63
Pirate Hunter
  • musha
    #1
    Érdekelne a véleménye is mindazoknak, akik már kipróbálták, illetve ha van valakinek tippje, hogy nekem miért fagy le csontra (más játékok nem teszik), az is kérem írjon!
  • Sephi
    #2
    hmm ez milyen jatek?
  • musha
    #3
    na már közben megoldotam a problémám.
    teljesen olyan, mint a Pirates! volt c-64-en, csak ez kicsit szebb :) nagyon kellemes kis hajókázós-foglalgatós-fejlődős játék. szerintem határozottan érdemes kipróbálni (ja és nincs 300 mega).
  • Mayday
    #4
    Basszus, ha csak fele olyan jo, mint a Pirates! volt c64-en, akkor szedem!!!
  • SarkanyfuaRUSH
    #6
    Már látom, ugyanaz a cég készítette, mint a Port Royale-t, és ez gyakorlatilag ugyanaz a játék, csak nem a kereskedésre koncentrál, hanem a kalózkódásra. Lényegében egy folytatás, vagy kiegészítés vagy mi...
  • a.carkey
    #7
    Oops. Sorry. Én Patrician 3 néven nyitottam egy topicot, ha gáz, azt kéretik törölni, mert a kettő ua, csak áméríkábán ezen a néven, euro punnoban Patrician III. néven jött ki ... :(
  • CS@
    #8
    Nekem a Patrician2 nagyon bejött a PortRoyalal is jól elvoltam azt leszámítva ,hogy a P2 höz képest nem sok ujjat tudott mutatni.
    De ezt már egy kicsit túlzásnak tartom az egyetlen szembeötlő változtatást(az intró lefelejtésén kívül) a város megjelenítésében láttam és ez sem vált előnyére.
    Félreértés ne essék nem a játékkal van problémám csak ezt már láttam és nem is 1x.
  • Mayday
    #9
    A Tortuga - Pirate Hunter es a Patrician III az ket kulonbozo jatek, nem? Hasonlo kor, stilus, Ascaron jatekai, de nem ugyanaz! Vagy igen?
  • musha
    #10
    jaja más a 2 játék. ez tengeren, az szárazföldön játszódik.
    a P3-at nem ismerem (meg az említett elődöket sem), de ez nagyon jó. hangulatos, szép tengeri csatákkal, régebbi stílusú stratégiai játékok stílusában.
  • musha
    #13
    még nem nyomtam túl sokat, de az biztos, hogy csak a spanyolokkal lehet kezdeni, ezt írja is. Később választhatóvá válik a többi nemzet is.
  • Mayday
    #14
    Eddig kiraly! Pirates! rajongoknak KOTELEZO! :)
    Beleneztem, kiprobaltam, nagyon jo!
    Belementem vagy ket harcba, leagyuztam az ellent, de atszallni, megcsaklyazni nem tudtam. Azt hogyan kell?
  • SarkanyfuaRUSH
    #16
    Mayday: ELső mondatum után kérdőjel :)))
  • SarkanyfuaRUSH
    #17
    Ja és csáklyázni úgy kell, hogy a képernyő jobb felső sarkéban lévő csáklya ikon bekapcsolod (pirosról zöldre vált). De egyébként az első harc előtt leírja :)))
  • SarkanyfuaRUSH
    #18
    ... ja és ha átkapcsoltad, akkor mellé kell menni :)

    na, csak összerakom a mondandómat
  • Sephi
    #19
    Szal errol a jatekrol ugyfogalmaznek hogy engem aszem egy eve nem kotott le igy egy jatek ahogy ez!

    Kurva jo! lehet mert pont az hogy ilyen kis primitiv azert teccik! RuleZ!!!!
  • Sephi
    #20
    egy kerdes... van harom fajta agyu lovedek! Piros zold es a normal nem? Nos mire valo a normalon kivul a masik ketto?
  • musha
    #21
    az egyik a vitorlákat szaggatja (irányíthatatlanná téve a hajót), a másikat nemtom :)
  • Sephi
    #22
    Hoppa ezt nem is tudtam. Bar egyenlore nincs gond mert minden hajot megromhamozok.

    Meg egy kerdesem lenne! A legenysegem sajna sokszor lesz lent a moralejuk :( Igy hat mindig van a fedelzeten hal , rum es hus de ez se eleg. Az a bajom neked hogy csak ugy tudom megemelni a moralet ha elosztom a penzt de minden alkalommal nekem csakis 10.000 penz marad akarmennyim volt elotte. Amikor mar 300.000 penzem van kicsit nem teccik hogy 10.000-al maradok de hat mit tehetek ?????
  • Sephi
    #24
    Florin te nem erdely vagy veletlenul?

    Egyebkent nekem nem teccet a Port Royale de ez nalam nyero! Nem lehet megunni :)
  • musha
    #25
    a morállal én is még csak ezt a megoldást találtam, hogy elosztod a pénzt, meg a többit. a rummal, meg a hasonlókkal csak lassítani lehet a morál romlását. várost ugyan még nem foglaltam, de a személyes bevétel (?) szerintem ott fog számítani. a bevételt arra értem, amit akkor kapsz, ha elosztottad a javakat.
    tök jó 160 fős hajókat foglaltam el, talált már valaki ennél nagyobbat?
  • Sephi
    #26
    En meg mindig a 100 fosnel vagyok de lattam egy 120-ast csak nem tudom elfoglalni :)

    A vizi csataknal tudtad hogy nagyobb esejed van kikerulni egy lovest ha a SPACE-et lenyomod , mert sokkal gyorsabban reagalhacc te is?:)

