187
hogy működik ez a dolog?
  • Roll
    #1
    Sziasztok! Az érdekelne,hogy tudnánk itthon vezeték nélküli hálózatot csinálni a haverokkal. Mi kell hozzá?
    Összesen 4-en vagyunk, a legnagyobb távolság köztünk kb. 70 méter?
  • Bandew
    #2
    Mi a baj a vezetékekkel?
  • Roll
    #3
    Tömbökben lakunk, fel-le kéne huzogatni a kábeleket.
    Először 70m a havertol hozzám, utánnna 30m tőlet a következőig és onnan még 70m. És közben az emeletek változnak.
  • Taranov
    #4
    Ha a netet is meg akarjátok osztani, akkor kell router. Ha nem, akkor kell egy router vagy egy Wireless Access Point (AP). Minden gépbe kell PCI csatlakozású antenna, vagy ha van köztük PCMCIA foglalattal rendelkező notebook, akkor abba PCMCIA kártya kell.
    Én a Linksys eszközöket ajánlom, szerintem jók.

    Ha mondasz konkrétat, pl. mire kell, mekkora átviteli sebesség kell, akkor mondok konkrét eszközöket és konkrét árakat.
    Az eszközöknek utána lehet járni a www.depo.hu-n, a www.linksys.hu-n, illetve a www.alphasonic.hu-n.

    Az áltlagos wireless eszközök maximális sebessége 11 Mbit, de mostmár némi plusz pénzért (eszközönként 1-5 ezer Ft) lehet venni 54 Mbiteset. Természetesen 100 Mbites is létezik, de szerintem fölösleges kiadás.

    Ezenkívül még azt kell elmondanom, hogy a D-Link eszközöket nem ajánlom, mert azokkal már szívtam.

    Tehát kell nektek minden gépbe egy antenna. (PCI-os 11 Mbites: 19-20 ezer, 54 Mbites: 21 ezer. PCMCIA: 18 ezer)
    És kell egy router vagy WAP. (Wireless Access Point) Ebből az egyszerűbb kijön 20-30 ezer között.
  • Roll
    #5
    Játékra és netmegosztásra szeretnénk.
  • Taranov
    #6
    Akkor kell egy router (Linksys router olyan 26 ezer), illetve kellenes vezetéknélküli adapterek minden gépbe, ami darabja 18-21 ezer.
    A PCMCIA foglalatos notebookokba értelemszerűen PCMCIA csatlakozású adapter kell, ami 18 ezer, az asztali gépekbe pedig PCI csatlakozású, ami 20 ezer.
  • Roll
    #7
    Köszi a segítséget.
  • Roll
    #8
    Taranov erről mi a véleményed?
  • Roll
    #9
    Na még egyszer a képet. :-)

    Taranov: véleményed?
  • Roll
    #10
    Az adapter és a router márkájának meg kell egyezni?
  • Taranov
    #11
    Szerintem jó, mostanában már kezd feljönni a Buffalo. Szerintem ennyiért érdemes megvenni.
  • Roll
    #12
    És a márkában meg kell egyezni az adapternek és a routernek?
  • Roll
    #13
    A buffalo router ára elég húzós.
  • Taranov
    #14
    Nem, elvileg nem kell megegyezniük.
  • Roll
    #15
    Ez és a buffalo jó?
  • Taranov
    #16
    Jónak tűnik, de én személyszerint ennyiért Linksys-t vennék, de ez is jó.
  • Roll
    #17
    Talátam, azt is egész jó áron:
  • Taranov
    #18
    A D-Linket nem szabad megvenni, mert nekem is az van, és sajnos nem működik egyáltalán. (További infó: link)
  • HoTDoG
    #19
    Én pedig én most cseréltem le a legújabb SMC Barricade routeremet egy D-Link routerre, mert a barricade nem volt egészen jó. Pontosabban, nem bírta a folyamatos internetkapcsolatot (Játékok, IRC, stb).
    A D-Link-kel minden tökéletesen megy.
  • bobo11
    #20
    sziasztok

    az volna a kérdésem hogy vezetéknélkül szeretném hálokártyával összekötni két gépet,csak azt nem tudom hogy mik kellenek hozzá és kb:mennyiből lehet kihoznom /legolcsobban /és hogy panelházban volna mind a két gép kb 25 méterre,ellenkezö oldalon.és nem zavar be a vasbeton?kérem akinek tapasztalata van ebben az segitsen

