583
Motor vásárlás
  • Braveheart
    #1
    Hali mindenki. Először is, megnéztem, van-e ilyen fórum, de csak 1 hasonlót találtam, ami nem kifejezetten a motorvásárlásról szól. Először is, olyat szeretnék, aminek az ára kb. 1-1.2 millió Ft körül van, tehát nem robogó, de nem is egy luxusmotor, hanem egy "normális" versenymotor. Tudnátok ajánlani 1-2-t??? Ja és mennyi hozzá a jogsi, mert B kategóriás jogsim már van, az 100 ezer Ft volt, az A kategória az mennyi kb? Köszi előre a helpet!
  • Sugam
    #2
    Hello
    Ez attól függ ültél-e már motoron és mennyi spasztalatod van de én ennyiért a SUZUKI GSX-R 600 vennék persze csak azután miután leraktad a jogsit
  • HoTDoG
    #3
    Az "A" kategória 50-60 körül van asszem, de lehet h az A1 ennyi. Már pontosan nem emlékszem.
    Mégis milyen motorra gondolsz? Gyorsasági, enduro, cross, chopper?
  • RYAN MCKEAN
    #4
    TI SZERINTETEK EGY 50 KÖBCENTIS MOTOR MENNYIBE KERÜLHET!!!!!!!!!
  • zaki
    #5
    MINIMUM 15 MILLIÓ FORINTBA!!!!!!!!
  • Bandew
    #6
  • djemba-djemba
    #7
    kezdésnek kawa zx400-r hibátlan! ezt gondold át! ha előtte nem motoroztál soha, akkor elég necces egy ilyen kategóriával kezdeni, de ha előtte 125ccm, 250ccm már ment, akkor elvileg menni fog a többi is! 125, 250-nél nem MZ-re gondoltam :)!!! peace
  • Braveheart
    #8
    Na majd jövő hétvégén elmegyek, megnézek pár yamaha-motort
  • Bucser
    #9
    Volt egy 150-es Etz Mz-m. Az is meglepő volt egy Simsonhoz képest. Máshogy kellet hajtani. Nagyobbhoz nem volt még szerencsém. Kíváncsi lennék egy nagyobb mocira mondjuk egy 250-es Yamahára, vagy hondára... Esetleg nem tudom gyártják-e még de volt asszem 250-es Vertigo. Kis csopperutánzat.. annak is 1,5 körül volt az ára... Tanulni szerintem előbb 250-es MZ-n aztán ha megvan a jogsi, meg kicsit bátrabb vagy lehet nagyobbra váltani... Itt is a fokozatosság a lényeg...
  • CybearBoy
    #10
    Ez a Keeway 250-es chopper szerintetek milyen vételnek számít? Szeretnék venni vmikor egy ilyen viszonylag kisebb choppermotort, ez nagyon tetszik, csak nem tudom mennyire számít jónak, egy hasonló Yamaha, vagy Honda moci kb kétszer ennyibe kerül.
  • CybearBoy
    #11
    Ja, ez a Keeway Supershadow 660E Ft-ba kerül, belinkelek egy képet is róla:
  • szando
    #12
    Az A korlátozott jogsi asszem 250 cc-ig jó, korlátlan A-hoz PÁVot kell letenni. korlátlant 20 éves kortól lehet csinálni
  • CybearBoy
    #13
    A korl. max 25 kw-ig jó, és 0,16 kw/saját tömeg arányt nem haladhat meg a moci. Ha van motoros előéleted, akkor 18 éves kortól lehet letenni a korlátlan A-t, nélküle 21-től, de a korlátlan A körül most nagyon nagy a kavarodás, nem is lehet jelentkezni rá az iskoláknál.
  • szando
    #14
    nem úgy van hogy automatikusan kapod a korlátlant 2 év A1 vagy A korl. után?
  • CybearBoy
    #15
    Én nem úgy tudom. Csak a kreszt nem kell újra letenni, de a gyakorlati vizsgákat igen, értelemszerűen egy nagyobb motoron, amin nem árt előtte gyakorolni is.
  • Adam5
    #16
    ma láttam egy olyasmi mint a motor csak asszem 3kereke van és egy 8-10éves ment vele
    ezt hogy hívják?
  • Strahd_
    #17
    semmi motoros tudásal .) nem járok jobban ha alapbol az A korlátranra megyek ? Igy is ugy is meg kell tanulnom motorozni akkor nem járok jobban a korlátlannal?
