803
Jézus vs Isten
  • O0D:
    #1
    Szerintetek létezik az hogy Isten = Jézus? vagy jézusnak valamiféle reikarnációja lenne?

    Nem él, nem is élt, és soha nem is volt semmilyen szerepe.
  • Sephi
    #2
    Mivan bazze unatkozol? jarja hitanra :))
  • FtranX
    #3
    Jézus biztosan létező személy volt, de az extra "tulajdonságai"-t pusztán az emberi vakhitnek köszönheti.
  • selwik
    #4
    Jézust mindenki úgy képzeli el ahogy akarja. Van aki szerint Isten fia, van aki szerint E.T. haverja.

    Értelmes topik ebből se lesz.

    (reinkarnáció meg nem tudom hogy kerül szóba a keresztény vallás egyik jelképének eredetében...)
  • ollie
    #5
    Látom te sem gondolod komolyan ezt a topicot.
    "Szerintem" itt nem létezik, legfeljebb arról beszélhetnénk, hogy mit ír a témáról a Biblia. És mivel nagyon jól ismerem a Bibliát leírhatom mit ír, de minek, ha úgy sem értenél vele egyet?
  • steweee
    #6
    jesus christ !
  • zaki
    #7
    sztem nem
  • steweee
    #8
    gee !
  • A nick nevem
    #9
    Jézus él. De van, aki azért nem hiszi el, mert még nem látta a tévében. Sokan azért nem hisznek Benne, mert egyenlőnek tartják a vallási fanatizmussal és formaságokkal a létezését.

    "Jézust mindenki úgy képzeli el ahogy akarja. Van aki szerint Isten fia, van aki szerint E.T. haverja"

    Selwiknek szerintem igaza van. Mindenki úgy képzeli el, ahogy akarja. A lényeg, hogy higgyük el, hogy van Valaki, aki nem gonosz. És talán ha sokan elhinnénk, jobb lenne ez a világ... Persze lehet bárhogyan nevezni Őt, sokan egymást gyilkolják azért, mert a másik nem úgy nevezi. Pedig Jézus szerintem csak egyszerűen azt szeretné elérni, hogy az emberek ne csinálják ki egymást.

    Lehet, hogy hülyeségeket beszélek, ugyanis csak egy ember vagyok, aki nem tagja semmilyen vallásnak, nem ateista, nem kommunista, viszont hisz Istenben...
  • SoDI---
    #10
    A keresztény vallás ebből a szempontból kuriózum.
    Mindenki más csak prófétákat tud felmutatni. (Mohemed, Mózes).
    Jézus pedig Isten fiának mondta magát.
    Tehát vagy elmebeteg volt, vagy Isten.
    Egy elmebeteg ennyi követőt nem tud gyűjteni, tehát tiszta logikával, kizárásos alapon marad a másik.
  • PResident Evil
    #11
    Oh My God !
  • FtranX
    #12
    "Tehát vagy elmebeteg volt, vagy Isten."

    Szerintem egyik se.

    "Egy elmebeteg ennyi követőt nem tud gyűjteni, tehát tiszta logikával, kizárásos alapon marad a másik."

    Hogy a francba ne? Nézd meg hány, meg hány őrült vezetővel ellátott szekta létezik, akinek 10x annyi követője van mint Jézusnak életében valaha is volt?
    Az, hogy ma hányan hiszek Jézusban sokkal inkább köszönhető a legendájának, mint valódi személyének.
  • PResident Evil
    #13
    Ohh My fakkin God
  • A nick nevem
    #14
    "Az, hogy ma hányan hisznek Jézusban sokkal inkább köszönhető a legendájának, mint valódi személyének."

