194
  • Cat #1
    Egyetértek, ezek az állítások olyanok mint egy vírus. A fő gond az, hogy az emberek egy része számára ezek nem nyilvánvaló hülyeségek, a könyvek, videókazetták komoly bevételeket jelentenek az ezoterikusok számára, sőt, nyugodtan állíthatom, hogy sokan csak és kizárólag a hiszékeny emberekből csinálnak hasznot, mert olyan sokan vannak, hogy üzletet lehet rájuk alapozni - Magyarországon is!
  • mrzool
    #2
    Én sokáig próbáltam vitázni az olyen balfaszokkal (elnézést a kifejezésért, de találobbat nem tudok), akik szerint nem volt holdraszállás, a NASA mindent rejteget, a Mars tele van idegenekkel, etc, etc... Aztán ráuntam, mert tényleg szaporodnak, mint egy vírus. Fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni. Mert hiába vannak Plaithez hasonló emberek, akik megírják a cáfolatokat - a buta átlagemberek úgysem azokra vevők, hanem az áltudományos faszságokra.

    A Badastronomy weblap és a fóruma egyébként tényleg nagyon jó, ajánlom mindenkinek...
  • FtranX
    #5
    hinni nem kell semmiben!
    Tényeket lehet elfogadni, vagy álltásokat bizonyítani.
  • FtranX
    #6
    A New Age ellen nagyon nehéz védekezni, mert az emberek szeretnek álomvilágban élni. Sokkal kényelmesebb egy áltudományos blablában hinni, mint az átlagember számára egyre inkább érthetetlen -valódi- tudományt megérteni.
    Meg mennyivel izgalmasabb az, hogy a Nasa eltitkolja egy hajdani értelmes civilizáció maradványait, mint hogy sikerült folyékony víz nyomait találni?
  • Rincewind
    #10
    Én sem hiszem, hogy mestererségesek lennének ezek az alakzatok. Főleg az az arc! Simán természetes eredetű, egy domb. A "féreg" viszont érdekes, mert különböző irányokba néznek a redők, amit homokdűnéknek mondanak, pedig szerintem azok nem lehetnek dűnék, mert egy irányba kellene nézniük.

    Hehe tök úgy néznek ki, mint az Alien-ek szerves járatai... :D
  • Pepito
    #11
    Ha az embereknek olyan arca lenne, mint a kárterek, akkor tele lenne arcképekkel a Hold meg a Mars is, a többi bolygóról és holdról nem is beszélve.

    Ezt úgy hívják antropomorfizálás. Nincs mese, mindent magunkhoz viszonyítunk, a saját képünket látjuk a tárgyakban. Megszemélyesítjük őket.

    Ez a Windows is csak szivat! Antropomorfizálás.
  • Pepito
    #13
    KRÁTER!! Nem kárter!!

    Ugye, hogy szivat! :D
  • FtranX
    #14
    tényleg hasonlít egy transformer robotra!! :DD
  • RocketyATwork
    #15
    jönnek a zöld emberkék ezek szerint, mindig is tudtam.
  • Falabu #16
    Engem a Mars Mentőakció című filmre emlékeztet abba volt ilyen "fej" a Marson! Odamegyünk és kinyílik és megtudjuk hogyan született a Föld....
  • Falabu #17
    És akkor azokat a nagy "férgeket" mihez hasnollítjuk magunkon?:)
  • Dzsini
    #18
    Erich von Däniken méltó társa lehet ez a fickó :)))
  • nenad
    #19
    tenyek, de a gond hogy nincsenek tenyek.az info amit kapsz tvn/ujgason/neten keresztul m,ar szazszor bebizonyitotta hogy kamu.Legyen az nagy tudomanyos felfedes, vagy barmi mas.

    szar ugy , en nem hiszek egyiknek sem...
    de nyitott vagyok mindketto fele.
  • Inquisitor
    #21
    "Richard Hoagland a CNN műsorán, kezében a marsi Arc fényképével"
    Ez nem fénykép, ez egy számítógépes programokkal agyonbuzerált kép ... arról az "ojektum(c)"-ról sose készült szemből kép.
    Nem mellékesen elég nagy számú pontból olyan ábrát húzok össze amilyet akarok ugye :)
    Az ázsiaiak szerint meg egy nyúl van a Holdon.