    előre is köszönöm
    üdv
  • Taranov
    #21
    Hát ezekszerint a routerek nem dolgoznak pontosan, sok a hibás :((
  • Taranov
    #22
    Ha jól tudom a vasbeton nem zavar.
    Kell venned két vezetélnélküli hálókártyát. A mistralban van Micronet, ami azért márkás, bár nem csúcsmárka, 12500-ért.
    Egy jó márkájú úgy 19 ezer.
  • HoTDoG
    #23
    Elég 1 vezetéknélküli hálókártya.
    Az 1ikbe beteszel 1 simát, és összekapcsolod (persze kábel segítségével) a routerrel, és a másik gépbe pedig 1 vezeték nélküli hálókártyát teszel.
    Így azért olcsóbban kijön.
    Tehát: -vezeték nélküli router
    -vezeték nélküli hálókártya
    -"vezetékes" (sima) hálókártya
    Ha több gépet akarsz összekapcsolni, akkor több vezeték nélküli hálókártya kell.
  • Taranov
    #24
    Router az nem kell. Két vezetéknélküli hálókártya is látja egymást elvileg, rá van írva a dobozra.
  • TZoli
    #25
    Mindenhol le van irva minden, de a legfontosabbat eddig sehol nem találtam meg.Segitsetek ha tudtok!
    Csak az érdekelne,hogy mennyi ennek a vezeték nélküli hálónak a legnagyobb távolsága,amit még stabilan és viszonylag jó sebességgel el lehet érni?Természetesen a megfizethető határokon belül!
  • Fam
    #26
    eszközöktől függ
    az antennás eszközökkel akár 100-200 méter körüli távolságot is el lehet érni
    olcsóbb wlan kártyákkal kb egy lakásnyi terület hálózható be, kb 50 méter
    ja és ha jól tudom akkor minél távolabb vanak a végpontok (esetleg router) egymástól annál lassabb a kapcsolat is
  • TZoli
    #27
    Akkor az kizárt hogy haverommal (kb 800 méter légvonal) csináljunk ilyen hálót!?
  • Laalee
    #28
    nem kizárt csak rohadt drága :D
  • Taranov
    #29
    Pontosan.
  • Beepee
    #30
    Asus vezetéknélküli routerrel hogy tudom limitálni a sávszéleket? Pár hét múlva kötik a 768-as adsl-t, amiből ugye másfél megabit lesz a hónap végére. 4 gép van(lesz) rákötve, 3 vezetékkel, egy(notebook), meg vezetéknélkül adapterrel. Hogy tudom leosztani a sávokat? 1 megát akarok az 1-ik gépnek és a notebooknak közösen, és 500k-t a másik 2 gépnek szintén közösen.
  • TZoli
    #31
    Van egy netlimiter nevű progi, azzal megoldható!
  • zintan
    #32
    Sziasztok
    Vettem egy wireless routert és hozzá egy wireless hálókártyát (linkpro típusuak).
    Egy gépet szeretnék üzemeltetni róla (vezeték nélkül). Az ADSL modemet csatlakoztattam a routerhez (RJ-45 kábellel)
    A kártyát betettem a gépbe és telepítettem. Kiírta , hogy a hardvert (kártyát) telepítette. OK !
    Az a gondom, hogy a hálózati kapcsolatokban " a hálózati kábel nincs bedugva" írja ki, és nem tudok csatlakozni a netre.Alul a tálcán pedig egy kis monitor ikonnak kéne lenni , de nincs.
    Egyszerüen nem tudom mit hagytam ki, vagy mit rontottam el, A másik gépet keresi, amihez csatlakozna, de csak egy gép van. Egy gépre szeretnék kábel nélkül a router és a kártya segítségével csatlakozni.
    Kérem a segítségetek , hogy mit kellene csinálnom.
    Köszi
  • Pheel
    #33
    Esetleg be kellene konfigurálni azt a routert, hogy kapcsolja be az Access Pointját, használjon titkosítást és csak a te kártyádat engedje be a Wireless hálózaton keresztül. (MAC alapú szűrés)

    Konfoláshoz érdemes a routert odavinni a gépedhez és RJ45-tel a gépedbe dugni, hogy elérd.
  • Scafi
    #34
    Vettem egy (radios+4utp-s) x-micro wlan 11g Broadbant Routert. (x-micro xwl-11grag)
    A gondom az vele, hogy ha radiosan csatizok ra akkor csak 43kbit/s -al megy! Ha kabelen, akkor rendesen mukodik! (elvileg a netem 384-el megy) Illetve a radios kartya is tudja a 11mb/s-t. (ez egy asus wl-130b) De a masolas a ket gep kozott is csak 43kbit/s! Nem tudom mi lehet a gaz, mert mas gepben is ugyanez volt a sebesseg! (a terero kivallo) Nem tudom a radios kartya vagy a router lehet a hunyo!?
    Ha valakinek volt hasonlo gondja vagy tud segiteni irjon pliiiiz!
    Thx..
  • nemcsakfeel
    #35
    Esetleg kicsi a jelszint? Zavarja vmi a rádiós kapcsolatot ?
    Próbáld meg, hogy egymás mellé viszed a két wlan os cuccot, hogy úgy mennyivel működik.
  • nemcsakfeel
    #36
    sry, ( térerő kiváló ) akkor passz.
  • adam17
    #37
    Yo!

    Néztem egy ilyen routert: SMC 7004VWBR, és azt szeretném kérdezni, hogy a wireless meg a normál vezetékes hálózatot ezek tudják egyszerre kezelni?
    Tehát ha 2 gép wireless van rajta + egy vezetékeset meg rádugok, ez így működőképes egyszerre?

    Még egy kérdésem lenne, hogy mennyit számít hogy 11 vagy 54 mbpps? Elég itthon hálózatra a 11 is..?
  • adam17
    #38
    Ja, köszi előre is ;)
  • adam17
    #39
    Vagy esetleg még e típus felé vonzódom: DI-514
    Van vkinek tapasztalata?
  • HITMorpheus
    #40
    Azt hiszem, hogy igen, elvileg kell tudnia, de az a vásárlás előtt azonnal kiderül. Körülnéztem nem mindenhol, csak ilyen "gyorsleírást" találtam, de abból nem derül ki semmi.
    Szerintem elég otthonra a 11 Mb/s, de az attól függ, hogy csak játszani akarsz, vagy másolgatni is, mert mert az 54-es jobban lerövidíti az idődet.
    Tapasztalatom egyik tipusról sincs, de a kettő közül inkább az smc. De ha igazán minőségit szeretnél, akkor Linksys.
    Itt mazsolázhatsz...
    Én is ilyenre spórolok éppen.