1022
Valaki segítsen!
  • gabyka13
    #1
    A gépem:2200+ athlon,512ddr,asrock k7s8xe alaplappal,xp oprendszerrel.Most vettem egy inno3d tornado geforce fx5600xt videókártyát.Már a driver telepítésekor ugat az xp,hogy nincs valami digitális aláírás vagy mi és hogy ha folytatom a telepítést,akkor instabil lehet majd a rendszer.Ezelőtt geforce mx400as kártyám volt,azzal semmi gond nem volt.De ez az új kártya lassabb,mint az mx400as.Akad a gta vice city 640*480asban.Az mx 400 meg megy 800*600asban is akadás nélkül.Már töltöttem le új drivert is,de azzal is lassú.Valaki adhatna ötleteket,hogy ez miért van.Előre is kösz.
  • Tombi
    #2
    vegyél új kártyát..de ne fx-et..
  • M@TriX
    #3
    mielőtt kártáyt veszel nem árt utánanézni mit veszel. ;)

    iTT 80 kártáyról van teszt, érdemes megnézni.
    Ha jól tudom, ha hivatalosan boltba vetted, akkor 35-40-ezret fizethettél érte amennyit sajna biztos hogy nem ér. Akkor már érdemesebb egy geF4Ti4200-est venni, vagy annál jobb gef4-et. Az FX-ek közül csak az ULTRA-ák érnek valamit, avagy az 5700-astól felfelé... Legalábbis ez az én véleményem...
  • M@TriX
    #4
    amúgy milyen drivert próbáltál feltenni? az 53.03-ast, a a legújabb hivatalost?
    Csakmert az szerintem digitálisan hitelesítve van. Ha béta drivert tettél föl, akkor meg magára vessen az ember. ;)
    Nem éri meg azzal szórakozni. Csak ha valaki nagyon ráér...
  • M@TriX
    #6
    az első kérdés banális lesz, de már hallottam érdekes cuccokat:
    Rendesen össze van kötve a TV-vel a kártya?
    A Titániumok az asztal beállításainál 2 monitort mutatnak, ha a TV be van kötve jól...
    Ha ez magvan akkor szólj és mehetünk tovább.
  • ricsi1
    #7
    nvidia.com :tölts le drivert..
  • M@TriX
    #12
    Persze, hogy kiprobáltam a kártyát.
    "Nem vettem észre semmi különbséget."
    Na látod, erről beszéltem. Nem azt mondom, hogy rossz kártya, csak annyit nem ér sztem, de ez persze egyéni vélemény. ;)
    Azért jó ha neked jó. az a lényeg. ;)
  • Borg
    #14
    Ajánlom figyelmedbe:

    9600XT jobb vétel, és az is kb ebben az árban van, újonnan. Mert ha jol sejtem akkor a chaintechet használtad veszed (k.andras...;)
  • NeoMaN
    #15
    cseberbőlk-vederbe...
    :)
  • NeoMaN
    #16
    4x1 versus 4x2
    és még az órajel sem nagyobb. hogy lenne má gyorsabb?
  • jani1191
    #18
    Külömben hol lehet kapni 9600XT-t néztem sokhelyen de sehol nincs főleg nem 50e körül
  • jani1191
    #21
    Találtam rendelésre és postai utánvétel is van.
    http://www.cindy.hu/backup/termek.php?cPath=16&products_id=760
    nézzétek meg van róla néhány infó is igaz ez nem asus
  • Gerry
    #22
    Állítsd be a monitorodat...
  • Jarlaxle
    #23
    Nézd meg ezt www.xpc.hu Én itt vettem egy sapphire kártyát. De itt nem csak sima 9600xt(500/600) adnak hanem ilyet 500/650. Nem nagy különbség de azért ez is valami. 54 rugoért viheted.
  • jani1191
    #24
    Van 9600xt 49ért XPC-nél.
    Connect3D mennyire jó?
  • Antromorph
    #25
    üdv mindenkinek

    Kaptam ingyen egy Butterfly(noname) Geforce mx200 64MB-os videokártyát. Namármost ezt beraktam egy régi Via apollo alaplapba egy K6-2 550Mhz proci és 128MB ram kiséretében rendszerembe. Megyeget is elég jól, de huzamosabb használat közben a monitor képe van amikor teljesen,van amikor csak egy kicsit "összezavarodik", majd ebben a pillanatban le is fagy. A videokártyára gyanakszom, mert haverom gépében is ilyet művelt. Szerintetek ezt most a videochipnek vagy a vidomemóriának a melegedése okozza?
    Nagyon kaki hűtés volt szegényen(ragasztva volt rá, semmi szilikonpaszta), így raktam rá egy picivel nagyobb rézbevonatú bordát, szépen megkentem szilikonpasztával, majd a sarkoknál rögzítettem egy kis(egy csepp) pillanatragasztóval.Így biztos ott is marad működés közben is. Hát ezután is előfordult ue. a jelenség.
    A kártya 150/150-nel megy a gyári értéken, nincs hajtva.
    Most mi a francot csináljak? Tegyek rá nagyobb hűtőbordát,
    vagy dobjam ki a kukába? Szerintetek?