    Azok a bordák érdekesek, szerintem sem dünék, de attól nem gondolom, hogy férgek lennének ...

  • item
    #22
    THE TRUTH IS OUT THERE...
  • shim
    #23
    az arcról láttam egy érdekes képet. egész egyszerűen más szögből is lefotózták és simán látszott h egy nyamvadt természetes domb és sehol sem volt arcformája.
    az hogy volt élet sztem biztos de h most is van az gyökérség 1xrűen.
  • Pakosz
    #25
    Kuldjuk fel, Annetkat majd o a vegere jar :DD.
  • xavier
    #28
    a vélemények nagy része nem a másképpen gondolkozók ellen szólt, hanem ez ellen a hülye fantazimajom ellen aki dec.6 -án nem a mikitől kapja a csomagot hanem az idegenektől
  • Sephi
    #30
    A fenet! Azt az arkepet mi csintaltuk a haverokkal amikor a mutkor ott voltunk.... nem gondoltam volna hogy ekkora port kavar :(
  • Inquisitor
    #32
    "Látni még biztos nem látad az elektront keringeni az atommag korül."
    És nem is fog, ez az 1920-as évek óta közismerten ostoba elavult közhely, már többen követelték ezen dezinformáció eltávolítását a tananyagokból. Mindhiába :]
  • mrzool
    #34
    Kösz, hogy vállaltad a neved... Gerinced van?
  • mrzool
    #35
    "rengeteg dolgot nem árulnak el nekünk átlagos embereknek ..mért??"

    Mit nem árulnak el?

    Van egy nagy gond a mai tudománnyal: évekig, évtizedekig kell tanulni, hogy egyáltalán fel tudd fogni miről van szó. Nincs királyi út...
  • Dredd
    #36
    Azért a "tudományos tények"-ben való vakhit szerintem pont olyan, mint a Daniken-féle okosságokban való vakhit! Az értelmes embert a kritikai érzék különbözteti meg az átlagostól, vagyis hogy nem hisz el semmit fenntartás nélkül, csak azért, mert azt mondta a TV/nagy tudós/egyetemi tanár, stb. 500 éve még megégették aki azt mondta, hogy a Föld gömbölyű. Mme Curie felvételét elsőre megfúrták a Francia akadémiába, mert nő volt, tudományos eredményeire tekintet nélkül. A mai akadémikusok/tudósok pont ugyanilyen féltékenyen őrzik az "igazságaikat", aki mást állít már csak azért is támadják, mert ezzel quasi az ő tekintélyüket rombolja. Ráadásul a tényeket ugye a tudomány igazolja. De észre kell venni, hogy minden tudomány axiómákon alapul, amelyeknek az igazoló erejét a közmegegyezés adja. Vagyis emberek "hite"....
    Nem azt mondom, hogy készpénznek kell venni minden őrült fantáziálását, de azért nem kéne rögtön leparasztozni azt, aki nem vesz be mindent azonnal 100%-ban amit mondanak neki.
  • Pluskast
    #38
    Én egész jól fel tudnám dolgozni, hogy van más élet is a világegyetemben és nem csak mi vagyunk egyedűl, pedig én hiszek istenben. Ez inkább csak megerősítene isten létezésében. Az, hogy meg a marson létezett egy fejlett civilizáció abban marhára nem hiszek. Valakit megrágalamazni mindíg könnyebb mint bebizonyítani az ellenkezőjét. Így van ez a nasaval is. Könnyű megrágalmazni, hogy valami összeesküvés elméletnek a részese, mert az emberek erre marhára vevők. Amúgy meg kíváncsi lennék arra, hogy mi a nyavaja gazdasági előnye lenne mondjuk az USA-nak abban, ha titkolná, hogy volt a marson civilizáció, mikor még azt sem tudják megoldani, hogy hogyan jussanak el oda. Másrészt meg a nasa nagy valószínűséggel azért nem tervez olyan utakat amik valakinek a fejében kippattan mert több milliárd dollárba kerűlnek és nincs felesleges pénzük bizonytalan állításokra.
  • fluga
    #45
    LOL
    megnéztem ennek a Hoegland nevű ürgének a honlapját:))
    International Angstrom Medal For Excellence in Science tulajdonosa...WOW.
    Rákerestem..gyanúsan sok honlapon szerepelt a Hoegland névvel együtt...
    aztán rákerestem úgy, hogy szedje ki az összes hoegland néf nélküli honlapot és hopp, rögtön egyet sem talált...igazán fontos kitüntetés lehet:)) talán nem is létezik?

