664
suxx
  • Gladiator
    #1
    Hát, eddig nem volt semmi közelebbi kapcsolatom velük, de tegnap, vagyis még ma (hajnali fél háromkor) összefutottam velük. Lényeg annyi, hogy haverommal jöttünk le koncertről, ami a Sárhegyen volt (EFOTT), és lefele találtunk 2 kitört jelzőtáblát, vagy mit. (Ami 20 méterenként szokott lenni a földbe dugdosva). Óóó, mondom, már tök régóta egy ilyenre vágytam. Megfogtam én is egyet, meg haverom is egyett. Na, már majdnem hazaértünk, már tököm ki volt mindennel, álmos voltam, fárad, sétáltunk 5kilómétert, (sz*rnom kellett). Akkor találkoztunk a rendőrökkel. Gyorsan eldobtuk a táblákat, hátha nem vették még észre, hogy mi van nálunk. Késő volt, észrevették. Hapsi kiszáll a kocsiból, mondja, hogy azonnal hozzuk ide azt a két táblát. Odavisszük, kérdezi, hogy hogy minek szedtük ki. Mondja haverom, hogy nem szedtük ki, csak találtuk az út mellett. Na, nemtom miért, de a rendőr adott neki egy kurva nagy pofont, hogy ne feleseljen vele. De, ha egyszer ő kérdezte, hogy minek szedtük, és a gyerek válaszolt rá, az mért feleselés? Mind1. Ott elkérték a személyit, meg ilyen szarságoktat, bunkóztak. Kioktatott minket, hogy ő milyen okos ember. Kurva anyázott nekünk, meg ilyenek. Na, aztán kitalálta, hogy akkor szépen vigyük vissza oda ahonnan elhoztuk. Na, mondom bazdmeg, az 3-4 km. De, mi a faszt tehettünk volna, visszasétáltunk. Kocsival jöttek mellettünk, és vagányan világítottak ránk elemlámpával. Jó, visszaértünk. Ott meg rájöttek, hogy télleg nem mi szedtük ki, hanem az útkarbantartók cserélték ki ezeket a törött táblákat,a rosszakat meg otthagyták, hogy majd csak elviszi vki. Mind1. Még elmodnta, hogy ált. iskola 2. osztályában tanítják, hogy a talált tárgyakat a polgármesteri hivatalba kell vinni. Hát, nekem nem tanították. 2.ban azt se tudtam még mi az a polgármesteri hivatal. Szal leléptek, és megfenyegettek minket, hogy majd írnak a szüleinknek egy levelet. Hát, kurvára beszartuk. Amikor anyáméknak elmondtam, csak röhögtek, hogy mekkora suta volt az a hapsi.

    Ui.: nemtom hogy gondolta, hogy egy olyan táblát, ami több mint fél méterre a földben van, hogy a faszba szedtünk volna ki. Amúgy szerencse, hogy nem szondáztatott meg...
  • Gladiator
    #2
    hűű de hosszú lett. annyira nem gáz a történet, de felbaszták az agyamat. nyugodton visszavihettek volna kocsival. nekik is gyorsabb lett volna, meg nekünk is.
  • Manta
    #3
    Balfaszok vagytok. Azonnal feljelentettem volna a rendőrt.
  • Adi
    #4
    És mit érsz vele? Nincs semmmi nyoma annak, hogy pofán baszta a csávót...
  • Adi
    #5
    KÖCSÖGÖK... na ennyit a kékeknek.. t. a kivételnek
  • Taranov
    #6
    elmebetegek.
    A rendőrök a társadalom alja.
    Szégyenletes.
  • Taranov
    #7
    talán meg kellett volna fenyegetni, hogy feljelented. Nem szabad pofonokat osztogatni, és tenned is kell ellene.
  • Taranov
    #8
    hát kérdéses az is, hogy van-e kivétel
  • Taranov
    #9
    A rendőrök bunkók pl. Ausztriában is, mőltkor bécsből hazafelé mentem 143-mal az autópályán, még osztrák részen. Elkezd mögöttem szirénázni a rendőr, én meg elkezdek sávotváltani kifelé, mert tudtam, hogy engem fog megállítani. Megyek, lassulok, és már két sávot váltottam, amikor mellémjön és az elmebeteg kitartja a pisztolyát az ablakon, az ég felé. Én meg gondolom, hogy ha ez igazi rendőr akkor elmebeteg. Olyan pirosan világító stop táblája nem is volt, mint a Cobra 11-ben :)) Szóval mikor félreálltam, elkezdett tiszta hangerőből ordítani, hogy autobahn, autobahn, és meg mondom, hogy yes, I know. Erre elkezd németül pofázni, mikor látja, hogy nem tudok németül. Mondom neki, hogy angolul, hogy angolul beeszéljen, erre magyarul azt mondja, hogy nem beszél angolul, tehát magyarul is beszélt. Utána kifizettem a bírságot és mentem tovább, még kerek 5 kilóméteren át közvetlenül követett.
    Itt én voltam a hibás teljes mértékben, de látszik, hogy nagyon bunkók a rendőrök ott is, talán felsőbbrendűnek tartja magát a többi embernél, vagy talán csak a magyaroknál?
  • Madmaxx
    #10
    Milyen érdekes hogy velem sose történnek ilyen dolgok :))) szerintem bennetek a hiba :))
  • Gladiator
    #11
    biztosan:-))

