55
Help!!! Szeretnék vmi exe visszafejtő progit!!!
  • FiReBoY
    #1
    Help!!! Tudna valaki segíteni, hogy mivel tudnék perfekt módon exe file-t szerkesztgetni?
  • ThePartyFace
    #2
    Ha jol tudom, perfekt visszafejto nem letezik.
  • FiReBoY
    #3
    Esetleg valami amivel tényleg vhogy tudom szerkesztgetni? Olyan nincs?
  • FiReBoY
    #5
    Aha... Hátha ezt érteném hogy most mit mondtál!!!
  • FiReBoY
    #6
    Nekem olyan kéne, amivel viszonylag könnyen tudnám kicsit átírni... És ingyenes!!!
  • Gerzson
    #8
    ird le részletesen hogy mit is akarsz az exe-vel
    amugy meg vannak kifejezetten programozó forumok is pl. index.hu
  • O0D:
    #9
    :LOL:

    ( bocs hogy ezt használtam de ez a topik tényleg az !!! vagyis amilyen profizmusod van hozzá.. )
    Ha életedben nem programoztál még akkor hagyd a francba, majd pár év tapasztalás után visszatérhetsz rá.
    Nincs "egyszerű" ekze szerkesztő program, vagyis a legegyszerűbb a notepad, csak értened kell a bináris forrást.
    Ebből kiindulva, rá kell jönnöd hogy vhogy ezt a bináris izét vissza kell alakítanod "forrássá". Minden program visszafejthető, de assemblyig csak biztosan. Ha tudod hogy miben művelték azt a prg.t akkor lehet szerencsésebb a helyzeted, de ez azért elég ritka.
    ha nem adtad fel még most sem akkor : google "disassembly"

    sok sikert :DDD
  • Icebird
    #10
    Ne piszkáljátok már:) valszeg erőforrás szerkesztőre gondolt (pl. Resource Hacker), ahoz meg nem kell nagy tehetség.
  • PetruZ
    #11
    Nem biztos ám, hogy minden, amit ő át akarna írni, resource-ban van, így a ResHack-kal sem tudna mit kezdeni vele. Erre valók a hexeditorok. :)
    De tényleg leírhatta volna, hogy egyáltalán mit akar csinálni...
  • FiReBoY
    #12
    Azt szeretném csinálni, hogyha elindítom az exe-t, (aztuán mindig bedob egy ablakot amiben lehet ezt-azt állítani) az ablak végigfuttatása után beadjon a usernek egy videot vagy hasonlót... Jah!!! És azt a kis ablakot meg le akarom magyarítani...
  • Gerzson
    #13
    ez valami játékprogram?
  • mir
    #14
    a felvetett problémához nem tudok jó ötletekkel szolgálni, de a tém címével kapcsolatban: van olyan, hogy bruteforce, azaz kipróbálgatja a kódot, ha tudjuk a fordítót. ezzel egy 5Ks sima C programot egy nagyon régi borland fordítóval fordítva optimalizációk nélkül persze egy 2 Ghz-es P4essel sikerült 3.5 óra alatt visszalakítani olyan kóddá, ami hasonlított az eredetire:D
  • O0D:
    #15
    Azt meglehet csinálni kb 5 perc alatt ( ebben már az is benne van hogy utána keresel neten és letöltöd ) hogy az exével egy másik dolgot is megnyisson -- neked a videót pl.

