1430
THE FALL: LAST DAYS OF GAIA
  • Stranger
    #1
    What’s the story of The Fall: Last Days of Gaia all about?

    The story is about a global catastrophe caused by an extremist sect. In the future, the government plans to colonize Mars by way of large terraformers that can pump huge amounts of CO2 into the atmosphere of the planet, thereby making it inhabitable. These terraformers trip out of control during an assault made by this sect and the result is drastic global warming. Severe glacial melts cause the oceans to swallow half of the continents. Gales of winds at strengths never seen before rage over the earth and destroy modern life. In all this chaos, an organization known as the “Government of the New Order” comes to power, and players join them as they are drawn into a maelstrom of intriguing battles and adventures.





    Is the storyline linear or non-linear?

    The story is non-linear. Depending on the decisions of the players, the story unfolds in different directions and confronts players with diverse tasks. The order in which to solve the tasks is completely up to the player.

    How many members can a party have in The Fall: Last Days of Gaia?

    A party consists of up to six members.

    In what perspective is the game played?

    The camera is zoomable from ISO to 3rd person perspective.

    What kind of attributes and skills are implemented?

    There are six attributes and 14 abilities altogether. Attributes are strength, agility, dexterity, constitution, intelligence and charisma. The abilities are close combat, light weapons, heavy weapons, sniper weapons, special weapons, throwing weapons, explosives, survival, stealth, pick pocketing, lock picking, engineering, driving and medic.

    How does combat work?

    Fighting can be carried out in real time using the auto pause function and the auto behavior settings. The auto pause function enables the player to stop the action after certain events in order to more easily give orders. The player can decide if and when the fighting should be paused (e.g., “enemy sighted”, “character was hit”, “character has less then 10% life left” and so on). With the behavior sets, the player can customize the AI of his characters if he wants to (“stay in the background”, “use mainly throwing weapons”, “seek cover if enemy sighted” and so on). Through this function an optimal control over the characters is possible an all-combat situations.

    Does The Fall: Last Days of Gaia have a multiplayer mode?

    No. A multiplayer mode is planned for an Add On.

    What are the system requirements?

    System requirements (minimum)

    Win 98, ME, 2000, XP
    256 MB RAM
    P800 MHz (or similar)
    650 MB hard disc space
    32 MB DirectX compatible graphics card
    CD-ROM Drive

    System requirements (recommended)

    Win 98, ME, 2000, XP
    512 MB RAM
    P1, 2 GHz (or similar)
    650 MB free hard disc space
    64 MB DirectX compatible graphics card
    CD-ROM Drive

    When will the game be released?

    The release is planned for Q1 2004.






    Gallery



    · Screenshots
    · Wallpapers
    · Making of ...


    Press



    · Press News
    · Previews
    · Reviews
    · Interviews
    · Press Contact


    Links



    · Silver Style
    Entertainment
    · Soldiers of Anarchy





  • Stranger
    #2
    Tud valaki valami bővebbet erről a játékról? Nekem nagyon Falloutos beütésű, remélem lesz legalább egy kicsi abból a hangulatból. Az irányítás így a képekből ítélve nagyon hasonlít a Jagged Alliance 2-re. Hát ha ezt a ét játékot összegyúrják, az rossz már nem lehet
  • Stranger
    #3
    Pár kép róla:
  • Stranger
    #4
    Úgy tűnik nem a grafika lesz az erőssége, de majd meglátjuk.

























  • traXion
    #5
    Ez a Fallout: Tactics grafikájánal jóval gyengébb... szemetesbe vele! :)
  • Stranger
    #6
    Nem csak a grafika számít. A Fallout Tactics a maga nemében jó játék volt, de fel sem vehette a versenyt a Fallout 1-2-vel, pedig azok jóval csúnyábbak voltak. Én azt mondom, ha sikerül egy Fallouthoz hasonló világot teremteniük, hasonló hangulattal, akkor tőlem akármilyen lehet a grafikája.
  • Stranger
    #7
    Egy-két dolog még a játékról:

    · Innovative 3D role-playing game illustrates a haunting, non-linear
    story of epic dimensions
    · Simulation of a complete post-catastrophe world with realistic
    character behavior, plausible flora and fauna as well as a stirring
    end-time atmosphere.
    · Up to six party members, each with their own characteristics,
    interact with the other members.



