127
Mi a (legjobb) megoldás???
  • Bandew
    #1
    Valaki segíccsen!!!!!!!!!
    Ma arra keltem fel, hogy qrvára viszket a fejem, de valami állatúl. Nézem, és tök korpás. Régebben is az volt, de elmúlt egy jó pár hónapja, de most valami állati erővel visszatért! Tud valaki igazán hatékony módszert? Csak mert a sok szmötyi amit a reklámokban nyomnak nekem nem nagyon segített, legalábbis a Head&Sosszer (:D), a Niz-orál (:D) még egész jó volt, de hát nem végzett teljes munkát. Szal valami tuti tipp kell! Ha kell sósavat öntök a fejemre, mert ez már marha szar!!!
  • Bandew
    #3
    Minden nap??? Na ne! Az nekem gázosabb, mert hosszú a hajam.
  • Dzsini
    #4
    menj el gyóccertárba és kérj speciálisan korpaellenes sampont... azzal viszont pár hétig tényleg minden nap kell... (meg meg kellene vizsgáltatni h. tényleg korpa-e, mert lehet más is)
  • Bandew
    #5
    Micsoda?
  • Dzsini
    #6
    gombásodás, esetleg valami bőrbetegség aminek ugyanilyen a tünete...
  • Bandew
    #8
    A korpa az tudtommal gomba.
  • Dzsini
    #9
    az, de sokfélék vannak... és szerintem jobb célzott fegyverrel mint ágyúval lőni a verébre... ha nizo a jó akkor az, de ha a doki mást ajánl akkor mást... :)
  • Bandew
    #10
    Inkább sósav :D
  • Dzsini
    #11
    utána meg polírkorong, hogy szép fényes legyen a csont :)
  • Bandew
    #12
    :D
  • Lteebee
    #13
    Nem mindig gomba, lehet A vitaminhiány is, ami bőrkiszáradást okozhat.
  • Bandew
    #14
    Nem hiszem, hogy az a gond. Sok zűdet eszem, meg amugy sem száraz a bőrőm.
  • Lteebee
    #15
    Hát, akkor nem segíthetek.

    :)
  • A nick nevem
    #16
    Üdv! Nekem a korpásogást egy kétszáz-akárhány forintos lé szüntette meg, amit a DM-ben vettem.
    Ez egy hajszesz, hetente egyszer kenem be, amikor hajat mosok, és kék színe van.

    Szlovák gyártmány, többféle van, pl. hajhullás ellen is, mindegyik ugyanilyen üvegben van, a korpásodás ellenit vedd meg. :)



    Olyat is hallottam, hogy sós-vizes oldattal kell összekenni a fejed, de nem próbáltam, mert a hajszesz egyszerűbb.

    Egyébként lehet, hogy ha rövid hajad lenne...


  • Coine, The A&O
    #17
    ez tényleg jó, nekem is van és működik.
  • Jano
    #18
    Korpa közé keveredtem!
  • dikki*yysw
    #19
    Én is minden nap mosok hajat, de ez a legrosszabb amit tehetünk :(( Pár év és felrakhatnak a karácsonyfára úgy fog csillogni a fejem.
    De ha nem mosom meg, akkor másnap reggelre zsíros lesz a hajam. Szákkol.

    Azon gondolkodtam, hogy ez a hajmosás dolog egy civilizációs marhaság. Csomó helyről hallottam már, hogy ha egyszer egy hónapig nem mosnék hajat, beállna a természetes tisztulási folyamat, és egyáltalán nem lenne zsíros a haj, olyan lenne mintha mindig mosnám. Egyszer lehet kipróbálom.

    Amúgy Head&Shoulders vagy mitől több fodrászom is mondta, hogy hullhat a haj. Gyógyszertári samponoknak közelében nincs semelyik kereskedelmi. Van egy olyan sampon hogy freederm én amúgy azt használom.
  • Bandew
    #20
    Ez igaz, tényleg tisztúl, én is csináltam. Csak jött ez a rohadt korpa :(.
  • Bandew
    #21
    Kösz ezt lehet, hogy kipróbálom.
  • Gladiator
    #22
    nekem évente szokott korpás lenni nagyon. de komolyan! hajszál pontosan évente! minden szilveszterkor! de hogy a fejbőrőm honnan tudja, hogy kezdődik az új év azt nemtom. amőyg meg nem szokott, de arra az 1-2 napra nagyon.
  • Cat #23
    most meg az egyik felét hagyományos samponnal, a másikat wash&goval
  • Dynamic
    #24
    Ezt én is kipróbálom:)
  • Davidus
    #25
    "Csomó helyről hallottam már, hogy ha egyszer egy hónapig nem mosnék hajat, beállna a természetes tisztulási folyamat, és egyáltalán nem lenne zsíros a haj, olyan lenne mintha mindig mosnám"