    Az miert jo ha veszek a kormanyzotol 40.000 penzert valami levelet? Nem erttettem pontosan...
  • SarkanyfuaRUSH
    #27
    Florin: Jól látod, az. Egyébként egyetértek Sephi-vel, nekem is sokkal jobban bejön a Port Royale-nál, pedig majdnem tök ugynaez volt, csak ez primitívebb :)))

    Sephi: A kormányzótól a levél valami olyasmi, hogy csak akkor nő az elsimertséged (reputation vagy mi) a nemzeted szemében (pl. spanyol), ha ellenséges hajókat nyírsz ki és van ilyen leveled. Ha nincs leveled, a spanyoloknál az elismertséged nem nő, hiába nyírod ki az ellenséges (angol, holland...) hajókat.
  • SarkanyfuaRUSH
    #28
    Egyébként ezeket mind leírja a játék. Nem olvassátok el az üzeneteket, vagy az angol gond, mert akkor bocs :))))
  • Sephi
    #31
    Sajna kicsit nehezkes kezd lenni a gama vazz... minden 2 percben nekem jon egy 4 frigatos kaloz tamadas... vanamikor siman 120 fovel elfoglalok 4 hajot de vana amikor sehogy sem sikerul. :(
  • Forrest Tomee
    #32
    Arra rájött már valaki, hogy mit számít ha 2-3 hajóval megyek?
    Én nem láttam különbséget a harcban.

    Meg azt látom, ahogy nehezedik a szint a kis majmok egyre többet használják a vitorlaszaggatókat és utána a kartácsot.
  • Forrest Tomee
    #34
    Szerintem sehol. Szerzel magadnak egyet és kész.
  • Demon Eyes Kyo
    #35
    A láncos van vitorla ellen és az apró a legénység ellen.

    Nagyon király játék, várost hogyan tudok foglalni?:)
  • Demon Eyes Kyo
    #36
    Közben megvan hogyan kell várost foglalni, csak kormányzó által adott küldetésnél.
  • Giovanni #37
    Nekem már feleségem is van :-)
  • Mayday
    #38
    Hmmm... Az nekem is van... :)
  • Demon Eyes Kyo
    #39
    Én pedig megcsináltam az első "pályát". Több, mint1 milla volt a vagyonom és van néni is :-)
  • Forrest Tomee
    #40
    Na de mi a válasz arra, hogy jó-e több hajóval menni vagy sem????
  • Pintyőke
    #41
    Hol lehet szetosztani a vagyont??? C64-en be kellett menni egy sajat nemzetisegu varosba, aztan ott volt egy opcio, de itt nem talaltam. :( Masik kerdesem, hogy hogyan lehet egyszerre tobb hajoval csatazni, mivel csak egyet enged egyszerre. Persze az ellenseg jon 3-4-el is siman. :(
  • Forrest Tomee
    #42
    Olyan városban ahol van kormányzó, ott van egy pénzesláda a piac mellett. Arra kattintva lehet szétosztani a pénzt.
  • DDE
    #44
    Hali!
    Hogyan lehet egy varos elfoglalni? Vagy valami hasonlot muvelni amit az elso palyan kell megcsinalni mint celt.
    A legtobb penzem 3 millio volt. Joljartak akkor velem a tengereszek. :)
    De ettol fuggetlenul iszonyu bosszanto, hogy csak 1 hajoval lehet tamadni es a penz szetosztasat nem lehet kontrollalni. Nem ertem, hogy miert jo ha csak 10e marad ...
    DDE
  • ÉP
    #45
    marhaság ez az egész, ha nem válaszoltok
  • BBird
    #46
    Most minek kell felkavarni a port? ;-) Már olyan szépen eltakarta ezt a topicot... :-)
  • grebber
    #47
    Tortuga: Pirate's Revenge

    [2004-12-04 @ 09:13 - Mantis]

    Miként azt itt is olvashatjuk, az Ascaron legújabb játéka a Tortuga: Pirate's Revenge. A kalózok bosszúállását egy igen erős sztorivonal építi fel, a kalózság legvalódibb elemeivel agyonfűszerezve azt. Minden további infó a fenti linken keresztül.



    info:Gamestar

    De zsír mégegy pirates!
  • antijedi
    #48
    hát ennek se sok köze elsz (és volt az elődjének) apirateshez..., vagyis van mert ez is kalódosdi de a megvalósitás szvsz sokkal rosszabb mint piratesnél, és azt a hangulatot sem adja... :/
  • CS@
    #49
    Szerintem meg pont az elődnek(Tortuga) volt a legtöbb köze a Pirateshez az eddig látott ilyen stílusú játékok közül. Félreértés ne essék ezzel nem azt akarom mondani ,hogy a PirateHunter lett volna a legjobb mert a PortRoyalok és a SeaDogs nekem továbbra is jobban tetszik.

    Kérdés csak az ,hogy kinek mi a Pirates hangulat ?
    Mert ami 15-20éve frankó volt a Piratesben abból mára nekem nem sok maradt.
    Gyermekkoromban újra és újra játszottam végig és élveztem.
    A Remake -t 3x végignyomtam és olyan szinten nincs késztetés a 4ikre ,hogy má le is töröltem. C64en abban az időben jó volt a tengeri csata míg a remakeban unalmas ,élvezhetetlen és ráadásul felesleges is lett(minek ha 50 ember ugyis levágja a 200at).
    Ez nekem gáz mert szerintem egy ilyen játéknál a tengeri csata az egyik legfontosabb dolog.

    Összeségébe ha előre lépnek a Tortuga -hoz képest és nem járunk úgy mint a Patricianal akkor még jó is lehet.