58
A sulinetes átverés teteje
  • DecenS
    #1
    Miért? :)
  • Prank
    #2
    mit miért?:)
  • DecenS
    #3
    Beszótá!?
  • Falconer
    #4
    A Bluefish computers(wwww.bluefish.hu) a sulinetes átverés művélésének a mestere. -A szemetek.- Szeretném megosztani a tapasztalatomat veletek, nehogy ti is így járjatok.
    Úgy egy hónapja elmentünk a Teréz körűtra, hogy rendeljünk valamit 60K-ért. Rendeltünk 2ramot (256MB,512MB) meg egy 120GB-os Samsung vinyót. Ezeknek volt egy fix ára, -ami eleve termékenként már több ezerrel drágább volt mint rendesen-, ezt elfogadtuk aztán azt mondták, hogy két héten belül meg lesz.
    1.szivatás
    Telefonálok 2hét múlva, hogy a szajré.... Sehol
    2.szivatás
    Telefonálok 3 1/2hét múlva, hogy hol a szajré.... Lehet értemenni. Odamegyünk, a ramok ára 10K-val(!!!) emelkedett, a vinyónak meg nem tudnak árat mondani. Eltöltünk 1 órát és semmi. Mindezt úgy hogy fix összegért rendeltük.
    3. szivatás
    Odamegyek ezek után 1héttel,most már 45ezret akarnak kérni 768ramért(333Mhz)!!!! Ez még semmi, a vinyónak még mindig nincs ára.

    Az én szivatásom:
    Visszakértem az előleget és elküldtem őket a faszra



    Ezek után aki ezeknél vásárol.................
  • Falconer
    #5
    A kereskedelmi kapcsolatomat ezekkel ezek után jobbnak láttam beszüntetni.
  • magnum
    #6
    Alap hogy nem adok előleget számtech boltnak.
  • Botond #7
    sulinetre 1db vmit lehet venni különben is nem,60kért bármit...
  • Falconer
    #8
    Hát nem. 60ért bármit.
  • Falconer
    #9
    Sőt. Túl is lépheted, csak akkor is 60at igényelhetsz vissza. Pl. vehetsz egy 9800XT radeont (már ha benne van a sulinetben) aztán abból 60at visszaigényelhetsz. Szóval tévhitben élsz.
  • Botond #10
    jogos,viszont a többi adókedvezmény is ideszámít,ezt se tudtam eddig,ez utóbbi elég lol
  • magnum
    #11
    Ami oktatással kapcsolatos adókedvezmény...
  • Botond #12
    azt írják az 'összes' adókedvezmény az évben
  • Falconer
    #13
    Ja, most meg a Magyar Bálint aszondta hogy mindenkinek jár a sulinet. Hogy ebből mennyi lett/lesz igaz, azt nemtom.
    De ne tereljük el a szót arról, hogy a

    !!!BLUEFISH egy MOCSADÉK!!!
  • Breki33
    #14
    Ezt a hardvertémába kellett volna

    Amúgy Botond mondja jól egyvalamit vehettél (legalábbis tavaly).