    Amúgy manta: én is gondoltam arra, hogy feljelentem, de aenni bizonyítékom nem volt. ezt ő is tudta, és ha mondom neki, hogy feljelentelek köcsög, akkor engem is pofán vág, sőt abból a faszból azt is kinéztem volna, hogy gumibottal elver. de azt már rá tudtuk volna bizonyítani. de annyit nem ér egy verés, hogy utána a hapsit megbüntessék kemény 5000 forintra.
  • Buddy
    #12
    érdekes, még velem sem történtek ilyenek.....sőt, eddig csak pozitívan tudok nyilatkozni róluk

    tény, a hazaiak kicsit "vérmesebbek", a külföldiek (nyugat) teljesen normálisak, lehet velük beszélni
  • Jóska Kapitány
    #13
    "elmebetegek.
    A rendőrök a társadalom alja.
    Szégyenletes."

    Hát egy kissé síkok vagytok, érdekes engem még sose bántottak. Igaz amikor valamit elbasztam nem kezdtem el okoskodni, meg visszapofázni (ez nem neked szól Gladiátor).
    Szidjátok meg anyázzátok őket, de amikor kerget a másik focicsapat szurkolótábora akkor a zsaruk felé rohantok. A szemetek megpicsázzák a gyanusítottakat, lehet hogy azt aki téged félholtra vert vagy megkéselt, de hát az emberi jogok, akkor is. A rohadt szemét, tudatlan barmok, azt képzeli ha végigcsinálja a rendőrtiszti főiskolát és már okosabb is nálam, meg a tanítóképzőimnél. Tetves, szraházi, kommunista banda rám fogta a fegyverét, pedig nálam csak egy bicska volt és a pisztolytáskája felé nyulkáltam, de akkor is feljelentem.

    Emberek, nem kéne okot adni arra, hogy intézkednie keljen a szarunak. Gladiátor, szerinted mit gondolhatott a zsernyák mikor meglátott titeket a táblákkal?
  • Madmaxx
    #15
    Autopályán meg követni kell a rendőrt és a legközelebbi kiálló/pihenőhelyen történik a birságolás (nem a leállósávban). Ez minden nyugti államban igy van.
  • Manta
    #17
    Az alap, hogy a rendőr a külföldit szopatja/lehúzza. Legmocskosabbak a szlovák rendőrök: egy 2*2 sávos picsányi úton letereltek mindenkit, és akinek nem volt autópályamatricája!!!, azt megbaszták, a bűntetés persze szabadáras volt. Mivel magyar fiatalok voltunk egy olyan kocsiban, amiért a cigány szlovák élete végéig melózhat, elkezdtek kötekedni, lehúztak 1500 SK-ra, aztán még ott megkérdezte egy rendőr, hogy mennyit fizettünk, elégedetten mosolygott, majd elkezdte puttózni a magyarokat, magyarul. Utána még egy könnyed 1000 SK gyorshajtásért, persze hogy hol kaptak le minket, azt nem mondta, csak hogy pozor-pozor radarska.

