96
BsPlayer és a feliratok
  • CSOCSO
    #1
    HIHO.. lehet hogy megint hülye vagyok ehhez a progihoz de nem értek már megint valamit.. volt a hang hiba.. az megoldodott.. a codecekben beállítottam és végre értelmeen jött a hang.. viszont most a feliratokkal van abajom de baromira....
    a bajom hogy a feliratot belteszi a filmbe..és nem az alsó fekete cskra teszi.. és sehogy nem bírom beállítani ezt a szart.... kipobltam a legújabb és a régebbi bsplayert.. se semmi.. elvileg az overlayre valo feliratozást kéne kijelölni.. d ehiába.. se az újnál se a réginél nem teszi a feka csíkra a feliratott.. sőőt az ujban van olyan hogy a poziciot lehet változtatni egy bill combo val..hát hiába írja ki miközben nyomom a gombot hogy flirat pozicio.. és a számok meg ugrálnak ahogy nyomom.. a felirat ott van ahol eddig.. hiába álltom be hogy feka háttere legyen a feliratnak ( Ghost in The Shell-t néznék és van rajta angol felirat ( de nem lesz a magyar feliratnak feka háéttere.. szal nézhetetlen.. se mozdítani se hátteret nemtok rakni hiába állítom be.. mondja már meg vki hogy mi a PICSa lehet ezzel a buzi progival
  • CSOCSO
    #3
    köszikeeee
  • lck
    #4
    Ha a videobeállításokban VMR-9 re teszitek nektek sem feliratoz?
  • galocza
    #6
    nem akarok hülyeséget írni, de mpcben is van ilyesmi. én azt használom és mennek a feliratok, de ha jól emlékszem, dx9 kell hozzá (nálam: w98+dx9). az új bsplayert még nem néztem, de lehet, hogy dx9-hiányban nem megy a dolog.
  • Marcell
    #7
    Szerintem uberfasza lett az uj BSPlyer! Eddig is csak a regit hasznaltam, de ez a tokeletes lejatszo szamomra.

    -Kicsi eroforrasigeny
    -Nagyszeru feliratkezeles (barmekkora betumeretet beallithatsz, ha netan nem ferne ki a felirat meretre csokkenti a betuket, hatteret, betuszint, betutipust valaszthatsz.)
    -Rengeteg beallitas (mindenhez gyorsbillentyuket lehet rendelni)

    CSOCSO: A feliratathelyezest probald meg egerrel pocizionalni, azzal mukodni fog.
    (Amugy kiraly, hogy van benne magyar nyelvu menukeszlet is defaultbol!)
  • gz8
    #8
    Egy fícsört hiányolok belőle: nem tudja a növelt sebességű lejátszást, mint a MicroDVDPlayer, vagy a PowerDVD. Vagy csak én néztem félre valamit...?
  • CSOCSO
    #9
    nekem is ultrazsír.. csak néha van vele valami baj.. pl ez a hang meg a felirat.. de mind javtható...
  • Shan
    #10
    Hali!
    Miért lehet az, hogy a film vége felé elkezd csúszni a hang a képtől? (bsplayer+ac3filter+divx5+xvid) p4-esen....
  • Matthewpamer
    #11
    lehet késleltetni a feliratot?
  • elmozo
    #12
    Nézd meg billenytyű beállításoknál ott asszem va.
  • galocza
    #13
    playback rate a filmen kattintva ("hosszabb" menü)
  • Stann
    #14
    Elvileg a BSPlayerben be lehet állítani, hogy a beszédet kicsit fel lehessen hangositani az effektekhez képest, ez szinkronosnál jól jönne. De hogyan kell?
  • Stann
    #15
    Pörög a fórum, de megpróbálom még egyszer:

    "Elvileg a BSPlayerben be lehet állítani, hogy a beszédet kicsit fel lehessen hangositani az effektekhez képest, ez szinkronosnál jól jönne. De hogyan kell?"
  • nenad
    #16
    ha kulon van a beszed es az effekt hangok tarolva esetleg.
    Ennek eselye persze 0.>>(gondolom itt most sima avi fileokrol beszelunk)
  • Stann
    #17
    Igen, sima Avi-król, de valamelyik régebbi chipben(asszem) írták, hogy sztereó jelnél is fel lehet valamennyire hangosítani a párbeszédet, hogy ugye nincs külön sávja. Ez a módszer sem 100%-os, de egy kicsi hangolásnak is örülnék.

