15
Az elmeradott keleti országok harca a fejlett nyugat, illetve amerika ellen
  • HuAn82
    #1
    Jönnek az oroszok!!!!Már a kert alatt vannak...

  • ThePartyFace
    #2
    A RIAAs hir vitafalaban felmerult bennem egy erdekes tema:

    Szobakerult, hogy a ket eve tortent WTC merenylet elkovetoi piti bunozok, illetve gengszterek.

    En egyaltalan nem igy gondolom!
    Azok az emberek vallasi indittatasbol, illetve ketsegbeesett, a nyugat es amerikai elleni erzesek miatt vallatak a balhet.

    Ez milyen sulyos? Nalunk termeszetes, hogy folyik a csapbol a viz es a szart sem ontjuk az utcara. Naluk nem az!

    Nem csoda hogy "feltekenyek"!
    Te ha ilyen korulmenyek kozott elsz es nincs miert elj, nem vallalnal be egy ilyen volumenu nyugat elleni tamadast?

    Szerintem ott ezeket az arcokat nemzeti hosoknek tartjak!
    Teljesen mas vilag van ott. Szerintem el se tudjuk kepzelni milyen.

    Ez csak ugy eszembejutott es gondoltam leirom nektek is, legyen min gondolkodni a munkaorak alatt;)
  • Bandew
    #3
    Szerintem ez az egész marha nagy átverés!
    Nem terroristák voltak, hanem maguk az amcsik!
  • HuAn82
    #4
    Jah valahol én is olvastam erről.
  • Davidus
    #5
    Szerintem egy UFO volt.
  • A nick nevem
    #6
    Nem egy repülőgép?
  • Cat #7
    most van a kankuni konferencia, ahol a mezőgazdasági támogatásokról tartanak világkonferenciát

    a fejlödő országok fő gondja ezen a téren az, hogy ők nem tudnak betörni az olcsó mezőgazdasági termékeikkel az EU és az USA piacára, mivel az érthető módon védővámokkal és más, a dömpingárakat tiltó szabályokkal akadályozza ezt meg, fordítva viszont nem megy ennyire a dolog, mivel az EU és az USA iszonyatos összegeket költ exporttámogatásra, igy a fejlödő országok belső piacán eséllyel veszik fel az árharcot az ottani termelők áruival.

    Jelenleg a globalizációnak kb. 20% nyertese és 80% vesztese van, utobbiak közé tartoznak tipikusan az összes szovjet utodállam és afrika északi része. Megoldás jelenleg nem nagyon van a helyzetre, mivel a nyugati paraszt ha nem kap támogatást tüntet, tultermelés van, és valahol el kell adni az árut. És erre ott van az éhező afrika (aminek segélyt adnak hogy meg tudja venni a nyugati paraszt áruját), meg a milliárdos india.

    Nehéz dolog ez, nem egyszerü; jelenleg nincs megoldás a helyzetre -> mindenki élni és megélni akar.
  • Manta
    #8
    West side is the best!
  • Galy
    #9
    :)
  • Garfield
    #10
    Szia Taranov!

    Hány olyan terrorista szervezetet ismersz, amely azér öl halomra ártatlan embereket, mert az általuk "védelmezett" népnek a szemét kapitalista nyugat kizsákmányolása miatt alapvető civilizációs szükséglete nincs kielégítve? (kevésbé bonyolultan: hány olyan terrorszervezetet ismersz, amely gazdasági okokból robbantgat?)
    Nem azért robbantgatnak a kedves terrorista bácsik, mert kétségbeesettek, hogy miért nincs vezetékes víz és egyéb civilizációs vívmány.
    A gond ott van, hogy a társadalmi fejlettségük megrekedt a vallási állam szintjén: a külvilágban történteket az államszervező vallási szabályaik alapján ítélik meg. Ezeken viszont már jóval túllépett a mai világ és mivel a vallási eszmék, ideológiák, törvények az államszervező eszmék, így az ezekkel szemben álló elvek az ilyen államokban magát az államot veszélyeztetik. Mivel ők ugye a tökéletes államban élnek, ezért csak az a megoldás létezik, hogy az államot (=vallást) veszélyeztető erőket kell megsemmisíteni.

    A fanatikus iszlám harcosoknak nemcsak a fegyverzete, hanem az társadalomképük is megrekedt valahol a középkorban.

    Ne keverjük össze a harmadik világ gazdasági problémáit az arab világ szélsőséges vallási csoportosulásaival, mert azért nem ugyanarról szólnak.
  • HuAn82
    #11
    arab világ = sötét középkor
  • Garfield
    #12
    Nem minden esetben. A vallási elvek irányította államokban esetleg, de azért ez mélypontnak számít. Ettől azért vannak feljebb is.
  • ThePartyFace
    #13
    Ebben a kerdesben konnyen megadom magam... ugyanis amikor nyitottam a topicot nem voltam teljesen "füstmentes" :)
    Sz'al picit akkor elkalandoztam.
    Amugy nem Taranov vagyok...
  • csabawarchief
    #14
    What the? :|
  • Duddits
    #15
    East side the best!