338
A téma adoott, a mester írományai!
  • Augustus Gigo
    #1
    Minden ami Sven Hassel könyveivel kapcsolatos!
  • Augustus Gigo
    #2
    Hassel belülről írja le a pusztító, hatalmas tankcsatákat, a véres utcai harcokat, a kétségbeesett, néma közelharcot valamely őrhelyért. A békés perceket, a váratlanul felbukkanó és eltűnő szerelmet, a tábori kuplerájt és a hullámzó front kiismerhetetlen viszonyai között büntetlen maradó leszámolásokat.
  • Augustus Gigo
    #3
    Kiadója szerint:
    Az csak természetes, hogy ajánljuk ezt a könyvet a háborús regények kedvelőinek. Ilyen jót ugyanis rég olvashattak ebben a műfajban.
    Azok számára viszont, akik a háborút koruk, tapasztalatlanságuk vagy elmeállapotuk miatt képesek valamiféle romantikus erőpróbának, a férfiasság végső megnyilvánulásának látni, legszívesebben kötelező olvasmánnyá tennénk. Ez a könyv talán megértetné velük is, hogy a háború kegyetlen, ostoba, nyomorúságos és teljességgel értelmetlen. Sven Hasselnek talán elhinnék. Tudja, mit beszél. Egy büntetőzászlóaljban harcolta végig a második világháború szinte valamennyi hadszínterét, ők voltak azok, akiknek támadásnál elöl volt a helyük, visszavonuláskor pedig a hátvédben. Szemtanúként írja le a pusztító, hatalmas tankcsatákat, a véres utcai harcokat, a kétségbeesett, néma küzdelmet egy szál késsel valamely föld alatti alagútban. Szökését a szovjet hadifogolytáborból és a német börtön gyötrelmeit. A békés perceket, a váratlanul felbukkanó és eltűnő szerelmet, a vadbaromvadászatot: a gyilkos parancsnok kilövését.
  • Augustus Gigo
    #4
    KInek mi a kedvenc kötete tőle?
  • Hype
    #5
    nekem az összes a kedvencem amit olvastam tőle :)
  • Astaroth
    #6
    Én csak egyet olvatam tőle.Asszem Gestapo volt a címe.
    De tényleg marhajó író!
  • Augustus Gigo
    #7
    gestapo felénél tartok éppen, mikor azt a szegény öregaszsonyt szapulja a gestapo
  • Augustus Gigo
    #8
    Eltölni párizst, Monte Cassino, Menetjegy a pokolba a top3 nálam, letehetetlenek egyszerűen!
  • Astaroth
    #9
    Az maradt bennem leginkább hogy lehugyozza a bakancsát hogy kényelmes legyen!
  • Augustus Gigo
    #10
    jaja, nem szép csillogó SS-surranó, ami nem kíméli a lábat
  • Hype
    #11
    Nekem eddig ezek vannak meg:
    Lánctalpak, Bajtársak, Gestapo, Monte Cassino, Eltörölni Párizst, Fagyhalál, Pokoljárás, Gyalogos hadosztály

    Amiről tudok még: SS tábornok, Menetjegy a pokolba, Kárhozottak légiója, ezen kívül van még magyarul vmi?

    Amúgy a legelső könyv a Lánctalpak a legjobb!!!!
  • Augustus Gigo
    #12
    sajnos a lánctalpak nicns meg, de azt a nyoolcvanas évek végén megfilmesítették, némtül láttam, hááát, nem adja vissza hűen a könyvet egyáltalán Wheels of terror/The movie
  • Augustus Gigo
    #13
    kicsit fura elsőre a film, de még nézhető
  • Augustus Gigo
    #14
    van vkinek meg kazin?
  • Augustus Gigo
    #15
    A Führer parancsa egyszerű volt: irány Moszkva! És a rettegett Tigrisek támadásba lendültek, utat taposva a hadsereg számára az orosz sztyeppéken át. Öltek és taroltak, elpusztítva mindent, ami az útjukat állta. Hitler legvéresebb hadjárata vette kezdetét. Egy kudarcba fulladt háború, melyben orosz gyalogságiakat tereltek a robogó tankok elé: egy háború, melyben a német ágyúgolyók nem tudtak különbséget tenni orosz és német között. Egy háború, melyben az elfásult, didergő német katonákat már egyáltalán nem érdekelte a győzelem. Az egyszerű katona, a kisember már nem győzni akart, hanem életben maradni. De ez sem volt olyan egyszerű…

