153
ICO
  • Rincewind
    #1
    Muszáj volt topcot nyitnom ennek a játéknak, mert mindenki úgy ajnározta, hogy végül is beszereztem. De egyáltalán nem tetszik... :(
    Főszereplő tök gyíkul néz ki, plusz legalább annyira vehették volna a fáradtságot a készítők, hogy legalább valami fordulás-animációt gyártanak hozzá, nemcsak így egyszerűen hirtelen már a másik irányba néz. Plusz rohadtul idegesít, hogy japánul ugatnak benne, nincs ennek valami angol verziója? Ja és save-elni hogy lehet, uncsi mindig újrakezdeni.
    Na mind1, a lényeg, mitől olyan jó játék ez?
  • CHEAPBOY_GA
    #2
    Pedig gecijo game.:)
  • aabyssx
    #3
    "fordulásanimáció"

    Igaz, először nekem is ez tűnt szembe (meg a gyakran nem teljesen stabil framerate), de a játék annyira <b>zseniális művészi látványt, hangot és egyben hangulatot ad</b>, hogy le van sz*rva ez néhány kis "karcolás".

    "japánul ugatnak benne"

    Az a néhány hangoztatott megnyilvánulás, ami a játékban előfordul SZVSZ nem japán, hanem valami kitalált hülyeség. :D
    BTW a feliratok angolul vannak nem?!?
  • aabyssx
    #4
    Úgy értem:

    <b>zseniális művészi látványt, hangot és egyben hangulatot ad</b>
  • aabyssx
    #5
    ?!? Mi a rák van? /:|
  • Rincewind
    #6
    Szigorították a html kódokat... :P

    "ami a játékban előfordul SZVSZ nem japán, hanem valami kitalált hülyeség"

    Ehh, nekem full japánnak tűnt. Na, mind1. :D
    Nem ástam el a programot azért, mindenképpen végigjátszom hamár egyszer megvettem, de így első blikkre nem tetszik.

    Amúgy save-elni nem lehet?
  • Alien!
    #7
    pffff.....bazz veled meg mivan???? ps2-ön jáccol?....:)
  • versio
    #8
    ez a játék olyan hogy játszani kell 1-2 orát és akkor tuti beleszeretsz

    savelni meg ugy lehet hogy leülsz a csajjal a kanapéra:)
    én is mit szentségeltem mire rájöttem
  • Rincewind
    #9
    Is! Egyébként már hónapok óta... :)
  • Rincewind
    #10
    Kanapé? Lol, nem tudom rájöttem volna-e, bár kanapét még nem láttam... :)
    Na majd egyszer nekiülök rendesen gameznak!
  • Sephi
    #11
    Ahn ma akkor velemeny errol a jatekrol!

    Szal szerintem fenomenalis a grafika bar nekem egyfeszt olyan mintha kod lenne mert tul vilagos :( Lehet alitasi hiba? Na mindegy en most jol elelkadtam es azota nem is jaccom.

    Mondja azt valaki konyorgom hogy ez a jatek nem csak arrol szol hogy vegig kell vonszolni a kicsajt a kastelyon mert akkor unalmasnak tunik. Plane amikor alojon a tiz tonna szorny :(
  • Sephi
    #13
    De nektek is olyan mintha kodos lenne non-stop???
  • Jinchuu
    #14
    Az teremti meg a game atmoszféráját, hihetetlen jó hangulatot csinál, a game pedig egy mestermű szvsz, nagyon várom a folytatást.
  • cenobite
    #15
    Művészi! Ezt akartam írni az előbb, csak elfelejtettem. :)
  • aabyssx
    #16
    A szél süvítése a legjobb, ahogy olyan helyekre érsz, ahol már hallani lehet!
  • Neme.
    #17
    A kissrác/csaj ruháját/haját lobogtatja a szél...
    A napsütötte falak kontrasztja, valószerűsége hihetetlen.
    Olyan fát, mint ebben a játékban, még sehol máshol nem láttam.
    A kastély méretei lenyűgözőek.
    A fényeffektusok... SZVSZ a játék megjelenésekor semmilyen más játékban nem volt ehhez hasonló.
    Stb stb bla bla. Alapmű.
  • Sir Quno Jedi
    #18
    ALAP ! Többször végig kellett nyomnom, mert barátaim látni akarták VÉGIG !!!
  • Neme.
    #19
    "Főszereplő tök gyíkul néz ki"

