54
  • zaki
    #1
    A 2003-as E3-on is bemutatásra került THE EGYPTIAN PROPHECY - The Fate of Ramses elnevezésű ókori kalandjáték hamarosan (2004.04.27.) megjelenik a boltokban. A játékot nem más, mint a Painkiller, Arx Fatalis, Broken Sword: The Sleeping Dragon szülőatyja, a DreamCatcher Interactive hegeszti, a kiadásról pedig az Adventure Company (Jack the Ripper, Syberia, The Black Mirror) gondoskodik. Azt hiszem ez a két név biztosíték arra, hogy egy remek kalandjáték születhessen. A történet röviden annyi, hogy II. Ramses fáraó halálával Egyiptom dicsősége elinul az összeomlás felé.

    info: hcgamer
  • zaki
    #2










  • zaki
    #3
    azt hiszem a grafikára egy szavunk nem lehet
  • zaki
    #4
    innen le lehet tölteni egy múvit a játékról.
  • PREMIERE1
    #5
    Ez tök olyan, mint az Aztec. Forogjunk körbe 360'-ban, aztán jaj de jó, megszép, meg minden.
  • Pyx #6
    fúúúcsúúú!
  • LezLee
    #7
    Nem tűnik rossznak. Engem irányításilag teljesen a Drakula sorozatra emlékeztet. Biztos nem lesz rossz játék, erre garancia az Adventure Company.
  • Gfreiter
    #8
    Hm. Kár, hogy Ramszeszt nem nekünk kell megölni... Végülis akkor mit kell majd csinálnunk?
  • Gfreiter
    #9
    Ja, és mikor jelenik meg?
  • LezLee
    #10
    Olvass a sorok között :))
    Amúgy ha minden igaz április vége, tehát nemsokára.
  • zaki
    #11
    de akkor most ez nem olyan lesz mint a Syberia, ugye? én az irányításra gondoltam, hogy a karaktert mindig látjuk. mint pl a Runaway-ban. remélem nem olyan lesz, mint pl a Jack the Ripper irányítása, mert az bűnrossz volt
  • zaki
    #12
    Újabb dózis a point & click kalandjátékok szerelmeseinek: Az Adventure Company legújabb, fejlesztésének hajnalán álló Egyptian Propechy a kr.e. 1304 - 1237 közötti időkbe kalauzol minket, II. Ramszesz fáraó korába - nem is lehetne jobb hely egy kis egyiptomi kalandozáshoz. Egy fiatal varázslónő (Maia) szerepébe bújva kell végére járnunk a misztikumoknak és megmentenünk a fáraó birodalmát, különben Egyiptom örökre a feledés homályába vész. A szokásos kaland- és puzzle elemkkel tömött játékmenet mellett a készítők gondoltak az átvezető animációk megkonstruálására is, amely nem sokban különbözik a játék motorja által megjelenített tájhoz képest: leskelődni ezúttal is a galériában lehet.


