46
Combat Mission: Afrika Korps
  • Örm
    #1
    Tud valaki valamit erről a játékról?
  • zaki
    #2
    nem, de a címéből ítélve vmi háborús FPS lehet, igazam van?
  • Nyiri
    #3
    http://www.gamershell.com/hellzone_Wargames_Combat_Mission_Afrika_Korps.shtml?q=Afrika+Korps

    Screenshots
  • Nyiri
    #4
    Eleg felejtheto ezek utan
  • TneX
    #5
    Háborús FPS,te jó ég ti aztán tájékozottak avgytok :PP
  • zaki
    #6
  • zaki
    #7
    megjelent...

    2003-12-06 Combat Mission: Afrika Korps (c) Battlefront 53x15 MB RAZOR1911
  • selwik
    #8
    Miért te mit tudsz róla? Ha ilyen tájékozott vagy írhatnál valamit.
  • traXion
    #9
    A képek bíztatóak... De DC++on még nincs :(
  • Dns5000
    #10
    nemilyen???
  • Dns5000
    #11
    -e +a
  • Axon
    #12
    A téma koronázatlan királya. Ez nem az én véleményem, hanem ez a program (akarom mondani az előző 2 része) lett a kategória győztese.
    Talán körökre osztott, valósidőben játszódó II. világháborús stratégiaakciójáték-ként deffiniálható :-).
    Naszóval. Ami teljesen új az, hogy 3D-s az egész. Minden harcjármű körüljárható, forgatható, dönthető és aprólékosan kidolgozott. Mivel körökreosztott ezért van idő nézelődni. Fanatikusoknak már ezért megéri megnézni.
    Minden egységnek különféle parancsokat adhatsz ki, majd ha készvan elindítod az ütközetet és az egységek 1 percen át harcolnak. Ezután ismét parancsokat osztogathatsz és megint 1 perc harc. Azért ez a király, mivel ennek a proginak sikerült a legvalósághűbben lemodellezni egy korabeli ütközetet. Mivel az egységek egyszerre harcolnak, nem úgy mint egy rts-ben, ahol igazából mindig csak egyetlen- vagy egy kijelölt egységnek tudsz egyazon időben parancsot adni. Itt viszont az összesnek egyszerre. Természetesen nem mindegy, hogy egy tankot hol találsz el, milyen lőszerrel találod el, milyen tapasztalatú egység lő éppen rá, milyen ágyúval, milyen alsógatyában....
    Egyébként ez már a harmadik része a Combat Mission-nek.
    Ajánlom figyelmébe mindenkinek a 2. részt ahol magyar egységek (a teljes magyar fejlesztésű páncélos parkal, nimród rohamlöveg, toldi és turán harkocsik, csaba páncélautók) megtalálhatók és ami a lényeg. Talán egyedülálló a maga nemében, hogy az amerikában kiadott játékban a magyar egységek MAGYARUL!!! beszélnek (tehát magyar szinkronnal és nem magyar felírattal).
    Egyébként a játék nem egy pif-puf essünk neki játék, hanem egy belemerülős tervezgetős, igazi tábornokot kívánó játék, de ettöl függetlenül jól játszható.

    Talán nem voltam mindenre kiterjedő, de egy apró ismertetőnek megteszi.
  • Deajka
    #13
    Azt még el kell mondani, hogy a teljes terepet is szimulálja. Le mész fps-be és "siklasz" a föld felett majd láthatod ,hogy milyen terepen lesz a harc. Nekem volt olyan, hogy mondtam egy tanknak,hogy na mennyé csak egy kicsit föl a domb tetejére azt mikor majd jön az ellen tűz... Ja , csak pár kör után néztem meg, hogy miért is nem tüd tüzelni a szerencsétlen. Fps nézet: majd látom ám ,hogy amit én már domb tetőnek hittem az még nem az így szegénykém tényleg hiába, kiabált hogy nem látja, a célt.
    Plussz, pl: harckocsinál számít a terep, de nagyon. Mondjuk ha nagyon sáros a talaj, lehet, hogy fel sem tud menni.
    Én nyomultam vele (easy-n) de így is szét vert. Grafika nem egy ász, de közben annyi minden más van amire figyelni kell... 98%-os

  • TneX
    #14


    Namost elárulná nekem valaki hogy mit keres afrikában egy magyar tank?
  • TneX
    #15
    Basszus ezt talán nem kellett volna,bocsi kicsit nagy lett a kép :(
  • zaki
    #16
    fú de bénán néz ki
  • TneX
    #17
    Jó,bénán néz ki,de ahoz képest hogy mekkora játék,milyen mélységű,szerintem meglepően jó a grafikája szvsz
  • Axon
    #18
    Ez olasz tank...
    és akkor máris érthető az afrikai szintér.
  • galenius
    #19
    Helo! Tegnap láttam hogy kint a Command Mission: Afrika Korps már a DC-n (PL. itt: backyard4.udgnet.com ). Ha valaki leszedte/leszedi legyen már jó és írja fel nekem cd-re, mert modemem van.
    és írjon: [email protected]
  • Caponee
    #20
    ³ Combat Mission: Afrika Korps (c) Battlefront ³
    ÃÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄ´
    ³ Date: Dec 6th, 2003 ³ Game Type: War Simulation/Strategy ³
    ³ Supplier: Razor1911 ³ Size: 53 x 15MB ³
    ³ Cracker: - ³ Protection: None ³
    ŐÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ͵

    GAME NOTES:
    ~~~~~~~~~~
    Combat Mission Afrika Korps throws you into the heat of the most dramatic
    battles of World War II. Lead the invasion of Crete in May 1941, engage the
    enemy in the African desert from 1940 to 1942 and land in the middle of the
    fierce defensive battles for Italy and Sicily.

