26
Vélemény a Gigabyte 7NNXP-ről!
  • ent
    #1
    Megvette, használom, jobb mint az ABIT, kell ennél több!
    Igen, ha már itt vagy néhány vélemény!!!!

    Vmi extrém a lappal:
    Beállítással való problémák, megoldások.....
    Légyszi...
    Kösz
  • ent
    #2
    7NNXP
  • Borg
    #3
    A fogalmazási készségeddel látom gondok vannak.
  • ent
    #4
    Nem igazán látszik, hogy Borg vagy!
    Egy igazi Borg a tartalommal foglalkozik és nem a fogalmazással!
    Változtass nick-nevet!!!!!!!!!


  • grebber
    #5
    Mit tud ez az alaplap???
  • Taranov
    #6
    Megnézed a Gigabyte weboldalán, vagy egy másik oldalon.
  • ent
    #7
    Csak ennyit, szerintem ez magáért beszél, nem úgy mint az ABIT-nál!
    Nem is ez a lényeg, vélemény kellene, esetleg hibák... stb.


    nForce2 Ultra400 chipset
    Processor Socket A for AMD AthlonXP / Athlon / Duron processor
    Chipset NVIDIA nForce2 Ultra 400 System Platform Processor
    Media and Communications Processor - Turbo (MCP-T)
    Super I/O: ITE IT8712F chip
    Silicon Image sil3112A controller
    GigaRAID ATA 133 RAID controller
    Intel 82540EM Gigabit LAN chip
    Realtek 8201 LAN PHY Chip
    Realtek ALC650/655 Audio AC'97 Codec
    2 x 4M bit flash ROM
    Front Side Bus
    400/333/266 MHz FSB
    Memory Type:Dual Channel DDR400/ 333/ 266- 184pin
    Max capacity: Up to 3GB by 4 DIMM slots
    Internal I/O Connectors
    2 x Serial ATA connector
    4 x UDMA ATA 133/100/66 Bus Master IDE connectors
    1 x FDD connector
    1 x USB 2.0/1.1 connectors(support 2 ports)
    2 x IEEE 1394 connectors ( supports 3 ports)
    S/P DIF input/output pin header
    3 x cooling fan pin headers
    WOL pin header
    CD/AUX in
    1 x Game/Midi connector
    Expansion Slots
    1 x AGP Pro slot (8x/4x-AGP 3.0 compliant, supports 1.5v display card only.)
    5 x PCI slots (PCI 2.2 compliant)
    1 x DPS slot
    Rear Panel I/O
    PS/2 Keyboard / Mouse
    4 x USB 2.0/1.1 ports
    2 x RJ45 ports
    2 x COM ports
    1 x LPT
    Audio (1 x Line-in / 1 x Line-out / 1 x Mic) connector
    CPU/AGP/DIMM setting
    CPU FSB / Multiplier / Vcore Voltage adjustable via BIOS
    AGP Voltage / Clock adjustable via BIOS
    DIMM Voltage / Clock adjustable via BIOS
    H/W Monitoring
    System health status auto-detect and report by BIOS
    Hardware detecting and reporting for case open, power-in voltage, CPU voltage, and fan speed.
    BIOS
    2x4M bit flash ROM, enhanced ACPI feature for PC98/Win98/Win2000/Me/ CE/XP compliance, Green, PnP, DMI, INT13 (>8.4GB) and Anti-Virus functions
    IDE#1~#4, SCSI, LS120, ZIP and CD-ROM bootable
    Other Features
    EasyTune™4 (support the function of hardware monitoring only)
    Suspend to RAM (STR)
    Supports USB KB / MS wake up from S3


