8023
  • HoTDoG
    #1
    Szevasztok!
    Nos az lenne az én gondom, h amikor bekapcsolom a gépet, a win messenger automatikusan elindul a tudtom nélkül. A tálcán, vagy a kis ikonok között semmi jele h futna a progi. Csak arra vagyok figyelmes, h rámpriviznek. Aztán amikor elindítom az MSN Messneger-t, kiírja h ön bejelentkezett 1 másik gépről, kattintson ide a bejelentkezéshez. A win messenger az indítópultban sincs benne, sehol máshol.
    Ha valaki tud rá megoldást akkor írja le! Előre is köszi!
    Egyébként semmi bajom a vele, sztem a legjobb csevegőprogi.
  • traXion
    #2
    Csá :D
    Hát fogalamam sincs!
  • Crem
    #3
    Ez azért van, mert alappból a 4.7 bele van építve az XP-be... Hiába rakod fel 6.1-re akkor is elsőnek ez fog elindúlni...

    Kivenni pedig úgy tudod, hogy:

    A "C:\WINDOWS\inf" mappa alatt (ha Windows XP-nk más meghajtóra van telepítve, értelemszerûen helyettesítsük be a "C:"-t a megfelelõ betûvel) nyissuk meg a "sysoc.inf" filet. Ebben az állományban rövid kereséssel rátalálhatunk egy sorra, mely a következõket mondja:

    msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,hide,7

    Változtassuk ezt meg, hogy az alábbit mutassa ez a sor, és a Windows Messenger azonnal megjelenik a telepített Windows összetevõk között, ahonnan könnyen eltávolíthatjuk azt.

    msmsgs=msgrocm.dll,OcEntry,msmsgs.inf,7



    Ha ezek után visszarakod a 6.1 verziót mindig látni fogod, mikor indúl el, illetve ki is vehetet a jobb sarokból...
  • [HUN]PAStheLoD
    #4
    start menü -> futtatás -> msconfig -.> ENTER -> indítópult vagy automatikus indítás vagy mi :] és itt msnmsg -t kikaccsolod ;]
  • tudatlanka
    #5
    VCagy keresel egy startup managert-t és azzal lelövöd.egy fajta


    vagy itt nézz szét csupa free
  • HoTDoG
    #6
    Az msconfigot már énis próbáltam régebben is, de ott nyoma sincs Messengernek.
    Egyik startup manager sem látja, bár a wheresjames-nek van 1 ún. task list-je, amiben megtaláltam az "msmgs" és az "msnmgs"-t. De semmit nemtudok vele csinálni, csak megmutatja a file-okat...
    Asszem maradok a Crem-féle verziónál, bár aki tud rá megoldásokat ne hallgassa el :).
  • Tuvok #7
    csak be kell állítani a Win Messengerben, hogy ne induljon el automatikusan, úgy, hogy elindítod a progit a Program files-ban, ott meg eléred a Beállításokat.
    Ja és használj MSN-t ;)
  • HoTDoG
    #8
    MSN Messengert használok.
    A win messengerben már régebben kiixeltem h induljon el automatikusan windows indításakor, és az is ki van x-elve h háttérben fusson.
  • traXion
    #9
    MSN biztonságosabb, mint a fasz mIRC!
  • asysoft
    #10
    Én egyszerűen töröltem az exe-t (jobbanmondva átneveztem, hogyha anyázna a win vissza tudjam állítani). És érdekes módon nem szól be a Windows messenger Ez előtt meg az őrületbe kergetett...
  • asysoft
    #11
    Ja és persze mindenhol ki kell kapcsolva legyen az automatikus indítás (gondolok itt főképpen az msconfigra), különben sír érte a win...
  • Crem
    #12
    Ezzel a kis progival lehet a legkényelmesebben eltávolítani!

    Messengerdisable




    Ui: Ha sikerült letölteni, írd meg, mert letörölném...ThX
  • PLaci #13
    A sok értelmes arc....

    1.)
    dupla klikk az ikon-ra

    2.)
    Valahol kell lenni egy beállítások menüpontnak...
    (eszközök->beállítások?)