    Ilyen pl a cigányoknak is:) Ők se mosnak hajat mégis jó a sérójuk:)
  • Davidus
    #26
    LOL
  • Dzsini
    #27
    öntisztulás létezik, tessék megnézni a Rasztás topicot, ott már ki lett tárgyalva... csak nem 1 hónap hanem majdnem fél év mire rendesen beindul... de utána jó, és működik... addig fejkendő és vakarópálca...
  • TheZsenyka
    #28
    SEGÍTSÉG A KORPÁTÓL SZENVEDŐKNEK!

    Japán tudóso kiderítették - nem vicc - hogy a korpa nehezen tolerálja az 1000 celsius fok feletti hőmérséklet tartományt, ezért lángszóróval kitűnően leküzdhető. Javasolt töltőanyag: napalm.
  • Bandew
    #29
    Oooo! Köszi szépen ezt kipróbálom. Menyomom a fejem egy olvadt acél kohóba. :D
  • Bandew
    #30
    Néztem DM-be, de csak a hajhullás elleni volt :(.
  • PResident Evil
    #31
    sztem Pantene Pro-V-t használj, állítólag az a legjubb:)
  • Taranov
    #32
    Én Neutrogena T-gel sampont használok hetente 2-3-szor és szinte teljesen elmúlt a korpa, gyakoribb hajmosással pedig teljesen elmúlna.
    Mert már próbáltam azt is, csak nem nagyon akarom, hogy hozzászokjon a fejem.

    Jobb gyógyszertárakban és a Coraban kapható.
  • steweee
    #33
    borzasztóan korpás volt a fejbőröm már kiskoromtól fogva. akkoriban még nem voltak jó korpásodás elleni samponok.aztán vagy tíz évvel ezelőtt megjelent ezelőtt a nizoral,ami nagyon jó volt, és még ma is az egyik legjobb. a wash&go és társai nem jók,legalábbis csak egy két napra képesek visszaszorítani a korpásodást előidéző gombát a fejbőrön - szerintem direkt,mert így kétnaponta kell használni és így több fogy - jó még a seborin, de a legislegjobb a poly tar !!!! barna flakon, kb 500ft. akinek ilyen problémája van mindenképpen ezt ajánlom kipróbálni,10-15 percig a habot rajta hagyni a fejbőrön,heti 2x egy hónap alatt teljesen eltünteti a korpát és a hatás szinte végleges. én sportolok, mindig rövid a hajam - nem kopasz! - ezért elég ha vízzel lemosom és egy hónapban csak egyszer mosok hajat poly tarral!sehol egy korpa!
  • Bandew
    #34
    Ez reklám volt? :D
  • I.C.ram
    #35
    LOL EZ A TOPIK :D
  • Taranov
    #36
    :))))))

    Most mostam hajat Neutrogena T-Gel-lel, kis étlátszó flakon, sárga a folyadék, a fejbőrömmel egyszerűen csodát művel, enyém a legegészségesebb fejbőr!

    Mindenkinek merem ajánlani! :D
  • Taranov
    #37
    de komolyra véve a szót, tényleg jó.
  • Madmaxx
    #38
    jah jó drága :))
  • Bandew
    #39
    Aha tényleg drága. Ma néztem a bótban. Eddig a legjobban tetszetős az a #16-os. Ketten is ajánlották, olcsó és nem is kell túl gyakran használni. Csak sajna nem találtam. Mindegy addig is az olvasztott acél. :D
  • CSOCSO
    #40
    BOROTVAAAAAAAAAAAAAA:))))))))))))
  • Cat #42
    sztm jópáran keveritek a gombás korpásodást az elhalt fejbőrsejtek természetes elvesztésével
    nagy tömegben akkor hullik, ha pl uszodábol hirtelen kimész hidegbe/melegbe, és erősen ledörgölöd -> mindenkinek hullani fog fehér izé a fejéből, ez teljesen természetes!
  • A nick nevem
    #43
    Nézd meg egy másik DM-ben, vagy Rossmann-ban... Valahol biztos találsz.