149
Close Combat 5
  • oneal1
    #1
    szevatok!!!
    megvan valakinek a close combat 5??
    mer asszem nem lehet kapni sehol:((
    ha esteleg valéaki tud valami letöltőhelyet vagy valami boltot akkor irjon!!!
    kösz
  • oneal1
    #2
    Help!!
  • Skyflash
    #3
    Hali!
    Ha van még itt olyan, akinek megvan a progi, és lenne kedve neten játszani egyet(kettőt, hármat), az írjon!
  • Axon
    #4
    Nekem megvan.
    Ha tudsz valami helyet akkor feltöltöm.
  • Dgzt
    #5
    Hellosztok, nem tudtok ehez a játékhoz magyarosítást? szerintem tök fasza játék
  • Axon
    #6
    Tényleg remek kis játék, de magyarítás sajnos nincs hozzá.
    Azért el lehet boldogulni nélküle is.
  • Dgzt
    #7
    Igaz de azért azzal jobb lenne
  • Dgzt
    #8
    Meg tudná nekem mondani hogy lehet a champion-ban a csatáknál pályát választani hogy hol harcoljak? vagy ezt a gép osztja ki?
  • Axon
    #9
    A kampánynál ad egy kis térképet, amely tartományokra van osztva. Egy része a tied, másik része az ellenfélé. Általában a tieddel szomszédos mezőket jelölheted ki és akkor azon a térképen harcolhatsz.
  • Dgzt
    #10
    És lehet letölteni valahonnan új kampány térképet?
  • atwe
    #11
    SEgitsetek honan tudnám tölteni le elöre is köszönöm
  • Axon
    #12
    Azt biztosan nem lehet. Viszont egypályás küldetéseket lehet hozzá letölteni. Én még a 2. és 3. részhez töltöttem le pályákat, amit a lelkes felhasználók készítettek és igen jól sikerültek is voltak köztük. Az 5. részhez is vannak pályán csak meg kell keresni a neten.
  • Axon
    #13
    Nos nekem megvan a rip változat. Ez nem túl nagy (ha jól emlékszem 200 mega alatt van a mérete). Ha tudsz valami tárhelyet, akkor szívesen feltöltöm neked. Vagy pedig megmondod, hogy milyen netkapcsolatod van. Mert ha pl. saját adsl kapcsolatod van, ami nincs megosztva, tehát a te géped a szolgáltatótól kap közvetlen külső ip címet, akkor felraksz a gépedre egy ftp szervert, és én közvetlenül rá tudom tölteni a gépedre.
    Hirtelen más ötletem nincs.
  • Axon
    #14
    off

    Sajnálom, hogy tegnap nem sikerült egy jó kis fényképet készítenem. Szívesen megmutattam volna nektek.
    Estefelé volt egy kb. fél óra szabadidőm, úgyhogy gyorsan beizzítottam az otthoni gépem. Ez sajnos ritkán van módom megtenni mostanában és főleg a melóhelyemen szoktam kalandozni. Fél óra kevés egy jó kis kalandjátékhoz, ezért gyorsan elindítottam a Blitzkrieg játékot és az ezer éve elmentett állásomat betöltve, máris Rommel páncélosait terelgethettem Olaszországban '43-ban. Na persze a 2 hónapos fiam pont ekkor kezdett el nyüzbötölni, mivel egy kis társaságra és szórakozásra vágyott
    Nem akartam félbe hagyni a még alíg elkezdett menetet, ezért az ölembe vettem. A 2 hónapos kisrác kimeredt szemekkel nézte a képernyőn massírozó tankokat, élvezve a lánctalpcsörgést, ágyúdörgést. Hát... igazi fiú....
    Na erről szerettem volna egy jó kis fényképet. "Apa és fia a csatatéren" képaláírással.

    u.i.: Tudom, hogy ennyi idős gyerekeknek szigorúan tilos tévét nézniük, de nekem TFT monitorom van, ami teljességgel ártalmatlan a kicsiknek.