    THX
  • #26
    Ha a képzavar után még megy valameddig akkor memória melegedés/hiba, ha azonnal fagy akkor Gpu. Mint írtad az első a valószínűbb.
  • Gerry
    #27
    Szerintem is memória, próbálj meg rakni rá valami alubordát, pl.: régi pentiumos hűtő, vagy hasonló...
  • Gerry
    #30
    Egyáltalán nem túl olcsó, és MX440-est manapság már nem szabad venni!!! GF2-es Chip van rajta, vagyis DX8-at sem tud, így eléggé elavult. Inkább használtan egy GF3, vagy egy rendes GF4Ti4200-at lenneérdemes venni!
  • Gerry
    #31
    Már írtam, hogy állítsd be a monitorodat. Minden felbontáshoz és frekvenciához más pozícionálás kell a régebbi monitoroknak, simán állítsd be, majd mentsd el, és kész. Ennyi!
  • ollie
    #32
    Ha mindenképpen olcsót akarsz venni, akkor vegyél egy Radeon 9000 64M-es kártyát. Sokkal jobb ennél, és talán csak egy kicsit drágább.
  • jani1191
    #33
    Akkor a Connect3D jó márka?
  • Jarlaxle
    #35
    Jó márka de a sapphire jobb. Vegyél sapphiret!!!
  • jani1191
    #36
    Köszke
    Valószíű hogy Connect3D-t veszek. Sapphire-t nem is nagyon találtam meg drágább vagy asus de ez is 60e szóval maradok akkor Connect3D-nél. 2.8n ramok vannak rajta.
  • Jarlaxle
    #37
    Akármelyik 9600xtvel jól jársz!
  • ollie
    #38
    Figyu, neked így mennyi a 3dmark03 pontod?
  • Jarlaxle
    #39
    Még nincs meg, de majd letöltöm.
  • AMD Norbee
    #40
    BÚÉK!!!!!! Lenne egy problémám!Vettem egy ASUS radeon 9600XT na amikor a procit meg a ramokat vizsgálja a gép, akkor az egész kép el van csúszva ja meg akkor is amikor a Windows XP boot-ol!És aki tud segíteni az ne írja azt hogy állítsam be a monitort mert a kép közepén egy fekete csík van és amiatt nem tudom beállítani Segítsetek mit tegyek???? egyébként jó a kártya mindenkinek ajálom 8)
  • Gerry
    #41
    Fekete csík??? Az meg hogyan? nem balra vagy jobbra van elcsúszva a kép? Mert ha nem, akkor valami más gond van, vagy monitor, vagy VGA, középen normál esetben nem szokott fekete csík lenni. Milyen monitorról is beszélünk?
  • barret
    #42
    winben az én kártyám is tökéletes,ott ahol neked csíkos,ott nekem föggőleges pontsorok teljes képernyőben! nekem,memóriahiba okozza,kb 4 hónapja stagnál a dolog.ez legyen a legnagyobb baja!
  • Gerry
    #43
    Mindez egy ASUS kártyán???
  • barret
    #44
    nem a típusra reagáltam csak arra,hogy ez lehet hardverhiba is! enyém sapphire...
  • AMD Norbee
    #45
    De el van csúszva a kép de pont nem tudom beállítani a csík miatt de a csík nem teljesen középen van kicsit jobbra. Egy régi Samsung Syncmaster 15gli a teljes neve.De az a komoly hogy ha kikötöm a tv-re akkor tökéletes!! nincs elcsúszva.
  • Gerry
    #47
    Érdekes, mindenesetre próbáld ki egy másik monitorral is, mert lehet, hogy nem szeretik egymást a videokártyával.
  • Gerry
    #48
    Milyen képfrissítési frekvenciákkal próbáltad?
  • Gerry
    #50
    Valószínűleg nem müxik valamiért jól együtt a kártya a monitorral, próbáld ki a monitort máshol, ha ott is előjön a hiba, akkor vidd vissza gariba!
  • AMD Norbee
    #52
    ok kiprobálom
  • 0ppika
    #53
    Hi! Van valami progi ami kijelzi a videókártya hőmérsékletét?
  • Borg
    #54
    Csak az arra alkalmas kártyákon.
    Nvidia FX-ek, és a RADEON-ok bizonyos példányain, és ezeknél is maga a driver.
  • 0ppika
    #55
    Nekem FX 5600 van, akkor mivel tudnám megnézni?