56
Cold War Conflicts - Days In the Field 1950-1973
  • a.carkey
    #1
    Cold War Conflicts - Days In the Field 1950-1973

    A Sudden Strike engine felhasználásával egy újabb NEM II. Világháborús RTS.

    Cold War Conflicts - Days In the Field 1950-1973







  • greco
    #2
    A képek alapján elég gagyinak tűnik.
  • greco
    #3
    Bár nekem a Sudden Strike sem jött be igazán.
  • Tom3 #4
    Gép igény?Demó?

    Szerintem egész jó a grafika.

    Örülnék ha ezen elmenne:
    Celeron 433Mhz
    Geeforce 2 MX 400 64Mb
    256Mb Sd ram

    Remélem igen.
  • Tom3 #5
    Ja és kicsit nagyok a képek.
  • robotnyk
    #6
    elmegy rajta.

    System Requirements

    Windows 9x/ME/2000/XP
    Pentium III 500 MHz CPU
    128 MB RAM
    16 MB Graphics Card
    DirectX
    Sound card

    Amúgy a játék annyira Sudden Strike 2, hogy még a menü is tök ugyanaz. a gmx media a kiadó akik a matrix gamesel együtt inkább az élethűségre, részletességre helyezik a hangsúlyt, nem a külcsínre. (lásd hexás, windows ablakos, 2Ds, körökre osztott, de véresen komoly stratégiai játékok)
  • Tom3 #7
    A Processzor miatt lehet hogy kicsit akadna de nem baj.
    Merre lehet letölteni?
    Egyáltalán már le lehet szedni?
  • robotnyk
    #8
    reggel szedtem le ftpről, de smsweben is fent van már szerintem. itt határozottan fent van.
  • Tom3 #9
    jó a játék?
  • Axon
    #10
    Végre sikerült beszereznem. Tegnap lecibáltam a warezcenterről.
    A demo már régóta megvolt és nagyon vadásztam erre a progira. Elvileg már vagy 2 hónapja megjelent és azt hittem nem lesz fent a warez oldalakon.
  • Axon
    #11
    Az Észak-Korrea -i kampányt nyomom. Remek ötletnek tartom a kezdését, ahol egy rakás civil kis sárga rohangál, majd egyszercsak ledobják köppenyeiket és már katonaruhában AK47-el tökig felszerelve, rátámadnak az őrökre.
    A tank mellett kint cigerettázgat a két soför, ha lekaszabolod őket, akkor el tudsz foglalni rögtön egy tankot. Ezután jön egy kisebb csapat katona, egy távcsöves officer vezetésével.
    Nagyon kell rá vigyázni, mert nagyban megkönnyíti a továbbiakat.
    Ha megtisztítottad a kis falut, akkor jön megint néhány egység, önjáró löveggel és 3 orvossal.
    Érdekes volt, hogy egy orosz su85-ös önjáró páncélelhárítót ad. A repülőteret megtisztogattam, amikor be kellett fejeznem. Megtaláltam a repülőt. Egy légcsavaros gép volt, de nem volt alkalmam megnézni a típusát.
    Már várom, hogy a 3 pilótámat beleültessem és kipróbáljam.
  • Axon
    #12
    Sokan elhúzták a szájukat a játék láttán.
    Végül is nem mai darab a Sudden Strike 2, bár nekem a mai napig a kedvencem és fent van a gépemen az összes mod-jával együtt.
    Mondjuk az is igaz, hogy az első profi modok már jó régen kijöttek hozzá, pedig azokban is rendesen voltak új egységek és a régiek is át lettek szerkesztve.
    Az is igaz, hogy az egyik legnagyobb modkészítő az APRM, Hidden Stroke nevű modja decemberben jött ki (ezzel meg is pecsételve a komplett téliszünetemet ). Már azt is kiadhatták volna külön játék ként nem pedig mod ként. A CWC is tulajdonképpen egy mod.
    Nem igazán értem miért jelent meg külön játékként, tartalmazva az alapjátékot.
    Mindenesetre én nagyon örülök, hogy időt és fáradságot nem sajnálva elkészítették ezt a kiegészítőt.
  • Axon
    #13
    Érdekes eltünődni miért olyan népszerű még ma is ez a játék.
    A külföldi oldalakon még ma is ontják hozzá a fanatikusok a pályákat szinte naponta kerül fel egy-egy újabb. Ha valaki próbált már szerkeszteni vele egy igazán profi pályát az tudja, hogy mekkora meló is az.
    A népszerűségének a titka véleményem szerint, hogy nincs igazán riválisa.
    Most elsősorban a Blitzkriegre gondolhatnak sokan. A Blitz egységeit tekintve felveszi sőt esetenként túl is szárnyalja a sud-ot, de pályái egyhangúsága, hamar felejtésre ítélte. Szörnyen egyhangú negyvenedjére is ugyanazokon a pályákon végigmenni.
    Talán az idén megjelenő Panzer lehet az igazi trónfosztója. Ahogy elnézem az alakulását, valamiféle 3d-s sud-nak tudnám definiálni. Ha a panzers tudja hozni azt a mennyiségű egységet amit a sud tartalmaz és azt a hihetetlenül változatos terepet, akkor egyértelműen átveszi a sud helyét.
    Mondjuk az is igaz, hogy anno a sud1 még igen kevés egységet és pályaelemet tartalmazott. Majd csak a kiegészítő és a modok megjelenése után vált igazán változatossá a progi.
  • PREMIERE1
    #14
    Inkább az Officer vagy a European Command vagy mi most a neve a WW2 RTS-nek ...
  • Axon
    #15
    Nevekkel én is bajban vagyok, de láttam egy remek kis programot lehet, hogy azt amelyikre te is célzol, amely a Sud és a panzers keverékének tünt és roppant jól nézett ki. Volt róla néhány kép is, de ez is nevet váltott nem túl régen így fogalmam sincs mi a neve, majd utána nézek.
    Egyébként Stalingrad néven is jön egy hasonló játék. Amint viszont megnéztem rögtön látszott, hogy a Blitzkrieg engine-jével készített játék. Szinte 100 %-ban úgy nézett ki. Szerintem nyomnak bele egy-két új egységet, meg néhány új pályát.
  • Axon
    #16
    A CWC-hoz már letölthető 8 új pálya.
    Innen:
    CWC pályák
  • PREMIERE1
    #17
    Szerintem ezek lesznek nagyon jók:

