53
Videokártya passzív hűtés
  • echo
    #1
    Sziasztk, egy régi TNT2 van a gépembe ami a célra amire használom ok, viszont azt vettem észre, hogy az ő kis ventije az egyik legnagyobb zajforrás a gépemben :)

    Azon gonolkodom, hogy ha egyszerüen lehúzom a ventit vajon megsűl? Hogy tududom eldönteni, hogy túl forró e?

    Ha kell rá valami a venti helyet, mit rakjak rá, nagyon olcsón?
  • jani1191
    #2
    Há ez nagyon egyszerű kell rá egy borda pl régi 386-ba volt proci hűtés csak egy kis hővezető ragasztóval rányomod ennyi bőven elég lesz.
  • 0ppika
    #3
    Hát nem is tom. A Ti4200-m bírta vagy 12 órát hűtés nélkü, azt maghalt szegény :(((
  • echo
    #4
    Talán még egy régi bordát fellelek, ha mégse van valami bontó szerű ahol hozzámvágnak egyet?
    Ezt a hővezető ragasztót hol lehet venni? Random számtek bolt?
  • ReTeK
    #5
    érdekes kérdés, mert van olyan gyártó aki gyárt aktív hűtés nélküli kártyákat, ha ezek azULTIMATE kártyák nem sülnek meg, igaz ezeken nagyméretű hűtőbordák vannak
  • szucsati
    #6
    Én nem rég szereltem át a Voodoo3momon a hűtést. A Zalmannak lehet mostanában két chipsethűtőjét kapni, mindkettő nettó 1000ft alatt van.



    A kisebbiket (ZM-NB32J) tettem én rá, ez valami 890ft+áfa. Egy PCI helyet elfoglal ugyan, de a gyáró V3 bordához képes ca. -10°C a chip. A rögzítő pöcök, amit hozzá adnak nagyon vacak, <B>viszont</B> van hozzá két komponensű ragasztó! Én is ezzel tettem fel, mert féltem, hogy leugrik a borda. (Bár lehet, hogy a luk túl nagy a kártyán, mert több pöcökkel is próbáltam).

    Így néz ki

    www.amp.hu-nál lehet kapni, meg pixel.hu-nál is, meg elég sok helyen. Ennyit bőven megér! Én a nagyobb testvérét (ZM-NB42J) tettem a chipsetemre is, sokat csöndesedett! Sajnos az +2 PCI helyet foglalna.
  • Gregorius
    #7
    Szerintem csak a random keresgetés marad, mivel nem normál keresleti termék. Ha nem akarsz sokat utazgatni és gyalogolni, és esetleg pesti vagy, akkor ajánlom a Műegyetem környékét, a Stocek, Bartók utak környékét. Minden sarkon van egy bontó vagy üzlet.
  • Meetal
    #8
    Szasztok! nekem inno 3D Radeon 9200 as karom van
    passzív hűtés és bazi módon melegszik a borda könnyen levehető. mien hűtést érdemes rátenni? (egyenlőre nincs jobb karira lóvém:(()
    Konfigom: Asrock K7S8X 1.9 2200+@2400+ 512 ddr400(333) radeon 9200
  • #10
    2 módszer van:

    1. egy borsónyit a közepére pöttyintesz és majd szétterül amikor ráteszed a bordát.

    2. vékonyan egyenletesen valamelyik felületre (praktikus inkább a GPU ra) aztán mehet a borda.

    Nincs különösebb veszélye, csak össze vissza kened magad, ha nem vigyázol. Ami kifolyik esetleg, azt fültisztító pálcikával könnyű leszedni.
  • #12
    Sebbenzinnel, acetonnal, vegytiszta alkohollal.
  • #14
    Desztillált vízzel mit akarsz? :) Abban nem sok oldóanyag van :)

    Hígító nagyon agresszív szerintem hozzá. Ha lehet akkor simán tőröld le, ha nem, tehát meg van keményedve, akkor valahog melegítsd fel és szedd le úgy. (Ne öngyujtóval) :)

    Nemonddmár, hogy muterodnak nincs körömlakklemosója!?
  • #16
    Próbáld ki! Milyen színű a paszta, milyen állagú?
  • Borg
    #18
    A harmadik és jó megoldás pedig, az hogy felpolirozod a hűtőborda alját a pasztával, ugyanis erre találták ki!

    Az a paszta nem tömitőanyag, hogy annyit rá kelljen tenni, csak a hőátadás miatt kell rá. Azt pedig max kis mennyiségben szolgálja, ha sok van rajta, semmit sem ér. Úgy kell felpolirozni, hogy szinte ne is lássad a hűtő alján.
  • #19
    Jó, nekem teljesen mindegy, úgyis mindenbe belejavítasz bármit írok... Kenje mindenki úgy ahogy jól esik!
  • #21
    Igen, szép óvatosan próbáld elfordítani és úgy le kell jönnie.
  • Mikita
    #25
    hi bios irasba kérnék segítséget
  • windly
    #30
    sziasztok!

    Most vettem egy leadtek geforce fx 5200 128 ramos kártyát aminek passzív hűtése van.