  • Narancs
    #8
    Elárulom hogy a dual bios -on kívül semmi külömbség sincs a 2 deszkában...kivéve hogy a Gigabyte drágább...
  • _Vegeta_
    #9
    Uuuu gyerekek, nagyon szep szines ez a lap. szal kurva jol nez ki! Bar még nem valtok AMD-re. :)
  • Borg
    #10
    Semmi extra.
    AMD alá epox kell, az a király tuningban, tudásban, stabilitásban, vagy ha óccsón kell, akkor abit. A gigabyte ezekből egyikben sem jeleskedik.
  • _Vegeta_
    #11
    Igen,igen.. ezttom, enis epox-ot ajanlottam havernak a multkor. de en vhogy nem bizok amdben. :)
  • steweee
    #12
    hi! vmelyik topicban 1-2 héttel ezelőtt láttam egy alaplapot, amin van integrált video, hang és hálózati kártya.márkás is, jó is, és olcsó. ha jól emléxem 19.500-at írtak rá.meg tudná vki mondani hogy melyik topicban volt vagy mi volt a márkája, mert nem találom.akkor nem jegyeztem meg, nekem tárgytalan, de az egyik ismerősöm most akar gépet venni irodába, de azért játszani is akar vele, neki pont jó lenne!
  • Borg
    #13
    Ha minden integrálva volt, és ilyen olcsó, az valszeg ECS lehetett. Nézz körül a gyártók honlapjain, meglepő módon minden infot megtalálsz ott.
  • Borg
    #14
    UI: És ha még egyszer beirod 6 helyre ugyanazt, akkor nem cska a hozzászólásaidat fogom törölni.
  • steweee
    #15
    igazi segítség volt.thx
  • ent
    #16
    A különbség óriási:
    Volt részem szervíz cégnél dolgozni!
    Na és találjátok ki melyik lappal sohasem találkoztam, igen, gigabyte lapokkal!
    Bármelyiknél megbízhatóbb!
    A többi lapon meg nincs 4 db ddr foglalat, nincs 4db ide, abiton serial ata nincs (vagy van?? nem emlékszem)
    Szóval ennyi!
    Ja, és nem mindegy - ha jobban megnézitek - a lap sarkai (kerekítettek), és ugye aki ért hozzá az tudja... (ezek azok az extrák amiről egy jobb alaplanál nem beszélünk (mert evidens!)).
  • ent
    #17
    Aki ad a gépére, az árral nem foglalkozik (gyűjt!)!
    A vélemény szó alatt meg azt értettem, hogy ha már használta vki, akkor mondjon róla vélemény!
    (Ezzel nem azt mondom, hogy te még nem használtál! Nem akarlak megbántani! Minenkinek íródott!)
  • ent
    #18
    Egy kis teszt összefoglaló a Tom's Hardware oldalról:

    Összefoglalás: a DFI és a Gigabyte az összesített gyõztes
    Az Abit, Asus, Epox és az AOpen alaplapjai alkotják a középmezõnyt, ám igazából nem illik ez a jelzõ egyikre sem. Az AOpen alaplapján Dr. Voice segít a hibakeresésben, bár az Asus e tekintetben jobb, hisz az õ megoldása a sokkal jobb hangminõségû integrált hangvezérlõt használja. Persze az Asus féle Q-Fan és az AOpen Silent Tek-je közt sincs sok különbség. Az Epox hibakeresõ rendszere kissé kényelmetlenebb – lévén hexadecimális számokat használ, de a kerek IDE-kábelek és a Serial ATA tápkábel mellette szól. Csak a DFI és a Gigabyte ad Serial ATA tápkábeleket, pedig ezekre is szükség van.

    Teljesítmény terén annyira picik a különbségek, hogy szinte értelmetlen ez alapján dönteni. A különbségek a hozzáadott értékben vannak.

    A Gigabyte GA-7NNXP az egyetlen alaplap ezek közül amin SATA és IDE RAID egyaránt megtalálható, s ehhez jön még a Gigabites LAN és a DSL-ekhez jól használható 100 MBit-es második hálózati csatlakozó, s persze a DualBIOS – mi kell még?