    3.)
    Keresd meg:
    Indítás windows indításakor. (Vagy valami hasonló.)

    4.)
    Pipa kivesz előle...
  • asysoft
    #14
    Na ja, ez lenne a logikus... Csakhogy a windows messenger nem veszi figyelembe, mit is állítottam be... A törtlést (átnevezést) viszont kénytelen észrevenni, s elfogadni
  • PLaci #15
    Nállam simán műxik...
  • HoTDoG
    #16
    Köszi a segítséget, meg minden egyebet.

    Crem, a progit leszedtem, kössz szépen!
  • Forrest Tomee
    #17
    Én is msconfiggal kivettem, aztán töröltem a könyvtár tartalmát a program files-ból. Simán ment a rendszer ezek után.
  • lee86
    #18
    hellosztok! 1 kis segítségre lenne szükségem...
    nos föltelepítettem az msn-t, és szerencsére eljutottam odáig is, h egy haverommal beszélgessek... viszont a nevemet nem változtathattam meg... valamiért nem engedte végrehajtani ezt a műveletet ez a progi, és emiatt egész végig az e-mail címem volt a felhasználónevem... Ja és azt is megtudtuk közös erővel, h én a másik oldalon ha rámviszik az egeret, akkor így vagyok feltüntetve:
    [e-mail címem](E-mail címe nem megerősített)

    tehát itt még valahol el kell fogadtatnom valamivel az e-mailcímemet...csak hogyan!??!
    várok minennemű segítséget, mert tennap már a krízis szélén voltam, h mindig nekem nem jön össze bármi is!!!
    segítségeteket előre is köszönöm!

    ui.:freemail-es címmel regisztráltam, nempedig hotmail-el, lehet, h ez is közrejátszhat...
    köszi még 1X
  • tudatlanka
    #19
    lee86:arra mailcimre kellet érkeznie egy mailnak a msn-től oabban minden le van irva
  • lee86
    #20
    köszi tudatlanka! valóban ott lapult az e-mail a fiókoban nem is tudom mér ez a neved! :D
  • tudatlanka
    #21
    Miért ne? én se tudok mindent
  • HoTDoG
    #22
    Jó lenne ha a faliújságot megcsinálnák úgy, h 1szerre több személy használhassa. Ez jó lenne még a mikrofonos beszélgetéshez is, és a kamerás felvételekhez is.
    Aztán díjaznám azt is, ha 1 beszélgetésben többen vesznek részt, akkor kicsit olyan chat szerű legyen. Mert valainek 2 mondatos neve van, és eléggé zavaró, főleg ha 1szerre 6-an írnak. Szal ilyen kis apróságok sztem nagyon feldobnák a progit.

