46
életünk részei a számok. mit jelentenek?
  • nemcsakfeel
    #1
    A számok, születési dátum , kedvenc szám, házszám, meghatározója életünknek . (?)

    "A 2-es szám jelentése a pitagoraszi számmisztika szerint a "egység helyett a kétség".
    A 22-es és 222-es szám ezt a hatást hatványozva hordozza magában. A benne rejlő feladat, hogy stabil talajt találjunk a lábunk alatt, megbízzunk önmagunkban és a sors gondviselésében. A 22-es számot mester számnak is nevezzük, mivel aki megvalósítja az általa hordozott feladatot, az tényleg mester lesz, a saját életének a mestere.

    A 2-es alapvető problémája, hogy állandó visszaigazolást keres a világból, mivel álladóan kétségek gyötrik saját életével kapcsolatban. Társakra van szüksége, akik támaszt nyújtanak neki, de egyedül is meg kell állnia a lábán. "
  • PResident Evil
    #2
    zárva lesz a topic, érzem :)
  • nemcsakfeel
    #3
    nóóóóóó
    miért nem írod le mit gondolsz róla :)))
  • PResident Evil
    #4
    hát... nekem a 69-ről jut eszembe vmi :P
  • FtranX
    #5
    honnan vetted ezt a zagyvaságot? :)
  • nemcsakfeel
    #6
    nem mondom meg ,mert akkor rosszat álmodnátok!!

    de akkor is szerentém tudni ti mit gondoltok ...
  • Adi
    #7
    Mhh én nem tudom, bácsi.
    Talán akkor tetszet születni?:)
    Apu, is mindig mondja. Fiam ne zavarj 69 partyn vagyok!!:D
  • nemcsakfeel
    #8
    1969
    * január 22. Nixon elnököt beiktatják.

    * március 18. Az amerikai légierõ B-52-esei titkos bombázásokat kezdenek Kambodzsa területén.

    * március Melvin Laird védelmi miniszter bejelenti a háború "vietnamizálást": az amerikaiak fokozatosan csökkenteni kívánják jelenlétüket, és nagyobb szerepet szánnak a dél-vietnami csapatoknak.

    * április 16. Négy éves szünet után Kambodzsa és az Egyesült Államok között helyreáll a diplomáciai kapcsolat.

    * április 30. Az amerikai jelenlét csúcspontjakor 543 400 katona állomásozik Vietnamban.

    * május 14. Nixon elnök ismerteti béketervét.

    * június 8. Az amerikai elnök bejelenti 25 ezer katona kivonását.

    * szeptember 3. Hanoiban meghal Ho Si Minh.

    * október 15. Amerika-szerte nagy demonstrációkon tiltakoznak a háború ellen.

    * november 15. Az addigi legnagyobb tüntetésen 250 ezer ember protestál Washingtonban.

    * november 16. Fény derül a My Lai-nál elkövetett mészárlásra.

    * november 30. Kivonják az elsõ amerikai hadosztályt Vietnamból.

  • FtranX
    #9
    az #1-ben idézettekről nem tudok nyilatkozni, mert nem igazán értem az ott leírtakat.

    a számmisztikáról meg az a véleményem, hogy hülyeség.
  • nemcsakfeel
    #10
    Sztem is úgy hülyeség ahogy van. Alapjainál foggva kérdőjelezem meg az egészet, még ha vmilyen hasonló jellegű külső tényezők ennyire tudnának befolyásolni, erre akkor se lenne ez érvényes.
    A számok, a számrendszerünk, csak egy elmebeteg emberi gondolat eredményei.. ilyen módon fikció az, hogy kiindulnak születési dátumból. Mihez képest tudná abból megmondani valakinek a jellemét ? Egyáltalán akkor lehetne erről érdemben beszélni ha lenne egy viszonyítási alap, és úgy "jósolnának" de mivel még ez sincsen.. rosszabb mint ahoroszkóp, mivel itt mindenféle ál-tudományos magyarázatot is bevetnek.
  • FtranX
    #11
    és mégis milyen sokan hisznek az ilyenekben...
  • nemcsakfeel
    #12
    sok buta ember
  • Cat #13
    azért arról sem szabad megfeledkezni, hogy ezek empirikus "tudományok", tehát nem ok nélkül jöttek létre, hanem az emberek összefüggéseket kerestek a véletlenek között, és arra felépítettek egy nagyon bonyolult, komplex rendszert