    Bár a DFI alaplapján nincs Gigabites LAN, van viszont IDE RAID (RAID mode 1.5) és kiváló minõségû hordszíj, valamint kerek IDE kábelek. A LANParty NFII Ultra olyan jó benyomást tett ránk, hogy a Gigabyte GA-7NNXP-vel holtversenyben õt hirdetjük ki a mai teszt gyõztesének.

  • Narancs
    #19
    Hejj, te nagy szervízes, tudod miért nem találkoztál 1 Gigabyte deszkával sem? Mert senki sem veszi bazz!!!!
    Az abiton má miért ne lenne, ugyanaz a chipset (nForce2) ha nem tűnt volna fel...
    Elárulnád melyik deszkákat hasonlították össze?
    Mert ha ugyanazzal chipsettel szeret lapokat hasonlítottak össze, akkor ez nem igaz, mert Nf7-Sen is van raid meg sata...Amúgy csak gratulálni tudok, szerintem te vmilyen komplexussan küzködsz, mert senki 1 szóval nem fikázta a lapodat de te folyton azt bizonygatod mennyivel jobb mint mondjuk az abit nf7-sje, vagy az epox nforce2es deszkája...Ráadásul eme 2 lap ár/érték arányát tekintve jobb mint a 7nnxp...
  • FL
    #20
    az biztos, hogy meg vannak csinálva a gagyibyte lapok. Nekem van egy 7VAXP tartalékban, és nagyon szeretem. Atomstabil! Ennek ellenére ma Nforce lapok közül az AbitNF7-S rev 2.0 a befutó. (Ár/érték/megbízhatóság) Bánom, hogy lecseréltem Abitom epoxra, (EP8RDA+ kissé ingatag)
  • Narancs
    #21
    Amúgy én is oda voltam a Gigabytért, hitem akkor kezdett megingani, mikor a haveromnál a híres dual bios nem akart működni, aztán egy cikk erejéig vhol ki is fejtették hogy nem mindíg műxik a DB...
    Bizalmam a gyártóban akkor rendült meg teljesen mikor piacra dobták a Radeon 9600(sima, nem SE) kareszüket "with all new 64 bit technology" felirat díszelgett a doboz alján kis betűkkel és csomóan rábasztak mert azt hitték hogy csak az SE 64bites, a sima 128bit ahogy a többi gyártónál, de Gigabyték spóroltak egy kicsit...
    Így a 9600asuk lassabb lett mint az öcsém 9200proja...
  • ent
    #22
    Nem vagyok olyan nagy szervízes... Csak kifutó fiú voltam...
    Véleményt írjál, véleményt... Ne hadonásszá...
    Itt a link, amit hamar átnézhetsz...
    teszt

    Még egyszer: ha vki használta már, az írjon vmi pozitív vagy negatív véleményt...
  • ent
    #23
    De egyébként rendi...
    Hol van ez az oldal ahol a problémáról írtak?

    (NA ILYESMIT SRÁCOK, ERRŐL KÉRDEZTEM...!!! = (Végre egy tapasztalat):)
  • grebber
    #24
    én nem értek ezekhez segítene valaki????

    4 x UDMA ATA 133/100/66 Bus Master IDE connectors
    2 x Serial ATA connector

    Akkor erre mennyi vinyot tehetek??????
    Mert ha van 4 kábelem amin két vég van akkor az 8 vinyo + a 2 SATA vagy nem????

  • ent
    #25
    Nem hiszem...
    Van 4 db IDE konektórja és 2 db SATA csatija! Nem is tudtam, hogy van olyan ide kábel amire két vinyót lehet rádugni egyszerre? Ez komoly?
    Egyébként adnak hozzá egy külön panelt amivel a gép hátúljára lehet ezetni a 2 sata csatit.
  • ent
    #26
    Egyébként van vkinek még ilyen lapja?
    Mi van akkor, ha én hely miatt (nagyobb prociventi) nem kívánom használni a DPS-t (Dual Power System-et) azaz a DPVRM-t (Dual Power Voltage Regulator Module)?