    Hát, a valódi személyét kevesen ismerhetik így ~2000 év távlatából...
  • ollie
    #15
    De semelyiket nem követték évezredekig. Jézust ma is követik pedig már 2000 éve nem is él (fizikailag).
  • ollie
    #16
    olvasd a Bibliát, ott elég részletesen le van írva
  • The Garrett
    #17
    nem is azért követik ma mer együtt ittak a sarki kocsmában...
  • Lteebee
    #18
    Szerintem ezeknek a szektáknak nem őrültek a vezetőik, hanem nagyon is képzett, művelt pénzemberek.
  • ollie
    #19
    ja tuti nem őrültek, csak éppen megtanulták kihasználni az embereket
  • FtranX
    #20
    Lehet Olvasgatni!

    Bár az is igaz, hogy ezek a radikálisabbak közül valók.
  • Tikal #21
    Ha Isten fia, akkor Isten megnyilvánulása, inkarnácioja ( anyagi megtestesülése)...
  • SoDI---
    #22
    "Tehát vagy elmebeteg volt, vagy Isten."
    Szerintem egyik se.


    Olyan nincs. Az egyik közül kellett lennie valaminek.
  • [DFL]vajdi
    #23
    Jézus csak egy egyszerű báb, akit arra használt az egyház hogy minél több embert kerítsen maga köré, rengeteg pénzt szereztek ebből is...
  • steweee
    #24
    vajdi te hány éves vagy?nos,nem kell pontosan megmondanod a korod, de ugye húsz alatt?mélyen.a buta hozzászólásaidból egyértelmű.
  • [DFL]vajdi
    #25
    16 éves vagyok... mit számit? majd ha 20 fölött leszek meglátom jézust? egyébként meg lehet hogy buta hozzászólásaim, de nekem ez a véleményem, ezt irom le... faszé számit a kor? majd leszek énis "20 felett" (ha addig le nem lőnek a suliban ) te talán nem voltál 16? ehh...

    ok akkor jézus Isten fia, aki ott csücsül fent az egyik felhő tetején...
  • [DFL]vajdi
    #26
    egy 40 éves is tud faszságokat beszélni, meg egy 20 éves is... nem gondolod?
  • [DFL]vajdi
    #27
    és akkor mer most 16 éves vagyok akkor nemtudok értelmes dolgokat mondani mi? majd visszajöjjek ha 20 felett leszek?magasan.
  • steweee
    #28
    "Jézus csak egy egyszerű báb, akit arra használt az egyház hogy minél több embert kerítsen maga köré, rengeteg pénzt szereztek ebből is":akkoriban még nem is volt a mai értelemben vett egyház.volt ugyan zsidó,és ennek az alapjaira épülő keresztény vallás, de igazából Jézus halála után kezdett el erősödni a kereszténység.kezdetben ez is csak egy szekta volt, de elég népszerű újításokkal az addigi vallásokhoz képest.de jézus halála után még néhány évszázadnak el kellett telnie ahhoz, hogy egy valóban erős,keresztény katolikus egyházszervezet létrejöjjön...akkor te most középiskola 2.osztályos vagy?akkor már túl vagytok az őskor/ókor-on.tudnod kellene
  • [DFL]vajdi
    #29
    és nem lehet hogy jézus arra volt hivatott hogy embereket nyerjen?
  • steweee
    #30
    játék a szavakkal.indulhattál volna az egy szó mint száz-ban
  • Pluskast
    #31
    Mihez? A vallásához? Még szép, hogy embereket gyűjtött mega köré hisz ő volt a messiás.
  • [DFL]vajdi
    #32
    de később ebből nagyon nagy pénzeket szedtek be...
  • The Garrett
    #33
    ahhoz viszont jézusnak semmi köze :)
  • Pluskast
    #34
    Ez igaz, de ez már a történelem és az emberi természet miatt történt. Ennek már nem sok köze volt jézushoz.
  • Astaroth
    #35
    Jézus szerintem egy különleges képességű ember volt!Joggal hihette hogy isten fia,hiszen senki nem volt aki nagyobb bölcsséggel rendelkezett volna mint ő.És ezt látta ő is!Szerintem egyszerű ember volt aki megvilágosodott mint Buddha.
    Utálom a keresztény egyházat,de Jézus egyre szimpatikusabb.(és az ő tanításai,is szimp. aminek szinte semmi köze nincs a mai valláshoz!Szerintem)
  • neta
    #36
    Igazad van, Jézusnak semmi köze a valláshoz, mivel ő nem vallást alapított, hanem felkínálta az örök életet, aki hisz ő benne, ha meghal is él(ezt ő mondta).
    Én meg nem keverném össze Buddhával. Ő kereste az utat, a jót. Jézus azt mondta: Én vagyok az út, én vagyok az élet...stb. Szóval Buddha kereső volt, Jézus meg az amit/akit keresett. Szerintem ez lényegbeli különbség.
    Ez az utálom a keresztény egyházat ez egy ilyen dacos kijelentés szerintem.
    Olyan mint ha ettél volna egy rodhadt almát és azt mondanád ezután, utálom az összes almát. Mert az első tapasztalatod egy rodhadt alma volt. Ez nem bölcsességre utal, hanem haragra, a harag pedig rossz tanácsadó.
    Szerintem nézz körül jobban és meglátod, nem minden egyház ilyen, mint ahogy nem minden alma rodhadt.
    Örülök hogy Jézus egyre szimpatikusabb számodra.
  • Zsolo007
    #37
    "Én meg nem keverném össze Buddhával. Ő kereste az utat, a jót. Jézus azt mondta: Én vagyok az út, én vagyok az élet...stb. Szóval Buddha kereső volt, Jézus meg az amit/akit keresett. Szerintem ez lényegbeli különbség."