    on
  • Axon
    #15
    Bocs ezt a beírást nem ide szántam.
    Bár... mivel ez egy 2 vh-s rts topic, így itt sem mutat rosszul
  • Lysandus
    #16
    Játszik még valaki ezzek a játékkal? Szerintem az egyik legjobb II. vh-ús stratégia. A kettessel sokat játszottam nagyon régen, utána az V-sel, de most megtaláltam a III-ast, The Russian Frontot. Eszméletlen. Más a terep, a tankok itt tudnak igazán kibontakozni. A pályák megint légifelvételek alapján készültek, csakhogy Oroszország nem egy sűrűn lakott terep, hatalmas nyilt térségekkel. Nincsenek nagy városok, falvak, bozótosok lépten nyomon. Tankparadicsom! :-)
  • Axon
    #17
    Mindenben egyet értek veled.
    Szerintem is ez a legjobb 2. vh-s rts.
    Itt tökéletesen lemodellezve megtalálható a háború összes egysége. Tökéletesek a lőtávok és még sorolhatnám.
    Én is a 2. résszel játszottam a legtöbbet, de csak azért mert azt szereztem meg legelőször.
    Szerintem is a 3. rész a legjobb, pontosan a tankcsaták miatt. Hihetetlenül élvezetes.
    A 4. résztől jelent meg a térképes területfoglalós lehetőség, ami az 5. részben is található.
    Az 5. rész kurriózuma számomra, hogy a német gyalogságnál megjelent a pioner egység, ami egy szokásos 7 fős álig felfegyverzett gyalogsági egység, kiegészítve egy lángszórós katonával. Pont ettől a lángszóróstól lesz annyira pusztító ez az egység és roppant sokoldalú is. Eddig is volt kétfős lángszórós csapat, de azok nem tudták magukat megvédeni, de itt most egy rakás jól felszerelt fegyveres katona van körülötte.
    Roppant hatékony épületek elfoglalásánál, amikor kifüstöli az ellenséget a házakból. Nagyon hatékony a tankok ellen is, ha épületből kell kifele tüzelnie.
  • Lysandus
    #18
    Pontosan!!!

    És még had fényezzem a gamét! :-) A hangok is elképesztően jók! Nemcsak, hogy jól szólnak, hanem néhány játék után az ember pontosan tudja, mi szólal meg. A kettesben (én is azal játszottam legelőször) már eleve összerándult a gyomrom, amikor a szövikkel voltam, és meghallottam, hogy valahol megszólalt egy MG 42-es. :-) Bár szerintem az MG 42-es inkább úgy szólt mint az V-ösben (fültanúk mesélték, hogy tényleg olyan hangot adott ki az iszonyatos tűzgyorsaság miatt, mintha elhúztak volna egy cippzárt. De a lényeg: hangról pontosan meg tudod mondani, hogy mi tüzel, mibe botlottál. A hármasban most ott tartok, hogy végre megjöttek a hosszú csövű PzIVF-ek, hát ideje volt. A KV-k egy kicsit húzósak. Bár vettem egy 88-as pak-ot, azt eddig sikerült mindig jól pozícionálni.
  • Lysandus
    #19
    A 42-es nyári offenzívánál tartok, és már lovagkeresztje van a 88-as parancsnokának. :-)
  • Axon
    #20
    Mivel a 3. részben főleg offenzíva van, így én nem vettem ágyúkat, hanem minden presztis pontból tankokat vásároltam.
    Lesz majd egy érdekes pálya a kampányban. Moszkva alatt megjön a tél és pályakezdéskor csodálkozva nézem, hogy 2-3 tankomat nem tudom mozgatni. Azt hittem, hogy valami hiba és betöltöttem egy kimentett állást. Újrakezdve a pályát megint állt néhány tankom, de most nem ugyanazok. Ekkor rájöttem, hogy szimulálják a valós körülményeket, amikor a hideg miatt nem indultak el a tankok. A többi tankkal lehet előre nyomulni, míg a mozdulatlan tankok is tudnak lőni. Na az egy nagyon nehéz pálya volt, mert nagyszámban jöttek az erős orosz tankok. Ez a példa is mutatja, hogy mennyire próbálták lemodellezni a valóságot.
    Nekem nagy kedvenc volt a 3. részben a lángszórós tank (Pz. II) és a féllánctalpas lángszórós egység. Igaz, hogy közel kellett menni az ellenséges tankokhoz és így főleg azokon a pályákon lehetett őket kihasználni, ahol épületek is voltak és ott bújkálhattak. Na meg a gyalogság ellen a leghatásosabb fegyver volt. A legtöbb csata viszont a nagy orosz sztyeppéken zajlik, ahol nem sokat ér a gyalogság, csak a harcterek királynői - a tankok - uralják a terepet. Fő a minél vastagabb páncél és a minél nagyobb tűzerő. Itt igazából nem sokat lehet taktikázni sem, csak bízni a szerencsében.
    Egyébként a 3. rész volt az egyetlen, amihez pályát is szerkesztettem, mivel ilyesmit egyik játékhoz sem szoktam csinálni, de itt valahogy kedvet kaptam.
    Na nem volt egy precizen kidolgozott pálya. Kiválasztottam azt a térképet, ahol a legnagyobb összefüggő pusztaság volt - gyakorlatilag egy üres mező volt az egész térkép -, majd erre a pályára letettem minél több nehéz tankot mindkét oldalra. Aztán csak elég volt elindítani ezt a pályát és kitört egy gigantikus tankcsata, amibe szinte be sem tudtam avatkozni. Éktelen ágyúdörgés, robbanások, halálhörgések és sebessültek ordítozása.
    A hangok tényleg eszméletlenül jók voltak benne, hihetetlenül élethűek voltak, főleg egy-egy nagyobb összecsapásban lehetett élvezni a hatalmas csatazajt.
  • Serpa
    #21
    izgalmasnak hangzik amit most leírtál.