    a másik..én komolyan nem értelek titeket, hitetleneket...én sem hiszem, hogy rögtön az első Holdra-szállás sikerült, én sem hiszem, hogy Gagarin az első volt, biztos hogy voltak kevésbé szerencsés űrhajósok, akik biza nem tértek vissza és ezt nem verték nagy dobra az ügynökségek. Viszont ma, amikor már arról is rögtön tudósítanak, ha Tony Blair fingott egyett, hogyan is gondoljátok, hogy egy olyan horderejű dolog, hogy egy másik idegen civilizáció nyomaira bukkantak, titokban maradhat?
    És én azt kell, hogy mondjam, jobban hiszek egy több diplomás tudósnak, aki ÉHES a tudásra, mint egy szenzációhajhász baromnak, akinek csak az számít, hogy minél több pénzt tudjon összeharácsolni. Ráadásul a mai tudósok egyre inkább elismerik, ha nincsen igazuk, esetleg a teóriájuk elavulttá vált, mert ha nem teszik, magukból csinálnak hülyét, ami a mai karrierista társadalomban azt jelenti, hogy ellehetetlenítik magukat. ÉS ezzel ők is pontosan tisztában vannak.
    Sz'al nem kellene a tudósokat "hülyének" nézni..
  • ReTeK
    #49
    és ha döglött féreg ? :-D
  • Zro
    #50
    Azért ettől a Philip Plait-től is többet várna az ember, mint tudós létére, szemétnek és undorítónak titulálja ezeket a teóriákat. Ha már "nagy" Nasa tudós valaki, próbáljon meg tényekkel operálni, ne érzelmi kitörésekkel. Ez állítólag a "másik" oldal eszköztárában kéne, hogy szerepeljen. A diplomákhoz némi intelligencián kívül önfegyelem, alázat és tisztelet is kéne, hogy tartozzon különben nem sokat ér.
  • mrzool
    #51
    Már ne is haragudj, de éppen Plait az, aki tényekkel operál. Az érzelmi kitörés pedig egy bizonyos szint után eljön, nála ez most következett be. Jól bírta eddig!

    Azt pedig honnan veszed, hogy NASA-s az illető?
  • kev
    #52
    "A mai akadémikusok/tudósok pont ugyanilyen féltékenyen őrzik az "igazságaikat", aki mást állít már csak azért is támadják, mert ezzel quasi az ő tekintélyüket rombolja. Ráadásul a tényeket ugye a tudomány igazolja. De észre kell venni, hogy minden tudomány axiómákon alapul, amelyeknek az igazoló erejét a közmegegyezés adja. Vagyis emberek "hite".... "

    Dredd fogalmazta meg ezt a legjobban a fentiekben.

    Én csak annyit tennék hozzá :

    Minden állítás, tény megkérdőjelezhető, cáfolható, bármiről legyen is szó.
    Végső soron rajtad áll, hogy elfogadod e az új, megszokottól eltérő dolgokat, vagy sem.

    A fejlődést mindíg az új, szokatlan dolgokra nyitott elmék segítik elő. A maradi gondolkodás, poros elvekhez való ragaszkodás nem vezet előre soha sem.

    Hogy a képen látható "valami" mit ábrázol ?
    Fogalmam sincs, de nem tűnik homokdűnének.
  • PREMIERE1
    #53
    UFO-t látott a Spirit a Marson ? (Hír TV)

    "A Spirit ismeretlen repülõ objektumot kapott le a marsi égbolton: a csillagászok egyelõre találgatnak. NASA tudósai elképzelhetõnek tartják, hogy a Spirit meteort látott az égen, de az is elõfordulhat, hogy a bolygóra korábban küldött, még mindig a Mars körül keringõ ûrhajók egy részét látta a rover.