  • zaki
    #13

  • zaki
    #14

  • zaki
    #15

  • zaki
    #16
    szerintem gyönyörűek a(z ingame) képek...
  • JustIce
    #17
    mar kijott.vki szedi?
  • DONGUBA
    #18
    mar kint van.De en nem szedem mert nagyon keves az angol tudasom.3 cd-s
  • M.A.D.
    #19
    A Crystal Key 2.után rögtön még egy "ilyen" gamma. :))Hmm...szedem!
  • LezLee
    #20
    Aki már nyomja, az írjon már véleményt hogy érdemes-e leszedni, mert nforce-on öléggé lehúzták szegénykét.
  • grebber
    #21
    Meg akartam kérdezni de már látom hogy az akkor jó nem szedem le!
  • zaki
    #22
    mi van? :)
  • zaki
    #23
    HDC-n már fent van a game különben
  • a.carkey
    #24
    Megint egy forogj körbe baromság!
  • zaki
    #25
    baromság? netán próbáltad már?
  • a.carkey
    #26
    Hát pár korábbi társát, igen. Aztec, India, stb.
  • zaki
    #27
    hmmm, senki sem tolja a gamet? :(
  • zaki
    #28
    én most töltöm, holnap ki is próbálom, bár nem várok tőle csodákat a Syberia után...
  • Serpa
    #29
    ez milyen stílusú ?
  • LezLee
    #30
    Jóhogy nem tolja senki, aki szereti a kalandot, azok mind a Syberia 2-vel vannak elfoglalva :)))
    Mivel én már végignyomtam, asszem holnap leszedem én is.
    Zaki ha már kipróbáltad, mondhatnál róla pár szót.
  • LezLee
    #31
    First person point 'n click adventure game :))
  • htibor
    #32
    Leszedni leszedtem én is, de most Syberia 2 a nyerő nálam is :DDD
    Majd jövő hétvégén kipróbálom ezt is ;-p
  • JustIce
    #33
    ne is varj:) en syberia elott kiprobaltam, de csak ket kepernyot haladtam, aztan jott syberia:) de nem tunt egy hajj de jo gamenak. de azert most belenezek.
  • LezLee
    #34
    Most az a baj, hogy a gamet akarva akaratlanul is a Syberia 2-höz hasonlítod, és annak a nyomába sem érhet, szóval eleve hátrányos helyzetből indul a game. Én már most, év elején azt mondom, hogy 2004-es év kalandjátéka a Syberia 2, sőt nálam az örökranglistában is benne van az első 5-ben az tuti.
  • JustIce
    #35
    na az lehet:) de meg syberia elott probaltam ki a gamet, az igaz, hogy akkor mar igencsak vartam syberiat, szal lehet hogy nem lattam tisztan:)
  • zaki
    #36
    játszottam én is vele 15-20 percet, de nekem nem igazán jött be... ezt az irányítást nem nekem találták ki, ráadásul eléggé kell ide az angoltudás, meg ilyenek. nekem nem jött be, de másnak lehet hogy tetszeni fog, ki kell próbálni, de sztem a Syberiahoz kellene hasonlítani a játékokat, mert az a beszt
  • Vajákos Mimóza
    #37
    Hmm...

    Azért nem ártana ezt a játékot a Syberia II. helyett inkább az elödjeihez hasonlitgatni, ha már annyira "hasonlitgatós" kedvetekben vagytok, de a legjobb lenne a játékot magát méricskélni, de ez persze szubjektiv magánvélemény. :)

    Mindenesetre elég szépen megnött a telepitéskor felpumpálandó adatmennyiség (1.3 vagy 1.9 GB).
    Itt van róla még egy sor hasznos adat, illetve egy végigjátszásféle is elérhetö innét:
    << Egyptian Prophecy ismertetö a Gameboomers-röl >>

  • JustIce
    #38
    ja vegigjaccas van persze, de akkor mi ertelme a game-nek? syberiahoz is volt mar szinte rogton, de hat aki szeret jatszani az nem fogja hasznalni.
  • Vajákos Mimóza
    #39
    A végigjátszást nem kötelezö használni, megemlitettem.
    Ha valaki itt bóklászna és keresi, könnyen odatalál hozzá.
    Én arra használom ezeket (mivel ezek többnyire egy kupacban hemzsegnek), hogy ezek alapján keresek kalandjátékot.

    Magam részéröl nem pártolom de nem is itélem el a végigjátszásból "puskázókat", ha valaki használja, a privát játékélményt csorbitja vele, de ezzel mindenki tisztában van.

  • JustIce
    #40
    na igen igy van. bar van aki a vegigjatszasokat nem szereti, de szereti a forumon megtudni mit is kellene tennie ha elakadt:) mondjuk en ezt sem szeretem:) inkabb rajovok magamtol meg ha par 10 percbe telik is:)