    · Day- and night-cycle effects plus lifelike daily routines for every
    single NPC enhance realism.
    · Novel fight system for real-time and simulated turn-based battles
    and countless tactical options develop replay value.
    · New possibilities of interaction with the environment such as digging
    for water, hunting and gutting animals bring unexpected experiences
    to the genre.
    · More than 300 different weapons, armor and other items provide
    extensive freedom in combat.
    · Players have direct control of vehicles like pick-ups or buggies.
    · Intuitive game control and menu-driven user interface make for easy
    pick-up-and-play.
    · Free-roaming zoomable camera allows many different perspectives,
    from ISO to 3rd person.
    · Three difficulty levels from beginner to hardcore appeal to gamers of
    all backgrounds.
    · Stunning 3D sound and speech for all in-game texts bring the deep
    storyline to life.
  • Stranger
    #8
    Mindenesetre én már nagyon várom.

    Megjelenési dátum: 2004 első negyedév
  • Stranger
    #9
    Na mi van? Senkit nem érdekel a gamma? Senki nem szerette anno a Falloutot meg a Jagged Alliancet? Mindenki már csak a csilivili garfikára bukik?
  • Hmuda
    #10
    Hát a grafika nekem még elmenne, csak szerintem ez nem akar más lenni mint egy Fallout Tactics koppintás és hát ugye ami csak utánozni akarja a Fallout világot az eleve bukásra itéltetett. Azt a világot nem lehet felülmúlni.
  • Stranger
    #11
    Ebben igazad van, a Fallout világot nem lehet felülmúlni. Viszont ellentétben a Tacticsal ez RPG lesz! Az hogy beletesznek egy kis taktikai részt, szerintem nem ronthatja el.

    Egyébként itt van a hivatalos oldala:

    The Fall hivatalos oldala

    Ja és a No Mutants Allowed ami az egyik legnagyobb Fallout fanpage is igencsak foglalkozik ezzel a játékkal. Most néztem és sajna úgy néz ki nem lesz Fallout 3 :((

    Az egyik legnagyobb Fallout Fan Page
  • Stranger
    #12
    Nézzétek meg az oldalt, szerintem ha betartják amit ígérnek, akkor ez egy qrva jó játék lehet.
  • Calver
    #13
    Aranyos. Majd meglássuk mi sül ki belőle. Remélem minden szép és jó!
  • Calver
    #14
    Aranyos. Majd meglássuk mi sül ki belőle. Remélem minden szép és jó!
  • Hmuda
    #15
    Tudom hogy nem lesz. :-(((
    Az Interplay elbocsátotta a teljes BlackIsle csapatot és ezzel megpecsételte a Fallout3 sorsát.
  • Stranger
    #16
    Pedig a világ összes játéka közül azt vártam a legjobban:((( És mindez a tetves kurva köcsög konzolok miatt van, meg a sok elkényeztetett szaros kis 10-12 évesek miatt akiknek anyuci meg apuci mindent megvesz, csakhogy kussba maradjanak.

    Bocsi hogy így kitörtem, de ez az igazság.
  • grebber
    #17

  • grebber
    #18


  • grebber
    #19
    Nem lesz ez ennyire rosz!
    Mikor jelenik meg?
  • Sephi
    #20
    Igen ebbe igazat adok neked! Baszotul szomoru hogy a mostani vilagban egy jatekot inkabb hamar megcsinajak szarul hogy sok penzt tudgyanak kicsikarni belole.

