32
A jelenlegi helyzet a számítástechnika oktatás területén
  • rushman
    #1
    Szerintem megérdemel egy topicot.

    A számítástechnikai oktatás helyzete, szerkezete véleményem szerint megérne egy-két változatást. A jelenlegi általános oktatás nem hivja fel a figyelmet a vírus- és egyéb veszélyre, nem nyújt segítséget a számítógép felhasználóknak az egyszerűbb problémamegoldásban sem, és elavult.
    Ha hiszitek ha nem, most olvastam egy 2003-as tananyag egy részletét, ahol azt még a floppy lemezen terjedő vírusokat tartják a legveszélyesebbnek(szinte érintőleges az e-mailben terjedő). Az meg hogy féreg, trójai nem is említi.
    Szőrnyű...
    A másik az OKJ-s oktatás, ami megér még egy misét:
    A tévében felhangzik néha: számítástechnikai programozó...aztán felvillan az OKJ-s bizonyítvány. Hol ad az felsőfokú programozási tudást kérem egy-másfél éves gyorstalaplón? Ez az intervallum még az egyszerűbbnek mondott VisualBasic programnyelv megtanulásához is rémisztően kevés...és akkor hol a többi járulékos
  • Balo
    #2
    nekem a tananyag beosztásával van bajom!

    azt amit az általános iskolában tanul az ember (MS Office), azt az egész középiskolában kötelezően ismételheti!

    Amúgy sem értem, hogy miért pont MS windows-t tanulunk, szerintem ennyi erővel nyugodtan tanulhatnánk linuxt, unixt! A DOS-t meg teljesen ki kellene hagyni, az NC-vel együtt!

    Az ECDL vizsgát ingyenessé kellene tenni, mert sok embernek elérhetetlen!

    a floppy lemezen terjedő vírusokat tartják a legveszélyesebbnek

    érdekes, mert én floppyt 3,5 éve nem használtam.
    Mikor fogja egy floppyn terjedő vírus összeomlasztani a new york-i tőzsdét, és leállítani a montreali légiközlekedést? És ez még nem is volt egy kifejezzetten romboló vírus, csak magát küldözgeti, nem tesz tönkre semmi hardvert, vagy szoftvert. Mi lenne, ha tönkretenné mindenki alaplapját?!

    Egyelőre ennyi! Várom véleményetek!
  • Cat #3
    egyetértek, de ez csak nem itthon van igy
    minden virus nyugatrol jön, nálunk csak lecsapódik
  • Cat #4
    az okj s oktatás pedig, hát hm
    az egyetemi/főiskolai programozás oktatásra is van némi rálátásom, és bizton állíthatom, hogy ugyanugy nem ér semmit egyik se
    de segítenek a szemléletmód megtanulásában, és KELLŐ GYAKORLÁSSAL aki akarja utána valóban megtanulhat programozni
    programnyelv tanulásához egyébként nem kell iskola, csak egy könyv és rengeteg gyakorlás
  • TheZsenyka
    #5
    Amiket elmondtál, azokkal egyet tudok érteni de... ez mindíg így volt. Az oktatás - nálunk - mindíg is messze lemaradt a IT fejlettségi szintjéhez képest.

    Aki profi akar lenni egy szakterületen az utánaolvas, utánatanul és szinte minden szabadidejét az új ismeretek megszerzésére használja fel. És szakember lesz belőle.

    Amit meg Cat mondott, teljesen passzol: a szemléletmód elsajátítása a lényeg.

    Senkiből nem lesz pl. programozó csak azért, mert van egy ilyen diplomája.
  • SoDI---
    #6
    Még néhány év, és informatika tanár leszek :-)))
  • SoDI---
    #7
    Már sikeres vizsgák esetén persze :)
  • SoDI---
    #8
    Számítástechnikai programozó OKJ különben tényleg max arra elég, hogy kapcsolati alapon összedobj valami kezdetleges adatbázist valami kisebb cégnek. Egyébként szart se.
  • rushman
    #9
    Teljesen így van!

    Csak arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy manapság közhellyé vált a programozás szó. Olyan esetekben is előszeretettel használják, ahol távlati messzeségbe sem közelíti meg a tudást. Pont úgy ahogy mondod, csak az alapismereteket lehet megtanulni, a többit mérhetetlen sok gyakorlásból!

    Amúgy tényleg hülyeség középfokú szinten is az MSOffice-al foglalkozni, pedig így van. Kb 4 éve végeztem el egy ilyen OKJ-s tanfolyamot, és nem nagyképüségből mondom (hanem a gyakorlatiasság fontosságára célozva), de egy betűt sem tanultam ott (mégis kitűnőre vizsgáztam).
  • mikike
    #10
    1. ez hogy kerül ide a politikába?
    2. tanártól függ. én is oktattam, csak windowzt és beszéltem a vírusokról, férgekről, tömörítésről, codecekről, commanderről
    szóval azért igyekeztem naprakész lenni
    DE ez nem programozó képzés, programozónak csak a megszállottak menjenek el, akik amúgy is utánamásznak minden szar apróságnak
  • Mike at home
    #11
    ezek szerint neked 3 diplomad van, es felted az allasod a sok okj-s prolitol

    most mondom neked, ahhoz, hogy szamtigepes guru legyel, semmifele intezmenyes oktatasra es az ebbol adodo papirfecnire nincs szukseges
  • Mike at home
    #12
    en a minap hasznaltam floppyt!

