90
Hegymászás, búvárkodás, Downhill, rafting, barlangászat, ejtőernyőzés, paintball, sí, snowboard, kori...
  • Gladiator
    #1
    Nos, beszélgessünk!

    Mé mielőtt bárki is belekötne, hogy a sí (lásd: téma teljes címe) nem extrém, még most leszögezem, hogy a trükközésre gondoltam, nem a sima lesiklásra.

    Na, a fentiek közül a búvárkodást, downhill cangázást, sít nyomom. ejtőernyőt akarom még kipróbálni, de nem írok egyenlőre többet.

    u.i.: deszkát kifelejtettem.
  • NaNoKuTyA
    #2
    az ejtőernyőzésen már én is gondolkodom egy ideje! tudsz estleg egy jó helyet ahol olcsón, gyorsan megoldható?
  • The Garrett
    #3
    jó neked :) én síjelek meg hóbordozok ha van hó. Amugy meg megelégszem a sima biciGlizéssel is.
  • Bandew
    #4
    Én sétálni szoktam.
    Adrenalin a köbön. :DDD
  • Gladiator
    #5
    :-DDD

    nanokutya: nézd meg neten, szinte bárhol van az országban. ejtoernyozes.lap.hu
  • NaNoKuTyA
    #6
    köszi, ismerem az oldalt, csak ez az a sport ahol nem szeretnék épp egy kevésbé "profi" klubbnál kezdeni!:)
  • Gladiator
    #7
    :-DD hát én se. de lehet van itt vmi gyakorlottabb, majd ő segít nekünk...
  • NaNoKuTyA
    #8
    úgy legyen!:)))
  • NaNoKuTyA
    #9
    na ezen kellene végigmennünk! Izgalmasan hangzik!:)))

    I. szint - 50.000,- Ft (2 ugrás)
    Az elsõ két ugrás költsége tartalmazza az oktatást, vizsgáztatást, ejtõernyõs felszerelés bérlését valamint az oktatók (a repülõgépen és a földön) díját.

    II. szint - 50.000,- Ft (4 ugrás)
    A további négy ugrás költsége. A tanulónak imitálnia kell a nyitást gyakorlókioldó segítségével. Ha nem felel meg a követelményeknek, pótugrásokat kell végrehajtania.

    III. szint - 10.000,- Ft (1 ugrás)
    Elsõ kézi-kioldásos ugrás 1000 méterrõl 5 másodperces zuhanási idõvel.

    A IV. szinttõl kezdve a szintek ára 5000-5000.- Ft. Ez nem tartalmazza az ugrójegy és a felszerelés bérleti díját. Az ejtõernyõs ugrófelszerelés bérleti díja 2.000,- Ft ugrásonként. Az ugrójegy ára 1000-3000.- Ft magasság fügvényében.

    Ettõl kezdve a tanulónak minden szinten az adott magasságra vonatkozó ugrójegyet kell megvennie. Az oktató ugrójegyét a gépen utazó tanulók közösen fizetik.
    Az ejtõernyõs ugrófelszerelés bérleti díja ugrásonként 2.000,- Ft.

    IV. szint - (min. 2 ugrás)
    Hét másodperces zuhanások 1200 méterrõl.

    V. szint - (min. 2 ugrás)
    1200 méteres ugrások magasságmérõ használatával 1000 méteres nyitással.

    VI. szint - (min. 2 ugrás)
    1200 méteres ugrások 800 méteres nyitással.

    VII. szint - min. 2 ugrás)
    1500-2500 méteres ugrások, csúsztatás, doboz testhelyzet.

    VIII. szint - (min. 2 ugrás)
    2000-3000 méteres ugrások, spirál váltás, hátra szaltó.

    IX. szint - (min. 2 ugrás)
    2500-4000 méteres ugrások, fél stílusgyakorlat.

    X. szint - (min. 2 ugrás)
    3000-4000 méteres ugrások, csúsztatás, csúsztató fordulók.

    Vizsgaugrás
    4000 méterrõl végrehajtott ugrás.