    A robotgeológus csak ritkán pásztázza az eget, ilyenkor többnyire légköri méréseket végez. Egy ilyen idõszakban sikerült megörökíteni a furcsa repülõ objektumot a marsi égen. Ekkor valószínûleg ez volt az égbolt legfényesebb objektuma.

    Ha nem meteorról van szó, akkor valószínûleg ûrszondát látott a Spirit. A mozgás iránya és sebessége alapján a NASA kutatói kizárnák az orosz Mars 2, Mars 3, Mars 5 és Phobos 2 szondákat, valamint az amerikai Mariner 9-et is a Viking 1-et. Így marad a Viking 2, amely a marsi sarkok felett észak-dél irányban kering."


  • mrzool
    #54
    Igen, UFO-t látott, ez így szerepel a NASA weben is. Mivel az UFO az azonosítatlan repülő ojjektum rövidítése, így teljesen jogos a használata, hiszen tényleg nem tudják,hogy mi lehetett az. Mi ebben a furcsa? Szerintem semmi.
  • Csatti
    #57
    A dűne film egy könyvre/könyvsorozatra épül szal látom képben vagy.
  • Inquisitor
    #66
    Jól értem, hogy az Opurtunity-nek sikerült kimutatnia víz, vagyis sós víz egykori jelenlétét?
  • mrzool
    #67
    A vízt már korábban is, most az egykori tengerborítás nyomait mutatták (jelentették) be.
  • Cat #69
    én méginkább továbbmennék
    Amióta a tudomány elérte azt a szintet, hogy az átlagember semmit nem ért belőle, mint ahogy az őt körülvevő tárgyak müködését sem (no meg persze nem is akarja érteni) emiatt kapott szárnyra a könnyen érthető magyarázat

    Ehhez szorosan hozzákapcsolnám a ponyvasci-fi (és nem az igényes!!!) és a fantasy iszonyatos terjedését az utóbbi évtizedekben. Hazánkban csak a rendszerváltás után ugrott meg nagyon az első magyar nyelvu játékkal, de most a gyürük ura sztm áttörte a gátat - az emberek menekülnek a hétköznapi valóság elől egy olyan álomvilágba, ahol tiszták és egyértelműek a játékszabályok.
  • dikki*yysw
    #71
    Homokkukac a képen! Harvesterek előre!
  • Krinyo
    #72
    Nem értem milyen jogon balfaszozol le embereket.
    Ilyen alapon te is egy hatalmas balfasz vagy.
    Abbol indulsz ki hogy a te állításod a valós és a többi értelmetlen, alaptalan hülyeség amit a "buta" emberek hisznek csak el.
    Semmivel sem tudsz többet mint a többi "buta" átlagember.Mondhatni sok olyan balfasz van mint te, akik azt hiszik lapos a föld csak azért mert egy nagyobb hatalom azt hazudja.Gondolod hogy ha történne valami akor azt elárulnák az embereknek?
    Nagyon tévedsz ha azt hiszed.Szóval bármi lehet és mi ezt szerintem sose tudjuk meg.Mást pedig ne minősits butának csak azért mer máshogy gondolkodik.Ha nem lett volna ennyi képzelő erő az emberekben még most is a hold lenne a cél...
  • mrzool
    #73
    Csakhogy a máshogy gondolkozás abban merül ki, hogy mindenféle populáris áltudományos hülyeségeket hangoztatnak. Ez ellen pedig küzdeni kell!

    De látom okos vagy, meséld már el, mik támasztják alá, hogy nem volt holdraszállás, mik támasztjáj alá a marsi idegen jelenlétet, etc, etc... Hallgatlak.
  • Krinyo
    #75
    Én spec általánosságban beszéltem a te okosságaidról hogy miként ítélsz meg másokat...
    de hamár itt tartunk miből gondolod hogy volt holdraszállás(sztem 1ébként volt)?
    Abbol a pár videófelvételből?
    Meg a képekből?Amit látsz az elhiszed?
    Szted a bűvésztrükk az varázslat?
  • Krinyo
    #76
    ") Bolygonkon kivul eletet nem nagyon fedeztek meg fel, tehat valoszinu, hogy nincs."
    Ez sztem nem igaz.
    Gondolj bele mekkora az űr és hogy mi mennyit látunk át...
    Gondolod ha vannak idegenek akkor majd megmutatják magukat?