    A legjobb pelda az Underworld jatek volt amit a film alapjan csinaltak meg. Annal szarab es felhaboritobb jatekot soha de soha nem lattam meg!
  • Stranger
    #21
    Úgy melékszem 2004 március- április a megjelenési dátum. Nekem is tetszik, olyan mintha a Fallout-ot és a Jagged Alliance-t gyúrták volna össze. Viszont úgy látszik nem sokakat érdekel ez a gamma, eddig 3 emberke szólt ide be rajtam kívül. Mindenki csak a grafikáját szapulja, pedig amikor a Falloutok megjelentek, azok sem a grafjukról voltak híresek. Nade majd meglátjuk...
  • Stranger
    #22
    Jaja nagyon kevés a színvonalas játék manapság, ami oda tud szögezni a monitor elé. Ami még szomorú, hogy a sok Fallout-fan várna már egy hozzá hasonló játékot, erre itt van, a mostani felhozatalból ezen kívül semmi még csak nem is hasonlít rá, de le se szarják, mert szerintük szar a graf. Hát igen változik a világ meg vaáltoznak az emberek is.
  • Stranger
    #23
    Megjelent néhány új kép, ahogy elnéztem sokat javult a grafika. Mire megjelenik, pont jó lesz


    http://newspics.rpgdot.com/gallery/910/Screenshots//the_fall_gal_02_rpgdot.jpg
    http://newspics.rpgdot.com/gallery/910/Screenshots//the_fall_gal_03_rpgdot.jpg
    http://newspics.rpgdot.com/gallery/910/Screenshots//the_fall_gal_04_rpgdot.jpg
  • Stranger
    #24
    ehh


  • PTW
    #25
    na kezd emberi format olteni 8) fallout 3 ig jo lesz vele bohockodni.. hehe
  • Stranger
    #26
    Ja, csak legalább már az lenne tuti hogy lesz egyátalán F3.
  • Stranger
    #27
    Egy dolog aggaszt a képekkel kapcsolatban: még nem volt olyan shot ahol beszélgetnek.
  • PTW
    #28
    igen ez kicsit furcsa...
    a fallouttal kapcsolatban meg volt egy hivatalos bejelentes nemreg , ha jol tudom , hogy nem tudni meg mikor de LESZ FO 3 es egy "kulsos" ceggel keszittetik (sajnos elfelejtettem hogy hol olvastam pedig akartam linkelni)
    ..csak gyozzuk kivarni..
  • KH
    #29
    ohoh, figyelmetekbe ajánlom
    The Fall infók az rpgvault.hu-n
    mindig frissítve, ha van új infó
  • KH
    #30
    oh, de köcsög ez a rendszer, édes istenem
    Ez a johó
  • Stranger
    #31
    Újabb képek




  • Ron Ragm
    #32
    remélem lehet magányos farkasként játszani... A Falloutokban sem szerettem a társakat, folyton csak útban voltak
  • KH
    #33
    megújult a Hivatalos Oldal
  • grebber
    #34
    jó mikor is jön?
  • grebber
    #35
    Sok kép (jó az a Hummeres)
  • KH
    #36
    én meg kitettem hozzánk is a cuccot:
    Játékmenet szekció
  • Stranger
    #37
    Már kezd végre jól kinézni:) Reméljük nem csak a külső lesz jó...
  • KH
    #38
    nekem fura ahogy a talajjal találkoznak a karakterek, valahogy nem stimmel
  • grebber
    #39
    The Fall: játékteszt

    Sogun, 18:17 - Játék: Akció-RPG

    (RPGDot) Az RPGDot tehenészmester emberei kézhez kaptak egy The Fall tesztverziót, amely wasteland stílusú és természetesen atomkatasztrófa után játszódó termék. A németek potenciális válasza e Fallout hiányos időszakra. Ennek főrszt fílingjét olvashatjátok a következőkben:

    A karaktergenerálás két részből áll. Induláskor csak kiválasztjuk főhősünk képét és a nemét, majd elkezdődik a kaland. Kicsiny település szélén találjuk magunkat. Jobb egérgomb az akciót testesíti meg, mint minden öreg RPG-ben. Bal egérgombra a kurzor átváltozik, például szemgolyóvá, ha kíváncsian rávisszük különféle tárgyakra. Ugyanígy kezdeményezhetünk párbeszédet is a közelben mászkáló NPC-kkel. Egérgörgető gombbal a kamera egy csatornafedélen gubbasztó kövér varjú magasába húzható fel vagy pedig bevonható intim, Lara Croftos, Nézdahátam közelségbe. A kurzor gombokkal hálistennek teljesen körbeforgathatjuk a nézőteret. Fontos NPC-k, mint például a vérben forgó szemű tejárus vagy a machétével rohangáló vécésnéni feje felett aranyos háromszög lebeg. Ővelük kell beszélni a fő történetben előrehaladáshoz. Úgyhogy könnyen tovább vihetjük a cselekményt, ha már mindenkit lemészároltunk, de valahogy sikerült az állást visszatölteni. A karakterek szája nem mozog, viszont hangosan ‘beszélnek’ és szapora gesztusokkal hangsúlyozzák mondanivalójukat – csakúgy mint az Evil Islandsben.

