228
Silent Storm - új körökre osztott stratégiai játék
  • Dynamic
    #1
    Állítólag szeptemberben jelenik meg ez a körökre osztott stratégiai játék.Én már nagyon kívácsi vagyok rá, számomra hiánypótló lenne egy normális stratégiai játék.Profi grafika, kiváló fizika sok különböző karakter.Remélem lesz olyan jó, mint az Incubation, bár egy sci-fi környezet alienekkel, már eleve előnnyel indul szvsz.Na, mindegy majd meglátjuk.Péntek állítőlag jön a demó.
  • Árnyvadász
    #2
    Most van kint a gamestar.hu-n egy orosz demo. Az előbb kipróbáltam és szerintem nagyon jó kis program ez! Abszolult favorit, csak sok mindent nem értettem ami fontos lett volna...
  • SecMan
    #4
    Kipróbáltam a demot és elég jó dolgok vannak benne: jagged alliance harcrendszere(über!!), jó fizika(ami azért nem elvárható egy ilyen játéktól), jó grafika, magyar csávó :).
    Bár pár rossz tulajdonsága is van: kamera mozgatás(axis pályán pl. nem lehet rendesen belátni a híd alá, állandóan állítani kell), a beszólások a JA2 után elég gagyik, IIVH-ús téma(nem unják még???).

    Off: dynamic: említetted az Incubation-t és erről szeretnék kérdezni: A "The Portal" nevű pályát megcsinálom, ekkor jön hogy kaptam kitüntetést, rányomok a Continue-ra és átlépi a köv. képernyőt és megint ez a pálya jön, de a kitüntetés, equip. pontjaim megvannak. Help?!
  • Dynamic
    #5
    Sajna fogalmam sincs, mi lehet a baj.Akkor játszottam vele amikor megjelent(5 éve??)
  • Hamlet
    #6
    Szerintem nagyon jó lett a játék. JA készítői közül sokan dolgoztak rajta. A fizika nagyon király, grafika is, beszólások elég gagyik, meg nekem ez a sokfajta katonatipus se jön be: félszemű nő, szemüveges nő, hentes(?) csávó stb. De egyébként méltó folytatása a JA-nak. II. vh szerintem jó téma lenne, ha realisztikus lenne (normál katonák, nincsenek páncélos emberek (lesznek a fullban) ilyesmi. De jól mod-olható lez a játék és szerintem nem nehéz elképzelni mekkora játékot lehet készíteni ezzel az alappal!!!!!
  • SecMan
    #7
    OFF:Akkoriban én is végignyomtam, csak tesóm most megcsinálta hogy elfut 3dfx módban és gondoltam hogy akkor mért ne állnék neki újra.

