32
Sürgősen!
  • Kata
    #1
  • Chaos Mad
    #2
    milen vershez?
  • Balo
    #3
    Hello! Heine akármelyik versét kellene "elemeznem" holnapra. Ha bárki bármit tud, vagy valami anyaga van valamelyikről kérem írja meg honap 6:30-ig. Nagyon fontos lenne! Köszi mindenkinek előre is!
  • Kata
    #4
    Pénz beszél, kutya ugat. :) Ahogy egyik nagy magyar mondta: "Pénzért?! Szopok, nyalok, gombot varrok."
  • Balo
    #5
    Kicsi pénz beszélhet! (komolyan)
  • Chaos Mad
    #6
    Kata, ne legyél már ennyire udvariatlan! Még csak most veszitek Heine-t? le vagytok maradva...
  • Kata
    #7
    Ez nem udvariatlanság kérdése a mai kapitalista, szürrealista, globalista, mazópista világban... :)
  • Chaos Mad
    #8
    +erös-pista világban :)
  • Chaos Mad
    #9
    na akkor mostantol nekem is fizethecc! :)
  • Balo
    #10
    Senki semmi?
  • Chaos Mad
    #11
    Kata! gyors egy verselemzést plz! majd osztozunk a jövedelmen! :)
  • Kata
    #12
    Már miért osztoznánk akkor?! Hol élsz, a Marson? :D
  • Chaos Mad
    #13
    nem tudom, vmi érdekes felszine van a helynek...
  • traXion
    #14
    Itt nézted?
  • Balo
    #15
    naná, sehol semmi...
  • Takezó
    #16
    http://www.hmg.hu/irok/romantik/heine.htm
    http://www.jomagam.hu/versek/heinrich_heine__lazarushoz.htm
  • PResident Evil
    #17
    csak most láto mezt a topikot kábé másfél óra keresgetés után...d e már mindegy... elkéstem... F. Kafka - Átváltozás művének kellett volna az elemzése...
  • Takezó
    #18
    srácok... irodalom 4...
  • Takezó
    #19
    ha nagyon szépen megkérsz, begépelem a Madocsai László könyvemből Az átváltozásról szóló részt...
  • PResident Evil
    #20
    nekem Kafkától kell... de most már szarok rá...
  • [Walaki]D`Lair
    #21
    Ezt nem hiszem el...halgatsz Hofit?
  • Takezó
    #22
    :D ok, csak Madocsai elemezte... Kafka Az átváltozását, de mostmár úgyis mind1... sok sikert, én lassan lépek suliba
  • ollie
    #23
    A verselemzés a világ legértelmetlenebb dolga.
  • Takezó
    #24
    hát... bizonyos szempontból igen... de csak úgy elgondolkozni a versen van értelme
  • batman
    #25
    Szerintem semmi, maximum egy adott hangulatot közvetít, vagy képet alkotsz az olvasottak alapján, vizuálisan...Csak hogy mondjak egy példát:
    Az egyik magyar költőnek van egy verse, aminek valami olyasmi a címe, hogy "Szájában vitte át a szerelmet a túlpartra". A költő elmondása szerint az ihlette, hogy egy komp utazás alkalmával leszopta egy nő, míg átértek a túloldalra. Ezt, mint igazságot szvsz egyik tankönyvben, vagy "komoly" elemzésben sem fogod olvasni.
  • Balo
    #26
    én megírtam, aztán jó hogy tanár azt se tudta miről van szó
  • Balo
    #27
    Maximálisan egyetértek
  • Bliblibli
    #28
    jeah
  • magus
    #29
    ma visszakell bofognod egy 40 eves fasz velemenyet aki elemezte a verset, sajat gondolataid nem kellenek
  • Super Mario
    #30
    Nem kell a verset elemzni,
    Elég az ürgét leleplezni.
  • Wicky16
    #31
    Hol találok verselemzést?
  • krpsycho
    #32
    Hali! Tudna nekem valaki Arany - Magányban verselemzést küldeni? vagy egy linket!? köszi