  • Davidus
    #18
    HÁHÁHÁHÁHÁHHÁHÁHÁHÁHÁHHÁHÁHÁHÁHHÁÁHÁHÁHÁHÁ
  • Bandew
    #19
    Én még egész fiatal voltam amikor az első rendőrös sztorim volt. (Hát igen korán kezdtem:D)
    Kb. olyan 12 éves voltam, és a haverommal (Peti)az volt a kedvenc szórakozásunk, hogy felmásztunk különböző épületek tetejére. Egyik nap apám elutazott, és megkértem az élettársát(továbbiakban Jutka), hogy este had maradjak otthon egyedül, és hogy a Peti alhasson nálunk. Persze nem tudott a nagy tervünkről: az éjjeli óvoda tető meghódítási programunkról :D. Megnéztünk két Alien filmet, hogy elüssük az időt, aztán felcuccoltunk (eltökélt szándékunk volt ugyanis, hogy a tetőn alszunk :DDD). A következőket pakoltuk:
    -egy üveg kóla
    -pokróc
    -petróleum lámpa
    -ébresztő óra :DDD
    -kaja
    -meg persze cigaretta (amikor a divat nagy erővel bírt :DDD)
    Fel is öltöztünk, minden, amikor hirtelen kinyílt a bejárati ajtó. HOPPÁ! Megjött a Jutka. Cuccokat gyorsan be a sarokba, mi meg hopsz be az ágyakba, takarót magunkra. De az a hülye picsa meg észrevette, hogy ruhában vagyok.
    -elfelejtettem levetkőzni -mondtam a hülye kifogást.
    Na akkor levetkőztem. Megkérdezte minden rendben van-e (mindenbe beleüti az orrát). Elment. Újra felöltöztünk. Elindultunk. Na de hol másszunk fel? Hát persze! A villámhárítón!!! Na akkor felmásztunk, letelepedtünk, lámpa begyújt, cigi a szájba, elkezdődik a kaland. De a Peti nagyon aggódott és állandóan mondta, hogy valaki figyel minket az erkélyről(hát igen, elég feltűnő egy petróleum lámpa, egy óvoda tetején:DDD). Mondtam na és! Figyeljen, kit érdekel? De a Peti egészen addig pesztrált amíg beleeggyeztem, hogy mennyünk haza, és majd késöbb mennyünk vissza. Épp mászunk le, amikor egy zseblámpás fószer, bevilágít a keritésen, és kérdezi, hogy mit csinálunk itt. Egészen megdermettünk. Odasúgtam a Petinek, hogy szerintem fussunk. NYOMÁS!!! A zsaru tigrisügyességel átugorja a kerítést, és utánunk ered. Aztán amikor végigfutottunk az épület fala mentén, én lefordúltam jobbra, Peti meg tovább előre. Ez lett a veszte. A zsaru őt követte tovább, és épp ugrott volna neki a kerítésnek amikor a fakabát visszarántotta és elkapta. Én addig a kerítés egy résén kilógtam. Totál be voltam szarva mint az állat. Elindultam haza ami kb. olyan 25 méterre volt. Ekkor látom, hogy az utca végén van valaki más is, és elkezd felém futni. Na nekem se kellett több, uccu neki.Ott futottam a kezemben egy lámpával, amiből csak úgy csorgott a petróleum. Hát itt komolyan csak egy hajszálon függött!!! Az volt a szerencsém, hogy a kaputelefon egyik gombját, ha megnyomtam, automatikusan kinyitotta az ajtót. Teljes erővel csaptam vissza, pont rá a zsarura. Még neki is ment, de már bezáródott. Tökéletes zsaruszivató időzítés volt :DDD. Bementem a lakásra, a szívem majd kiugrott. Kurvára féltem. Csak visszaemlékezve tűnik kalandosnak. Erre megszólal a telefon. Na vajon ki az? A Peti testvére!!! Petivel akart beszélni. Mondom neki most nem ér rá. Akkora hülye mesét találtam ki, hogy azon most is röhögök. Azt mondam neki, hogy a Jutkával beszéleget lent az utcán. Éjfélkor!
    Persze nyilvánvaló volt, hogy átlát a mesén, ezért elmondtam az igazat. Kész volt. Ezután meg a kaputelefon csörgött. Kinézek az ablakon, és mit látok? Két zsaru közrefogja a 12 éves haveromat, aki meg van bilincselve!!! Kérték, hogy menjek le, de nekem eszem ágában sem volt lemenni. Inkább a halál.
    Végül is büntetés nélkűl megúsztuk az egészet. Csak két kölyök szórakozott. Azt hitték betörés történik az óvodába. Persze! Ki az hülye, aki ilyen helyre törne be?
  • TheZsenyka
    #20
    1., A táblákat ott kell hagyni ahol vannak.
    2., Ha megüt feljelentheted és nagy eséllyel rá is farag, ugyanis: hiába voltak akár 17-en a rendőrök, jogilag EGY személynek számítanak, míg ti KETTEN voltatok. Gyakorlatilag esélyük sem lenne mivel KETTŐ az EGY ellen tanúskodnátok. (Egyébként akármikor jelentheted az esetet, biztosan megtalálják őket mivel jegyzik hogy ki hová van beosztva.) Bemehetsz a körzetu rendőkapitányságra de berombolhatsz az Ügyészségi Nyomozóhivatalba is. Az RSZVSZ meg egyenesen imádja az ilyen ügyeket. Ha nagyon haragszol rájuk (és igaz amit elmondtál) kibaszhatsz velük.
    3., Bolondok voltatok.
  • TheZsenyka
    #21
    Természetesen ha bármi jár a Ti hülyeségetekért (max. szabályszegés szerintem) akkor persze azért megvághatnak szóval nem csak rájuk fognak rászállni. De pár tizesz megérhet a móka.
  • Gladiator
    #22
    hüje:-)
  • TheZsenyka
    #23
    Ja! Majdnem elfelejtettem!

