36
Tizenhárom - Thirteen
  • Darkboy
    #1
    hello, ki látta a filmet, szerintem király!
  • Cat #2
    nézd meg inkább a kölyköket
  • Stann
    #3
    Én még nem láttam, csak belenéztem, de láttam benne jó csajokat! :)

    Lehet, h. igy énis megnézem még ma!
  • a.carkey
    #4
    Hogy ez a film egy topicot érne?
  • DJ Skyline
    #5
    én láttam...szerintem jó film,de a Ház a kísértet hegyen(House on the hounted hill)jobban tetszik!
  • Augustus Gigo
    #6
    a kettőnek sztem semmi köze egymáshoz, szerintem te a 13 szellemre gondolsz
  • Gregorius
    #7
    Én ennyit hallottam róla egy a magyar kultúrát jelesen képviselő embertől a buszon, ahogy a haverjának összefoglalta mozi után a mobilba üvöltve:
    "...hát, nem valami jó film, de az a szőke picsa kipakolta néhányszor a mellét, az jó volt..."
    Nem tervezem, hogy megnézem, mert el is tudom képzelni a film tartalmát innentől kezdve, de nyugodtan cáfoljátok meg.
  • Augustus Gigo
    #8
    Elvileg egy társadalmi dráma a tizenévesek világáról, a főszereplő anyát oscarra is jelölték. ÉN most szedem lefelel, holnapra talán tudok mondani véleményt a filmről.
  • Stann
    #9
    Hú, még a melleit is megmutatja? MNézem is! :)
  • Adi
    #10
    Én nekem már pár napja itt figyel a gépen. Lusta voltam még megnézzni!:)
  • Adi
    #11
    Mhh ne haragudj de csak azt tudom mondani, hogy csak egy; nagyon buta ember mond csak ilyet.
    Figyelj: nehogy már más véleménye szerint dönts. Vki azt mondja, hogy egy ocsmány kocsi a ferrari vkinek nagyon tetszik. Vki azt mondja nem félelmetes a texasi láncfűrészes, vki azt mondja, hogy majd nem megállt a szíve. Na akarod, hogy folytasam vagy felfogtad, hogy mit akarok neked mondani?
  • Gregorius
    #12
    Én felfogtam, de nem csak e miatt döntöttem ám így. Nem hallottam róla senkitől jót, sőt, igazából senkitől nem hallottam róla semmit, és annyi időm van, hogy évente 4x, ha beülök moziba, szóval nem terveztem, hogy ez lesz az, amire beülök. Warezban pedig úgy sem szerzem be, mert nem az én stílusom, de nyugodtan meg lehet győzni róla, hogy jó film, ezt írtam, úgyhogy várok.
  • SoDI---
    #13
    Lehet, hogy rendezett családi hátterem miatt, de valahogy az ilyen társadalmi drámákat a maguk összes szenvedésével együtt nem vagyok képes átérezni.
    Végig néztem, és... hát van ilyen is. A külvárosi nyomorról volt már film. 8 mérföld ugye...
  • Cat #14
    bazzeg, te semmit nem értettél a filmből
    ez közel sem a nyomorról szol, hanem arról hogy a mai 14-16 éveseket hogy hülyitik be a reklámok, hogy ez kell, az kell, és mit látnak, hogy a testiség a fontos, és akkor egyből a társaság középpontjába kerülhet, és mindenki rá fog vágyni

    a csaj "menő" akar lenni, ezért rossz társaságba keveredik, ezért rakat be köldökpiercinget, és utána a sztár barátnőjével pénzt is lop

    ez a film NEM a nyomorról szól, hanem a mai tizenévesek kulturájáról (illetve annak hiányáról)
  • SoDI---
    #15
    Egy tinédzserek egy bizonyos jellemző rétegének a kultúrájáról.