    az első része megvan neked?
  • Axon
    #22
    Külön érdekesség volt, hogy 45-ben lehetett venni tigris tank tornyot (ilyen sincs semmilyen más játékban, pedig a valóságban erre is volt példa). Ezt csak le kellet rakni valahova és ezután már nem lehetett mozdítani. Tűzereje halálos, de mivel nem tudott mozogni, így elég hamar kilőtték.
    A single csatákban van egy berlin nevű pálya. Ott alapból ad két ilyen tigris tornyot. Na ezt a pályát szinte lehetetlen megcsinálni. Rengetegszer próbáltam, de még csak közelébe sem kerültem a győzelemnek. Jönnek a sztálin kettes tankok, annyi mint a sár és egyet is csak ritkán tudtam kilőni, nem, hogy az összest, de persze ez még mind semmi, mert a sor végén ott kullog egy totálisan kilőhetetlen sztálin hármas tank, biztosítva a játékost arról, hogy Berlint semmiképpen sem tudja megvédeni :-)
  • Axon
    #23
    Az első rész nincs, de a demoja letölthető. Ennyi elég is volt belőlle, mivel abban még nincs teljes sebesség szabályozás, mivel akkor még jóval gyengébb gépek voltak (286-osok). A képernyőt olyan gyorsan scrollozza, hogy szinte csak ugrál egyik végéből a másikba, így játszhatatlan.
    A 2. rész már nagyon jó, de a két kedvenc az a 3. és 5., de persze a 4. rész (ami az Ardenneki csatát dolgozza fel) sem rossz.
  • Serpa
    #24
    az orosz frontról találtam néhány képet.
    már a képek alapján ütősnek,hatalmasnak hat.

    a grafikája se olyan rossz, hisz a lényeg a játékmenet.

    megoldaható lenne, h hetente 1részt feltölts nekem?
  • Lysandus
    #25
    Nos én épp Moszkva előtt vettem meg a 88-ast, és nélküle nem hiszem hogy meg tudtam volna csinálni. A gyalogságát gyorsan felszámoltam gyalogsággal meg felderítőkkel annál a kapunál, ami victory location is egyben, az ágyú meg a falba ütött résnél állt, az erdőben, ambushra állítva. Mivel gyalogsága nem maradt, így nem tudta kiszúrni, én meg az én gyalogságommal meg egy pz35t-vel kicsalogattam a tankjait az épületek közötti nagy placcra, ahol a 88-assal meg az előre sunnyogó captured T-34-essel kereszttűzbe fogtam őket. A téllel nekem szerencsém volt, mert mázliból olyan járműveim voltak, amelyek jobbára fel voltak készülve a winter combatra. Kivéve egy pz35t-ét. Az meg indult, de3 kilőtték. :-) A captured T-34-et nagy hezitálással válogattam be a csapatba, de kellett a tűzerő. :-) Így is volt olyan pálya, hogy 10-szer találtam el egy KVIa-t a 88-assal, de csak immobilizáltam, végül a személyzete megunta, és kiugrott. :-) Érdekes, hogy a tankok ellen az a féllánctalapas is jó, amin azok a nagy rakéták vannak. Nem árt, ha látja a célt, az közel van, és ha tapasztalt a személyzet.

