50
  • gz8
    #1
    Látjátok? A nagy Levin nem csak szakács volt!
  • Hmuda
    #3
    Nem semmi. 380000 éves univerzumot elemezni nem kis teljesítmény. Hameg igaz a feltevés, nemkis vitákat fog okozni (bár nekem jobban bejött a végtelen űr elmélet, az sokkal elgondolkodtatóbb :D).
  • Aramir
    #5
    Gyalog-galopp rulez!
  • poach
    #8
    És ezért még pénzt is kapnak!
  • poach
    #10
    Vagy egy szappanbuborék vízmolekulájának egyik hidrogénatomja a mi végtelennek hitt univerzumunk. Amiilyenmódonvégtelenisnemdebárbarátaimmikrokozmoszvs.makrokozmosz :))
  • poach
    #11
    nagygz!
    Épp az imént ecseteltem! A kozmosz a kozmosz része, és nincs eleje se vége!
  • Jony
    #25
    Ki vannak ezek készülve. A múltkor meg arról volt műsor hogy gyorsuló ütembe tágul, ez akkor hülyeség mert hát ezt egy véges dolognál nemigen lehet elképzelni. Azt nem lehet tudni mi van a szélén ha véges, egy dolog viszont biztos ha esetleg véges akkor onnan megint kezdődik valami, ez pedig szerintem valami nagyon iszonyatos dolog vagy energia vagy egyszerüen csak semmi.:D
  • Szemi90
    #35
    Megépítetted a szuperszámítógépet? Nekem is pont 42 jött ki. De több millió évet vártam rá. :-)
  • Bonewerkz
    #36
    attol, hogy kicsi, meg tagulhat gyorsulo utemben, es az, hogy tobb korban latjuk ugyanazt a targyat valoszinu azt takarja, hogy a kulombozo iranyokbol erkezo feny/radio stb sugarak kulombozo ido alatt 'kerultek meg' az univerzumot, es ezert eltero idoszakokbol szarmaznak, kulombozo idobeli allapotokat mutatnak.
    azonkivul egy 4 dimenzios gomb felulete 3 dimenzios mint a mi terunk, ami aztan lehet latszolag vegtelen, de megis magaba hajlo, veges
    nekem errol a Kocka-2, a Hypercube c. scifi horror jutott az eszembe:))
  • NF
    #37
    viszont lehet hogy léteznek más univerzumok is ahova csatornácskák vezetnek.
  • Cat #39
    senki nem mondta hogy az univerzum véges - egy gömbfelületnek nincs vége, se közepe
  • bmw
    #43
    Ezen felesleges vitazni, az ember meg jo ideig nem fog rajonni, hogy mi az űr, honnan-mibol lett, mekkora, utana mi van, stb......
  • Epikurosz
    #44
    Ez egy elég idegesítő cikk, de mindig ideges leszek, ha valamit nem értek meg teljesen.
  • Anteris
    #45
    utálom amikor totál elméleti dolgokkal próbálnak bizonyítani valami valós dolgot. Mint a Sagan-féle kétdimenziós okoskodás amelyben e világ lakóiban micsoda nagy meglepetést okozott volna egy háromdimenziós tárggyal való találkozás. Hogy a 2. dimenziós világ szintiszta fantazmagória senkit nem érdekel.
  • bzs87
    #46
    Elég nehéz elhinni h az űr véges. Még azt is nehéz felfogni emberi ésszel h végtelen lenne.. Mivel az ebereket csak véges dolgok veszik körül.
    De szerintem teljesen mind1. Inkább azt kéne kideríteni, hogy az emberiségnek mi a célja? Mért élünk? Mért vagyunk? Ugyanis szerintem nem azért születtünk, hogy a munkahelyeken dolgozzunk, és PÉNZT keressünk, meg h emberek egymás ellen háborúzzanak! Semmi szükség ezekre, és biztos nem ezért teremtettek, hoztak létre, vagy evolúció során fejlődtünk annak akik vagyunk. És azért sem, hogy tönkretegyük ezt a bolygót, ugyanis most az emberiség csak azt teszi.
  • dinnyegodre
    #47
    Ha ennyi energiát és kutatómunkát a Föld problémáinak megszűntetésére fordítanánk, mint amennyi munkát és időt a fiktív, már fizikailag sem bizonyítható, és teljesen feltételezéseken alapuló tudományokra fordítunk, akkor nem lenne háború, nem lennének éhező gyerekek. Annyi pénzt elvesz ez a sok kutatás, hogy ha az éhező térségek infrastruktúráját és munkalehetőségeit fejlesztenénk, biztosra veszem, hogy még maradna is belőle.
  • Epikurosz
    #48
    "Ha ennyi energiát és kutatómunkát a Föld problémáinak megszűntetésére fordítanánk"

    Te egy áldott lélek vagy.
    Afrikában ma egy nő kb. 5 gyereket szül. A lakosság igazából nem olyan sok, mert épp közelít 1 milliárdhoz, tehát el sem éri Kína vagy India lakosságszámát.
    Mindenesetre, ha az általad annyira sóvárgott porgramokat megvalósítják, akkor egy afrikai nő nem 5, hanem 10 gyereket fog szülni, abból 2 Európába fog migrálni, de én nem fogadok be egyet sem, hanem a nyakadba fogom borítani őket. Majd csinálj velük, amit akarsz.
  • Epikurosz
    #49
    Félre ne érts, nem jó a mostani rendszer. A különbség csak annyi, hogy te gondolom segélyeket akarsz küldeni Afrikába, én meg kizárólag tanárokat, és lezárnám a határokat. De, lehet, hogy félreértettelek.
  • babajaga
    #50
    "Ha ennyi energiát és kutatómunkát a Föld problémáinak megszűntetésére fordítanánk,"

    A föld problémáinak megszüntetéséhez annak is hozzá kellene járulni akik csak ész nélkül gyereket csinálnak de eltartani nem tudják.