55
Miben mások más nemzetek mint a magyar?
  • Cat #1
    felmerült egy másik topicban, hogy a belgák "furák", itt várnám a kifejtést :)
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    Hángérienz powah
  • zakika
    #3
    da powaga
  • szando
    #5
    Dzsinike: te mindig politikát lkátsz mindenben? :)

    Fúú, hát én a magyar mentalitást van amikor nem szeretem de van amikor igen... vannak rosszabbak is, pl. usa, ahol ameddig veled dumálnak addig nyalják a seggedet, meg ilyen kedvesek, olyan kedvesek, aztán meg legközelebb (10 perc múlva) ha találkoztok már meg sem ismernek... de azért odamondják, hogy "nice meeting you"... ilyen történt már velem...
    A nyáron törökországban voltam, ott meg pont a másik véglet van, amit azért jobban bírok. tök ismeretlen ember szóba áll veled dumálni, aztán meg alig tudod magad lekaparni róla :)
    Szóval változatos a világ, hálistennek, de azért a nyugati hozzáálláson változtatnék egy keveset...
  • szando
    #7
    :D csak azt nem értem miért terelődne ez a topik politikai irányba? talán úgy, hogy a németek nácik vagy hogy? na mind1 :)
  • Galy
    #8
    nem ismered az elvetemült polfórumos tagokat :)

  • PResident Evil
    #9
    pl. Mike
  • Punker
    #10
    ungarise betyár stile a legjobb....
  • G@b0r
    #11
    na szóval! Teljesen egyetértek ikszdobozemberrel lásd: Márkás ruhák #612. Azért tartunk furcsának más népeket, mert teljesen más a kultúrájuk, a szokásaik, a gondolkodásmódjuk szal lényeg, hogy különbözünk tőlük.
    Mondok néhány példát is:
    - A belgák sokkal gazdagabbak nálunk, kevesebbet dolgoznak, több a szabadidejük, éppen ezért k*rvára ráérősek. :P Nekem például eléggé furcsa amikor elmegyek bevásárolni és a kasszánál az eladó percekig csak b6eszélget a vásárlóval. rajtam kívül senkinek nem jut eszébe, hogy talán ideje lenne abbahagyni a beszélgetést és tovább dolgozni mert van aki siet. Én meg persze már tiszta ideg vagyok és akkor még rám néznek furcsán, hogy miért kell ennyire parázni :P

    Több példa nem jut eszembe szal most ennyi :)
  • selwik
    #12
    Általánosítás powa...
  • magus
    #13
    úúúúúúúúúúú arról van szó, hogy a magyar mennyire egy utolso szanalmas kis genny szar, masokat utanzo, seggnyalo, a sajat szaraban uszkalo kis fos nemzet? uhhhh
  • G@b0r
    #14
    egy szóval nem fikázta senki a magyarokat. Pedig lenne miért...
  • Xboxman
    #15
    Makusom beszívtál vagymi?:)
  • Xboxman
    #16
    Makusom=Mokusom
    argh
  • traXion
    #17
    Igaza van! magus legyen a vezérünk!
  • FtranX
    #18
    tavasszal volt szerencsém egy nemzetközi projectben részt venni Belfastban, ahol német, lengyel, magyar, dán, északír (brit és ír) és román diákok vettek részt.

    Mentalitásban érdekes módon a belfastiak álltak legközelebb hozzánk magyarokhoz és ők is ugyan ezen a véleményen voltak. Lazák és közvetlenek voltak és iszonyatosakat buliztunk velük.
    A lengyelekkel is jól elvoltunk.
    A dánok a németek és a románok már más tészta:
    A 3 német csajon nagyon meglátszott a német mentalitás. El lehetett velük beszélgetni, viszont sohasem tudtak igazán feloldódni. Még egymással se nagyon poénkodtak. A dánok doszt.
    A románokról meg annyit, hogy eddig nem voltam senkivel sem szemben előítéletes, de mostmár az vagyok! De erről majd ha több időm lesz...
  • traXion
    #19
    És? Ezzel mit akarsz mondani, hogy a belfastiak olyanok mint mi, vagy mi?
  • szando
    #20
    hát, szerintem azt :DD
  • G@b0r
    #21
    és? nem erről szól a topik?
  • traXion
    #22
    nemtom :)
  • G@b0r
    #23
    aha, ok :)
    amúgy hozzáadtalak msn listámhoz mer így pont megvan az 50 arcz :)
  • The Garrett
    #25
    Ilyen táborban énis voltam görögországban. ott is volt némettől a bulgárig minden. Mi bulgárokkal voltunk 1 házban (kb ugy kell elképzelni mint 1 laktanyát 50 ember 1 hatalmas épületben mindenkinek 1 szekrény ami nem volt zárható + 1 ágy)
    Főleg a görögökkel voltunk jól el, nekem jobban bejött a déli népek mentalitása. Tényleg igaz az hogy északon pl távolságtartóbbak az emberek mint délen. Sokkal közvetlenebbül lehetett dumálni pl 1-1 görög sráccal, csajjal mint akármelyik angol/német-el. Érdekes módon viszont a svédek is igen barátkozó népség.