    Kérdésem: van e valakinek tapasztalata a kártyával kapcsolatban? gondolok arra hogy kell e neki plussz hűtés biztosítani valamilyen módon?(és ha igen akkor mi) vagy elbírja a hűtőborda látni a feladatát rendessen(nem célom felhúzni meg ilyenek)

    előre is köszi a segítséget
  • Gabesz amd64
    #31
    Ha minél gyorsabban tudod akkor cseréld le!melegszik mint atom!
  • Gabesz amd64
    #32
    Jah és ezt a kártyát felesleges volt megvenned!szerintem

    végülis elbírja de ha játszani probálsz valami jobb játékkal (HL2,Far Cry)amit kétlem hogy tudni fogsz...Elkezd melegedni!Ezt a VGA-t nem is érdemes huzni!

    Bocs hogy ilyen válaszokat adok de ez az igazság!!
  • space marine
    #33
    Ezt aláirom én is!!!Anyosék gépébe tettem egy ilyet,/ inno3d / de szerintem nem elég neki a passziv hütés.Mondjuk még nem fagyott...
  • Gabesz amd64
    #34
    mindig is melegednek de a gyártok nem adnák ki az ilyen termékeket ha fagyna a gép!
  • barret
    #35
    Egy ilyet alá,és semmi modding:)
  • Gabesz amd64
    #36
    Ha jól látom az egy LANkártyáról letépet "hátsófedél"?
  • barret
    #37
    Az bizony!
    Lopott link:)
  • Gabesz amd64
    #38
    pöpec megoldás!
  • windly
    #39
    ok akkor asszem megoldom egyellőre a hűtést(kösz a képes megoldást!:)) mert amúgy nagyon jó eddig a kártya: látványossan felgyorsúltak dolgok ill. egyáltalán elindulnak. (ja előtte gf 2 mx 400 am volt....)

  • Gabesz amd64
    #40
    akkor valamivel tééleg nagy ugrás számodra!
    én egy geforce2 GTS/PRO-ról váltottam fx5900-re!
  • Szamee
    #41
    Hi! Én is valami hasonlóra készülök mint amiről most itt szó van.Van egy Radeon8500LE kártyám és 10perc működés után hullámos lezs a képe és elkezd futni, majd mindenféle zajok jelennek meg. Ez egyértelműen a hűtés miatt lehet??
    Vettem egy zalman NB32J-t (tulajdonképpen a ragasztó miatt) és igy ragasztok rá egy CoolerMaster bordát ventivel. A probláma nálam is a csumpi lekaparása a proviról. Én most jelenleg bedobtam a fagyasztóba mert -20fokon elengedi ha minden igaz.
    Ha valakinek van egy jobb tippje, örrömmel veszem!
  • windly
    #42
    hmm eszembe jutott még egy kérdés: van e olyan program amivel lehet ellenőrizni a videókártya hőmérsékletét? ( ha igen akkor honnan lehet letölteni?)
  • barret
    #43
    Ez a feature csak az egész új videokártyáknál létezik!
    Szal ne is álmodj róla nincs benne az 5200-ban a cucc sztem...
  • Gabesz amd64
    #44
    nekem az nvidiadriver méri! de felraktam régebbi drivert azzal mért46 fokot az újjal meg 56 fokot!
  • windly
    #45
    az szép különbség!

    ja amúgy néztem az 5700 ben már van hőmérsékletmérés

    tényleg: mennyi a normális egyáltalán? A leadtek honlapján nem találtam infót róla( vagy csak nem vettem észre:)))
  • Gabesz amd64
    #46
    hát az jó kérdés!vegyél olyan lézeres hőmérsékletmérőt...az nagyjából jó eredményt mutat!
  • palesz191
    #47
    amit a VGA alá nyomnék VENTIT az mennyibe van? vagy csináljak én?
  • kovy79
    #48
    Sima venti 500-2000 huf.
    Videókártyára hűtés 1000-10000 huf.
  • szabadoslajos
    #49
    Mit tegyek erre: Shappir Radeon 9600 Atlantis 256 MB Mag:325 355-re mem:196-230-ra. Mi kellene rá hogy stabil legyen? A gyári passzív hűtés van
  • izb
    #50


    6000ft itt Focus
  • Narancs
    #51
    Inkább add el a halálba a sima 9600-ost, és ne hűtőt vegyél +6K-ért, hanem egy 9700-est, vagy egy 9600XT-t használtan.
  • lammaer
    #52
    Jó régi, nem is teljesen passzol a kérdésemhez, de inkább nem nyitok új topikot.

    Szóval: momentán egy gyárilag passziv hűtésű Geforce 7600GT van a gépemben, és úgy néz ki áll egy kis pénz a házhoz. Mivel nagyon megkedveltem a csendes gépeket továbbra sem szeretnék porszívó hangú vieókártyát a masinába.

    Tehát: van a piacon a 7600GTnél legalább 50%-al nagyobb teljesítményű gyárilag passzív hűtésű videókártya olyan 30-50K HUF ár környékén? Ha igen, melyik?
  • Inquisitor
    #53
    Mint a másik fórumon mondották volt, van pár gyártónak (Asus, MSI, GigaByyte, Galaxy) passzív 9600GT-je vagy 9600GSO-ja. Bár inkább GT-t javasolnék.
    Létezik HD4850/4870 passzívban is, de azt szallonasütésre és grillezésre jó.