    Mert az ugye világos volt, hogy egyik szereplőnek se milliomos a szülei... És egyik sem valami kiegyensúlyozott lélek :)
  • Cat #16
    itt speciel lényegtelen hogy milliomos vagy nem, a beverly hills sorozatban ugyanugy kocsi/pénz/nők számítanak a fiuknál, a lányok meg szintén kirakják a mellüket... csak itt erre a vonulatra koncetráltak rá, figurázták ki, mig a többi filmben teljesen természetesnek fogadják el a dolgot
  • cSuwwi
    #17
    Jaja, a Kölykök az alapfilm. A többi mind arra épül. (Igaz ott a New Yorki fiatalokat mutatják be, de az sem gyenge.)
  • Laslow
    #18
    Szerintem nem film a 13. Mondjuk amikor néztem épp ilyesmi filmre vágytam.
    Nemtom hány évesek a főszereplő csajok (najó, tippre 13:), de némely jelenetben nekem speciel csininek tűntek. Bár ez igazából csak szemfényvesztés: ruha, csillogás, etc. Na jó, azért a jó alak tagadhatatlan!
    Nem korszakalkotó film, simán felejthető, de jobb híján egy este elütésére azért ajánlható. Egy kicsit úgy érzi magát közben a néző, hogy belelát a tinik lelkivilágába, érzi a problémáikat. De azért jó utána elfelejteni az egészet :)
  • magnum
    #19
    A Ken Park társadalmi drámáját át tudtad érezni, nemde?
  • CSOCSO
    #20
    meglestem mar joideje.. nem volt nagy cucc a film.. a kiscsajok jok voltak.. de... nem tetszett annyira
  • Waterhorse
    #21
    Nem tudom ki írta lejjebb, végülis lényegtelen, de meg kell cáfolnom, mert a mai tinédzser picsák tőbbsége ilyen, még a mi kis országunkban is. Nem láttam még a filmet, most szedem le, de az itt leírtak alapján vágom milyen csajokat mutat be a film.
  • Penya
    #22
    Szerintem nagyon jol bemutatja a mostani tini picsakat. Mert telleg ilyenek. Amcsiknal meg aztan foleg.
  • Waterhorse
    #25
    Időközben megnéztem moziban, Szenvedélyek Napján ingyenes vetítésen igaz a lépcsőn ülve, de ez most mellékes.
    A lényeg, hogy teljesen jól gondoltam és csak magamat tudom igazolni, még annyival kiegészítve, hogy nem csak a hasonló korú, de a 7-8 évvel idősebbek is, és nagyon lényeges, hogy nem csak a csajok, hanem a fiúk is, ők talán még durvábbak. Én is 20 vagyok, de nem tudom megérteni az ilyen embereket, soha nem is voltam ilyen, ennyire durván nem, mint amiket látok is a saját környezetemben. És riaszt a dolog, mert ha másért nem de a kor miatt az ilyenek közé sorolódom. Vannak nekem is olyan dolgaim szokásaim amik fiatalok körében elterjedtek, de a szüleimet szeretem és tisztelem, mindet megbeszélünk és bizonyos dolgokban kikérem a véleményüket, esetleg közösen döntjük el őket.

    A filmben a kiscsaj pedig megérdemelte amit kapott, és mosolyogtam amikor ott szenvedett a végén. Lehet, hogy szemét volt a barátnője, de magának kellett volna eldöntenie, tudnia mit tesz, mit akar és nem történik probléma.
  • Lolarapper
    #26
    Légyszi írjátok be h pontosan mi történik a film végén! Én nem láttam a filmet. Köszi!
  • Mike at home
    #27
    aszontak jofilm, meg nem lattam
    majd kiveszem tekabol
  • Dóraa
    #28
    Én láttam... azé Mo.-n nem ilyenek a 13 évesek:)
  • jointeer
    #29
    azt te csak hiszed
  • jointeer
    #30
    láttam ilyet 10 évesbe is
  • Darkboy
    #31
    azért sztem nem cuccoznak 10 évesen!
  • Pony Bejb
    #32
    Szerintem.jóó film,tanulságos.Én 15 éve nézek ki a szemeimből és járom az éjjszakai életet...de ez most kiábrándított...kevesebbet szórakozok.lehet,h ez csak az én hülyeségem...de nem szeretnék hasonlóó sorsra jutni,nekem is vannak piercingjeim,de anyámék tudnak róla,előszőr ellenezték,de tudják és elfogadták...szerintem.
  • Anteris
    #33
    egy film arról, hogy a bevándorló söpredék hogyan zülleszti le amerikát...
  • jill16
    #34
    Szerintem iszonyat jó film és sztem nen felejthető. Ez csak egy plussz vélemény:D
  • Ginny16
    #35
    Hello:) Egyik kedvencem:) nem tudjátok hogy honnan lehetne a zenéjét megszerezni?:)
  • pöttyösfülű
    #36
    nekem egyik kedvenc filmem, de sztem itt páran nem vágják hogy miről is van szó, nem az a lényeg hogy néhány 13 éves kipakolja a melleit, meg hogy fú milyen erkölcstelenek, hanem az is fontos, hogy mindezt miért, hogy mit miért áldoznak föl, sztem eléggé hűen mutatja be a dolgokat, mármár túlságosan is.