    :-)
    Ez nem az a (tucat)játék, ahol egy fegyverekkel megpakolt izomtornyot irányítasz. A főszereplő egy max. 10 éves kisfiú.
  • Sephi
    #20
    Jovan baz...
  • Neme.
    #21
  • CHEAPBOY_GA
    #22
    kiraly game:)
  • CHEAPBOY_GA
    #23
    + melle a madarcsicserges a tenger morajlasa ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁh kegyetlen jo game , ma vegig is futok rajta:)
  • Rincewind
    #25
    Igen észrevettem, de attól még hót idiótán néz ki a kiskölök. :)
  • Rincewind
    #26
    De írjátok elé, hogy SPOILER(!!!), mert magamtól szeretném végigvinni, úgyhogy nem akarom óvatlanul elolvasni!
  • Sephi
    #27
    Megprobalom leirni. Az a hely az ahol eloszor fel kell masznom hogy egy nagy kocka alaku kotombot letojak es van egy kapu ahol balra es jobra is van egy egy melyedes a foldben. Oda kell toltni a kocskat es kinylik az ajto. amjd beviszem a kicsajt oda es ott felmaszok magasra majd nekiugrok egy lancnak ami levisz es kozben egy oltar valik lathatova. Az a baj hogy ha leugrok a lancrol sehogy sem tudok felmaszni az oltarhoz! Gondoltam ra hogy talan tarzanozni kene ott es aztan felhuzni a kicsajt?
  • Ramza
    #28
    Én nem ködösnek nevezném, hanem elmosottnak.
    Ennyit bír a ps2.
    Persze lehet azt mondani, hogy hangulatteremtő, meg hogy enélkül nem lenne olyan jó, de ez szerintem bullshit.

    Ettől eltekintve istencsászár játék természetesen, nálam is nagy kedvenc.
  • Ramza
    #29
    Helyesbítek: nem ennyit tud (mert ugye SH3, Primal, stb.), hanem az ICO-ban ennyit tudtak kihozni.
    Valamit valamiért: vagy gyönyörű, hatalmas, művészi terek, helyszínek, vagy éles kép. A kettő egyszerre még nem nagyon megy.
    (Ha már itt tartunk: jó választás volt szvsz az elsőre tenni a voksot)
  • Ramza
    #30
    El sem hiszem, hogy egy óra alatt senki nem flémelte le a 28-at
  • Ramza
    #31
  • cenobite
    #32
    Nekem bejön ez a homály. Leszarom, ha "csak ennyit" tudtak kihozni belőle. Az egyik leghangulatosabb játék amivel valaha játszottam. Egyedi darab.
  • Rincewind
    #33
    Kérdés:
    Nektek rögtön elsőre bejött a játék, vagy kellett vele játszanotok x időt, hogy elkapjon a hangulata? Csakmert játszogatok vele már egy ideje, de nekem még mindig nem igazán jön b... :)
  • Ramza
    #34
    Szerintem most magadat csapod be.
    Van két tény, semmi közük egymáshoz:
    1. Kurva hangulatos a játék, minden helyén van, magával ragadó
    2. Picit csúf elmosások vannak benne.
    Erre kijelented, hogy neked bejön az elmosás. Ez kb. olyan, mint amikor van egy (szinte) 100%-ig tökéletes nőd, minden a helyén van, csak éppen elöl hiányzik egy foga. Baráti társaságban te elkezded bizonygatni, hogy neked bejön a hiányzó fog.

    Azt gondolom, hogy ne essünk át a ló másik oldalára.
    Az ICO zseniális játék, de azért talán az egyetlen (és így legnagyobb) problémáját ne próbáljuk erényként kezelni.
  • Ramza
    #35
    10 perc után megfogott.
  • Rincewind
    #36
    Namost speciel az elmosás nekem se hátrány, sőt igazából fel se tűnt, annyira helyénvalónak éreztem...
  • Ramza
    #38
    Jól van, a célomat csak sikerült elérni, és megjött az (egy) unreg okoskodó :)
  • Ramza
    #40
    Amúgy én biztosan nem görcsölök.
    Engem aztán nem zavar - végigvittem kétszer, az első végén majd sírva fakadtam, a mai napig a kedvenc játékaim között van.
    Csak szánalmasnak tartom, amikor egy adott gép tulajai a hátrányt is előnyként állítják be (ugye emlékszünk erre a bombasztikus érvre: nagyon jó a kevés poligon a NWN-ban, mert így szép lehet a textúra!)
  • Ramza
    #41
    Szerintem nagyon nem érted mit akarok mondani, de mindegy...
  • Ramza
    #43
    Hát persze, loál.
    Gratulálok a konzolos magyar ember 2-nek :)
    Oké, nyugodj meg:
    1. a ps2 a legtökéletesebb gép
    2. ha van hibája, akkor az az előnye valójában
    3. természetesen én csak egy okoskodó kis köcög vagyok, míg Te az igazság képviselője

    Amúgy tévedsz, az unreg-ségnek semmi köze nincs az anyázáshoz. Egész egyszerűen arról van szó, hogy ha az ember beszélget valakivel egy közösségben, akkor valamiért szereti tudni, hogy akivel éppen kommunikál, az kicsoda, milyen hozzászólásai, véleményei vannak - ilyen szempontból kissé idegesítő, hogyha valaki naponta ötven néven ír. Nem vall túl egyenes jellemre.
  • Ramza
    #45
    Ha bejeletkeztél, folytathajuk.
    Addig én kiszállok a témából.
  • Ramza
    #46
    Túllihegés = elmondtam a saját véleményemet?
    Nézd nekem nem lesznek álmatlan éjszakáim attól, hogyha itt mindenki leírja, hogy ez így jó vagy akár csak "nem zavaró". Legyen. Nem tehetek arról, hogy én másként gondolom.
    Mi alapján "döntődik" el valakiről, hogy
    1. elmondja a véleményét
    vagy
    2. okoskodik?

    Gyanítom, hogy az alapján, hogy egyezik-e az adott vélemény a tiéddel :)