23
Külföldi munkvállalás :)
  • cSuwwi
    #1
    Előszőris #1 ;)
  • zaki
    #2
    1. :)
  • zaki
    #3
    csak annyit, ha USA-ba akarsz menni dolgozni, azt nagyon gyorsan felejtsd el
  • cSuwwi
    #4
    Szóval arról lenne szó, hogy pár haverral (egészen pontosan hárman), úgy döntöttünk, hogy külföldön (Európában) szeretnénk szerencsét próbálni. Még nincs konkrét uticél, de én pl. a Németország, Hollandia esetleg Olasz-ra gondoltam. Ismerős sajna csak olaszban van. Egy munkaközvetítő cégre gondoltunk (van belőle dögivel). A nyelvtudásról annyit, hogy nekem van egy középfokú angolom, a többieknek nuku, de - gondolom én - úgyis ránkragad a nyelvből valami előbb-utóbb.

    Kérdés igazából az hogy, valakinek van-e valami tapasztalata ezekkel a cégekkel, esetleg már huzamosabb ideje kint van, hova érdemes menni, stb. Köszi! ;)
  • cSuwwi
    #5
    Gondoltam amerikára is, de amikor másodszor is meggondoltam, letettem róla...
  • traXion
    #6
    Akinek van tapasztalata az rég nem az SGt bújja :)))
  • cSuwwi
    #7
    ki tudja? :)
  • cSuwwi
    #8
    az amcsi topicba is írt valaki az usából...
  • traXion
    #9
    Az olyan is :)))
  • cSuwwi
    #10
    jah, gondolom
  • Cat #11
    nyelvtudás nélkül felejtsétek el a dolgot
  • zaki
    #12
    nem azon múlik...
  • FtranX
    #13
    Szerintem nem reménytelen a dolog. Nekem az egyik haverom Londonban dolgozozott 8 hónapig. Ő is csak szerencsét próbálni ment ki pár sráccal. Feketén dolgoz(tak)ott főleg bárokban kisegítőként, később csaposként, de hordott ki újságot is. Azt nem tudom pontosan mennyit keresett, de éppen hogy csak haza tudott hozni egy kis lóvét. (London piszok drága, meg lebuktak és hazatoloncolták őket :)) )
    Van egy volt csoporttársam, aki szintén Londonban van pizzafutárként.

    Szerintem olyan helyre érdemes menni, ahol az EU csatlakozás után teljesen szabadon lehet munkát vállalni. Ilyen Nagy Britannia, Dánia és még nemtom mely országok. Meg azért a nyelvtudás sem mellékes.

    Én Hollandiába mennék legszívesebben! :p-
  • cSuwwi
    #14
    Én is Hollandiába mennék a legszívesebben. Vajon miért? ;)
  • Random_
    #15
    Nyelvtudás nélkül ott basznak át ahol csak nem szégyelnek.
    Én ki nem mennék külföldre alap nyelv nélkül.
  • cSuwwi
    #16
    mondjuk ez is igaz. ennyi? senki másnak nincs véleménye/tapasztalata? Érdemes 1általán belevágni?
  • FREAK
    #17
    először talán magyarul kéne tudni írni, nem?
  • cSuwwi
    #18
    Mondjuk ez szerintem rád is igaz. (A mondatot nagybetűvel kezdjük!) ;)
  • O0D:
    #19
    Szerintem irakba ne menjetek ( tudom hogy az nem eu).
  • FREAK
    #20
    ez nem érvényes egy fórumra, mint azt már 6 másik topikban megbeszéltük

    de a "munkvállalás" az gáz
  • cSuwwi
    #21
    Yo. Este 9kor már fáradt voltam. Tudom, hogy én prédikálok, és én sem tudok helyesen írni. Ráadásul mind a kétszer elírtam... ;)
  • Netgear
    #22
    re
  • hunbasser
    #23
    kicsit fellendíthetnénk a topikot. él kint valaki külföldön? jó lenne kimenni nyugat európába dolgozni,1 hónap múlva már tudnék menni,bármi jó lenne.