  • Lacc
    #10
    Na ezt az ejtőernyőzést én is kipróbálnám! Illetve ezt a fajtáját is, meg az is érdekel (nemtom mi a neve), mikor egy jó magas hegyről nekiszaaladsz egy lejtőn paplanernyővel. Az Alpokban láttam sok ilyen ürgét, nagyon nagy lehet :)

    Egyébként én deszkázni kezdtem el kb. másfél hónapja.
  • NaNoKuTyA
    #11
    az a siklóernyőzés! az is fasza lehet, és az közel se ilyen költséges, bár ott szabadesés sincs!
  • The Garrett
    #12
    Költséges mulatság ez az ejtőernyőzés :)
  • NaNoKuTyA
    #13
    elbírja a birtok:DD
  • NaNoKuTyA
    #14
    sehol egy öreg rutin??
  • Gladiator
    #15
    na, ez tartalmas volt, köszi
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    nano: mért nem mész BMX-ezn Zsírossal?? :DD
  • NaNoKuTyA
    #17
    mert már szőrős a pöcsöm!
  • [HUN]PAStheLoD
    #18
    heh :)) azt hittem mert ő meg egy kis pöcs :DD
  • OPM
    #19
    Ismeritek ezt a Nixon Jibfest-et?
    dc-ről lehet leszedni videókat, elég annyit beírni hogy jib és videók között keresés
    a snowboardos annyira nem fogott meg, a mtb-os iszonyat jó!! ajánlom mindenkinek

    olyan trükköket mutatnak....
  • Gladiator
    #20
    na, ki volt a hóshown?
    vettem új lécet, egy RC4-es Fischert. ezzel már szaggatni fogok. a sílők/snowboardosok mikor mennek telelni?
  • Cujo01
    #21
    Télen! :D
  • stil
    #22
    Eladó egy DK macho hátsó agy 4500ft-ért, de az áron alkuthatunk.(Ha valakit érdekel az írjon a [email protected])
  • Chaos Mad
    #23
    freestyle motocross :)
  • stil
    #24
    Eladó egy K2-es gördeszka 10000ft-ért. Akit érdekel az írjon a [email protected].
  • Chaos Mad
    #25
    heh, akko má énis had.
    eladom a deszkám,
    -Powell Danny Wainwright pro modell lap (22k)
    -Tracker Axis függők (17K)
    -Status kemény kerekek (10K)
    -Abec 5 csapágyak FKD (8K)

    jó állapotban, nincs szétdarálva, csak a függök kopottak kicsit.

    [email protected]
  • Chaos Mad
    #26
    jah és minden most csak, 20.000 ft.
  • Amse
    #27
    Snowboard-ot nem ad el valaki?Puha kötéssel?:)
  • Amse
    #28
    Ejtőernyőzést én kipróbáltam.Nem lehet leírni milyen.Ki kell próbálni!Akit érdekell az mindenképp gyűtsön rá pénzt, mert megéri az élményért.4000-ről ugrottunk tandem-ben 20.000-ért.+1 20-as ha videó+fotó-t is kérsz.
  • Chaos Mad
    #29
    bebe
  • OPM
    #30
    és erre hol lehet befizetni? tudnál mondani egy cégnevet?
  • stil
    #31
    Van valakinek eladó magellan polar-x-je vagy street, dirt bicója??
    Ha igen az írjon a [email protected]
  • Maco13
    #32
    Nézz szét ITT
    vagy a Pinkbike-on. Ott is vannak használt magyar bicajok
  • Pink Tiger
    #33
    hello mindenkinek
    engem a sziklmászás érdekelne, de viszonylag kevés dolgot találtam róla a neten
    tud valki esetleg segíteni hogy merre induljak el?
  • Maco13
    #34
    Cső!Én falon mászok 1 éve, sztem érdemes azon kezdeni mielőtt igazi sziklára mész. A mászást magadnak kell megtanulni, kitapasztalni, illetve hozzá kell erősödnöd ami meglepően gyorsan fog menni az elején.
    Nem tudom mit írjak, rengeteg apróság van még amit meg kell tanulni hozzá, de ha elmész mászni valahova és megkérsz akárkit az pár percen belül elmondja neked. Termet én 1et ismerek, ez a Bercsényi koliben van de csak tanítási időszakban, tehát az most bukó.
    Ha valamit még tudni akarsz kérezz nyugodtan, csak így hirtelen nem tudom mit írjak még, de szívesen segítek.
  • Pink Tiger
    #35
    szia, köszönöm a választ:)
    nos engem kimondottan a szikla érdekel, de kipróbálásra tetszene a fal is mindenképp
    viszont nemigen láttam sportklubbokat és ahogy megtapasztalatam alpból egy jó ideig elég zárt a kör, aztán idővel persze tanítanak oktatnak valamit a nagyok is, de csak hosszas kerülgetés után..:)

    eddig azt ajánlotta minden sziklamászó hgy menjek el egy alptanfolyamra(de mndenki megjegyezte hogy fölöskleges hüklyeségeket is meg fogok tanulni,de idővel majd megtanulom hogy mi hogy vanigazán), ami így hirtelen sokért van, kb 30 rugó per három nap plusz cipő ami egy 20a körül van..
    persze nagyon érdekel és ennyit meg fog érni...

