13
Mohácsi vész – történelmi (rém)paródia Jancsó-módra
  • O0D:
    #1

    A Mohácsi vész, bár csak február legvégén debütál a hazai mozikban, a 35. Magyar Filmszemle közönsége – igaz, versenyen kívül indult – már megismerkedhetett a produkcióval. Azt azért mindenképpen meg kell említeni, hogy elődeihez képest (Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten - 1999; Anyád!... a szúnyogok – 1999; Utolsó vacsora az Arabs Szürkénél – 2000; Kelj fel komám, ne aludjál – 2002) ennek az alkotásnak már végre van követhető története. Természetesen komolyabb összefüggésekre itt sem kell számítani, de valami előrelépés azért mégis csak tapasztalható.

    Kapa és Pepe ezúttal a gyászos magyar történelmet szeretné megváltoztatni. Nem kevesebbet terveznek, mint hogy az 1526-os mohácsi vészt, törököstül és Csele patakostul együtt tegyék semmissé.

  • O0D:
    #2
    Holnap megnézem, és mondok róla véleményt..
    hátha nem ugyan azokat az elemeket vonultatja fel benne jancsó, mint az eddigiekben.
  • Blasta
    #3
    Na ez lesz az a film, amit messzire kerülni fogok.
    Jancsó nálam ultra sux, nem vagyok képes befogadni a "művészetét"....
  • a.carkey
    #4
    Jancsó egy vén b...! Egy műmájer nobodybuilder ...
  • O0D:
    #5
    nah megnéztem :)) hogy ne csak divatból nem nézem meg és utálom legyen.

    sztem volt benne pár jó poén, és ez közérthetőbb volt mint az eddigiek. Bár a Kellj fel komám párszázszor jobb volt, lehet csak azért mert ebben szerepelt FEKETE PÁKÓ :))) mekkkora lol. szétröhögtem rajta az agyam.
  • [Walaki]D`Lair
    #6
    Nem értitek ti ezeknek a filmeknek a lényegét....
  • nemcsakfeel
    #7
    áp!44
  • Rafaelo
    #8
    mert nincs lényege a jancsó kap támogatást ellövi a filmet faszságokra maradék pénzből megél persze másoknak van ötletük de nem kapnak támogatást
  • Dynamic
    #9
    Nekem köll ez a film!
    Amúgy valamelyik nap volt a tv-ben.
  • winnie
    #10
    raffaello szerint nincs lényege. pár (tíz)ezer néző szerint van.
  • Rafaelo
    #11
    szóval ha lefilmezek egy darab kutyaszart és azt lejátszom moziban és azt mondom rá hogy művészet akkor az emberek vesznek rá jegyet ez tény
    sajnos :(
  • AnuluWork #12
    Tegnap volt egy műsor a rádióban, amiban azt ecsetelték, hogy többszáz tanyán a XXI. században nincs áram. A bekötésük - erősen túloztak, szóval szvsz -25% lejön - kb. 4 milliárd forint lenne. Az állam ehelyett 40 millát ad rá évente. Néha meg egy-egy "PR filmesük" el-el kúr százmillákat olyan produkciókra, amit rajtuk és a kedves családjukon kívül - hozzávetőlegesen - a kutya sem nem néz meg, max. a bevásárlóközpontok svábbogarai ...
  • PíszLávJuniti
    #13
    megnéztétek?