    Idén az adótörvény változása után bővül a kör, de berkekben olyan hírek járnak, hogy ez pont ellenkezőleg lesz.....
  • magnum
    #15
    Nem, Botond nem mondja jól, több cuccot is vehettél, de legfeljebb 60e ft-ig igényelhetsz vissza egy évben. Ebbe a 60 ezerbe az más oktatási jellegű adókedvezmény is beletartozik.
    Nem hiszem hogy ennyire nehéz lenne tájékozódni.
  • Factor_007
    #16
    sőt ha mindkét szülőd vissza tud igényelni akkor 120k-t is visszaigényelhetsz.
  • magnum
    #17
    Mellesleg tényleg sok átbaszás van a sulinettel kapcsolatban, a botrány viszont az, hogy hogyan kommunikálja a kormány mindezt. MB büszke hogy felvirágoztatta az országot, a gyakorlatban viszont az emberek töredéke tudta megvenni azt, amit szeretett volna.
  • Breki33
    #18
    neked kéne tájékozodni
    én igénybe vettem és tájékozódtam
    tavaly így volt
  • Breki33
    #19
    ez így van, de nem összevonható
  • Breki33
    #20
    szószerint:
    "Egy általános iskolás, vagy főiskolás gyermek után mindkét szülő igénybe veheti az adó-visszatérítést (2x60.000 Ft = 120.000 Ft). Ilyen esetben két különálló számlán kell vásárolniuk. A Sulinet Expresszben forgalomba helyezett számítógépek, egy tételként kerülnek számlázásra. Tehát, ha élni szeretni a törvényben adott lehetőséggel, akkor két külön számlára szükséges vásárolni, több a programban szereplő számítógép alkatrészből. (amelyekből szinte a teljes gép felépíthető)"
  • Factor_007
    #21
    most te ugye azt mondod, hogy tavaly csak egy dolgot vehettél 60kig, ugye?
    Én tavyal sulinettel vettem memoriát, és alaplapot.
  • Factor_007
    #22
    tavyal=tavaly
  • Breki33
    #23
    és ki volt a jogosult?

    a jogszabály szerint csak egy dologra kölhetted

    persze más kérdés ha két szülő volt
    de annó ezt a sulinetes fórumban elég részletesen megbeszéltük.

    Annó én még az APEH-al is megbeszéltem olyan szintig hogy a számlán ha csak pecsét van elég-e.
    Ja és a minisztériumban is ezt mondták.

    És tudtommal Alaplapot nemis lehetett venni PPPPP
  • magnum
    #24
    Idézd lekem légyszíves azt a jogszabályt, miszerint csak 1 dolgot vehetsz.
  • magnum
    #25
    Alaplap csak most került be.
  • Factor_007
    #26
    ja télleg bocs vissza az egészet :DD
    most jutott eszembe hogy az alaplapot nem sulinettel vettük. Csak mivel memo mellett még azt is vettünk, ezért így maradt meg bennem. bocs
  • Breki33
    #27
    "A Sulinet Expressz tartósbérleti konstrukciójával a 60 ezer forintos jóváírás akár három adóévben is igénybe vehető, így a program keretei között a számítógép-konfiguráció, digitális fényképezőgép, nyomtató stb. árából a vásárlónak visszautalt összeg optimális esetben elérheti a 180 ezer forintot.
    Míg vásárlásnál
    az ár egy összegbeli kifizetésével
    a bérlő egy darab számlát kap, amit egy adóévben tud felhasználni, maximum 60 ezer forint visszaigénylésére, tartósbérlet esetén három egymást követő évben kap számlát, melyet így három adóévben készített bevalláshoz tud csatolni."

    EZ a hivatalos tájékoztató de ha ezse elég akkor olvasd el a sulinet-es topic-ot hamár úgyis beszólsz másoknak, hogy nem olvasnak utánna illetve nem tájékozódnakP

    De ha ragaszkodsz a jogszabályhoz erre keress rá
    1995. évi CXVII. törvény a személyi jövedelemadóról 36/A§ (törvényi alap) és módosításokra.

    Pontosabban
    Az adókról, járulékokról és egyéb költségvetési befizetésekről szóló törvények módosításáról” szóló 2002. évi XLII. törvény[1] 11. §-a egy újabb, 36/A §-sal egészítette ki[2] a személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvényt (Szja tv.), amely paragrafus tartalma, illetve címe „A felnőttképzés díjának, valamint az oktatásban résztvevők egyes kiadásainak kedvezménye”.

    Mégegyszer mondom ez évben lehet, hogy másként van, mivel én lediplomáztam nem figyelem majd csak az adótörvény megváltoztatása után, ha igaz lesz.

    Alaplapos témáról meg csak annyit, hogy nagyon sokan panaszkodtak annó, hogy alaplapot miért nem lehet venni, és úgy tudom ezt csak az idei évtól lehet. De azt mint fent mondtam nem követem figyelemmel egyenlőre.....