    A másik: mostanában több olyan filmmel is találkoztam(Dirty Dancing 2, Apja Lánya), ami "akadt". Nem a gépem miatt, hanem az egész film olyan lassabban ment, míg a többi megy simán, újak is. Ez filmhiba, v. vmi más lehet?
  • nenad
    #18
    2.kodek problema
  • Stann
    #19
    Melyik kodekeke ajánlottak(nem packok, mert azokkal mindig cask baj van), Eddig K-Lite 2.20-at használtam, ami meg is felelt, leszámítva ezt a jelenséget.
  • nenad
    #20
    ffdshow nekem bejott. Ez le tud jatszani eleg sok video es audio formatumot. Ez egy kodek
  • nemcsakfeel
    #21
    nem kodek!!!!! ne vezesd felre az embereket!!
    az ffdshow egy FILTER!!!! azaz sokkal kevesebbet tud mint egy kodek.
    lejatszasra tokeletes.
  • Stann
    #22
    Ezt a szűrőt feltelepíteni elég a lejátszáshoz, nem kell más kodek cucc?
  • nemcsakfeel
    #23
    legtöbb videó cuccot viszi.
    hanghoz még egy ac3 -at és kész.
  • badoer
    #24
    nalam egy par filmnek nincs hangaja.mit telepitsek fel hogy legyen?
  • flashX
    #25
    pl. AC3 filter
  • flashX
    #26
    Nemtom jó helyre írok-e de tudnátok vmi ötletet adni arra vonatkozóan hogy hogyan csinálok (s)vcd-re feliratot?
  • galocza
    #27
    bele kell sütni a feliratot tömörítés közben. erre való pl Gabest vsfilter (régebben vobsub) szűrője vdub(mod) és avisynth alá.
  • flashX
    #28
    kösz
  • grebber
    #29
    Ha késik a felirat akkor a BS playerrel hol tudom állitani hogy ne késen?
  • Stann
    #30
    A Shift+ balra/jobbsa nyíllal egész jól be lehet állítani!
  • Stann
    #31
    BSPlayerben hogyan lehet lejátszani mov fileokat?
    Régebben mintha lett volna olyan telepítő(k-lite-hoz), de már nem ugrik be!
  • kozso
    #32
    Valaki tudja, hogy ez a kecseg bsplayer m'ért a tetejére teszi a feliratot a képnek és nem az aljára???
  • Amse
    #33
    hi.
    ha a filmnek és a feliratnak ugyan az a neve akkor ugyebár 2x rakja be a feliratot.hogyan tudom eltüntetni azt a feliratot amit rárak a képre?szal van az ami-t a bs playerben állítok(azt 's'-el ellhet tüntetni), de a másikkal nem tudok semmit csinálni.
  • Evin
    #34
    Van fönnt valami feliratozó progi?
    (pl:ffdshow, vobsub)
  • Amse
    #35
    vobsub van.
  • Evin
    #36
    Akkor, ha egy film megy, az óra mellett(tálca) megjelenik egy zöld nyíl. Azon belül ki lehet kapcsolni a 2.feliratot.(fejből sajna nem tudom merre vann benne)
  • R9
    #37
    Valaki ismer olyan feliratot hogy SSA?Ha igen mondja el hogy tudom lejátszani,thx
  • sugarray
    #38
    A Sub Station Alpha rövidítése,ha másként nem megy akkor konvertáld át valamelyik felirat kezelő progival (PL. Subtitle Workshop) sub formátumba!!!
  • ent
    #39
    Hi all!
    Kérdés:
    adott bsplayer 1 avi fájl és 1 ua a néven sub kiterjesztésű fájl
    nem indítja el a sub fájl, dem itől, ffdshow van csak fenn!
    kellene még vmi progi, hogy elinduljaon a film alatt a sub fájl, vagy gáz van a géppel!????
  • sufnituning
    #40
    Egyszerű. Megnyitod a BSplayerrel az avi fájlt és utána jobb gomb/Feliratfájl megnyitása vagy Ctrl+L!
  • ent
    #41
    nem nem
    srv fájl kellett hozzá!
  • CSOCSO
    #42
    FONTOS!!!!
    Van valakinek olyan regi BsPlayere ahol meg alapbol benne volt a kek showtime skin??? es az elso csik melletti gombokkal csak 10 mp ket ugrott a filmben es nem gyorsabban jatszotta le a filmet???