31
Tuning help
  • Roll
    #1
    Azt szeretném megtudni hogy ezt a konfigot meg tudom-e hajtani? És ha igen akkor mennyire?
    P4 1.8 nortwood, Msi 845E max, 512Mb ddr 266mhz,gf4 mx 440 64mb ddr.
  • [Walaki]D`Lair
    #2
    Nem tudod.
  • OGabor
    #3
    Elöször azt hittem viccelsz :) de aztán nekem is feltünt, hogy csak 266osak a ramok...
    Roll: lépj be a biosba és cpu fspjét kezd el szépen állítgatni felfelé, gondolom lépésenként lehet... mondjuk 5mhzel... ha bejön a win az már jó! Lefuttadod párszor a 3dmarkot ma megy, mehetsz feljebb... ha mondjuk 140re emeled az fsbt, az már 1,9... más kérdés, hogy érdemes e, szerintem nem... ha játékok alatt lassú, az a videokártya miatt van
  • Gerry
    #4
    RAM-ot hajtsd FSB-vel szinkronban 133MHz-n, és akkor megy a cucc elvileg 2400MHz-n, de mivel a 266-os memória nem túl tuningbarát 2400 felettt már necces a dolog, kivéve ha az a 266-os modul valami jobb márkájú, pl.: Kingston, Corsair, stb., akkor talán 140-es FSB-vel is be lehet próbálkozni.
  • ollie
    #5
    ennek a procinak 4x100-as az fsb-je, nem 4x133
  • Gerry
    #6
    Ezért is menne valószínűleg 2400MHz-t a cucc...
  • OGabor
    #7
    bocsi, azt hittem nortwood már 133... sorry
  • OGabor
    #8
    közben leesett, hogy a b változat 133fsbs
  • Roll
    #9
    Köszi a segítséget srácok, megpróbálom.
  • Gerry
    #10
    Kérjük az eredmények ismertetését!
  • Roll
    #11
    Meddig melegedhet a processzor? 2ghz -n most 55 °C. Itt még nincs gond.
    Megnéztem a memoriáim, kétféle van benne szerintem az a buzi boltos elnézett valamit.
    Van benne egy Kingston PC2100, és egy noname PC2700.
    Végülis ha azt veszem jó, mert a gyengébbik az márkás a másik meg úgy is bírja a dolgot.
  • Borg
    #12
    attól függ hogy terhelés alatt 55fok e, vagy idle...
    Mert ha idle, akkor még ez menet közben jóval feljebb megy, és 60-65 fok felett bizony már instabilkodhat...
  • Roll
    #13
    Mi az hogy idle?
  • Ruffi
    #14
    alap hömérséklet inditáskor
  • Roll
    #16
    Ez terhelés alatt 55fok 2ghz-n(1.8 helyett).
  • gyraph
    #17
    Config:

    Abit ic7
    P4 2.4ghz(800fsb)
    512mb DDR400
    Ati Radeon 9800PRO

    Szeretném kicsit meghúzni a procit, de alapból 2.6 /217/ fölött már nem bootol be...Abban kéne a segítség, hogy milyen beállításokat eszközöljek, hogy feljebb tudjam húzni. Nem nagyon vágom, hogy milyen arányokat állítsak be, mert láttom, hogy mindenki 3ghz körülire húzza minden különössebb gond nélkül. hilfe!
  • gyraph
    #19
    Na erre voltam kiváncsi!!! Köszönöm! Megpróbálom...
  • Borg
    #20
    Az idle annyit tesz, hogy windowsban simán mérve.
    A full load meg prime95, seti, burnK7 alatt pl.
    BurnK7 jó 10fokot is rápakolhat még a hőmérsékletedre, sőt ha szar a tápod ki is nyirja a géped:)
  • gyraph
    #21
    Sajnos nekem nem bootol be, ha 5:4-re teszem a cpu:ddr arányt. Csak akkor jó, ha 3:2-re teszem az arányt. Így megy hibátlanul 3Ghz-n, de a ram így csak 167-en ketyeg :( . Szóval amit az egyik helyen megnyerek, azt elveszítem máshol.
  • gyraph
    #24
    SIKERŰLT! Tudom, hogy mi volt a gond: A Game Accelerator(PAT) rosszul volt beállítva, illetve sok volt neki, hogy minden fullon volt. Most auto-ra tettem, minden PAT- értéket, és hibátlanul müködik 3ghz-n, 5:4-es arányban. TENKSZ!
  • Stann
    #25
    Miért van az, hogy az 1800+-os procim csak137mhzig engedi magát húzni(133-ról), vagy át kell e még állítani rajta valamit, hogy menjen? A Ram is infineon, szóval ezt még legalább birnia kéne, nem?
    Elvileg 2200+-ig lehet huzni ezt a szeriát, de nekme már 1900-on sem megy?
  • Stann
    #26
    Mert 1533-ról ami ugye a valós órajele 1575-ig megy, de nem akar feljebb kuszni...
  • Buba007
    #27
    Hol lehet tunningolni a procit? AMD 2,8MHZ
  • Buba007
    #28
    Bocs GHZ
  • MikX
    #29
    Hali All!
    Vki + tudna adni egy olyan oldalt, ahonnan Egy Asus R9600SE kártyához van modding(Radeon 9600SE) Please!!!!
  • ollie
    #30
    nincs ilyen oldal, de már válaszoltam a másik topicban
  • kingke
    #31
    Na tehát van egy gecube radeon 9550gu-m ami alapba 400-400-on megy ezt föl tudom tornászni 440-550-re és az idözitéseket is snagyon jóra le tudom venni csak a cl3-as ram idözitését nem.

    1.
    Tehát a kérdés a 9600xt ben is csak 4 futoszallag dolgozik-e? Illetve ha nem akkor hogyan tudom felszabadítani?

    2.
    És hallottam olyat, hogy a 9600-os szériát át lehet modolni 9700-es szériára(biosz moding)...
    Lehetséges-e?