241
D-Link DI-604 típusú router hibája
  • Taranov
    #1
    Sziasztok! Azért nyitottam új témát, mert nem találtam a fórumkeresőben hasonlót.

    Egy D-Link DI-604-es routerem van, szűk egy hónapja vettem, 3.00-ás verziójú firmware van rajta.
    Az a problémám vele, hogy amit hazavittem, a netet nagyszerűen megosztotta, azonban a helyi hálózatot se a használati utasításban leírt módon sem pedig a windows által ajánlott módszerekkel nem sikerült beállítani.
    Az egyik gép a munkacsoport számítógépeit nem látta, a másik pedig nem tudott az egyik megosztott merevlemezére belépni. Mindkét gépen Windows XP van, és minden jól volt beállítva az oprendszereken, sokféle variációt kipróbáltam.
    Volt egy Windows reinstall mindkét gépen, ettől végre jó lett a helyi háló, bár azt gondolom, hogy ez nem normális, mert már a winchesteren tárolt adatok elvesztése miatt sem lehet gyakran formázni.

    Ezen a héten pedig minden délelőtt megszakadt a net.
    Azt gondoltam eleinte, hogy valóban a nettel van baj (mikrohullámú, nincs 24 órás bontás, sem üresjáratban bontás!), de később kiderült, hogy nem azzal, mert amikor kihúztam a routert a konnektorból, majd újra visszadugtam, szintén nem volt jó, a netet is reseteltem, attól sem lett jobb. Visszadugtam a netet a gép hálókártyájába közvetlenül, a Win XP-ben a hálózati helyeknél beállítottam mindent, fix IP-t, DNS-eket, átjárót, stb. és jó is lett.
    Utána visszadugtam a routert, de akkor már a routert sem lehetett elérni a http://192.168.0.1-es IP-jén.
    Ezután resetelni kellett, meg is tettem, a routerben is mindent beállítottam, és a helyi hálózat sem működik azóta. Lehetséges, hogy egy Windows reinstall után jó lenne, de 8 napja volt az utolsó, akkor is a helyi hálózat miatt.
    Később még 4-szer megszakadt az internet, amint kihúztam a routert, és a WAN-t bedugtam a gép hálókártyájába, a fix IP beállításai után minden ok lett.

    Ha valaki tud kérem segítsen, vagy ha esetleg már volt ilyen problémája. Én arra gyanakszom, hogy hibás a router, hisz nem így kéne, hogy működjön.

    Üdvözlettel: Taranov
  • Axel
    #2
    Hi!
    Nekem is problémám van ugyanilyen routerrel...
    De én a netet nem tudom megosztani, v.szinű saját bénaságom miatt, szóval le tudnád írni esetleg hogy hogyan osztottad meg a 2 géped közt a netet?
    Nekem is XP-m van, de amint mindent bedugok a megfelelő helyre, nem megy a net a routerrel...
    Visszanyomom a hálókártyába és minden ok...
    Miért van ez így?
  • Taranov
    #3
    Hát nem tudom, hogy fix IP-d van-e vagy dinamikus, illetve ADSL-e.

    Ha ADSL-ed van, akkor sajnos nem tudom mi a megoldás, mert az ADSL-nél csatlakozni kell, nem megy úgy, hogy bekapcsolod a géped és már jön is a net.

    Ha más neted van, akkor a Win XP-ben a Sajátgép - Hálózati helyek - Hálózati kapcsolatoknál a kapcsolat tulajdonságain belül a TCP/IP tulajdonságainál be kell állítani, hogy automaitikus IP kérés, illetve automatikus DNS kérés.

    Ezután be kell lépni a routerbe, és ott beállítani a WAN beállításainál a cuccokat.
    Ha fix IP-d van, akkor a Static IP-t válaszd, és írj be mindent, ha nem tudsz mindent, akkor meg kell kérdezned a szolgáltatódnál.

    Ha dinamikus IP-d van, akkor meg a dinamikusat kell választanod, és akkor automatikusan fog kérni mindent a szolgáltatótól. (IP, DNS, Gateway)
  • Axel
    #4
    Ja, bocs hogy ilyet kérdezek de azt hogy érted hogy be kell lépni a routerbe?
    A CD-t amit adtak hozzá elkevertem, arról drivert kell föltenni?
    Vagy programot?
    Amúgy kábelnet, és dinamikus...
  • Taranov
    #5
    Nem, nincs a routerhez driver.
    Mikor csatlakoztatva van, akkor beírod a böngészőben, hogy http://192.168.0.1 és akkor a router beállításaihoz jutsz el, ha éppen működik, mert nálam általában nem szokott működni :)
  • Axel
    #6
    Megcsináltam, beírtam az IP-t, de nem tudta elérni...
    Mi lehet a gáz?
  • Taranov
    #7
    valószínűleg akkor resetelni kell.
    Reset gomb a hátulján az áram csatlakozása mellett.
  • Axel
    #8
    Megcsináltam a resetet, 10mp -ig egy tű segítségével lenomva tartottam, többféle módon is, aztán beírtam az IP -t a böngészőbe, de kérte a jelszót...
    Okét nyomtam, ahogy a könyv írja, de még mindíg kért a jelszót...és akár mit csináltam mindíg kérte...
    Mi lehet a gond?
    Reset nem volt elég?
    Esetleg winXP reinstall?
  • Taranov
    #9
    Szerintem Windows reinstall nem kell ehhez. Nem tudom mi lehet a gond, nálam a jelszót nem kérte kétszer :((
  • Taranov
    #10
    Újabb reset kéne, csak azt tudom elképzelni :((
  • schlosszer
    #11
    A jelszóhoz írd be: admin
    Így be tudsz lépni a beállításokhoz...
  • Taranov
    #12
    a felhasználónév admin, a jelszót pedig üresen kell hagyni, ha még nem állítottál be semmit jelszónak.
  • Axel
    #13
    Nahhh, belépni sikerült, beállítani is, de még mindíg nem oké...logban megnéztem, azt írja, hogy can not connect to IP 0.0.0.0 -25 port 8080
    Ez mi a tosz?
    V.mi belső cucc?
    Amúgy kössz az eddigi segítséget!
  • Axel
    #14
    Minden megy tutin, kössz a segítséget!
    Már csak ugyanaz a gondom van mint neked...
  • Taranov
    #15
    Nem működik a helyi háló? Hűha, akkor valami probléma lehet itt.
    Lehet, hogy ez a széria hibás?
  • Axel
    #16
    Nem tudom, lehet hogy télleg hibás lenne?
    Azért még nem adom, fel, v.színü csak béna vagyok megint...:)
  • Taranov
    #17
    Én csak azt tuom, hogy én mindent megpróbáltam, józan paraszti ésszel átgondoltam, nem működött, szóval visszavittem, visszavitték a nagykerbe, és 15-én lesz meg.
  • Axel
    #18
    Hát nemtom, nekem még a netmegosztással is gondjaim vannak...mert a routerben lévő tűzfal au ie-n kívül mást nem enged föl a netre...se kazaa, se fleshget, se media player...nem tudsz v.mi megoldást?
    Hol lehet a tűzfalját bekonfigolni?
  • Axel
    #19
    Probléma megoldva...
    ZA-val volt a gáz...
  • Taranov
    #20
    ZA? az mi? :(
  • Axel
    #21
    Zone Alarm...:)
  • Taranov
    #22
    áh, értem már :)
  • Taranov
    #24
    Hello!