    Én lángszórót nem veszek, a gyalogságnak bármilyen tank halálos. Percek alatt leszedik az egész bagázst, vagy a földhöz, házba szögezik, és odaküldök egy gyalogost, akiknek az egész bepánikolt társaság megadja magát. A lángszórós a kettesben és az ötösben nagyon hasznos volt, de ott házról házra folyt a csata. Úgy vettem észre, hogy a hármasban a gyalogság jóval hamarabb bepánikol, ha kereszttűzbe kerül.
  • Axon
    #26
    Persze.
    Jövőhéten behozom a 3. részt és feltolom.
    A 2. rész mérete viszonylag kicsi, így az sem foglal sok helyet.
    Az 5. rész viszont sajnos csak RIP-ben van meg, ezt is nagynehezen tudtam, akkor megszerezni. Egy rendes srác küldte el cd-re írva postán. Ez annyit tesz, hogy a korabeli filmrészletek nincsennek benne, amit a játék elején és a csaták után játszik le.
  • Lysandus
    #27
    Nekem az ötös megvolt eredetiben, de kölcsönadtam egy haveromnak és b...ott visszaadni. Úgy kellett megint beszerezni. :-(
  • Axon
    #28
    A 3. részben tényleg nem sok szerepe van a gyalogságnak és itt én is alíg vettem néhány egységet.
    Szintén ebben a játékban van lemodellezve a legjobban az emberek viselkedése.
    Például egy sebessültet itt nem lehet meggyógyítani, de ha nem halt meg, akkor a következő pályán már viszontláthatom felépülve. Minden katonának külön neve van. Nincs végtelen lőszer. A bepánikolt, de el nem szaladt katona még megnyugodhat és harcolhat, de ha már elszaladt, akkor nem jön vissza. Reménytelen helyzetben a katonák megadják magukat és feltartott kézzel mennek az ellenség területére (hol van ilyen más játékban?). Na meg amint írtad, hogy a tankok személyzete, mozgásképtelen tankban kuporogva, dönthet úgy, hogy ők bizony kimásznak és elindulnak visszafele.
  • Axon
    #29
    Eredeti játékot lehet, hogy nem adnék kölcsön egyetlen havernak sem :-)
    A CD-s verzió van meg az ötösből? Mert az engem is érdekelne, mert mint írtam, nekem csak a RIP verzió van meg.
  • Serpa
    #30
    az úgy jó lesz.
    köszi.
  • Lysandus
    #31
    Igen, ennek a játéknak az a nagy előnye, hogy az emberi viselkedést próbálták meg a lehető legjobban lemodellezni. Egyéként a sztori szerint ez egész egy viselkedéskutató prof. munkáiból indult. Benne volt a teamben, a programozokkal együtt. A csaták sosem az utolsó emberig mennek. A katonák döntéseket hoznak csata közben. Ha minden elveszett, akkor visszavonulnak, vagy menekülnek.

    De ennek az ellenkezője is le van modellezve, a hősiesség. A kettesben amikor meghallottam, hogy valamelyik katonám elkiáltja magát, hogy "too many more" vagy "ja", akkor villámgyorsan megkerestem, és mindenki más arra utasítottam hogy fedezze. Az ilyen "berserk" állapotba került fazon puszta bajonettel rontott az ellenségre, és ha sikerült fedezni, akkor volt olyan, hogy egyedül berontott egy bunkerbe és mindenit kinyírt.
  • Lysandus
    #32
    Privát ment, neked is és Serpának is.
  • Axon
    #33
    Erről a prof.-ról nem tudtam. Mondjuk a játékon nagyon látszik, hogy olyan készítette (akár tanácsadóként is közreműködve) aki már volt éles ütközetben.
  • Axon
    #34
    Én valami miatt nem kaptam meg a privát üzenetet.
  • Serpa
    #35
    átküldtem.
  • Lysandus
    #36
    ment megint
  • Axon
    #37
    Köszönöm megkaptam.
  • Lysandus
    #38
    És neked is átküldtem azt, amit az első indításnál tapasztaltam. :-)
  • Serpa
    #39
    amit küldtél nagyon, de nagyon halovány.
    alig jön pár kval.
  • Lysandus
    #40
    Lassan, de biztosan... Én ezt tudtam...