    most ott tartok hogy kinézek egy alapfolyást és megyek gyakorolni valami kezdőterepre aztán majd meglátjuk:) ahogy oölvasgattam róla itt magyarországon kezdőknek bőven akad min

    de minden tanács érdekel, bmi!! :)


  • Maco13
    #36
    Sztem fasság elmenni tanfolyamra. Van pár alap dolog, de ezeket tényleg max 1óra elmondani, illetve magadnak kell begyakorolni a fogásokat, csomókat, biztosítást, stb,stb.. Mészócipőt tényleg érdemes venni ha komolyan akarsz foglalkozni a dologgal, de az nem 20k. Én 15-ért vettem az enyémet és nem az volt a legolcsóbb. Asszem 12-ért van a Rock Pillars Gym és a Fly amik mind2 kurva jó cipő. Ha már most nyáron el akarod kezdeni (valószínűleg) akkor sajnos nem tudok segíteni személyesen, de ha mondjuk majd csak szeptemberben kezdesz akkor nagyon szívesen elmegyek veled és megmutatom az alapokat. Természetesen ingyér. Jah és sziklára nem árt egy magnéziás zsákot beszerezni. Ez azért jó mert ha belemártod a kezed akkor nem fog csúszni.
    Az elején pedig a legfontosabb h ne add fel! Alig fogsz bírni felmenni a legkönnyebb falon is az első alkalommal, mégpedig azért mert az alkarod olyan mint a "normális" embereké, vagyis nem szokta meg hogy a testsúlyodat kell tartanod velük. Viszont sokkal hamarabb hozzá fogsz szokni mint gondolnád. Néhány alkalom(3-4-5) és menni fognak a falak :D

    Na ennyit mára, ha valamire kíváncsi vagy szólj nyugodtan.


    Jah és még annyit h a mászó cuccokat a Mountex-ből lehet venni. Szinte csak.
    -link-
  • Pink Tiger
    #37
    hú köszi a sok infót!!

    két volt mászó munkatársam akik már nem másznak de régen 6-7-8 as szinten nyomták kivisznek valahova elmutogatni a dolgokat és gyakorolgatni..:))

    ha tetszik a dolog akkor ősszel megyek a bercsényibe a falra is, kipróbálom ott is, úgy is csak pár percere lakom, gyalog

    te sziklán nem is mászol?

    megnéztem a mászócuccokat (köszi a linkeket is!!), tényleg nem olyan vészes, de egy szerelés bele fog kerülni azért ebbe abba így is ahog elnéztem...

    egyelőre, bmennyire is szeretnék hallgatok rátok és nem veszek semmit, előbb megnézem hogy jön be, meséltek nekem több száz méteres falakról, meg ilyen magasságokban való felfüggesztett ágyban alvásról, szóval ki kell derülnie még hogy az ilyesmit bírom e...:)) kisebb magasságok bizti nem okoznak problemet de azért leteszteljük:))

    egyébként ha szeptemberben is tart az intenzív érdeklődés, mindenképp megkereslek, szívesen vennék mászós haverokat, ráadásul egy két fikcsit is...:)








  • Maco13
    #38
    Nincs mit, mondtam h szívesen segítek
    sziklán azért nem másztam mert én tesi óra keretében (és amellett is persze) kezdtem el mászni és nem volt semmi cuccom + teljesen nem voltam képben h hogy is megy ez az egész. Mikor már úgy álltam h lenne értelme kimenni sziklára akkorra már hideg lett meg tél :(. Utána tavasszal már keveset jártam mászni, mert elég rosszul jöttek össze a dolgok(akkor volt minden zh), így nem is erőltettem hogy menjünk ki falra. Ja és leginkább azért mert oda neked kell vinni mindent, nekem meg csak cipőm van :(
    Ha venni akarsz beülőt+cipőz+kötelet+karabínert+minden mást az télleg sokba fog kerülni, de ha belegondolsz minden egyes mászáskor az életedet bízod rájuk tehát megéri az a sok pénz.
    Ha tényleg érdekel még szeptemberben is a mászás akkor feltétlenül keress meg és megyünk a Bercsényibe!!

    Amúgy mi az a "fikcsi"???
  • Pink Tiger
    #39
    oksa!!:)
    igen én is így vagyok nem fogom sajnálni a dellát..
    fikcsi=trükk
  • Maco13
    #40
    Ok hajrá