    A vörös-fekete ködből egy lövész rohant elő. Vihogva ellökte a karabélyát, aztán a földre kuporodott, és vonítani kezdett. Úgy üvöltött, túlkiabálva a robbanások zaját, mint egy megveszekedett. Ahogy csak a bomlott agyúak tudnak üvölteni. Aztán felugattak a géppuskák, és az oroszok hullani kezdtek. Ezrével estek el, de alig dőlt ki egy, máris másik termett a helyén. Átgázolt a hullán, és folytatta az előrenyomulást a vérben úszó csatamezőn. Mellette és mögötte ezer másik. Vég nélkül. Mint egy rémálomban…
  • Augustus Gigo
    #16
    Sven Hassel egyik könyve kapcsán már írtam valami olyasmit, hogy kötelezővé kéne tenni az olvasását. Persze hiba lenne; akkor nem olvasnák olyan sokan és olyan szívesen, mint most.
    Sven Hassel több dologban is különbözik az átlagos háborúsregény-íróktól. Először is, remek író. Ha netán szerelmes regényt írna, az is kitűnő lenne. Azon kevesek közé tartozik, akik néhány szóval képesek hangulatot teremteni, elénk varázsolni helyszíneket, figurákat. Másodszor, ő tudja, miről ír. Mint dániai német dezertőr egy büntetőezredben harcolta végig a világháborút. Azok között, akik közül csak kevesen maradtak meg. Hírmondónak. Végül pedig Hassel a vesztes oldalon háborúzott, egy olyan ügyért, amiben nem hitt. És ezért sikerül elkerülnie a háborús regények legnagyobb csapdáját. A műfajt valahogy belengi egy hais pátosz. A tisztességes háborús regények bemutatják a vért, halált, szenvedést, de végül mégis minden rendben van, győznek a jók, az áldozatoknak volt értelmük, vannak itt remek fickók, nagy barátságok és úgy egyáltalán, katonának lenni, háborúba menni azért olyan igazi férfimulatság.
    Éppenséggel remek fickók és nagy barátságok Hasselnél is vannak, de mind halálraítéltek, csak az lehet a kérdés, ki marad meg közülük, hogy elmesélje mindazt, amit átéltek. Hassel háborúja nem férfimulatság, hanem gyilkos húsdarálóü, amely még előbb végez a lélekkel, mint az elgyötört testtel. Az ő főtisztjei bizony nem stratégák, hanem gyilkos elmebetegek, és én neki hiszek.
    És ha mindezek után azt hiszi a kedves olvasó, hogy valami elvont és unalmas könyvet tart a kezében, igencsak téved. A bajtársak, a nagydarab, csupa izom, verekedős Pici, a vagány Porta, a jóságos, de kemény Papa, a Légiós, a nesztelen ölés szakembere és a többiek harcolnak tankcsatában, egységüktől elszakadva, a frontvonalak mögé küldve, és persze a hamburgi és berlini alvilág kocsmáiban és bordélyaiban, ahol hamar elcsattan az elő pofon és kerülnek elő a kések, és ahol a büntetőezredbeliek otthon vannak.
  • Matarese
    #17
    Az első könyve, ami nem kemény kötésben jelent meg a Gestapo, meg az SS tábornok.
    Utána csönd volt, aztán jött a többi, és ezeket újra kiadták keménykötésben.
    Nagyszerű író, nagyon jó könyvekkel.
    Bár azért néha elgondolkodom, hogy tényleg így volt...???
  • Astaroth
    #18
    Neki elhiheted(büntetőszázad)!
    És vajon mért került a büntetőszázadba?
  • Augustus Gigo
    #19
    dezertált egy nő miatt, de komolyan, a nőtt asszem kivégezték, haza elleni bűn felbújtása miatt vagy vmi ilyesmi!
  • Matarese
    #20
    Ez komoly?
    Honnan hallottad?
    Mármint a csajos dolgot.
  • Augustus Gigo
    #21
    benne van a kárhozottak légiójában, őt végül elfogják , több börtönt megjár, majd átvezénylik egy büntetőszázadhoz
  • Matarese
    #22
    Hát megmondom őszintén én még csak a két első könyvét olvastam, de most akarom majd a többit is beszerezni végre.
  • Augustus Gigo
    #23
    melyik első kettőt, csak mert elvileg a kárhozottak légiója volt az első könyve
  • Matarese
    #24
    SS tábornok, Gestapo, mert ezek jelentek meg nálunk elsőnek, még nem keménykötésben...
  • Augustus Gigo
    #25
    értem, nekem csak az új kiADÁSú könyvek vannak meg, és abban is a második kiadások, sajna most fopkozatosan adják ki a könyveket újra,de jobb mint soha
  • Astaroth
    #26
    ezeket mikor írta eredetileg?És él még?
  • Augustus Gigo
    #27
    él még most dolgozik a következő könyvén, mely a hitler ellen elkövetett '44-es merénylet körül bonyolodík, persze a régi szereplőkkel a főszerepbenlehet hogy okt végén jön magyo-ra dedikálni, a fiával már folynak a tárgyalások, és jók a kilátások!
  • Matarese
    #28
    Az tök jó lenne, mert én is beállnék nála a sorba, hogy írjon alá...
  • Augustus Gigo
    #29
    hát jaremélem összejön majd a dolog
  • Augustus Gigo
    #30
    hadi nap november 15-én a MOM mozijában,
    ahol a diszvendég Sven Hassel lesz meg fegyvergyárak, stb...
  • Augustus Gigo
    #31
  • Augustus Gigo
    #32
    tiszti egyenruhában:
  • Augustus Gigo
    #33
  • Augustus Gigo
    #34
  • Augustus Gigo
    #35
  • Augustus Gigo
    #36
    akkor fogott el egyszer az ideg, mikor a kínai piacon a mein kampfal egybecsomagolva árúlták a gestapot és az ss general-tez gyalázat!
  • Astaroth
    #38
    én is könyvtári könyvet olvastam de úgy tervezem ha egyszer eljutok egy könyvesboltba veszek egy Sven könyvet!
    Vagy esetlen antikvárium ott nem lehet?
  • Augustus Gigo
    #39
    jó lenne ha lennne vmilyen antikváriumban, mivel a 2001es kiadású könyveket szivesen elolvasnám:)
  • Augustus Gigo
    #41
    sajnálom nagyon
  • Augustus Gigo
    #42
    beelgondoétatok, hogya háború végére hány sebesülése volt a szakasznak? sztem egyik katonának se volt ép testrésze:)