13
tapasztalatok érdekelnének
  • Mike
    #1
    Következő a problémám:

    itt a cégnél vettünk egy HP scanjet 3690-est
    most próbálgatom
    twain drivert használva

    problémáim:
    1. roppantul idegesít, hogy szkennelés után becsukja a szkenner ablakát, és mindig újra kell indítani, minden beállítást újra meg kell tenni
    2. ha bekapcsolom a moire eltávolítást újra készít prevuiew-t, újra be kell állítani a szkennelési területet
    3. a legfontosabb: úgy tűnik mintha a moire eltávolítás nem működne , ha megnézem moire eltávolítással és anélkül, semmi különbség nincs
    4. roppantúl zavar, hogy a nem tudom beállítani, milyen lpi-jü a forrás

    szóval az érdekel, mások e téren milyen tapasztalatot szereztek, illetve, hogy a HP más tipusú szkennerei is hasonlóképpen működnek-e, ugyanezt a szoftvert adják-e hozzá, mert ha igen, akkor nem fogom lecserélni az otthoni UMAX 1220S-semet egy HP 3790-esre, mert ez így számomra használhatatlan

  • Taranov
    #2
    Ez nehéz ügy, én a scanner részéhez nem értek, de van tapasztalatom a hp szoftvereivel.
    Nekem a lézernyomtató szoftverével nem működött a cucc, látta a nyomtatót, de küldtem az adatot rá, de nem nyomtatott.
    Egyébként a cucc a doboz felirata szerint Plug & Play, de nem talált az XP Home Plug & Play eszközt.

    Úgy 20. telepítéskor + kézi beállítással sikerült.
    Tehát nem a driver kellett csak!

    Mondjuk ez csak abban az esetben segíthet, ha a scanner szoftverével van a baj.
  • Mike
    #4
    az umax 1220-ast 99-ben vettem, tehát ez még csak 36 bites
    a fotón nem tudom mit értesz
    9x13-ast?
    mivel SCSI elég gyorsan - azt hiszem

    de ma már a SCSI felület elég kényelmetlen, ezért is akartam egy univerzálisabb USB-sre cserélni, de valszeg nem a HP lesz az
  • Kefete
    #5
    Egyik barátom most vett egy Canon Canoscan LIDE 30-at. Nagyon jó kis scanner. A kis jelző nem véletlen, ugyanis maga a cucc alig nagyobb az A4-es papírnál, és tök vékony is. Ráadásul nem kell neki tápkábel, USB-ről veszi az áramot. A csákónak laptop bellé kellett, és így nagyon jó, hogy hálózati csatlakozás nélkül tud scannelni, ha szükséges. Amúgy nagyon gyorsan dolgozik a scanner, meg vagyunk vele elégedve. És a softwareje is jó, sok beállítási lehetősége van. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
  • bogyoka
    #6
    Kérem, valaki segítsen nekem is.
    A munkahelyemen most másfél hónapja, vettünk egy HP psc 2100 series scenner-nyomtató-másolót. Az a gondom, hogy beadom neki, hogy nyomtasson valamit, és ha van kedve kinyomja, van amikor megsem mozdul, holott jelzi a nyomtató ikon, hogy van egy dokumentum a nyomtatási sorban. És nem ír ki semmit, hogy mi baja van. Ráadásul számlázási programból is kell nyomtatni, és mikor ezt csinálja, ki kell lépni a gépből is, és a sorszámom úszott, ami szigorú számadásos az APEH felé. A nyomtató állapotát meg szoktam nézni, és az van, hogy a "hp psc 2100 series kész a feladatra". A scennereléssel semmi gondom sincs.
    Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mi a bibije?
    Már televan a hócipőm tőle.
    A kezelési útmutatóban már kerestem erre választ, de nem találok.
  • ollie
    #7
    nincs véletlenűl 2-szer felinstallálva ugyanaz a nyomtató? a control panel/printers-ben tudod megnézni. amúgy mijen oprendszer van?
  • bogyoka
    #8
    megnézegetem, aztán válaszolok.
  • Fam
    #9
    véletlenül nem dosos programból nyomtatnál?
  • bogyoka
    #10
    nincs kétszer installálva, nem dososból nyomtatok, Windows-ból, meg egy számlaprogramból. Nem értem teljesen.
    Van olyan nap is, mikor lefagy tőle a gépem, és drasztikusan kell kiszállni belőle. Minden a helyén van, csatlakoztatva is jól van, mondom néha müködik.
    Mihez kezdjek? Hívjak szerelőt? Tanácstalan vagyok.
  • ollie
    #11
    a helyedben újrainstallálnám a nyomtató drivert
  • bogyoka
    #12
    Köszi, akkor az lesz, megpróbálom.
  • gordonmail
    #13
    Emberek
    Tegnap vetem egy Scanert, Driver telepítés közben nem is volt gond, azután, ahogy felinstalláltam a Szoftverét, ahogy megnyomtam a Kilépést, egyből Win megfagy, majd újraindúl kékhalállal. Azóta sem állt fel a WIN XP, még csökk.módban sem, kékhalál. Nos Win XP SP2esem van, a Scannerrel - külön van egy 1 éves HP Deskjet 3845-ös nyomtatóm is, és szeirntem ez lehet a gond, hogy egy erőforrást használnak. 2hete volt egy HP Scanner és full ugyanezt csinálta, kékhalál - A Scan azóta sem volt itthon, de most vetem magamnak egyet éshát...full ugyanez a gond. 2Hvaernál is SP2-ő van és semmi balyuk, a Hardware-rel lenne a gond? (mármint Bios beálítás, vagy mi??) Kivagyok...valaki Help Me