    Első dolgunk az ID kártya megszerzése lesz. Miután megvan a kis aranyos, a Morrowindre kísértetiesen hasonlító módszerrel meghatározatjuk karakterünk összes tulajdonságát. Na itt buzgón kell asszociálni, mert nincsenek megszokott számokkal ellátott táblák, hanem például ha ‘bűnöző’ élettörténetet jelölünk be, akkor karakterünk érteni fog a zárnyitáshoz, ha orvos volt, akkor sebeket jól tudja gyógyítani, valamint ha fiatalkorában vérködbe borult agyú, ámokfutó tömeggyilkosként praktizált, akkor meg egy kötőtűvel is könnyedén lemészárolja ellenségeit. Na itt el fogtok tölteni pár órácskát, mivel dög hosszú a lista. Mindezen felhajtás 10 tulajdonságpont meg 31 skillpont elosztásáért megy.

    Partyban maximum 6 társad lehet. Őket szintén ID-kártyák segítségével lehet kiválasztani. Tulajdonságaik hálistennek összehasonlíthatók. Viselkedésüket a Baldur’s Gate-szes script-módszerrel állíthatod be. A küldetések több úton megoldhatók. Jó vagy rossz karaktert szinte következmények nélkül lehet játszani, hiszen a Fall világában a túlélés a lényeg. Az Automap tetszés szerinti pozícióba húzható a képernyőn és átlátszóvá lehet tenni. Világtérképen Baldur’s Gatehez hasonlóan zónáról zónára mozgunk. Új zónák felfedezéséhez NPC-kkel kell beszélni, szóval óvatosan a népirtással.

    Mindegyik partytagnak saját inventoryja van és két tárgy összeszerelhető. Például egy lézer-pointert simán rá lehet rakni valamelyik fegyverre. Azért vannak döbbenetes kombinációk is, melyek igen élvezetes kézimunkák világra jövetelét teszik lehetővé.

    A textúrák nagyon szépek. A fák hajladoznak. Kutyák rohangálnak ide-oda. Árnyékok mozognak a napszakok váltakozásával. 24 játékóra 60 perc alatt pereg le a The Fallban. Ezalatt az NPC-k teszik a dolgukat. A morcosabbja elszántan fojtogat téged, míg le nem vakarod magadról egy feszítővassal.

    A harc real-time megy, melyet bonyolult vészfeltétel rendszer segítségével meg lehet állítani. Jobb gomb lenyomva tartásakor akciómenű – fekszik, kúszik, térdel, áll – jelenik meg. Mozgás közben karaktereink megőrzik ezeket a pozíciókat, így egész kellemesen ellopakodhatunk célpontunkig. Célszerű a party-t kisebb csoportokra osztani, és több oldalról támadni a rosszfiúkat, illetve védekezni a hátbatámadás ellen.

    Aki szereti a németül karattyoló játékokat, az már októberben megveheti a dájcse verziót. Természetesen a finom, angolul beszélő változatra még várni kell, mert egyelőre nincs hozzá kiadó. A tesztelő RPGDotos fickó szerint nem lett túl nagy katasztrófa a The Fall. Elég jól el lehet majd szórakozni vele. Főleg ha piacra dobják az angol változatot.
    Fejlesztő: Silver Style Entertainment
    Megjelenés: Ősszel

    info:Hardwired
  • 3P
    #40
    Nagyon tuti játék lesz. Remélem ehhez is készül egy ragyogó magyarítás, úgy mint a FallOutokhoz... :)