495
A kedves 8lábú kis állatkák
  • Galy
    #1
    sux
  • Braveheart
    #2
    Hali mindenki! Csak szeretném megkérdezni, hogy ha veszek egy nagyobb fajta pókot otthonra hobbiból, akkor hogyan lehet gondozni, mivel kell etetni, mennyibe kerül stb... Elsősorban azok segítségét várom, akiknek van otthon. Köszi
  • Braveheart
    #3
    Egészségedre...
  • zaki
    #4
    fúúú, én undorodom a pókoktól... látta valaki az Arachnophobia c. filmet? elég fasza volt
  • Braveheart
    #5
    Ja láttam:) de én kisebb egyedekre gondolta :)
  • zaki
    #6
    :)
  • Galy
    #7
    én szoktam látni egyet-kettőt otthon, de nem etetem őket semmivel, asse tudom honnan-hova :)
  • Bandew
    #8
    Jaj, de rohadtúl iszonyodom a pókoktól. Azért nem szoktam megölni őket, legfeljebb csak reflexből, amikor hirtelen szívrohamot kapok, de utána egy kicsit sajnálom őket. Itt is Tolkiennél a pont. Ő legalább gonosz lényeknek festette le őket, és az ő világában nyugodtan lehet gyilkolni őket.
  • cSuwwi
    #9
    És is iszonyodom a pókoktól, de: az idén nyáron voltam katona, pellérden kellett a lőszerraktárat minden másnap 24 órában őrizni, fasza kis 1.5m2 -es őrtornyok, szúnyogok és pókok. Csak és kizárólag keresztespókok a tornyon kívűl és belül is, de mekkorák! Amikor előszőr mentem fel a toronyba este majdnem szívinfarktust kaptam. Akkor az első 3 órámat a torony előtt töltöttem... Aztán idővel hozzájuk szokik az ember, most már nem parázok tőlük annyira, de azért kiteszem a szűrüket a lakásból, ha beléjük botlom. ;)
  • Taranov
    #10
    Iszonyodom tőlük és utálom őket, nem is tartom állatnak őket, csak azért nem ölöm meg őket, mert ők is élőlények.
  • Ams
    #11
    eszméletlenül félek tőlük, de én sem ölöm meg őket, inkább csak kirakom őket az udvarra
  • Braveheart
    #12
    Jólvan, látom mindenki szarik tőlük, de nem kaptam választ még a #2-re :)
  • cSuwwi
    #13
    Ha mindenki szarik tőlük, akkor ne várj tőlük segítséget ;) Én a fogorvostól is szarok, mégis indulnon kéne 5 perc múlva.... Brrrr ;)
  • Bandew
    #14
    Jaja. Akármennyire félünk tőlük, nekik is joguk van az élethez. Én csak reflexből ölök. Pl. egyszer nyáron Erdélyben sátraztam. Na ott aztán marha nagy pókok vannak. Egész végig vigyáztam, hogy egy se menjen be a sátramba. Aztán az egyik reggel felkelek, kinyitom a szemem, és azt látom, hogy egy rohadt nagy pók mászik a lábamon. Akkorát odacsaptam, hogy az nekem is fájt. Hát még szegény póknak. :P
  • FtranX
    #15
    szerintem nézz be egy nagyobb fórumba, mint pl az index. ott van sok állattartós topic.

    Amúgy én is írtózom a pókoktól. Általánosban volt egy pár hülyegyerek, akik ezt tudták rólam és ezért állandóan rémisztgettek az iskolaudvaron összefogott hatalmas cselőpókokkal.
  • Bandew
    #16
    A kis FTranX sötét gyermekkora. :P
  • FtranX
    #17
    bizony bizony! :PPP
  • Shaman
    #18
    Nekem is vót arachnofóbiám,de túltettem magam rajta. Most már nem parázok annyira a póktól. Régen ha volt 1 a szobában,addig nem tudtam elaludni,amíg meg nem öltem. Most már ez nem gond.
    És igen én megöltem őket!
  • Eye-scream
    #19
    Nekem volt, egy 80 literes akváriumot rendeztünk be terráriumnak, ott jól elvolt. Takarítani nemnagyon kell, koszt nem csinál csak ha már zavar a sok rovarmaradvány. Nyaranta mindenféle rovarral lehet etetni őket, télen pedig amit boltban kapsz, lisztkukac, újszülött egér stb...
  • Eye-scream
    #20
    Jah az ára elég húzós, de utána már nem sok gond van vele...
    Amúgy nem értem mindazokat akik félnek a pókoktól, kedvenc állataim közé tartoznak ugyanis :)
  • Balo
    #21
    HUÁHUÁHUÁ!!!!! :))))))
  • Pyx #22