    Hogy lehet topic-képet betenni? :)
  • nenad
    #23
    legegyszerubb ha atnevevezd a konyvtarat amiben lapul.
    aztan a startupbol kiikszeled.
    Igy kesobb ha esetleg meg kell konnyen visszateheted.
  • PLaci #24
    chat-be meg lehet hívni más user-eket, han- és videó átvitelnél nem tudom, hogy elérhető-e ezen funkció....
  • bogyoka
    #25
    Kérnék egy kis segítséget, nagyon nem akar sikerülni nekem:(
    Szeretném használni az MSN 6.1 verzióját, letöltöttem, regisztráltam is magam, mail visszaigazolás is megvan, aktiváltam is. Tagságim is van, szal, minden.
    Nos a főoldalon kéne állitólag a 6.1-re kattintanom, és akkor lépnék be a menűbe, de nem enged.
    Tudom buta kérdés, de hol van az, hogy be mehetek a csevegőszobába, és a partneremet beirni, hogy kivel akarok csevegni? A Windows msn-t használtam, ami a start menűben van, ott sikerült létrehoznom a kapcsolatot, de én nem azzal akarok, hanem a netessel.
    Nem tudom, hogy sikerült-e leírnom rendesen a problémámat, de próbálkozom, de nem megy.
  • Devids Pro
    #26
    Hát ebből nemsokat lehetett érteni! Próbáld meg értelmesebben leírni akkor majdtalán tudnk segíteni!
  • Saturnina
    #27
    Ezt én sem értem kristálytisztán. Mi az a tagsági?
  • batman
    #28
    sziasztok!
    Azt meg tudnátok nekem mondani, hogy mitől függ a webcamera képátviteli sebessége? 384-es ADSL-em van, de MSN-ben nagyon szaggat. Ez normális? 512 kéne hozzá? Vagy mit tudtok javasolni?
    Köszi előre is.
  • batman
    #29
    Ha arra gondolsz, hogy partner felvétele, akkor azt ha jól emléxem vagy a műveletek, vagy a beállítások menüpont alatt tudod megtenni.
  • batman
    #30
    valszeg a .NET passport-ra gondolt
  • bogyoka
    #31
    Egyébkén igen a NET passport-ra gondoltam.:)
    Köszike azért nektek, hogy próbáltatok segíteni, de asszem a megoldást megtaláltam, mégpedig "Crem #3-as' üzenete segit, hogy ne a Windows MSN-en menjen. Remélem sikerül. Bocsi
    Most jobban átolvastam.
  • Devids Pro
    #32
    A webcam sztem mindenkinél szaggat én is szoktam nekem is szaggat!
  • batman
    #33
    :( ezt szomorúan hallom
  • Banyapapa
    #34
    A tagság gondolom a passport lesz,én az alap winmsn-t kitöröltem a fenébe és igy a 6.1 ment mindig xp-n
  • bogyoka
    #35
    Ez lehetne megoldás, mert már ugyan a start menűben az MSN Messenger 6.1 van, és miért az Outlookot használja, amikor erről akarok küldeni valamit, holott én egy freemail cimet adtam a regisztrálásnál.
    A másik, hogy bejelentkezésnél ott a bejelentkezési nevem, és simán beléphetek, pedig jelszavam is van, ezt nem tudom hol csesztem el. A profilban szerettem volna állitani, de külföldiül van, nem magyarul.
  • batman
    #36
    Az, hogy a regisztrációnál freemail-es címet adtál meg azt jelenti, hogy amennyiben nem vagy on-line, akkor arra a mailre tudnak neked levelet küldeni, és azért az Outlookot használja, mikor küldeni akarsz, mert az az alapértelmezett levelező. A jelszót pedig ott tudod megnézni, hogy Eszközök (jobbról a második)/Beállítások(legalsó)/Profil szerkesztése (a jobb oldali gombok közül az alsó. Ez visszavisz a .Net passport beállításokhoz, ahol szerintem meg tudod csinálni.
    Remélem segítettem.
    Üdv
  • bogyoka
    #37
    Köszike, megpróbálom.
  • bogyoka
    #38
    Hoppá. Követtem az utasítást amit irtál, és angolul jön be. Normális dolog? Mert nem tudom így kitölteni, mert nemtok ángolul.
    Vagy még töltögetnem kéne hozzá valamit? Már több frissitést töltöttem le.
    Egyszer már csak egyenesbe jövök már.
  • batman
    #39
    Próbáld meg megnézni a microsoft magyar nyelvű oldalán az MSN-t, már ha van magyar oldal. Nekem maga a progi is magyarul van, de arra már nem emlékszem, hogy a .Net passport beállítás milyen nyelven csináltam. Lehet, hogy az csak angolul van. Írd esetleg ide, vagy privátba, hogy melyik soroknál akadsz el, és lefordítom neked.
    Üdv
  • bogyoka
    #40
    Amúgy magyarul van ez az MSN progi nekem is, minden magyar, csak a beállitásoknál rákattintok a profil szerkesztésére, akkor hozza be angolul amit ki kéne töltenem.
    De azért köszi az ajánlatodat, csak előbb megpróbálok a belállitásojknál pipákat kivenni, mert olyant is mondtak nekem, megint csak este, vagy kora reggel tudom csinálni, és ha nem megy, privizek.