    Officers

    Wartime Command: Battle for Europe 1939-1945

    Soldiers: Heroes of World War II

    Meglepődnék, ha ezeket überelné akár a Panzers is ... :(

    A Wartime Commandot tuti semmi! :)

    Ha nem cseszik el, esetleg még ez is bekavarhat. Ha nem cseszik el ...
    Blitzkrieg II
  • PREMIERE1
    #18
    Ez már nagyon jöhetne! :(

    Wartime Command




  • Axon
    #19
    Az Officers és a Wartime Command nagyon szép csak egy kérdés merül fel bennem. Hogyan kell velük játszani. Egyfajta Combat Mission féle irányításra tippelek, de az számomra túl van bonyolítva.
    A Blitzkrieg 2-t én is remélem, hogy nem rontják el, ha követik a sud2 által kitaposott ösvényt akkor remek kis darab lehet belőle.
  • Axon
    #20
    Soldiers: Heroes of World War II !
    Ez az!
    Erre gondoltam.
    Ebből láttammár képeket és úgy gondolom ez lehet az új etalon a sud stílus kategóriában. Ha ehhez is annyi mod és plusz pálya készöl majd, akkor biztos befutó. Persze ebbe még a Panzers is beleszólhat, bár véleményem szerint az egy picit másabb kategória.
  • Axon
    #21
    Elakadtam.
    Ez igazán ritka egy ilyen rts-ben.
    Észak-Korea kampány első pálya.
    El kell foglalni egy repülőteret és az ott található bombázóval letarolni az ellenfél harckocsijait.
    Az első bombázás után az ellenfél egy vadászgépet küld a tankok fölé, ami lelövi a bombázóm. Első bombázásra max a harckocsik egyharmadát sikerül elpusztítani. Másodikra, ha mázlid van akkor tudsz még egyszer bombázni, de azután garantáltan lelövi a vadászgép a bombázód. Így ott marad még egy rakás tank és nem tudom befejezni a küldetést. Már próbálkoztam vagy 50 szer de 2 bombázásból lehetetlen elpusztítani az összes tankot. Sőt az első támadás után a tankok szét is szóródnak, így számításaim szerint 5-6 támadást is kellene indítani a tankok ellen, hogy mindegyiket megsemmisítse a repülőm.
  • Axon
    #22
    Megoldottam az Észak-Koreai kampány első pályáját.
    Amikor először bombázod a repülővel a tankokat, akkor jön egy vadászgép. Na most akkor nyugodtan bonthatsz egy sört és elolvashatsz 2 fejezetet a Háború és Békéből.
    Egy olyan 15-20 perc után lejár a vadászgép járőrözési ideje és elmegy. Ezután már szétbombázhatod a tankokat.
  • Axon
    #23
    A 2. pálya roppant érdekes. Mivel az első pályán játszódik és minden úgy van szétbombázva, ahogy az első küldetésben szétlőttem. Nem emlékszem, hogy a sud-ban volt hasonló megoldás. Most bánom csak, hogy a repülő tér körül minden figyelőtornyot szétbombáztam.