    #14: milyen kód volt ? win hash?
  • FiReBoY
    #16
    Aha!!! Ismeritek a Maluch Sim-et? Kispolákos játék demója... Ezzel bajlódok...
  • FiReBoY
    #17
    Jah!!! A Resource Hacker-et köszi, azzal le tudtam magyarítani a dolgot!!!
  • mir
    #18
    akkoriban még nem tudtam nagyon programozni, pontosabb adatokat nem tudok mondani. de a visszafejtést egy nálam okosabb ember indította el.
    de a program teljesen sima ANSI C volt, valami kerület-terület számító semmiség. ezzel csak azt akartam illusztrálni, hogy a visszafejtés hihetetlenül idő és erőforrásigényes dolog.
  • FiReBoY
    #19
    És még egy kérdés... *.cfg-t milyen progival lehet írni?
  • O0D:
    #20
    Én ajánlanám neked azt, hogy általános programozási alapismeretekre tegyél szert, + ismerkedés a fattal, fájl formátumok, bináris fájlok, stb.

    neten is rengeteg anyagot találhatsz a googléban, yahoon, stb.
    előbb keress, utána kérdezz.

    válasz:
    több variáció létezik attól függ mit akarsz a cfg be belerakni, azt egy külső program használja és saját adatsrtuktúrát tesz bele, vagy csak sima text file. notepad / + hexaeditor.
  • FiReBoY
    #21
    Ok... Mondjuk már van valami ismeretem C-ben meg Turbo Pascal-ban, de úgy látom nem elég... :-(
  • O0D:
    #23
    :DDD

    próbálj assemblyt tanulni, az sokat segíthet...
  • Pictures
    #24
    Hello! Tudom hogy nem szorosan a témához kapcsolódik, de meg tudnátok nekem mondani, hogy a batch file-oknál hogyan lehet két parancs között egy bizonyos időt váratni? Kössz!
  • Icebird
    #26
    olvasd el talán mégegyszer mit kérdez!:DD
  • Pictures
    #27
    Nem arra gondoltam! Mivel a pause addig vár amíg egy gombot meg nem nyomsz, én pedig világosan leírtam hogy nekem egy bizonyos időintervallum-ot várakoztató parancs kéne. Amúgy kössz szépen!
  • rushman
    #28
    nem hiszem hogy lehetne, talán a dátumhoz viszonyítva, de én még nem próbáltam. Igazából a pause>null parancs a várakoztató parancs.
  • Pictures
    #29
    Kössz!
  • FiReBoY
    #31
    .res fájlokat asszem a Resource Hacker olvassa... Vagy nem?
  • FiReBoY
    #34
    Tudomásom szerint a .res fileoknál is faszerkezetet lehetne látni. a ResHac-el csak a file verzióját, bináris kódját meg ilyen egyebeket lehetne átírni. Egyébként én is azért nyitottam a topicot, hogy kapjak egy olyan progit, amivel bele tudok importálni egy játék betöltése előtt egy saját kis bejátszást vagyis filmet.
  • O0D:
    #35
    Próbálj vmi Rad game tools- t vagy hasonlót. Azzal pl. a játékok bik videóit lehet lejátszani / átkonvertálni.
    A pontos nevet nem tudom..
  • Icebird
    #37
    itt nézz körül ajánlom a Multi Ripper 2.80.
    Amúgy van bizonyos játékohoz extract progi.
  • Icebird
    #41
    mondjátok mihez kell, mert van célprogi bizonyos játékokhoz.
  • rushman
    #42
    PE Explorer c++, delphi, Object Pascal és Vb nyelven írt valamennyi programot, valamint dll és sys állományokat ki tud bontani szerkesztésre. Van benne dissasembler is. Mindenkinek ajánlani tudom.
    Sajnos a hiv. honlapjukkal valami gáz van hetek óta, de azért próbálgassátok, hátha bejön.
    Pe Explorer
  • IMYke2.0.0.0
    #47
    bill_:
    Nem akarlak leszólni, de amit Te akarsz az egyszerűen nonszensz.
    1. Minden Játék - kevés kivételtől eltekintve - használ egyfajta fájltömörítési eljárást (a kivételek egyik az új Chrome - melyben 13 ezer JAVA fájl van! Az uninstallja 23 percig tartott!)
    2. Adott Játékhoz először keress a neten (
    Magyar Google) valamilyen MAP-, file editort, vagy kitömörítőt!
    3. De mindenek előtt, tudd meg, hogy milyen fájlokban, milyen eljárással tömörített anyag található. Ehhez bele kell nézned!
    A belenézéshez: a, rohadt erős gép b, fájlméret korlátozás nélküli HEX- vagy más szerkesztő program, vagy maga a forrás kell
    4. Ha bele tudsz nézni a fájlokba - az még nem elég!
    5. Ha ki tudod csomagolni a fájlokat - az még nem elég!
    6. Sokszor el lehet rontani a munkát azzal, ha akár csak egyetlen (!) bitet is átírsz a fájlban, exe-ben, vagy rosszul mented el a képanyagot (értsd: textúra, logo, stb.)