    egy 100k-s file-t szerettem volna atjuttatni egy eppen halozaton kivuli gepre

    3x masoltam fel a biztonsag kedveert
    a 3-at mar le is tudta szedni :)
  • Mike at home
    #13
    szemleletmod kialakitasar az okj, vagy a szamalk fle kaka (nem tavtanulas) tokeletesen megfelel

    ugyanis eleg pl. a pascal, ezzel mar utana elvagy
    meg ha mar programozni akarsz, nem art egy kis tervezest tanulni, foleg ha nagy cegnel akarsz dolgozni, meg kell a szemfenyvesztes a megrendelo fele
  • Mike at home
    #14
    igy van

    gyakorlas
    szemleyes indittatas
  • Mike at home
    #15
    magaban az OKJ minden bizonnyal, de megfelelo gyakorlattal, OKJ nelkul is osszedobsz akar egy Oracle-s adatbazis rendszert
  • Mike at home
    #16
    szamtech tanarit is kend a hajadra

    ha teged amugy nem erdekel az egesz, es sokkal jobban mint az atlagosan elvarhato, hasznalhatatlan leszel barmire

    szoval en nem vennek fel senkit, akinek van papirja, de lovese sincs mi az a rar, vagy eppen nem tudja mi a divx eppen aktualis verzioszama, vagy eppen milzen chipsetek vannak Intel vagy AMD platformon
  • Mike at home
    #17
    ilyent oktatni jo
    egesz szep penzt lehet keresni azzal, hogy kamuzol vmit a jonepnek

    na sodi, itt a nekedvalo munka :)
  • rushman
    #18
    1. a közoktatásnak köze van a gazdasághoz és a politikához is (nem is kevés) ezért került ebbe a fórumba

    nincs három diplomám, (még csak az első van készülőben) ergo nincs mit féltenem. A papírfecni meg azé' kell, ha valahol keresni akarsz vlmit.

    Nem a tanárokról beszéltem, hanem a tananyagról. Az általános tananyagban pedíg nem szerepel sem codec, sem féreg (commander meg vírus igen...)az már más, hogy te beszéltér róla
  • rushman
    #19
    mondjál nekem olyan céget, ahol felsőfoku IT állást ajánlanak (programozót kivéve) felsőfoku szakirányu végzettség nélkül.......
    ha tudsz írj, mert sokat segítenél vele, és azonnal abbahagynám a tanulást(mert meló mellett k*rva nehéz)
  • Balo
    #20
    az én sztech tanárom, hát hogyismondjam, azt érti, ami a tananyag, kérdezek tőle vmi mást: "Majd megkérdezem a rendszergazdát". Szép mondhatom...
  • SoDI---
    #21
    megfelelo gyakorlattal, OKJ nelkul is osszedobsz akar egy Oracle-s adatbazis rendszert

    Sőt!! Magyarországon már mindenre elég a 6 elemi is! Az ember lehet bankigazgató, miniszteri- és konzuli munkatárs :-)))
  • SoDI---
    #22
    na meg bróker
  • SoDI---
    #23
    szamtech tanarit is kend a hajadra

    A számtech tanárit tényleg csak a hajamra kenhetném. Csak egy szóval nem mondtam, hogy számtech tanár leszek.

    Főbb különbségek:
    Számtech tanár főiskolai szintű képzés.
    És 4 éves.
    Mehetsz vele általános iskolába DOS-t tanítani :)

    Informatika tanár egyetemi szintű képzés.
    És 5 éves.
    ELTE-n több gyakorlatvezető, és tanársegéd is csupán ezzel az egy diplomával rendelkezik.
  • Cat #24
    valószínűleg ezért gyakorlatvezetők meg tanársegédek...
  • Balo
    #25
    Átkerült a topic...
  • SoDI---
    #26
    <i>valószínűleg ezért gyakorlatvezetők meg tanársegédek</i>

    Azért, azok, mert <b>egyetlen egy</b> diplomával nem igazán szoktak egyetemi oktatók lenni az emberek.
  • RelakSfromhome
    #27
    Hihi, beszoptad :D
  • SoDI---
    #28
    Bazze.

    egyetlen egy

    Erre a baromságra miért van szükség?
  • SoDI---
    #29
    Ez baromság
  • RelakSfromhome
    #30
    Na, csakrájössz :D
  • SoDI---
    #31
    eeej, mostantól akkor nem lehet Flash-t se barakni :(
  • Satchfan
    #32
    Üdv emberek. Szégyen- nem szégyen, nekem van egy felsőfokú OKJ-s "sámítástechnikai programozó" papírom és főiskolára járok számtech szakra :))).
    Namármost...
    Az OKJ-s tanfolyam tényleg csak arra elég,hogy megismerd a programozás alapjait, számítógépguru nem leszel tőle.Én egyéves gyorstalpalót végeztem, enniy idő alatt akarták megtanítanio a Pascal,a C++, a FoxPro,a DBase, Clipper, az MSOffice, Unix "kezelés", SQL,és még sorolhatnám... Ennyi idő tényleg egy tárgyra is kevés lett volna, nemhogy ennyire. Annyit értem vele, hogy a fősulin "isten" voltam programozásból, de hát ott is elég gyatra a képzési szint. A tényleges programozási tudásom abból van, amit szépen szabadidőmben szereztem azzal, hogy pl. az 1400 oldalas Delphi könyvet elkezdem átlapozgatni és mindent kipróbáltam, ami benne volt. Tanulni szerintem is csak így érdemes.A másik dolog pedig az -rám abszolút igaz - , hogy azt tanulod a legkönnyebben, ami érdekel. Ha a suliban beléd akarnak súlykolni valami unalmas szart, akkor nem fogod megtanulni, míg ha otthon csinálsz magadnak egy 1szerű kis programot, rengeteget tanulhatsz belőle és a sikerélmny is garantált :)

    UFFFFF beszéltem.