  • BUD SPENCER
    #18
    Nem tudjátok hogy honnan lehet megvenni használt 50cm3-es motort?
  • Punker
    #19
    motorkereskedés nevű helyről már hallottál?
  • Bandee1987
    #20
    Haverom motoros...Ő a Hondára esküszik
  • Braveheart
    #21
    Hali! Kéne egy kis help, pontosabban a véleményeteket kérem: van a sulinkban egy gyerek, aki épp árulja a Cagiva típusú mociját. Namármost, 125cc-s, de 50-es papírja vannak, kb 160-al tud menni. Olyan 90-100 ezer körül adná. Szerintetek megérné? (csak b kategoriás jogsim van, remélem nem túl nagy baj, mivel 50cc-s lapjai vannak)
  • REAL_CIÁN
    #22
    100ezer körül nagyon megéri. Mikori modell? Azt azért nézd meg, hogy nincs-e nagyon széthajtva.
  • Braveheart
    #23
    Nincs-e széthajtva... pff, eddig cak autót vezettem, úgyhogy nemtom :) De azt mondta, 160-at viszi, sztem az nem rossz...
  • Braveheart
    #24
    Vagy pedig egy vadiúj robogót veszünk ugyanannyiért. Hát nemtom, a Cagiva jobban hangzik ;) persze van rajta 1-2 kisebb karcolás, talán egyszer felborult amikor lerakta, de amúgy nagyon jól néz ki.
  • REAL_CIÁN
    #25
    "Vagy pedig egy vadiúj robogót veszünk ugyanannyiért"

    100ezerért nem kapsz semmilyen vadiújat.
  • BUD SPENCER
    #26
    ti hol vesztek robogót
  • Braveheart
    #27
    Én tudnél szerezni 80ért is vadiújat (ismerős) De azt gondoltam egy használt 125cc-s Cagiva jobb mint egy új 50cc-s robogó.
  • Braveheart
    #28
    Na beszéltem a gyerekkel, azt mondta, hogy a moci jó állapotban van, 4 sebességes, rendszámtábla nem kell hozzá, és 150-ért tudja odaadni. Színe:piros-fehér-kék, azt nem tudta pontosan mikori mert nem volt a közelében a papírja. Eddig jól hangzik...
    Csak gondolom mindenki robogóval kezdte a motorozást, és meg egyből a mélyvízbe pottyanok :) Sebaj, ugye elég 2-3 hét gyakorlás?
  • Braveheart
    #29
    Még valami érdekelne: át lehet festetni a motorokat, ha nem tetszik a színük? (És ha igen, kb. mnnyiért?)
  • REAL_CIÁN
    #30
    Hát, ha 125-ös, akkor kell rá rendszámtábla és A-s jogsi. Ráadásul ha nagykerekü, akkor a rendőrt sem lehet beetetni, hogy robogó.
  • CSOCSO
    #31
    kezdesnek egy Honda CBR 600FS
    kicsit hasznaltan meg is kapod 1 millaert szerintem.. es nagyon jo motor!
  • REAL_CIÁN
    #32
    Át lehet, le kell venni az idomokat és ha van egy kis kézügyességed, még te is meg tudod csinálni.
  • REAL_CIÁN
    #33
    Viccelsz, kezdésnek egy 600-as?? El is száll vele az első kanyarban.
  • Braveheart
    #34
    Hát az picit még tényleg nagy lenne... :)
    A gyereket akié a motor ameg már többször igazoltatták, és meg se kérdezték, milyen a motor...
  • blackmetal
    #35
    az A-s josit hány éves kortól lehet szerezni?
  • Braveheart
    #36
    Szerintem 17.
  • Cvd
    #37
    A-t 21 éves kortól lehet szerezni, ha nincs A1-ed vagy A korlátozottad. Ha van annak a megszerzése+2 év.
  • Braveheart
    #38
    Közben kiderült hogy azok az olcsó motorok nem újak, de megnéztem őket, és nagyon meg vannak kímélve.
  • efti
    #39
    1-1,2 MFt-ert nem kapsz uj sportmotort. Egy GS500 is 1,25 egy GS500F ami sportosan nez ki, de a motorja nem az az 1,35
  • efti
    #40
    A legolcsobb 600-as sportmotor kb 2,4 ami sport-tura az olyan 1.75