    Aki meg román story-t akar. A románok is meg a bulgárok is loptak mint a geci! (kb 11-12 éves voltam akkor) Ellopták a kamu svájci bicskámat meg 1 elemlámpámat. Emelett a 3 hét alatt vagy 2x fürödtek + nekünk kellett helyettük is takarítani. Lehet ennek már 7 éve, de sz.tem nem változott a helyzet...


    MÁS. Ha európai népeket nézünk nekem a Spanyolok a legszimpatikusabbak. Kedvesek (tényleg, nem csak a túristákkal), türelmesek és nyugodt kiegyensúlyozott életet élnek, ami nagyon megfogott. Nem volt tapasztalható az amugy déliekre jellemző idegeskedés, ez megnyilvánult a vezetésben, boltokban, mindenhol.

    és hogy hosszu legyen.
    Á mágyárok: Ugy vagyok vele hogy minél több helyet jár be az ember annál inkább rájön hogy messze-messze van a "magyar mentalitás" az európai szinttől. (persze ez függ attól ki mit tekint európának) és a magyarok 70% áról nekem is elég negatív képem van. sajnos.
  • FtranX
    #26
    Na akkor elmondom a román story-t:
    A csoportok közül mi érkeztünk meg elsőnek és egy 8 ágyas szobába kerültünk. Természetesen, a románokat a keleti népek nyilvánvaló barátsága révén hozzánk rakták. 15-16 éves kölykök Craiovából és egy bukaresttől délre fekvő városból. A többi magyar srác már nem először volt ilyen táborban, úgyhogy személyesen ismertek néhány embert a románok közül. Az előző helyen, a levesesportól a telefontöltőn át a óraszíjig minden tűnt el és érdekes módon valahogy mindig a romcsikkal sikerült összefüggésbe hozni. Szóval ezután ha mentünk valahova, telefon, töltő, óra minden táskába. A romik közül egynémely olyan büdös volt, hogy állandóan szellőztetni kellett a szobát. Az elázott büdös, koszos zokniaikat a szobában lévő hőfúvós hősugárzóra rakták illatosító gyanánt. Első reggel az egyik, kínai gyártmányú csipogó órájára keltünk hajnali 6 kor. A másik éjjszaka bömböltette a walkmanjét közben még nyögdécselt is (szerintem a faszát verte). Amire sikerült valamit elmagyarázni, hogy ne csináljanak, addigra jött a másik. Ezek nem nagy dolgok, de sikeresen megkeseríthetik az ember életét egy ilyen helyen. Aztán mindezek ellenére még hülyék is voltak, tán egy emberrel lehetett közülük értelmesen beszélgetni. Utolsó este nagy buli, ahol mindenki ott volt. pia, jó hangulat meg minden. Éppen nagy csoportban, körben állva beszélgettünk, amikor egy román csajszi hirtelen hozzámvágja a kérdést, hogy "Kihez tartozik Erdély??" Először nem igazán értettem, hogy mit akar egy ilyen kérdéssel pont ilyenkor. De aztán mikor másodjára is feltette cinikus hangon: hogy "Na, kihez tartozik erdély" akkor már világos volt. Én válaszul: "Na látjátok, ezért utálunk benneteket, mert ilyen hülyék vagytok!!'' Nem ilyen válaszra számíthatott, mivel nem válaszolt. Ezután nem beszéltünk, de azért még másnap reggel a faliújságon csak megjelent egy Nagy-Magyarország térkép is... :)))
  • FtranX
    #27
    Ezt úgy értem, hogy akár magyarok is lehettek volna, nem tűntek volna furcsának. Valahogy nem volt közöttünk az a viselkedésbeli választóvonal, ami a többi népnél megvolt. Egyszóval teljes volt az összhang.
  • K.András
    #28
    PL:Románok ugy csinálnak mintha ök szarták volna a világot,közben pedig semmit nem értek el mint nemzet,még patkányirtásra sincsen pénz sok helyen...Nem egy román emberel beszéltem életemben de komolyan mondom ennyire gusztustalan népet keveset találni a világon...
  • Rincewind
    #29
    A magyar az egyik leg hányadékabb nép a világon:
    - kiszemetel a kocsiból
    - Ha külföldre kerül mindent lenyúl a szállodából, repülőről, tök mind1, hogy nem tud vele mit csinálni
    - New York-ban és még jópár környező országban is, van olyan, hogy magyarul van kiírva: "NE LOPJ". Nem véletlenül.
    - Legnagyobb része, még mindig tanulatlan, csőlátókörű bunkó
    - A legnagyobb tisztelet a kivételnek!!!