    ON: remélem a teljesben nem lesz megadva hogy melyik pályát hány emberel kell megcsinálni. A sokféle karakter engem is zavar, de inkább, mint hogy mindenki ugyanúgy nézzen ki. Mondjuk egy realisztikus IIVH-ús játékot igen nehéz lenne végigvinni :). Mondjuk remélem a JA3-ba hasonló, de azért kijavított és továbbfejlesztett, motort fognak rakni.
  • Hamlet
    #10
    Két fajta gyógyító izé van, de én sem tudom pontosan, hogy működnek, a sötét vörös csíkból halványabb vörös lesz, ha gyógyítod (nem vérzik tovább a páciens). Teljesen csak két pálya között fog felgyógyulni (kihagyod a következő küldetésből pl pihenni).
  • SecMan
    #12
    Gyógyítani nekem se sikerült, használtam azt a gyógyszert amelyik a vérzést állítaná el, de a faszim ugyanúgy vérzett tovább...
  • Hamlet
    #13
    Na végignyomtam a német oldalt is! Nagyon király a játék!!!! Javaslom tesztelésre a vonatra szerelt géppuskákat :))) Nagyon jóóóó
  • Hamlet
    #14
    nehogymár elsüllyedjen a topic, upp! :)
  • Hamlet
    #16
    Hát igen, meg a modok! realism mod, Vietnam mod stb :)
  • Dns5000
    #17
    na en is vegignyomtam parszor. A nemet kuldetesnel nagyon gyorsan fejlodsz pedig csak par embert kell kinyirni. A szovetsegeseknek meg sehova pedig millio nemetet kell megolni. A granatos eleg jo, plane ha egy helyre csalunk sok nemetet :).
    Lopakodos csajok is nagyon jok, mivel a geppisztilyok csak par lepesro hatasokak de akkor nagyon. Puskaval legalabb 2kor 1 ember hiaba lovom fejbe. Szerintem geppuska es geppisztoly kozott nagyon kicsi a kulonbes. Mindketto csak kozelre jo es teljes sorozattal.
    A felszerelt geppuskakkal csak az a baj hogy nagyor rossz fele alnak, meg senki nem jott oda hogy azzal lojem le :(
  • Dns5000
    #18
    gyogyitani meg a "ragasztoszalaggal" lehet igaz hogy csak rozsaszin lesz az eletero nem zold, de ha utanna meglonnek akkor a rozsaszin is fogy. A verzes elallitani a uvegcsekkel vagy a "harapofogoval" lehet csak miutan befejezte a doki a mutetet meg 1 kort kell varni hogy elaljon. Persze ha van 5 serulesed megvakulsz,megsuketulsz meg 3 sebbol verzel akkor azt csak egymas utan javitja meg.
    Ugy vettem eszre hogy ha valakit lesebzel 20hp korulire akkor az inkabb elmegy haldokolni es nem is kell vele foglakozni. Igy eleg par golyo egy emberbe (nem muszaly szarra lonni ) es loheted a tobbit.
    Hogyha valakinek teljesen 0ra esik a vitalityje akkor csak elajuk vagy meghal? mert akkor mar nem lehet gyogyitani de sebezni meg igen es ha eleget lovunk bele akkor eltuni a karakterek kozul is.
  • pappl
    #19
    Hi!
    Szerintem jó a játék csak nem értem, a JA után, hogy lehetett ilyen szar szinkronnal előállni. Remélem a teljesben már nem lesznek ilyen gagyik és gyakran ismétlődőek a beszólások. A magyar csávónak meg miért van német akcentusa....?

    Nektek a játékban ki lehet kapcsolni az élsimítást, mert az szerintem csak feleslegesen lasítja a játékot a min beállításnál pedig nekem elég homályosan néz ki.



    mint a JA.
    Nem
  • toMpEr
    #21
    " On October 31st you will be needed. JoWooDs long awaited game Silent Storm, which sets out to define a new standard of tactical turnbased combat will be available in European stores October 31st."
    lesz mivel jatszani! :D
  • toMpEr
    #22

  • Dynamic
    #23
    Ez is megjelent!
    Micsoda hét:))