    Itt egy amerikai támadást kell hátrálva feltartóztatni, amíg a felmentő seregek meg nem érkezik. Mondjuk nem tudom mikor jönnek, mivel nem számol egy óra visszafele.
    Az ellenség bombázással kezd, ahol majdnem minden légvédelmi ágyúmat szétbombázza. Ezután jönnek a csapatszállító helikopterek. Ez remekül vannak megcsinálva. Leereszkednek a kommandósok és elfoglalják az összes ágyúmat és mortaromat. Közben pedig a tüzérsége elkezdi lőni azokat a területeket, amiket a kommandósok látnak. Úgyhogy gyakorlatilag mindenem megsemmisült, nem volt mivel feltartózatnom az ekkor induló páncélosokat. Két hídon jönnek át. Érdemes felrobbantani őket, bár nem tudom, hogy azután meg tudom-e javítani, ha majd ellen kell támadni. Lehet, hogy nem és akkor máris elszállt a küldetés.
    Egyébként az egyiket amúgy is sikerült szétlőnie egy híd elé állított páncéltörő ágyúmnak, amikor rámentek az amerikai tankok, de egy szerelőkocsi rögtön elkezdte javítani.
    Mondjuk ez szimplán csak egy próba volt, hogy megnézzem mire is számíthatok, de nem sok ötleten van, hogyan lehetne megoldani ezt a pályát.

    Talán ha elvonszolnám a légvédelmi ágyúkat az elején, hogy a repülők ne tudják lebombázni, akkor szétlőhetném a kommandósok helikoptereit. De szerintem egy radarállomással látja hol vannak az ágyúk és úgy is oda bombázna.

