13
tudom, hogy régi, de ilyen lapkakészlettel szerelt alaplapokról kellene vélemény
  • qwert
    #1
    i815 chipsettel szerelt alaplapokról véleményeket várok...átmenetileg kellene alaplap, és ilyenre gondoltam.
  • Borg
    #2
    TUSL2C-m volt jó sokáig, 1133 majd 1400as P3al.

    Azon kivül, hogy max 512MB ramot kezel, abszolut megbizható, és jó alaplap volt.
  • qwert
    #3
    Zenelejátszás fájlmásolás közben nem akadozott?
  • Borg
    #4
    Semmi baja nem volt!
  • Gerry
    #5
    Én is találkoztam már pár ilyen alaplappal, és mind tök jól muzsikált általában Celeronok társaságában.
  • Z
    #7
    hi CUSL2-C-m van, és elég jó. Nem sok gebasz van vele.

    Ha valaki tud, akkor segítsen, hogy BIOS-t hogyan kell ápdéjtelni, mert a 120Gigás vinyót nem látja.
    Köszi
  • Gerry
    #8
    Elmész az ASUS oldalára, lehetőleg FTP (ftp.asus.com.tw/pub/asus/mb), itt megkeresed az alaplapodat, és letöltöd hozzá a legfrissebb BIOS-t. Ezekután még le kell töltened az aflash.exe nevű programot, vagy azt amit az alaplapod támogat (ennek utánnajárhatsz az ASUS honlapján, de szerintem neked is az aflash.exe kell, eddig az összes P-II utáni alaplaphoz ez volt a jó). A letöltött exe file-t, és a kicsomagolt bios filet (xxxxx.bin) felteszed egy bootfloppyra, amin semmi más nincsen, csak egy nyer boot, bebootolsz, és elindítod az aflash.exe-t, a többi már adja magát! (megadod a lementendő BIOS nevét pl.: A:\oldbios.bin, majd megadod az új nevét, pl.: A:\xxxx.bin, majd flash, és a végén amikor megkérdezi, hogy akarod-e mégegyszer flah-elni, akkor azt mondod, hogy no, kilépsz a progiból, reset, be a bios-ba, nyomsz egy load default-ot, beállítod újra a dolgokat, save, restart, és örül!)
  • qwert
    #9
    Csak arra figyelje, hogy a lapnak megfelelő updat-et tölts le, mert ha másik verziót, akkor kicsit hosszadalmasabb a dolog :))
  • Gerry
    #10
    Elvileg az aflash nem enged fel más verziójú alaplapba való BIOS-t, én már kipróbáltam (direkt), és kiírta, hogy nem tud flash-elni, mert a BIOS nem ehhez az alaplaphoz való!
  • qwert
    #11
    Nekem már sikerült egyszer :)) Abit BH6 alaplapot BH6-II-vel :))
  • qwert
    #12
    Csak kicsit feküdt meg :))
  • Gerry
    #13
    Ja, kérem az Abit az más, ők régen nem tudtak biosflash-elő progit írni, ma már az övéké is ellenőriz sütés előtt (legalábbis amit én használtam mostanában az ellenőriz)!