    Ezzel szemben maga Magyaország viszont szép hely, szép történelemmel. Ha nem lennének taplók az emberek, igazán szép hely lehetne...
  • [HUN]PAStheLoD
    #30
    ne lopj - ez vszleg azért van kint mert az adott ország sem képes elkapni 1 magyart amire csak még 1 magyar képes :PPP
    szal mi igencsak ügyesek vagyunk..

    de viccen kívül az adott ország feladata a bevándorlók kezelése és esetleg munkával ellátása...
  • [HUN]PAStheLoD
    #31
    románokkal az a baj hogy pofátlanul hazudnak...
    erre azt mondom ami a legismertebb (Szerintem)
    ERDÉLY hogy ők voltak ott először csak mi direk! kiraktuk az ottani románokat és jól beszélő magyarokat telepítettünk oda... DIREkt persze... mikor erdély 1920 ig (Trianon) eléggé úgy nézett ki hogy magyarország...
  • Xboxman
    #32
    "kiszemetel a kocsiból"

    Nem csak ránk jellemző.Az általad oly szeretett skandik közűl is csinálják...
    "Ha külföldre kerül mindent lenyúl a szállodából, repülőről, tök mind1, hogy nem tud vele mit csinálni"

    Ez sem egyedi,sőt...
    "New York-ban és még jópár környező országban is, van olyan, hogy magyarul van kiírva: "NE LOPJ". Nem véletlenül"

    New Yorkban nagyon sok az illegalis bevándorló,szal nagyobb a selejt aránya mindenképp

    "Legnagyobb része, még mindig tanulatlan, csőlátókörű bunkó"
    Hát ebben igazad van!
  • [HUN]PAStheLoD
    #33
    elég ha 1% bunkó... azok szeretik a figyelmet magukra felhívni és => őket látják te is őket látod rájuk figyelsz fel azt hiszed hogy sokan vannak...
  • The Garrett
    #34
    és tényleg sokan vannak :P
  • Xboxman
    #35
    Megválasztották Arniet:D

    A maxikó bevándorlóknak annyi...hurrá
  • musha
    #36
    ja, de az az 1% mind a médiában van. akár a műsorvezetői pozícióban, akár a mónikasokkban. és a média korunk első számú nevelője.
  • djemba-djemba
    #37
    inkább lennék albán, mint román hej-hej-hej...
  • HuAn82
    #38
    Nem olyan biztos,hogy hazudnak!
    pl: Dacia provoncia <----Erdély az őskortól a honfoglalásig(vagyis a magyarok bekerüléséig)

    Bár én is utálom a románokat,de más miatt...




  • HuAn82
    #39
    hiba:provincia nem pedig "provoncia"
  • blackgamer
    #40
    Velünk élő Trianon - dokumentumfilm-sorozat a hírTV-ben

    A magyarságra zúduló történelmi csapások sorát az 1920-as versailles-i–trianoni békeszerződéstől szoktuk számítani. Évtizedekig említeni sem volt szabad. Hogyan viszonyult legnagyobb nemzeti tragédiánkhoz a mindenkori magyar társadalom? Milyen kibontakozási lehetőségeink vannak az egységesülő európai tendenciák közepette?

    14 részes filmsorozat, 2004. november 7-én vasárnap este kezdődik és azt követően azonos időben 13 alkalommal, 2005. február 6-ig folytatódik

    Az első adás időpontja: november 7. (vasárnap) 21 óra
    Ismétlés: november 10. (szerda) 14 óra

    előző héten néztem és ajánlom mindenkinek, mert sok dolgot tudhat meg belőle az ember
  • Tetsuo
    #41
    A "Ne lopj!" felirat általában magyar cigányok miatt van kinn. Pl Kanadában több konkrét esetet is tudok..
    Messzi külföldön a cigányokat a magyarokkal azonosítják sajna.
  • Hunnenkoenig
    #42
    Pff...
    Szeretem az ilyen temakat es föleg a hozzaszolasokat olyanoktol, akiknek annyi közük van a különbözö nepek ismeretehez, hogy volt mar kinai piacon es azt hiszi, hogy velemenyt tud alkotni...

    Inkabb el sem olvasom, mert csak felb@szom az agyam rajta...
  • Voltan
    #43
    Na, ez a romános sztori érdekelne. Fejtsd ki pls! Azt én is tapasztaltam, hogy az írek hasonlóak hozzánk, és nagyon csípnek minket valamiért. (Mondjuk én is komázom őket.)