    Csak hogy tisztában legyél vele:

    Nem csak megütötte a barátodat, hanem kényszerítette Őt és Téged arra hogy azt csináld amit Ő mond. Ez viszont már nem csak rendőri erőszak hanem sokkal súlyosabb. A rendőrnek nem áll jogában sem mérlegelni a cselekmény súlyát sem pedig megtorolni azt. Ez kimeríti az önbíráskodást és az indokolatlan erőszakot, sőt egy jó ügyvéd talán (meg kell vizsgálni a történteket erősen) még a személyi szabadság korlátozásátt is (kényszerítettek titeket arra hogy visszavigyétek a táblát). Erős fingatás lehetne belőle.
  • TheZsenyka
    #24
    korlátozását is ... kihozná belőle.
  • TheZsenyka
    #25
    Áááá, hát ez egyre rosszabb... (apránként jönnek elő a dolgok)

    Az alábbiakon túl még egy csomó hibát elkövettek a zsaruk. A lent említetteken túl még felróható nekik:

    -nem jelentették az esetet
    -nem készült jegyzőkönyv
    -megfenyegettek titeket(levél a szülőknek, abszurd)

    vazz, ezeket az embereket 100% kirúgják ha rájuk lépsz

    Meg még ki tudja mi mindere kötelezi őket a rendőrségi törvény... :D
  • Madmaxx
    #26
    hehe Zsenyka nézd át a Btk. 184.§-át. :)) Ez bizony büntett és 3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő :))
  • TheZsenyka
    #27
    Tudod mit?

    Én a helyednen beombolnék az illetékes kapitányságra az ügyeletes tiszthez. Valszeg előkerülnek a pofák. Nyílván megfenyegetnek majd (ketten menjetek), ami szintén súlyosbítja a helyzetüket. Utána irány az ügyészség.
  • TheZsenyka
    #28
    Meglehet, de tudni kéne mennyi idősek az elkövetők. Ha fiatalkorúak korlátlanul enyhíthető a büntetés. Ráadásul leselejtezett (gondatlanságból ottfelejtett) cuccokat vittek el ami tovább enyhíti az esetet. Természetesen vállalni kell a következményeket ebben igazad van és én is így gondolom.
  • TheZsenyka
    #29
    Egyébként zsarukkal kapcsolatban:

    LEHET hogy egyszer elfelejtettem átiratni az autót amit vásároltam és már három hónapja lejárt a határidő az átírásra és LEHET hogy megállított egy rendőr közúti ellenőrzés gyanánt és LEHET hogy adtam neki zsebbe 2000 forintot...