    ...a pok szép állat, csak HAGGYON!
  • Buddy
    #23
    nekem semmi bajom velük, de kirakom a szűrüket......simán kézzel vagy ronggyal el lehet fogni őket és ki lehet őket rakni....ezek a "háziak" nem bántanak
  • Tikal #24
    vazze, az állatkereskedésben biztos jobban tudják, ha bemmenél és megkérdeznéd talán elmondanák hogy nem kell őket fürdetni, sétáltatni hanem csak enni kérnek, ennyi a poknevelés.
  • K.András
    #25
    "nem kell öket sétáltatni meg fürdetni" LOLOLOLOL!!!:)))))
  • donpedro
    #26
    A pókokat én sem bírom, de eddig én is csak egyet öltem meg.

    Nyaralás közben épp egy izgalmas könyvet olvastam, és teljesen elmerültem benne, amikor egy 1-2 centis pók, kb. 2 centire az arcomtól beleereszkedett a látómezőmbe. Reflexből becsuktam a könyvet, és... :)

    Olyan közelről kész madárpóknak látszott, rohadtul megijesztett.
  • donpedro
    #27
    Bazz, végigolvastam a topicot, és egy perc múlva halálra rémített egy rohadt szőrcsomó a karomon (a párnámból esett ki), ugyanis póknak néztem. :)
  • Balo
    #28
    szépvolt :)))
  • cSuwwi
    #29
    Azért nemcsak a fekete özvegytől, meg az ilyen kaliberű pókoktól kell tartani. Ismeritek pl. a barna remete pókot? Szép nagydarab, nem feltétlenül halálos a csípés, de nem érdemes vele találkozni. Egy csávónak ez sikerült, és a bal hüvelykujját megmarta. Itt az eredmény, (fotósorozat) érdemes megnézni, de CSAK ERŐSEBB idegzetűeknek mert elég durva!!! link
    Brutál!
  • cSuwwi
    #30
    Ki akar ezek után pókot tartani? ;))
  • Bandew
    #31
    Köszi cSuwwi, hogy nem nyomtad be közvetlen ide a képeket.
  • Punker
    #32
    bazz felfordult a gyomrom tőle :((((((((
  • cSuwwi
    #33
    Nem néz ki egyszerűen a csávó keze 10 nap után mi? Nemkicsit szétrohadt rajta a hús... Brrr. Egyébként gondoltam a képberakásra, de miután végignéztem alaposabban, meggondoltam magam, szerencsére. ;))
  • Eye-scream
    #34
    Durva:)
    De ettől függetlenül jópofa pókot tartani, az enyém sajnos 5 év után megdöglött...:(
  • Jano
    #35
    Enyhén eloxidálódott! :DD
  • Avicularia
    #36
    itt az én két szépségem :)
    még a nickem is pókos :))

  • cSuwwi
    #37
    És hogy takarítod őket? Megfogod őket? Én nem mernék hozzájuk nyúlni, meg beszarnék szerintem ilyedtemben, ha véletlenül eltünne a terráriumból az egyik. Amúgy jól néznek ki ;)
  • cSuwwi
    #38
    ijedtem az pontos j, tudom ;))
  • FtranX
    #39
    Gondold el, éjszaka hirtelen arra ébrednél, hogy valami szőrős mászik a takaród alatt! :))
  • Avicularia
    #40
    az alsó teljesen szelid simán kézbe lehet venni
    a felsö is régen szelid volt ,de egyszer rámart a kezemre azóta óatosabb vagyok vele :)