26
  • GregSB
    #1
    "A technika magába foglalja az arcizmok és a bőr eltávolítását a halott donorról, majd átültetését egy másik személyre."

    Boáá. Belegondoltatok hogy ez mivel jár? Magyarul ha "le akarod cserélni az arcodat" a te arcizmaidat is eltávolítják. Az arcizmok alatt pedig már a koponya van(lehet rosszul tudom). Én okádnék ettől a látványtól, képzeljétek el hogy ott van előttetek egy lélegző ember, és az arcáról le van marcangolva minden, látszik a koponyája..

    Soha ne értettem hogy az orvosoknak honnan van gyomruk ehhez.
  • Cat #3
    viszont ha beleegyezett, és van egy ember, aki az arcán nagyon sulyos égési sérüléseket szenvedett, és igy ezután a mütét után lehetőséget kap a normális életre (nem bámulja mindenki az utcán, villamoson, akárhol), akkor lehet hogy megéri, nem ?
  • zaki
    #4
    gondolom láttátok az Ál/arc című filmet :)
  • Laci73
    #5
    A hír azt sugallja hogy valójában már végre is hajtottak sikeres operációkat. Ami azt is jelentheti, hogy a rendkívül költségesen kifejlesztett személy(arc) felismerő rendszereket a kukába lehet hajítani.
  • Bonewerkz
    #6
    Face\Off

  • Bonewerkz
    #7
    utana pedig jonnek a mozgas felismero rendszerek
  • Dynamic
    #9
    Álljon meg a menet!Honnan veszitek, hogy ugyanazzal az arccal fogtok találkozni egy ilyen arccsere után?Egy arc jellemzőinek sok-sok összetevője van.Kezdve a a koponya formától a mimikán keresztül a hajviseletig.Tehát valószínűleg egy ilyen arccsere után csak nyomokban hasonlítana az illető az eredeti személyre.Az Ál/Arc c. filmben bemutatott hajszálpontos azonosság csak fikció.
  • Cat #10
    az arcfelismerő rendszereket egy komolyabb színházi maszkkal is becsaphatod :)
  • Darth Sith
    #11
    ez érdekes dolog. mintha egy filmre emlékeztetne amiben nicholas cage és a msik faszi neve nem jut eszembe. :) mindegy lényeg elég komoly. másik faszin fent van egy haverod feje, és mésza gyerekedel az úton és jön szembe, és mondod a gyerekednek így nézett kia keresztapád mielőtt meghalt. :D
  • PetruZ
    #13
    John Travolta volt a másik fickó. Cage meg csak szimplán Nicolas, "h" nélkül. :)
  • Dynamic
    #15
    Mondom, hogy ez nem egészen van így.2 kommenttel előrébb leírtam, hogy miért.
  • rolika
    #18
    ja, ezt már megint a bűnözők meg a terroristák fogják a legtöbbet használni :(
  • Xboxman
    #21
    nekem james dean arca kell!!!
  • moran
    #22
    Ha emberekre működik, biztos megy állatokra is. Az a baj, hogy egy vicces párosítás sem ugrik most be... :(
  • gonosz
    #24
    Akinek serult/deformalodott arca van annak az eletet hozhatja vissza egy ilyen mutet. Szerintem hiba lenne elvetni. Minimalis empatia is eleg hogy belassa az ember.
  • Zoleeca
    #26
    Arról még nem írt senki, hogy mi lesz a halottal. Mondjuk elég dúrva ha pl ő meg megkapja a másik arcát...a rokonok vajon mit szólnának hozzá??? vagy ha nem kapja meg.
    Képzeljük el a ravatalozót, amint a kép és a halott nem egyezik...brrrr

    Bár valószínüleg ilyenkor nem nyitnák ki a koporsót. Ha egyáltalán eltemetnék. Lenne még rajta pár hasznos dolog...