    LEHET hogy egyszer belementem a piros lámpába a nagykörút és az Üllői út sarán és LEHET hogy lezúztam egy Renault Megan-t és még az is LEHET hogy adtam 40.000 forintot a 6 intézkedő rendőrnek hogy ne jelentsenek fel mivel nem volt személyi sérülés és LEHET hogy elfogadták és nekem azóta is van jogsim. :D

    De LEHET hogy már nem jól emléxem... :D
  • Madmaxx
    #30
    Nekem csak azzal van gondom hogy valaki teljesen alpból lebunkózza a rendőrőket amikor nem épp egy jólkereső veszélytelen foglakozás.
  • ThePartyFace
    #31
    Te nem tudod, hogy egy sima kozuti rendor meg ma is milyen jol meg tudja szedni magat! Okosan kell csinalniuk es faszan megelnek belole.
  • Madmaxx
    #32
    mindig vannak kivételek...
  • ThePartyFace
    #33
    Persze, de nem kedvelhetjuk altalanosan a kozuti rendoroket csak mert vannak koztuk kivetelek.
    Sokan altalanositanak.
    Amugy ejszaka a fovarosban egyre tobb rendorauto koroz es meg kell mondjam, hogy en szemely szerint nagyon orulok neki... nem tudom, ti hogy vagytok vele?
  • ThePartyFace
    #34
    Vagy most ezzel ellentmondok sajat magamnak?:)
    Mindegy, a lenyeg, hogy alapvetoen nincs bajom a rendorokkel:P
  • Ch_Slater
    #35
    az ellenőrök után...
  • Taranov
    #36
    1., mi az, hogy előveszi a pisztolyát gyorshajtás miatt? Az csak szabálysértés
    2., mi az, hogy megpofozza az embert.

    Mikor a focibotrány volt, akkor miért nem intézkedtek?

    Hát mert a mocskos gyorshajtókra vadásztak, ugye?
  • Taranov
    #37
    én ezt nem tudtam, de elhiszem. Ez Ausztriában volt, Bécstől 3 km-re, és a leállósávban, "autobahn"-t ordítozva bírságolt meg :))
  • Taranov
    #38
    hehe, ez jópofa. Nagyon komolyak a rendőrök, hogy a 12 éves gyereket lebilincselik, ahelyett, hogy visszavinnék a szüleinek.
  • Lazarus
    #39
    :P
    Én annak idején plus tetejére másztam fel haverommal, de mentünk be idegen sulba is nyáron gyufát lopni :P. Papírgyár kerítését is szétvágtuk és elvittünk egy poroltót. Focipályán is volt egy villanykapcsolós bódé oda is bementünk viszont reflektorfényben focizni már nem volt merszünk. Jó gyerekek voltunk
  • Jóska Kapitány
    #40
    Szerinted nem szoktak óvodába betörni????????
    És ha 12 éves vagy, a munkahelyemre mikor pincér voltam egy 13 éves gyerek mászott be a szellöző ablakon.
    Nyugodtan jelentsd fel a rendőrt aki szájbavágott. Értelme nincs az biztos, viszont ha téged jelentett volna fel ő akkor, neked lett volna egy-két kellemetlen napod. Még ha nem is a büntetés miatt, hanem az kihalgatás, jegyzőkönyv stb. A munkahelyeden se nézték volna jó szemmel szerintem ha eljárás van ellened, még ha csak vétség miatt is.
    A focibotránnyal kapcsolatban meg csak annyit, hogy a rendezők nem tudták biztosítani se a nézők se a játékosok testi épségét. Őket miért nem kérdezik meg. Egyszerűen bszurd, hogy azzal védekeznek, remdőröknek ott kellet volna lenniük ingyen egész nap a focipályánál. Ezen az alapon én is meg mindenki követelheti, hogy esténként kisérje haza két rendőr, mert veszélyben érzi magát. Most a afkabátokat okolják, de amikor kb. másfél-két éve kivonultak és elpicsázták azokat a rohadék semmirekellő, faszkalap focihuligánokat akik kirakatokat meg autoablakokat törtek be, akkor meg az volt a gond a zsarukkal, hogy rendőrállam meg szadisták. Érdekes módon akkor nem kérdezték meg azt az embert akinek a kocsija tetejéről szedték le a buzigyereket, Őt nem kérdezték meg mi a véleménye az intézkedésről. A rohadt szemét mocskos kereskedelmi televiziók mást nem tudnak mutatni mint amikor hibáznak a zsaruk vagy éppen geciznek.
    A korrupt rendőrökről meg annyit, hogy én még nem találkoztam olyan rendőrrel aki nem nézi le az ilyen geciket. Sajnos tény, hogy vannak ilyenek én is talákoztam már ilyennel. Csak az ember hajlamos a negatív emlékekre visszaemlékezni és nem a pozitív dolgokra.
  • Takigabi
    #41
    a focibotrányért ne őket okold hanem a "szurkolókat"
  • TheZsenyka
    #42
    Számomra pozitív élmény volt amit elmondtam. (Már hajól emléxem )