    Ezt nem nagyon értem, amit a forgalmazó írt.
  • Taranov
    #25
    Kicserélték a routert egy ugyanolyilyenre, de ez is rossz. Bár kicsit eltérő a hibája. Ez 1-2 másodpercre szakítja meg a netet 3-5 percenként. A LAN szintén nem működik, az egyik gép nem látja a munkacsoportot, a másik gép pedig nem látja az egyiket, mint az előző routernél.
  • Axel
    #26
    Nahh, nekem végül is sikerült a dolog majdnem, a net már megy mind2 gépről rendesen, de a hálózattal ugyanaz van mint neked, az 1ik gép nem látja a másikat, pontosabban látja, csak v.mi olyasmit ír ki, hogy nincs jogod hogy megnyisd a shared-jét a másiknak...
    De a 98SE -s gép meg tökéletesen megnyitja az XP-s shared-jét...
    Ez mitől lehet?
    Hogy adhatnék az XP-s nek is jogot?
  • Taranov
    #27
    Szerintem nem az XP-s joggal van a baj, hanem a routerrel, ezzel a routerrel mindenkinek van vmi baja.
  • Axel
    #28
    Azt mondod tehát vigyem vissza én is?
  • Taranov
    #29
    Nem tudom, hogy neked a LAN mennyire lenne fontos, de nekem ugye az előzővel nem működött, a másodikat hazahoztam, a net mindkét gépen ment, a pingek mentek, szóltam is a srácnak, akinél vettem, hogy minden oké, a LAN nem számít, ez legyen a legkisebb baj. Ez volt csütörtökön, aztán vasárnap elkezdett szakadni a net. Tehát ez is rossz. Nekem nem XP és 98 van összekötve, hanem XP home és XP prof. Szerintem a router lehet hibás, nem működik ez senkinél. A hwsw.hu fórumán sem egy ember van, akinek ilyen routerrel a lan nem működik.
  • Taranov
    #33
    Nem tudom mi okozza, de a www.dlink.hu-n a dlink fórumon sem dícsérik a di-604-et és a dlink nem hajlandó válaszoni a leveleimre stb.

    Hogy úgy mondjam tele van a tököm az egész dlinkkel, bocsánat a szóhasználatért.
  • Taranov
    #35
    Valóban sokan, de mostmár én nem tudom mit csináljak.
    Nem a 18 ezer Forintom miatt, hanem már elvből végére akarok járni a dolgoknak.
    A kereskedő azt mondja, hogy nem lehet selejtes 2 router egymás után, ezért nem fizeti vissza a pénzt, a magyarországi képviselet nem válaszol, a router nem működik, majd megyek botrányozni a boltba, meg írok a Juszt műsorába, meg a fogyasztóvédelemnek, mást nem tudok csinálni, akkor legalább a bolt szívjon.
  • Taranov
    #37
    Nem tudom, talán írj a D-Linknek, a www.dlink.hu-n vannak elérhetőségek, GYIK stb.
    Ha meg nem jó, akkor vidd vissza, én már olyan ürüggyel viszem vissza a második routeremet is, hogy nem kell már ilyen szar több, ha az első kettő rossz volt a harmadik miért is lenne jó?
  • Taranov
    #39
    Gondolom DI-604-re gondolsz.
  • Taranov
    #41
    Kérdezted már a D-Link fórumon?
  • Taranov
    #43
    A megoldást a hibára!
  • Taranov
    #46
    Advanced -> Virtual Server

    Ott kell a portokat engedélyezni.
  • Taranov
    #48
    Nem tudom, de szerintem nem.
  • Taranov
    #50
    Hát engedélyezni kell azokat is.
  • Taranov
    #55
    Zonelab programokat. Tűzfal.
  • Taranov
    #58
    Hát igen, de nem az a lényeg, hogy miért jó, hanem miért rossz és mi a baja, hibajelenség stb. mivel biztos több jó van, mint rossz.
  • Taranov
    #60
    Hát ezekszerint az angol D-Linktől még válaszolnak is, persze ettől a semmit nem érő magyartól nem.