609
ADSl-Router kapcsolatmegosztás
  • Imremagdi
    #1
    adott egy axaleros ADSL ! Van 2-3 gép ami között megszeretném osztani ! Milyen rotert vegyek ? olyan kellene ami fel tud tárcsázni a netre,és 24 óra után ujra tárcsáz ! Milyen tipust vegyek ! köszsi
  • Gerry
    #2
    Minek router? Egy sima 10/100-as SWITCH is jó erre a célra, minden gépről külön-külön be lehet tárcsázni, és arányosan megoszlik a sávszélesség. Havernál is így van megoldva, és egyszerre tud netezni a faterjával 2 külön gépről.
  • Laalee
    #3
    2 gépnél még megy így 3 nál már nem.

    amugy egy mezei adsl router is jó hozzá, már brutto 15 ért márkásat is kapni.
  • Imremagdi
    #4
    nemakarok tárcsázni, macerás ! Csak azt akartam tudni hogy ezt milyen roter tudja ! bármelyik ? Ujratárcsázni is ?
  • Pheel
    #5
    Nálam konkrétan 4 is ment már így :)))))))))
  • Laalee
    #6
    ismerősnél nem 2 volt a max
  • Imremagdi
    #7
    kettő ?mert a többi miért nem ? Wan portjára kossem a modemet ?

  • Pheel
    #8
    Ismerősöd balfasz volt vagy csak 3 port volt azon a switchen :) Most per pillanat 3, azaz három darab gép használja ugyanazt a vonalat külön-külön betárcsázva...
  • Gerry
    #9
    Igen, én is használtam már 3 gépet egy vonalon, 1 mezei gagyi Mercury 5 portos SWITCH-el.
  • Pheel
    #10
    Enyém Edimax 8 portos switch. Az sem az a világszám :)
  • Taranov
    #11
    Nekem D-Link DI-604-es routerem van, 4 portos + a WAN.
    nagyon jó, beéített tűzfal van és megannyi biztonsági cucc benne, meg vagyok vele elégedve, csak azt nem tudom, hogy a szerverem hogy lehet elérhető, ha a routeren van, mert a külső IP-mre (195.70.50.140) küldött kérelem megakad a routerben, sajnos nem irányítja a szervergépre.
    Nem tud vki megoldást?
  • Taranov
    #12
    Mert ugye a Virtual Server FTP-nek, a HTTP-nek és a POP3-nak is külön belső IP-t ad a router, illetve még a két gépnek is.
  • csaptelep
    #13
    Kábelnetet milyen routerrel lehet megosztani?
    Jó rá az ADSL router is, vagy másféle kell?
  • Taranov
    #14
    Akármilyen jó.
    Én pl. mikrós netet osztok meg ezzel.
  • Fam
    #15
    a router konfigurációjánál kéne lennie egy port továbbításnak, amit a belső gép ip címére kell küldeni
  • Taranov
    #16
    Ezt a DHCP-nél vagy a Virtual Servernél kell keresni?
  • Pheel
    #18
    ofkoz :)
  • Laalee
    #20
    router konfig portmap ftp ill http portnak amit a szervered használ
  • Laalee
    #21
    esetleg az számíthat hogy 384 es kapcsolata van, és ott nem megengedett a több gép használata, és nem axelero. ha meg ez sem számit akkor balfasz :D
  • Imremagdi
    #22
    mi az a virtuális server ?
  • Pheel
    #23
    Itt is 384 és Axernál sem megengedett. :) => balfasz :D
  • Taranov
    #24
    Mi az a HRZS?
  • Taranov
    #25
    Én sem vágom, de a Data Link DI-604-esnél tényleg van valami ilyesmi.
  • Taranov
    #26
    Nem tudod, hogy ennek a D-Linknek a beállításainál hol kell keresni ezt a portmap-ot? Mert sehogy sem találom meg, és már sok mindent kipróbáltam, de sehogy sem lehet elérni FTP-n a szervert :((
  • Coolfire
    #27
    minden routernek kell lennie portmap lehetőségnek.
  • Taranov
    #28
    Képzeljétek a D-Link DI-604-es routerem nem fogadja el se az admin, se a user jelszavát, ezért nem tudok rajta semmit beállítani, így használhatatlan.
    Nem tudjátok mit lehet tenni?
  • Taranov
    #31
    Persze, természetesen.
  • Balo
    #32
    Hello!

    Azt le tudják ellenőrizni az Axeles fiúk, hogy hány géppel netezek?

    Köszi.
  • Taranov
    #33
    hát szerintem attól függ, hogy mivel osztod meg.
    Mert ha egy routerrel, aminek van integrált tűzfala, akkor szerintem nem tudják megnézni a fókák.
  • t. Füly
    #34
    Háljatok a portmap az azt jelenti hogy melyik portokat nitja meg?A port triggering az nem ugyan az?Mert nekem is az problémám hogy pl Generálsban ha csinálok szerveret akkor nem tudnak hozzám csatizni megén s tudok máshoz, pedig megnyitottam ellvileg egy portot ahogy a readme mondja belálítottam a generalsban is és nem megy?Nem tud vki segiteni?
  • Taranov
    #35
    Én is ezt próbáltam :((
  • Fam
    #36
    ha csak két gépet akarsz, akkor egyszerűbb ha veszel az egyikbe mégegy hálókártyát (cirka 2000Ft) és a két gépet összekötöd cross!!! kábellel, majd azon a gépen amin az internet van engedélyezed az internetmegosztást, így a másik is látni fogja, igaz így ha azon akarsz netezni akkor a másiknak is be kell lennie kapcsolva
  • gonosz
    #38
    kicsivel 10 koruli aron mar kapsz egyet.
    smc jo pl.
  • gonosz
    #39
    bar ugy remlik nem felejti el a dolgokat, azert probalj meg belesutni egy uj firmware -t. amugy en irnek egy emailt a helyedben a supportnak.
  • Taranov
    #40
    Köszi, a nasa chaten találtam vkit, aki mondta, hogy van egy reset gomb rajta hátul, és az a jelszót is törli, de nagyot csalódtam a supportban, az angolok azt írták vissza, hogy a local office-szal lépjek kapcsolatba, persze itt nincs kirendeltsége a D-Linknek, az amerikaiak pedig azt írták, hogy Hungary a dlink.de fennhatósága alá tartozik, nekik kell írni.
    Nagyszerű mondhatom, kb. minden routeren ugyanúgy van elképzeléseim szerint a jelszó visszaállítása.
  • seAke
    #41
    Én sima switchel oldottam meg itthon,kérdésem az lenne hogy helyettesíthetném e a switchet egy fordítot UTP-vel?

    Jelenlegi helyzet:

    ADSL az én gépembe alaplapi LAN kártyán-Másik LAN kártya a gépemben UTP Patch kábellel-SWITCH-SWITCHből UTP patch a másik gépbe
  • seAke
    #42
    ja és még annyi hogy észreveszik a szolgáltatónál ezt?
  • Tovi
    #43
    Egyszerübb az ADSL-t a switch-be dugni, és onnan tovább a gépekbe. Nekem így megy elég régóta.
    Észrevehetik elméletileg, ha monitorozzák a kapcsolatot, gyakorlatilag nem csinálják. (legalábbis magánszemélynél)
  • seAke
    #44
    De amikor a switchbe dugtam lassult a net és voltak olyan oldalak amelyeket be sem hozott!
  • Tovi
    #45
    Nálam ilyent nem csinál, tökéletesen müxik