    2003-10-31 Silent Storm (c) Big Ben Interactive 95x15 MB DEVIANCE

  • toMpEr
    #24
    meg jo,hogy felebredtem
  • Sephi
    #25
    aha nem kell orulni mert ez a jatek a Groom es a Commandos koze szuletett szal nem egy nagy szam.
  • toMpEr
    #26
    Groom az micsoda? A commandos meg nem az en stilusom
  • toMpEr
    #27
    meg amugyis..mikoze ennek a commandoshoz?
  • pluhi
    #28
    Ennek a JA-hoz van köze, nem?
  • toMpEr
    #30
    Mint lentebb Hamlet leirta a keszitok kozott a JA-es fejlesztok is megtalalhatoak.
  • Dns5000
    #31
    kijott :DD
  • Dns5000
    #32
    elkestem :P
    na mind1 a lenyeg hogy jon :)
  • And5
    #33
    van benne multi?
  • Skynet
    #34
    Ha köze van a jagged alliance-hoz akkor onnantól kezdve már csak jó lehet a game:)
  • toMpEr
    #35
    nincs sajna :(
  • Mr. Perfect
    #36
    Szerintem nagyon jó ez a game, főleg annak aki szereti a körökre osztott játékokat. Mint pl. én is :-)))
    Elfogadható a grafika is és rengeteg lehetőség van benne. Nagyon tetszik pl. hogy nagyon sok tereptárgy szétlőhető, lerombolható :)))
    Egyetlen hátránya, hogy egy kicsit rosszkor adták ki. Túl sok nagy név jelent meg vele egyidőben, pedig szvsz sokkal több figyelmet érdemelne...
  • toMpEr
    #37
    Szerintem a grafika kifejezetten jo, a legnagyobb problema az AI. Az,hogy szinte minden szetloheto rettenetesen megdobja. A vekonyabb padlon/falakon at lehet loni, vagy granattal kirobbantani a falakat.
  • Mr. Perfect
    #38
    Az AI az sajnos tényleg nagyon gáz. Egyszer észrevesz egy katona, lő is rám aztán ha lehasalok, és nem lát akkor olyan mintha ott se lettem volna, szépen ácsorog tovább.
    Viszont a szétlőhető/robbantható dolgokon kívűl nagyon ott van a szeren a rongybaba fizika is. Nehéz megérteni, hogyha ennyire jól sikerült eltalálni a grafikát akkor miért ilyen gyökér az AI...
  • Mr. Perfect
    #39
    Ja és még valami rohadtul gépigényes. Csak összehasonlításképpen nálam pl. a Gothic2 is elfogathatóan fut de itt főleg ha sok fa van a képen akkor nagyon tud szaggatni :-((((
  • toMpEr
    #40
    eleg jol modolhato, remelem majd a fan-ok csinalnak hozza sok szep kiegeszitest, vagy esetleg jobb AI-t
  • toMpEr
    #41
    fasza lenne egy UFO ilyen grafikaval
  • Mr. Perfect
    #42
    Ja és pl. a kézigránátok is úgy pattognak ahogy kell, pl. lepattannak a tereptárgyakról stb. Van fejlődési rendszer, és egy csomó féle skill...
    És nagyon jó ahogy az elején testreszabhatjuk a karakterünket. Egészen részletesen állítható az emberünk ábrázata, orra szemöldöke, haja, stb. Nagyon cooooool :)))
  • toMpEr
    #43
    amugy vannak benne titkos helyek is, ahova csak ugy lehet bejutni, ha kirobbantod a falat/padlot
  • Ren
    #46
    Valaki mondja mar meg, hogy a Szovjetunioban jatszood kuldeteseket mikor kell megcsinlani? Mert elvileg mar eleg az elejen el lehet oda jutani, de gep villogassal jelzi hogy szerinte mi lenne a kovetkezo misszio es idaig csak angliaban es nemetorszagban voltam. Szoval a kerdes az, hogy valamikor sor kerul majd az orosz kuldetesekre, vagy az csak opcionalis mellekszal?
  • toMpEr
    #47

    ezt valaki tudja,hogy hogyan kell hasznalni?
  • Ren
    #48
    Tartsd lenyomva a numerikus billentyuzeten pl a 8-ast, akkor egy kis figurat fogsz latni a kurzor helyen, amin a kivalasztott testresz sarga lesz (jelen esetben a fej) es ugy celozz (ertsd: klikkelj ra) az adott ellenfelre. Azt hiszem csak celzott lovesnel mukodik (ill sniper modban) de ez nem biztos
  • toMpEr
    #49
    koszi, kiprobalom :)
    az amugy a sniper skilljetol fugg,hogy mennyire tudja pontositani a loveset? mert en ha 1 kort csak a celzasra szanok, akkor a kovetkezoben mar nem tudok pontositani rajta