  • Breki33
    #28

  • Factor_007
    #29
    :)
  • Guest
    #30
    #27:
    "Az adókedvezmény akkor is igénybe vehet?, ha egy adóév során több különböz? alkalommal történik a vásárlás, de a Sulinet Expressz egyéb feltételeinek minden egyes vásárlásra külön-külön is fenn kell állniuk. Az adókedvezmény együttes összege ez esetben sem haladhatja meg az adóévi 60.000,- Ft-ot."

    Vagyis akárhány számlából összeszedheted a hatvanezret.

    Amit te idéztél, az arról szól, hogy mikor lehet egy terméket több éven át is elszámolni.
  • fifi
    #31
    Ez egy adózó év, egy jogcím, egyszer 60ropi. És nem igaz hogy más oktatási jellegű visszatérítésed nem lehet mellette, mert pl. fősulis tandíkedvezményt is igényelem vissza, mellette saját jogcímén. Az is max 60lehet különben.
  • Breki33
    #32
    idén lehet

    tavaly nem az hótziher
    az apeh illetékes osztályával beszéltem erről
    de jó higgyétek azt nekem tökmindegy
  • Breki33
    #33
    Hát nemtudom nekünk a fősulin azt mondták, hogy a tandíjvisszaigénylés és a sulinet ugyanazon a címen fut és ha tandíjat visszaigényelsz annyival kevesebb lesz a sulineted. Persze ez is tavaly volt és a mi esetünkben.
  • Falconer
    #34
    Akármennyit vehetsz, csak 60at igényelhetsz vissza.
  • blackgamer
    #35
    Hi!

    Bluefish-el nekem is volt összezörrenésem,
    december elején nem akartak felvenni sulinetes rendelést
    értitek, nem hogy készleten épp nincs (bár a legtöbb helyen nem szokott lenni), mégcsak nem is rendelik meg

    ekkor találtam egy jó helyet, egy utcával odébb

    http://www.lscomputer.hu/

    vinyó, cd iró, egyéb fogyó eszköz szokott lenni készleten, azonnal elvihető sulinetre is
    udvarias kiszolgálás
    korrekt határidő

    szóval Bf-et felejtsétek el

    amugy idéntől max 70 %-ot áll az állam, 85 ezerért vásárolsz és abból jön le 60 ezer (ha jól számoltam)
  • robotnyk
    #36
    csak Breki kedvéért hétfőn bemegyek a könyvelőnkhöz, és felhívom a helyi APEH irodát is a dologgal kapcsolatban. Tudniillik tavaly vásároltam EGY számlával KÉT terméket.
  • Cat #37
    rosszul tudod

    én tavaly vettem canon a60as fényképezőgépet - anyám adójára
    utána decemberben vettem egy videókártyát 40e ért, apám adójára
    eltelt két hét, rájöttem hogy ki kéne használni a maradékot, ugyhogy vettem 256 mega memóriát, apám adójára
    ez összesen 120e lett (ugye áfával fölécsuszott)

    és ami a lényeg: MEGKAPTAM AZ ADÓVISSZATÉRITÉST 120ezer forintról! (tegnapelőtt jött meg)
  • Cat #38
    én három számlával három terméket
  • robotnyk
    #39
    egyrészt pofátlanságnak tartanám, hogy a boltban ezt mindenkivel elfelejtik közölni, hogy csak 1 terméket vehet (ki venne akkor mondjuk 6 ezer forintért hangszórót, ha mást nem vehet mellé)
    de azt még el tudom képzelni, hogy a boltban átverjenek, na de azt nem, hogy a könyvelőnk nem tudja jól a jogszabályt (vagy hadd személyeskedjek kicsit, Breki jobban tudja az ide vonatkozó jogszabályokat mint ő) azt kétlem.
  • magnum
    #40
    Az ugyanaz a 60ezer. Te döntöd el hogy tandíj vagy sulinet, esetleg mindkettő de egy ember egy évben max 60-at igényelhet vissza, tetszőleges számú termék után.