    Szerintem meg 1. lovagolás a szavakon, 2. Jézus kicsit nagyképű lehetett :)))

    Ne értsd félre én is tisztelem Jézust, de ami az újszövetségbe le van írva az jórészt ferdítés, ahogy Astaroth mondta ő nem vallást alapított, egyszerűen halála után felhasználták egy vallás létrehozásához...(ami tegyük hozzá annyira nem lenne rossz, csakugye ahogy mindent ezt is emberek irányítják, tehát közel sem az aminek eredetileg elképzelték.....)
  • SRobert
    #38
    Ebben a témában azért számít a kor, mert az emberben 16 évesen sok a lendület, ehhez meg nem az kell.

    Tapasztalatból mondom. :)

    De abban totálisan igazad van, h 40 évesek is vannak, akik egetverő baromságokat tudnak beszélni. Ebben a témáben pedig főleg.
    (nem elfelejtve azt, h milyen érában is nőttek fel, akik most 35 felett vannak...)
  • SRobert
    #39
    :)
    ez nem nagyképűség, hanem egyszerűen egy más kultúra, más kor.

    Nem az a totális ferdítés, ami az úsz-ben le van írva.
    A későbbi korok értelmezték át annyiszor az ott leírtakat, h mára már szinte semmi sem maradt az eredeti jelentéséből.
  • Zsolo007
    #40
    Hát erre meg azt tudom mondani amit Szabolcs szokott ilyenkor mondani, de mivel nincs itt nem mondja :)))

    Szóval Weöres Sándor Az alkalmatlan kísérő c. könyvéből kis kiharapott idézet :)

    A teljességhez vivő út nem a kiválóaké, hanem
    minden külön-levőé: ezen az úton halad valamennyi, ha nem is tud róla.
    S ha különbnek érzed magadat azoknál, akik még az út elején vannak, s
    magadnál különbnek azokat, akik már célbajutottak: be hagyod csapni
    magadat az idő káprázatától; hiszen hogy valaki az út elején, közepén,
    vagy végén van-e, csak dátum-különbség.


    Tehát a kor nem annyira lényeges(bár fontos, de megkülönböztetésre nem kéne hogy okot adjon...)....