    az ilyeneket nehéz bizonyítani, de cáfolni is, mert nincs több érved annál, mint hogy bizonyos egybeesések véletlenek.
  • Augustus Gigo
    #14
    Na akit érdekel a téma annak itt egy oldal, ahol 1-10 az összes szám jellemezve van. KATT!!!!!
  • FtranX
    #15
    a számmisztikáról még nem láttam, de pl az asztrológiával kapcsolatban 1000+1 kísérletet végeztek, amik kivétel nélkül cáfolták az állításait.
  • Cat #16
    a gond az ezekkel, hogy az ilyen bizonyítékok, illetve állítások egyes emberekhez kötödnek, és azt gondolom te se vitatod, hogy számtalan gazdagságra vágyó akarja kihasználni a hiszékenyeket, illetve az újságok is tömegigényeket elégítenek ki a horoszkópok közlésével

    nem azt mondom hogy van alapja, de alapvetően kéne huzni egy bazivastag határvonalat, és 3 méter betonfallal elválasztani ezeket a nem konkrét eseményekre, hanem FOLYAMATOKra és jellemekre vonatkozó dolgoktól
  • hen-tes
    #17
    van olyan szám aminek hatványai ugyan abból a számból állnak ??
  • Prank
    #18
    egyre gondolunk?:)
    öööö...nem értem a kérdést tanár úr...
  • FtranX
    #19
    Ma már valóságos iparágak épülnek az asztrológiára, tenyérjóslásra, távgyógyításra, írisz-diagnosztikára, auramasszázsra és a hasonló áltudományokra, másnéven NEW AGE-re.
    Addig valóban nincs gond, amíg ezeket az emberek meghatározott keretek között tartják, (pl. én is lekopogom, ha azt mondom, hogy "még soha nem tört el semmim") azonban bizonyos egyének, nyilvánvalóan anyagi érdekből megpróbálják ezeket a valós tudományokkal egyenrangúként eladni. Sajnos az emberek jórésze be is dől nekik. A dűhítő pedig az, hogy ebben nagy szerepe van a TV-nek is! (lsd. fókusz és tsai)


  • Prank
    #20
    nem biztos, hogy baj ha bedőlnek neki..á lá placebó hatás
  • FtranX
    #21
    az elhanyagolható, a károkkal szemben amit okoz
  • Tuvok #22
  • nemcsakfeel
    #23
    upp.
    ez sokkal nagyobb vakítás mint amit középkorban az egyház csinált.
  • The Garrett
    #24
    az hagyján... de mikor a fizikatanárunk azzal jön be órára hogy 1 ismerőse olcsón csinál aura fényképet, és hogy ez milyen jó, meg ittvan az övé is...


    Nah ezekután benyomtam itthon énis a photoshopot és csinátlam magamról 35 féle aurafényképet :P
  • nemcsakfeel
    #25
    Nekem meg aki tanít unixot az windowsos laptopot használ :)
  • Grenzjager
    #26
    milyen kapcsolat van a newyorki 09/11 és a madridi 03/11 között. S azt tom vki mondta hogy madrid előtt 911 nappal volt a new yorki "cucc". Akkor ezek szerint 311 nap múlva lesz a kövi????
  • FtranX
    #27
    valószínű...
  • Grenzjager
    #28
    csak me nincs kedvem számolgatni március 11-ére 311 nap az melyik napra esik???
  • Grenzjager
    #29
    már mint hátha vki vágja itt fejből
  • Grenzjager
    #30
    nincs vkinek egy klafa naptár progija??? amival napok közti távolságot is könnyen lehet számolni??
  • Prank
    #31
    jah, a komunisták meg 2005.5.5-én átveszik a hatalmat a világ felett, mert a vöröscsillag 5 ágú...
  • magus
    #32
    najah, ezt egy San Franciscoi srac mondta nekem koncertn, hogy 9-11 3-11 its too obvious, bush did it, he is the real terrorist:)
  • Grenzjager
    #33
    de most komolyan 09.11 NewYork és Madrid közt pont 911 nap telt el.........
    ha véletlen is akkor is fura...............
    madridra/03.11/ 311 nap amúgy 2005.01.16
  • Dzsini
    #34
    megnéztétek már számológéppel, hogy hány nap? 912... de sebaj :)
  • Grenzjager
    #35
    hehe
    sörözőben számoltuk....szóval
    .........na ezért kéne vmi naptár progi.....
    de a 911 irta a WashingtonPost is
  • Dzsini
    #36
    mert nekik 28 napos 2004 februárja.. vagy a programnak...
  • Grenzjager
    #37
    az meg hogyan lehetséges????
  • Dzsini
    #38
    bénák :D
  • Prank
    #39
    lol! ennyit erről hehehe:)
  • nemcsakfeel
    #40
    loál