28
üzenetküldő szolgáltatás
  • ceas
    #1
    Nem tudja valaki, hogyan lehet kiírtani ezt a rohadt üzenetküldő szolgáltatást. Valahogy a gépemre került és naponta 10-20-szor megakasztja az alkalmazásaimat pl. ha játszok, kivág a windowsba és megjelenik egy pop-up, hogy töltsem le ezt meg ezt a szoftvert, hogy eltünjön ez a pop-up, de eszem ágában sincs letölteni a szaros szoftvejüket, hanem valahogy ezt a pop-up-ot akarom lrszedni valahogy. Van erre valami megoldás?
  • mrzool
    #2
    Tiltsd le az üzenetküldő szolgáltatást. Sajátgép, kezelés, szolgáltatások...
  • ceas
    #3
    Az üzenetkezelőt kell letíltani?
  • Gabo
    #4
    ceas:
    Szerintem próbáld ki az Adaware-t. Pont az ilyen jelegű enyhén spyware jelegű cuccok ellen találták ki.

    http://www.lavasoftusa.com/software/adaware/

    Persze lehet, hogy némi virus keresést is érdemes lefuttatni a gépeden. A mostanában terjedő féreg progik egyike-másika lehet, hogy hasonló módon viselkedik...
    Persze ezek csak tippek.
  • mrzool
    #5
    Ha tényleg a net send-del küldték, akkor az üzenetkezelő letiltása megoldja a problémát, nem kell ehhez adaware... Persze mellesleg azt sem árt használni.:)) Vírusirtót szintén tegyél fel, a www.2f.hu weblapjáról ingyenesen letölthetsz néhányat.
  • ceas
    #6
    kösz, van vírusírtóm. Az üzenetkezelőt letíltottam, kiváncsi vagyok megoldja-e.
  • Borg
    #7
    Én nem ajánlom az adawaret, egyrészt maga is egy spyware, másrészt a spybot enginera épül, és akkor már maga a spybot S&D jobb ilyesmi ellen.
  • Taranov
    #8
    Az Ad-Aware egy spyware???
    A spybothoz pedig hozzá sem szólok, arról nem tudom mi az :)
  • ceas
    #9
    Nos, az üzenetküldő letíltása nem oldotta meg a problémát. Nem igazán akarnék feltelepíteni semmit egyébként, mert ez a rohadt pop-up pont ezt akarja. Mégpedig azt próbálja rám erőltetni, ahogy lentebb is írtam, hogy töltsek le valami szoftvert, hogy a pop-up ne jelenjen meg többé. Valami egyéb ötlet?
  • mrzool
    #10
    Milyen popup? Net send-es vagy IE-s?
  • ceas
    #11
    fogalmam sincs. De ha az üzenetküldő letiltása nem oldotta meg a problémát, akkor nemigen lehet net send
  • mrzool
    #12
    Csak látod, hogy milyen alkalmazás van a tálcán, mikor megjelenik az üzenet... Hogy milyen az ablak kinézete... Hogy mi fut a feladatkezelőben...?
  • bendes
    #13
    Hy.Kéne egy olyan progi ami kicseréli egy adott meghajtó betűjelét.(Pl. c:\ -ből d:\ legyen)
    Előre is köszi
    Bendes Gergely
  • mrzool
    #14
    Sajátgép / Kezelés / Lemezkezelés - arra írod át, amire csak akarod.
  • bendes
    #15
    Az hol az istenben van????
    win98-ban gondolkodj.
  • bendes
    #16
    Arról van szó,hogy a rendszergizda felrakott egy Deep Freeze nevű aranyos kis progit,ami csak annyit tesz,hogy minden újraindításnál az általa mentett alapállapotra állítja a C:-t.Tehát,ha mentettél a C:-re akkor az letörli,ha átállítottál vmit azt v.állítja,ahogy a rendszergizda betáplálta neki.Így nem tudjuk lementeni a gépre az általunk letöltött adatokat.A progi jelszavas tehát belenyúlni nem tudunk,viszont van egy terv,ami nem biztos hogy beválik:
    -Átírjuk a C:-t D:-ra(például!) és Daemon toolsal szimulálunk egy üres C:-t.
    Már csak az átírás kéne a fentiek miatt.
  • mrzool
    #17
    "win98-ban gondolkodj."

    Írtad volna le az eredeti kérdésben.:)
  • bendes
    #18
    Kösz.Ötlet?
  • bendes
    #19
    Mi az Isten az a Kezelés?
  • mrzool
    #20
    NT alapú vindózok adminisztrációs felülete (Computer Management). 98 alatt ne keresd.
  • bendes
    #21
    Kérlek segíts:-(((((((
  • Ron Ragm
    #22
    Xp-ben hogy kell letiltani? Nem találom sehol
  • nemcsakfeel
    #23
    keress ra a win xp helpjeben a NET szora, es elvileg vmilyen parancsal ( net config, net computer vagy ilyesmi + kapcsoloval letilthato) marmint hogyha a net send es dologra gondolsz,
  • cicai
    #24
    Sziasztok!
    Segítsetek, mert az őrületbe hajt ez a buzi üzenetküldő szolgáltatás. A lent, írtakat nem tudtam alkalmazni, mert a leírtakat nem találtam. Mármint, hogy mi hol található. Hogy lehet le tiltani ezt a szolgáltatást? Xp van fent. Van virusirtó és tüzfal is.
    Segítsetek!
    Köszönöm
  • ironmaiden
    #25
    Vezérlőpult - Felügyeleti Eszközök - Szolgáltatások.

    Itt keresd meg az üzenetkezelőt és tiltsd le.
  • reservoir
    #26
    Hali

    Nekem is ez a felugró üzenetablak a problémám.
    Se vírusírtó, se adaware nem talál semmit.

    Viszont a Felügyeleti eszközökben nekem semmi nincs, nemhogy Szolgáltatások.

    Ötlet? Nekem 5 percenként ugrik fel ez a baszás.
  • saitek
    #27
    Így is elérhető:

    Start - Futtatás

    services.msc
  • marcias
    #28
    Köszi!