9
Szeretnék levédeni egy mappát jelszóval Xp alatt!
  • Redfox
    #1
    Szeretnék levédeni egy mappát és annak tartalmát jelszóval Xp alatt! Plesea help! Gondolom valami program kéne hozzá.
  • cSuwwi
    #2
    Ha van saját felhasználóneved, vagyis fiókod, akkor csak a saját cuccaid közé kell tenned és le van védve más elől. Documents and Settings >> Saját fiók
    Persze csak akkor, ha van jelszó a fiókodon, és saját használatúvá tetted azt, így az nt fájlbiztonságát kihasználva más nem fog a könyvtáradban turkálni, mert a windows letiltja, ergo te sem fogsz más fiókjába belenézni.

    Ha megosztással akarod levédeni jelszóval, akkor megosztás majd jelszó.

    Egyéb módhoz viszont progi kell. Ennyi. Remélem segített valamit. ;)
  • cSuwwi
    #3
    Igaz is, itt van a helye. :)
  • Redfox
    #4
    Köszi, de az az igazság, én olyan progira gondoltam, amivel mondjuk kijelölsz egy mappát és megadod mi legyen a jelszava, és akkor azt még neked is meg kell adni, tehát semmit nem szeretnék sehova átteni, se megosztani.
  • Roll
    #5
    Folder Guard
    Ezzel a progival menni fog amit akarsz.
  • Redfox
    #6
    Köszi.
  • iko
    #7
    Én is ilyet keresek, de olyat ami hálózaton is működik. Szóval ha sima mappa megosztás van a hálózaton, akkor csak akkor férjenek hozzá ha van jelszavuk.
  • zyppy
    #8
    a folderguardot hogy lehet az óra mellé tenni
  • c1114
    #9
    Nem tudom, megfelel-e mindenre, de én a PGP disk-et használom:
    Ez egy fájlból létrehoz egy merevlemezes meghajtót, amit csak jelszóval lehet használni. Max 2GB lehet a terjedelme. Előnye az adatmozgatás gyorsasága: az egészet villámgyorsan tudja használni mind a rendszer, mind a másolóprogramok, pl. kimásolás pendrive-ra. Hátránya: a windows sajátgépben nem jelenik meg, de a total commander tudja kezelni.
    Ezek a megjegyzések egy régi verzióra vonatkoznak, az újat még nem próbáltam.