    Can you keep cool between grenade impacts, burning tank wreckage and
    assaulting infantry? Can you master tactics like ambushes, flank attacks or
    defensive maneuvers? Are you able to deploy thunderous tanks like M4
    Sherman, Panther or Firefly? Then you're the commander of choice for Combat
    Mission Afrika Korps.

    Features:

    - Historically correct strategy game
    - Unique battle system: the mix of real time and turn based strategy allows
    detailed planning and exciting action
    - 7 campaigns plus over 60 scenarios
    - "Quick battle" maps with assorted units
    - 3D graphics with fascinating weather and day/night effects
    - Playable Allied and Axis forces
    - 800+ types of units: tanks, infantry, artillery, planes with realistic,
    detailed technical data and camouflage
    - Unmatched realism down to the smallest detail
    - User friendly map editor for unlimited fun
    - Challenging multiplayer battles via internet, network, hot seat or email


    INSTALLATION NOTES:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Extract, mount/burn the bins/cues, install, play & enjoy!


    GROUP GREETS:
    ~~~~~~~~~~~~
    To the competition...


    /\
    Razor 1911 /__\ Since 1985
    /\ /\
    /__\/__\

    SUPPORT THE COMPANIES THAT PRODUCE QUALITY SOFTWARE!
    IF YOU ENJOYED THIS PRODUCT, BUY IT! SOFTWARE AUTHORS DESERVE SUPPORT!!
  • Caponee
    #21
    Ez most mi??
  • Caponee
    #22
    Bocsi már rájöttem..
  • PrasCo
    #23
    Hellósztok. Rohadt nagy mákom van, hogy idetévedtem. Ezek szerint más is játtsza kis hazánkban ezt a hatalmas gammát.
    Az történt ugyanis, hogy a környezetünkben nagyon lehalt az élet, az online ligánknak campobasso, így egy afféle végvárként megalkottuk a Combat Mission Hun HQ-t. Mivel anno a liga is CMBB-n futott, valamint nekünk magyaroknak is itt van érdekeltségünk, főként ez a téma, de a CMAK is bőven benne van a témában - elvégre általánosságban a CMmel foglalkozunk.
    Ha van kedvetek, gyertek közösségeskedni.
  • hiba
    #24
    milyen neten ez a gamma?
    van par vetelytarsa csak azert kerdem (bf, ofp)
  • hiba
    #25
    avagy ez csak trategia sajat iranyitas nincs?
  • PrasCo
    #26
    csak stratégia... de inkább taktika. Véglis elvileg zászlóalj szintig lehet nyomulni egységekkel max 2ckm-es terepen, de elvileg nincs korlátja, hogy akár két hadosztályt is berakhatsz, maximum egy nap / egy kör játékidőt nyomsz.
    Neten ketten lehet játszani, vagy LAN-on, vagy E-Mailben keresztül (de ez utóbbi hosszú és unalmas ), gondolom arra nem kell kitérnem, hogy axis vs. allied 1v1 battlekat lehet nyomni.
    Bármi kérdésed van még, szívesen válaszolok.
  • PrasCo
    #27
    Hogy legyen róla fogalmatok, benyomok egy képet ide. :)
    Bocs, a kép azért ilyen kicseszett nagy, mert ekkora mérteben jobban ki lehet venni pölö a tigriskét.
  • PrasCo
    #28
    Mondjuk ez éppenségel CMBB, nem CMAK, tehát a keleti front, de 8, itt legalább van érdekeltségünk.
  • antijedi
    #29
    hát bfnek meg ofp-nek pont nincs égvilágon semi köze ehez :)
  • galenius
    #30
    nagyszerű! Lelkes rajongó oldala!
    Csak így tovább!!
  • PrasCo
    #31
    Köszönöm!

    Az igazi "értékét" várhatóan a készülő CMBB Hungarian MapPack fogja megadni, amit ismerősöm levéltári adatokból készít, többen teszteljük kettő-négy év CM és WWII tapasztalattal a hátunk mögött...
    Szal reméljük, lesz belőle valami.
  • antijedi
    #32
    kettő négy év WWII tapasztalat??
    ti mind 2.vh-s veteránok vagytok???? nem hittem hogy azt a korosztályt érdeklik a számitógépest játékok, na meg nem is sokan maradtak meg belőlük :P
  • PrasCo
    #33
    Hehehehe.
    A CMBB-t 2000-ben nyomták ki (speciel én 02-ben töltöttem le a demot), és elég logikus, hogy aki megkedvelte, az mind elkezdett utánanézegetni, hogy idézem "ez a tank meg mi a tököm?", de van olyan teszter, akinek a világháború a szakterüle.
  • antijedi
    #34
    értem én ezt de bármenyire is foglalkozik valaki 2.vhval attó még nem lesz tapasztalata csak nulla, max optimális esetben utánanézet pár dolognak (amiknek végül a valóságalapját ucse tudja leelenőrizni... :P) szal aWWII-es tapasztalat nem igazán ebből áll..., ez olyan mintha én azt mondanám hogy én festő vagyok mert tanulámnyoztam a hires festők képeit és bármikor felismerem őket , pedig igy legjobb esetben is csak műkedvelő lehetek... :))))
  • PrasCo
    #35
    "a világháború a szakterüle" --> ezt hogyan fogalmazzam meg másképp?
  • galenius
    #36
    nekem van tapasztalatom!..8-))
    '87-ben kezdtem a speccyn a Vulcan-al.
  • antijedi
    #37
    nemtom,c sak igy marha hülyén hangzott, és az igazi veteránok tuti sértésnek vennék :D
  • PrasCo
    #38
    Elnézést. Remélem, nem olyan nagy gond?
  • antijedi
    #39
    de eléggé
  • PrasCo
    #40
    Bocsááá' meg!