30
Hol lehet elolvasni, melyik cégnél talált hibát a fogyasztóvédelem?
  • mikike
    #1
    Ma láttam a TVben, hogy egy ellenörzésnél kiderült, a trappista sajtok 90%-a nem elég érett, illetve a sajtot előállító cégek 50%-ánál nem megfelelő a tisztaság.
    Persze (ilyen a media) csak épp azt nem mondták meg, melyek ezek a cégek, illetve mi az ahol jó terméket kapunk.
    Én nagyon szeretem a melegszendvicset, szinte minden reggel azt eszem, sok sajttal, de most elment tőle a kedvem.
    Hol lehet mégis megnézni, hol (és milyen) hibákat talált a fogyasztóvédelem?
  • RelakS
    #2
    www.kermi.hu?
  • Tikal #4
    szerintem szar az egész, a naploban már vagy kétszer láttam ilyen riportot, és mindig elmondják hogy mennyi étterem "csal" a kajával, meg hogy megbuntetik őket, de kérem ne 100ezer forinttal hanem keméyn milliokkal buntesék őket, ugyanigy kéne a környezetszennyezőkket is buntetni, főleg a nagyvállalatokat, kemény milliokkal, ez jo kis bevétel lehetne az államnak, de hulyék, és szarok a törvények...
  • traXion
    #5
    Köszi hogy megosztottad velünk, de mi nem tehetünk semmit, írj levelet a szerencsétleneknek! :)
  • mikike
    #6
    de legalább ki lenne valahova téve, hogy kit és miért büntettek meg, és meg lehetne nézni mi a szar hely vagy kaja
    de egyik oldalon sem találtam
  • mikike
    #8
    mesélj
  • Tikal #9
    ezért nem eszem felvágottakat, se májkrémet, se virslit stb.... ismerősöm mesélte mik meg nem történnek a gyártásukkor...
  • Tikal #10
    a legkevesebb hogy beleköpnek, a többit el tudod képzelni... meg egyébként is pl a felvágott tuti nem látott sertést....
  • mikike
    #11
    épp ezért jó lenne tudni mik azok a helyek, termékek, amik viszonylag megbízhatóak, vagy még nem kaptak büntetést
  • Tikal #12
    mondjuk eleve mikor megláttam hogy viz van a tejben én már ott feladtam :)
    esélyt nem látok rá hogy listát kapjunk :)
  • mikike
    #14
    de csak van egészséges termék is!!!
  • Pheel
    #15
    Hát amíg nem klórozták, addig a tiszta víz volt az :))))))
  • Guest
    #16
    Ja persze, azért klórozzák, hogy egészségtelen legyen... ;)
  • ollie
    #18
    ha nem eszel és iszol semmit, akkor egészséges maradsz (egy ideig). csak akkor.
  • ollie
    #19
    akkor együnk sok vitamint és áruljuk a vizeletünket béres cseppként
  • Guest
    #21
    Izé... Akkor szerinted van szervetlen béta-karotin is? :)))

    Zárójelben jegyezném meg: a béta-karotinból lesz az A-vitamin...
  • HuAn82
    #22
    Ha hiszed,ha nem a ló vizelet egy alkotórésze is megtalálható a cseppben.Azt nem tudom melyik csak az öreg mondta egyszer.Mármint Béres...
  • Guest
    #25
    "A fenti adatok megítéléséhez fontos tudni, hogy a mesterséges és a természetes (a táplálékkal bejutó) béta-karotin között az a különbség, hogy ez utóbbi csak 60 százalék béta-karotint és 40 százalék egyéb kísérő rokon vegyületeket tartalmaz." Ezen behaltam... :DD

    Amúgy a zöldségfélék daganatmegelőző hatását nem annyira azok antioxidáns- és vitamintartalmának, mint inkább magas rosttartalmuknak tulajdonítják.
  • Cat #26
    egészségesen élni: manapság szinte lehetetlen olyan élelmiszert venni ami ne lenne tele adalékanyagokkal, izfokozókkal, aromákkal stb. Multkor csináltam görög salátát, ráöntöttem olivaolajat és megdöbbenve vettem észre hogy az olivaolajas flakonon az van, hogy tartalma: olivaolaj! :D semmi más, se viz, se szinezőanyag, se semmi
    mondjatok még ilyet ha tudtok!

    rákkeltő anyagok: szvsz nem hozhatnák forgalomba azt a béta karotint, ha bizonyítottan rákkeltő lenne

    a tej zsirtartalma: egyetértek, nevetséges hogy kilopják belőle az anyagot. Anyám egyszer mert "reggeli italt" venni, amikor éreztem hogy itt vmi nem stimmel, megnéztem a dobozát, és az volt rajta hogy 40% permeátum, viz, egyebek. Egyből kiadtam ukázba hogy ne merjen többet ilyen szart venni :>

    egyébként néha én is eszek zacskós kaját, pl ha nincs itthon semmi, kis spagettiszósz, tészta kifőz és 20 perc alatt bőséges kaja -> ezért sikeresek ezek, egy spagiszósz megcsinálása normál esetben másfél óra simán van
  • ollie
    #30
    ááááááááááá kapja be a béres összes le és felmenője!!!!