    Én nem értem: mindenki azt hiszi, hogy néhány klikkel megoldható minden!


    A korábbi hozzászólások akár neked is szólhattak volna.

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #49
    Ez így is van. Többnyire textúrákat, hangokat tudsz kivenni vele...
    Ám, ami a legbosszantóbb hibája: NEM TUD VISSZACSOMAGOLNI!
    Van egy pluginje, illetve kiegészítése, de az meg olyan gyatra munkát végez, hogy szinte az esetek 75%-ában fagyást okoz, ha az általa készített, visszatömörített anyagot be(vissza)másolod a Játékba.
    Szóval, tökéletes és egyszerű megoldás nem jöb házhoz!
    Keresni kell!
    S ami meg is található sem mindig jó...

    ------------------------------------------
    .:i2k:.
    ------------------------------------------
  • csuvarszki
    #50
    Letöltök a netről egy programot. Akármit. *.exe file jött le. Elkezdem az installálást. Kettőt rá kattintok. Létrehoz egy ideiglenes könyvtárt, kicsomagolja magát oda, lefuttatja az installálást és eltünteti az ideiglenes könyvtárat.

    Azt akarom, hogy az indítás előtt ki tudjam tömöríteni az exe file-t én magam egy program segítségével. Mert néha csak egy-két dolog kell az exe file-ból. Nem akarom én felrakni a programot.

    Tehát: Van e olyan program, amely az exe-be tömörített fileokat kicsomagolja (visszafejti)???
  • PetruZ
    #51
    Ez attól függ, hogy miféle installer engine van használva (amikor a telepítő elindul, fel lehet ismerni):
    -Az önkicsomagolós archívum típusúak (pl. zip, rar, ace) pl. Total Commander-rel is megnézhetők (a fájlon állva ctrl+pgdn), kibonthatók, egyszerű archívumként kezelhetők.
    -A Windows-os MSI Installer, illetve a Cabinet (cab) fájlok egy része (nem mind!) is ugyanígy megnyitható.
    -A többi Windows-os telepítő (főleg az InstallShield) alapesetben nem bontható ki, bár jó esetben lehet trükközni (sajna, nem túl gyakran működik): ha elindult a telepítő, alt+tab-bal lelépsz róla és megkeresed, hová bontotta ki magát, azt elmásolod és kész.
    -A legtöbb free/shareware telepítőnek nincs kibontója. Néhány free telepítőnek létezik olyan parancssori kapcsolója, amellyel kibontja önmagát, de nem települ, csak ez igen ritka.
    -És vannak egyedi építésű telepítők is, amelyekhez a készítőn kívül más nemigen tud hozzászagolni...
  • nenad
    #52
    az install shieldesre van valami program, regebben lattam ami kibontja oket.
  • csuvarszki
    #53
    Már csak a progi neve kellene... :)
  • tproli
    #54
    Restorator
    asszem az e-lunatic.com-ról még le lehet szedni
  • alien42
    #55
    keresek egy exe vissza fejtő programot amivel az exe fájlt meglehet nyitni és lehet szerkeszteni.Ha valaki tud ilyet írjon nekem ([email protected])