféle teljesítménynövekedés. Egyébként nagyon strapabíró kártyának tartom, nagyon nehéz megölni. Például Winfos alatt a képernyő beállításainál van olyan opció hogy monitor kikapcsolása, és ha ezt használod akkor a Gpu ventillátora megáll ha aktív és olyan meleg a hűtőborda hogy a kezedet megégeti. Régen használtam ezt az opciót mert hangos volt a gyári venti és napokig ment ilyen forrón de még mindig él.
  • fachox
    #7
    Nekem is ilyen próblémám volt és vettem Zalman Passzív, zajtalan VGA hűtő, "heat pipe" technológiával GeForce és Radeon 9xxx kártyákhoz is jó.Mindenféle feszegetés és átalakítás nélkül ráment.
    bővebben
  • Redfox
    #8
    Köszike, ez a nyerő, már meg is rendeltem.:) Köszi mindenkinek aki segített.
  • stone
    #9
    Én nem mertem Zalmant venni mert a boltba nem tudták megmondani hogy rámegy-e. A mem hűtőbordák nem tartják ki? Vagy azokat lecserélted?
  • #10
    Több fajta cuccost adnak a Zalmanhoz, hogy akármelyikre rámenjen, ráadásul azoknak a feje is tágítható - szűkíthető...
    Tökéletesen rápasszol akármelyik olyan karira, amelyiken van két lyuk!
  • fachox
    #11
    Mint irtam:"Mindenféle feszegetés és átalakítás nélkül ráment." semmi nem zavart be!A kártyán a gyári mem hűtök vannak rájta!
    Holnap képet is tudok rákni.
    Azt azért nem irtam hogy ZM80C-HP van!
    De ha teheted akkor ZM80D-HP-t vegyél ja és erre még várni kell egy picit ez így néz ki:zalman D-HP
    Ez meg segíthet hogy kell összerakni mert a leírás egy picit érhetetlen:Install here --> klikk
  • fachox
    #12
    Azért adnak hozzá többféle cuccot mert ha Gf kártyád van akkor a kisebb hűtöborda(procira)kell;de ha ATI kártyád van akkor a másik a nagyobb!!
  • stone
    #13
    Pont ezt a hűtőt néztem ami neked van. Mostmár mindegy, de azért jó tudni.Thx!
  • fachox
    #14
    Bocs de nem holnap hanem még ma felrakom a képeket:
    kép
    kép2
    kép3
    kép4
  • stone
    #15
    Nagyon sirály. Jól elfér alatta még a ram hűtőborda is. A Zalman milyen meleg egyébként?
  • fachox
    #16
    Annyira nem melegszik ha jó a ház belső hűtése ha ez meg van akkor ezt a VGA-t fel lehet húzni max-ra(175@250!!!) de ha nagyon melegszik akkor érdemes venni egy Zalman ZM-OP1 ventit
  • stone
    #17
    Neked bírja stabilan 250-en szemetelés nélkül? Ha esetleg van futuremark eredményed írd már ide légyszi húzva és anélkül.
  • fachox
    #18
    húzni még nem hútam mert elég régi a kártya és nincs másikra pénzem.
    De az alap értékeket(nagyobból 6900 simítás nélkül simítással 4000-4300) felrakom párnap múlva!
  • stone
    #19
    Ok! Nekem is ezért van még meg mert no cash.
  • M@TriX
    #20
    Mondjárt már légyszíves egy-két ötletet, hogy az 5900XT-mre milyen ventit rakjak. Mert ezek csak bordák, de nekem aktív hűtés kellene. ;)
  • stone
    #21
    Kapsz hozzá gyári Zalman hűtőt.
  • fachox
    #22
    Szerintem Zalman-t vagy Titan cooler settet amelyik neked bejön és árban is megfelel.
    De inkább a Zalman-t ajánlóm mert passzív és csak jókat hallottam róla.
  • fachox
    #23
    Nem!!
    #16
  • fachox
    #24
    Bocs ezt kihagytam:
    ZM-OP1
  • stone
    #25
    Ja ok. Akkor a tied nem olyan.
  • fachox
    #26
    Zalman ZM80C-HP
    "Ha Nvidia GF 5800 vagy nagyobb kártyád van akkor minden képpen használj (#24) ventilátort"!!!!
  • fachox
    #27
    Nekem ZM80C-HP van erre HA AKAROK AKKOR RAKHATOK RÁ ZM-OP1-t.
    De ha megnézed a képeket akkor láthatod hogy nincs rajt!!
  • stone
    #28
    Akkor mégiscsak jól gondoltam. Láttam hogy nincs rajta (a tegnapi képeken), gondolom igy se valami meleg. Én is így akartam csak mint írtam nem tudtak rá választ adni hogy rámegy e. Amúgy milyen áru a Zalman venti?
  • fachox
    #29
    Ezt hogy érted:"Amúgy milyen áru a Zalman venti?"
    Minőség, árban, hogy áruják...
  • stone
    #30
    Úgyértem: menyibe kerül? Bocs az elírásért.
  • fachox
    #31
    Amúgy ennyire érthetetlenül írok?
  • fachox
    #32
    7000FT ért vettem én de van 6500-ért is
  • fachox
    #33
    A venti az 2000Ft vagy 2500Ft bolttól függ
  • stone
    #34
    Nem, minden világos.
  • M@TriX
    #35
    ez már jobban néz ki, itthon lehet kapni így, azaz inkább az , hogty hol.- ;)
    Mert nem pesti vagyok.
  • fachox
    #36
    Lehet!
    rendelhetz is pixel