    Ami remek újítás az a radar állomások, amikkel egy-egy ellenséges területet figyelhetünk meg.
  • Axon
    #24
    Tegnap ismét volt időm folytatni a küldetésem.
    Érdekességképpen megjegyzem, hogy Észak-Koreával újrakezdve a 2. pályát, már egy teljesen új pályát kapunk. Az 1. küldetésben szétlőtt tereptárgyak míg folyamatosan játszuk addig a 2. küldetésben is ugyanúgy szét vannak lőve, addig ha újrakezdjük a 2. küldetést, már minden tereptárgy ép.
  • Axon
    #25
    Bejött az elképzelésem.
    Első lépésként a légiereje megpróbálja szétbombázni a légvédelmemet.
    Alrébb vonszoltam a légvédelmi ágyúkat, így csak a hűlt helyüket bombázzák.
    Ezután jönnek a csapatszállító helikopterek a kommandósokkal, amiknek egy részét szétlő a légvédelmem, a többit a területen szétszort katonáim semlegesítenek.
    Két hídon indul(na) meg ezután a támadás. Az egyik hidat felrobbantottam és az érkező szervízkocsikat kilőttem. A 2. hídon viszont özönlenek az amerikaiak rendesen.
    Statikus védelmet építettem ki. A legrosszabb, hogy egy büdös nagy nehéztüzérségi üteg folyamatosan lövi az egységeimet.
    A legnagyobb fájdalmam, hogy az egyetlen 160-as mortáromat elfoglalták a kommandósai, az érkező felmentő egységeim pedig szétlőtték a mortárt a személyzetével együtt.
    A tüzérsége miatt szinte csak másodpercekre lehet feltartóztatni a páncélos ékeit. A rendelkezésre álló páncéltörő ágyúkkal simán fel lehetne tartóztatni, de szinte rögtön odapörköl a tüzérség, így szinte lehetetlen a védekezés.
    A statikus védelmemnek köszönhetően sikerült addig eljutnom, hogy már "csak" 6 perc volt hátra a felmentő sereg érkezéséig, amikor elfoglalta a repülőteremet és vége lett a küldetésnek.
    Mondjuk az a 6. perc még egy örökké valóság lett volna, nem tudom hol lehetne még addig feltartóztatni őket.
  • Axon
    #26
    Csak egy dologban bízhatok.
    Az egyetlen repülőgépemet feláldozva megpróbálom szétbombázni a tüzérségét. Remélhetőleg egyhelyen vannak felállítva az ágyúk, így egyetlen kamikaze akcióval megpróbálom semlegesíteni.
    Mondjuk ehhez az elején el kell jutnom gyorsan a radarrállomáshoz, mielőtt a legiereje szétbombázná és bemérni hova vannak telepítve az ágyúi.
    Ha ez nem működne, akkor marad a vaktában keresgélés és folyamatos visszatöltés cheat :-)
    A tüzérség semlegesítése nélkül szinte lehetetlen megcsinálni a 2. küldetést.
  • robotnyk
    #27
    ez sem lett egyszerű játék :)
  • Axon
    #28
    Naja, semmi szivarozgató, csípőből tüzelő, közben kokakólát iszogató reklámhősök.
    Néha lábat lóbálva átdöbörög egy komplett küldetésen az ember és húzza a száját milyen könnyű, máskor pedig legszivesebben letörölné a gépéröl a sok fusztráció miatt.
  • zsoleszq
    #29
    Üdv keresnék olyan hozzáértő emberkét aki tudna segíteni Cold War Conflicts Észak-Korea 2.pálya küldetését megoldani!
    Üdv Zsoleszq
  • zsoleszq
    #30
    már tárgytalan mert sikerült megoldani:) de azért köszi a segítséget:(
  • Axon
    #31
    Köszi a mentést a 2. pályáról. Így újrakezdve már sikerült megcsinálni.
    Bár egy picit keserű a szájízem mert nem túl sportszerű eszközökkel győztem a 2. pályán.
    A helikopterek megjelenésekor felküldtem a repülőt, ami 3 helikoptert is leszedett mielőtt azok ledobták volna a kommandósokat. Ezután viszont lelkesen az üres helikopterek után vetette magát és mindegyiket levadászta. A hidak elé állított ágyúk és tankok, az átözönlő tankokkal együtt a hidakat is felrobbantották, így azok utána nem tudtak átkelni. Szépen letelt az idő és teljesítettem a 2. pályát.
    Most a 3. pályán vagyok, de most nem tudtam belekezdeni.
    Azt mindenesetre örömmel könyveltem el, hogy ad egy csomó páncélos egységet. Így már méltó revansot hetek az eddigi sérelmekért :-)
    Végre én támadok és nem kétségbeesetten védekezek egy maroknyi elszánt egységgel.
  • Axon
    #32
    Az feltünt a mentésedből, hogy neked maximum sebességre van állítva a játékmenet. Nem túl gyors a játék számodra?
    Én közepes sebességen szoktam játszani, ez közelít a reális szinthez. Itt már jobban lehet taktikázni és lehet gyönyörködni a tankcsatákban.
  • Axon
    #33
    A borítója:



    Azért mégis csak jó lenne beszerezni eredetiben...
  • Axon
    #34
    Itt az eredeti is:

  • Garrett10
    #35
    hali
    megtudnátok mondani honnann tudom letölteni ezt a játékot!
    mert a wanadoon nem találom
    kösz
  • pepe88
    #36
    Hogy tudtátok megoldani az egyiptomi kampány 3. küldetését?
  • Axon
    #37
    Ha jól emlékszem az egyiptomi kampány első küldetésében kellett átkelni azon a széles folyószakaszon vagy csatornán. Na nekem már az nem sikerült. Átkelve a vizen mindenhol egy meredek emelkedő kezdődött, dugig rakva ellenséggel, beásott tankokkal. Na ott elvéreztem.
  • pepe88
    #38
    pedig az könnyű főleg ha az jobb szárny felőli emelkedő legelején lévő ágyúkat és a partszakaszt azzal a két alig észrevehető tüzérségi megfigyelőbódéval szétszeded hídfőt építesz ki a gyalogsággal meg a kétéltűekkel.
    aztán csak megvárod míg elkészülnek a pontonhidak és átkelnek a tankok is
    akkor már csak végigmégy a pályán és kész
    a lényeg hogy mindennel ami van lődd szét a partszakaszt
  • pepe88
    #39
    a koreai kampány első pályáján az elején azzal a kis maroknyi csapattal kell elfoglalni a repteret
    ez sikerült is de nem kapok pilótákat nem tudom miért
    anélkül meg nem száll fel a gép
  • Axon
    #40
    A Koreia pályát pedig végig toltam. Ha jól emlékszem az első kettőt is.
    Simán fel tudtam szálni a repülővel, de már nem emlékszem, hogy honnan voltak hozzá pilótáim.