30
  • Vers
    #1
    nem csoda ha aggodnak, a pc-s rendszerek stabilitása csak a vakszerencsén mulik
  • Cat #2
    én is dolgoztam nagy cégnél itsként, valóban nem lettem volna a fönököm helyében (najó, a fizetését kivéve )
  • Pheel
    #7
    Mááá megint flame lesz?
  • Pintyőke
    #8
    Lassan ezek is elkezdik magukat sajnaltatni, mint a az orvosok. Apropo, halapenz. Szerintem ilyen erovel mindenki kerhetne halapenzt azert amit csinal. :) Milyen lenne mar, belegondoltatok???
  • Darth Sith
    #9
    én még csak diák vok, de suliban többet vagyok mint amennyit ezek dolgoztnak. :)mindennap 8óra. utána otthoni 4óra tanulás, mellette edzés stb.. nekem sincs semmire időm... szóval nem tóm mitől vannak úgy oda..
  • Mike at home
    #16
    seperjunk utcat
    az egy nyugis munka
  • Zoldalma
    #19
    Inkabb FreeBSDt v. NetBSDt kellett volna belinkelned.. :o)
  • RelakS
    #22
    "áadásul 97 százalékuk többet dolgozik 37 óránál egy héten"
    Ezt a faszságot!!! Utánaszámolt a cikkíró, hogy mit írt? Csak mert az, aki böcsülettel letolja a napi 8 órát heti 5 napon, az testvérek között is 40 óra...
    A cégünk nemrég költözött. A főnököm rekkel 7-8 körül megjelent, és mikor kifacsart arccal reggel megláttam, kiderült, örült, ha éjfélkor hazamehetett. És még szombat-vasárnap is bent volt. Úgyhogy egy IT-Manager-nek nem csak azt kell tudnia kijelenteni, amit mondtál kedves Sopánka, hanem egyebet is.

    Én meg csak egy szaros operátor vagyok, de ez is elég stresszes tud lenni :(
  • Cat #23
    euban 37 ora a heti munkaidő
  • JTBM
    #25
    Sok IT manager nem IT hatteru, hanem egyeb, pl. penzugy, tanar, stb.
    A kovetkezmeny az, hogy azt gondolja, hogyha fel tud telepiteni egy Windows-t, meg egy Office-t es ossze tud rakatni egy 100 gepes halot, akkor mar IT managernek is lehet nevezni.
    Eleg sok IT manager-t ismerek, de csak 1 a negybol nevezheto hozzaertonek.
    A hozzanemerto pedig sokat kell, hogy dolgozzon, a beosztottjainak is sokat kell dolgozniuk es megsem lesz tul jo az IT.

    Hozza kell tenni, hogy itthon nem is fizetik meg az IT-t es kis fizetessel csak kevesse hozzaerto embereket lehet felvenni, raadasul keves penzbol csak rossz software-t, hardware-t lehet fenttartani...
  • Pheel
    #27
    Nekem ez a kedvencem: SQL Svr 2000 Ent Ed RUNTIME All Languages MLP 10 PIP Agmt Only ......8 543 400

    Ennyiből hány Linuxos szervert lehetne felépíteni? Hardware költségekkel együtt.
    Na jó! legyen valamelyik BSD... Nyolc és fél millió azért már csak nyolc és fél milló!
    És akkor még van arca némelyeknek azt állítani, hogy a windows TCO-ja olcsóbb.


    Szerintem teljesen lényegtelen, hogy egy SQL server árából hány szervert lehet építeni, mivel a szervered nem fog tudni SQL kéréseket kiszolgálni, márpedig itt nem hardverről, hanem szoftverről esett szó.

    Az MSSQL szolgáltatásai pedig tükrözik az árát. Akinek erre a széleskörű szolgáltatásra szüksége van, annak megéri kifizetni ezt az árat is, hiszen egy olcsóbb - netán ingyenes - megoldás nem felelne meg a követelményeknek. Ilyen helyekre egyetlen alternatív megoldás van, az pedig az Oracle. Nézz utána, hogy az mennyibe kerül és csak azután mondd, hogy milyen drága egy MSSQL.

    Köszöntem.
  • Pheel
    #28
    Ne kelljen nagyon keresgélned
  • Pheel
    #30
    Information Technology