99
milyet érdemes venni?
  • CSOCSO
    #1
    #1 :)
  • OPM
    #2
    Most készülök valami erősítőt és hangszórókat venni, de fogalmam sincs, hogy álljak hozzá.
    Netes üzletekben sokféle cuccot láttam, de nem tudom így képekről eldönteni hogy melyik lenne nekem ideális.
    Nem kell annyira hangosan szólnia, de azér legyen hangereje :)
    és 20-30-nál többet nem akarok költeni rá.
    vagy ilyen árkategóriában csak használtat kapok?
    ezek közül érdemes valamelyiket venni? http://www.ebolt.hu/category1795.html

    thnx!
  • Shep
    #3
    milyenra gondolsz? 4.1 5.1 7.1 vagy milyenre? Nekem van egy Genius 4.1 -es 1200W a mélynyomó elég sokáig bírja rezgés nélkűl, persze mikor elkezd rezegni akkor az már véleméynem szerint csak vmi dübögés és nem bassus, a kis hangfalak is elég jók azok aztán bírják a dolgot, szóval elégedett vagyok vele, egyébként 16 ért vettem. A címen találhatóak közűl csak a creativeot ajánlom, a jazz is jó de nekem momentán amit először hazahozrtam szr volt és a hangja is gyengébb volt, a creative viszont jó.
  • OPM
    #4
    sima sztereó

    nem tudtok neten valami boltot ahol használt cuccok vannak?
  • Lazarus
    #5
    Nekem 4.1 es van bruttó 13ért
  • OPM
    #6
    hol vetted? milyen márka? jól szól?
  • Davidus
    #7
    Altec Lansing atp3 pont jó lesz neked. 2.1-es cucc 16+áfa. A legjobb cucc amit csak vehetsz ebben az árkategóriában. Altec 2100-et akartam venni ami ujabb meg drágább de ki tudtam próbálni mindegyiket és az atp3 jobban szólt. Itt a link:http://www.altecmm.com/product_details.asp?pID=ATP3&sID=2
  • Davidus
    #8
    Ja és a subwoofer fa nem szar műanyag.
  • Davidus
    #9
    Ha pedig épp ki van kapcsolva akár pingpongozhatsz is vele
  • Lazarus
    #10
    Azona HT-4100
    Én meg vagyok vele elégedve
  • OPM
    #11
    az szép.. ilyen vékony?? :)
    neked ilyen van?
    hogy szól?
  • Davidus
    #12
    Ilyen van és nagyon jó. Persze a magasabb árkategóriás cuccokkal nem veheti fel a versenyt de 20 ruppóért nem kapsz jobb... Vagyis kapsz:http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=169&p=9
    Bár ezt nem hallottam akcióban de mindenhol jókat mondanak róla. És ez se túl drága(18+fa körül)
    De boltos haver szólt hogy ne nagyon törjem össze az atp3-at mert hétfőn jön altec 621 és becseréli:))
    Mondjuk ezt se hallottam még de hozzáértők a 2x annyiba kerülő Klipch 2.1-hez hasonlítják...
    Szal altec 621 29+áfa. Ennyi pénzért ez a legjobb 2.1-es cucc amit kapni lehet.
  • Davidus
    #13
    Altec Lansing 621:
    http://www.alteclansing.com/product_details.asp?pID=621&sID=2
  • Davidus
    #14
    Mondjuk írtad hogy 20-30nál nem akarsz többet költeni úgyhogy ez altec 321 gyanús:) Gondolom jobb lenne egy 4.1/5.1 rendszer csak az a gáz hogy 30ért olyan 5.1 rendszert kapsz ami hangminőségben meg se közelíti a 20-30 ba kerülő 2.1-es altec cuccokat.
  • OPM
    #15
    Utánanéztem egy kicsit, és nekem is megtetszett, alig írnak róla negatív véleményt.



    Itt vannak az adatai:

    Hangsugárzók (dobozonként): 2 db 28mm-es "micro driver", 1 db 3 inch méretű mélyközép sugárzó
    Mélysugárzó: 1 db 6.5 inch méretű mélysugárzó
    Frekvenciaátvitel: 45 Hz - 18 kHz (150 Hz-nél vágva)
    Hangsugárzók teljesítménye: 12 Watt RMS (1% THD - teljes harmonikus torzítás mellett)
    Mélysugárzó teljesítménye: 18 Watt RMS (1% THD mellett)
    Bemeneti impedancia: >10 kohm
    Jel-zaj viszony: >70 dB

    Nem nagyon vagyok otthon az ilyen dolgokban:
    - ehhez kell erősítő vagy elég ha simán rádugóm a hangkártyára? Mivel jobb ha van erősítőm?
    - hova érdemes tenni a mélynyomót? pl asztal alá a lábamhoz? vagy hova?
    - meg ezekben a Watt értékekben sem igazodom nagyon ki, mert volt már 200W-os hangszóróm, ami alig szólt, de azt mondják, hogy ennél valós értékeket írnak. Tehát mit jelent a 12 illetve a 18 Watt? Mihez lehetne "hasonlítani" a hangerejét? Nem kell, hogy disco szinten szóljon, de azért ha akarom dübörögjön a lakás :) erre szerintetek jó?

    thnx!

  • Davidus
    #16
    Nem kell hozzá semmi mert a mélynyomóban benne van minden anyag:)
    A mélynyomó a monitor alatt legyen a földön. AZ Altec nem szokott kamuzni ilyen 30000 wattokkal:) Nem érdemes maxolni mert átjönnek a szomszédok. Meg fogsz lepődni hogy milyen erősek a kis pingpongütők:) De én azt mondom inkább Altec 321-et vegyél mert az jobb és alig drágább.
  • Davidus
    #17
    Itt vannak az adatai:
    Összteljesítmény: 65 W
    Frekvenciaátvitel: 30 Hz-18 kHz
    Jel/zaj viszony @ 1 kHz: >70 dB
    Keresztezési frekvencia: 100 Hz
    THD: <0.2% @ -10 dB


  • OPM
    #18
    mennyivel jobb?
    és mennyivel drágább? :)
    Ára: 24000 forint, kisker nettó. -egy ilyet találtam. ennyi?

    te hallottad/próbáltad már mind2t?
  • Davidus
    #19
    Az nagyon rossz ár:) A depo-n a legolcsobb boltban 17 a legrdágábban meg 21 nettó. Bevallom hogy még nem hallottam de az összes teszteben amit olvastam az atp3 fölé pakolták.
  • Davidus
    #20
    De nyugodtan megveheted az atp3-at is mert nagyon jó cucc az is. Jobban szól mint a haver parasztvakító műanyag sony minihifi-je:)
  • OPM
    #21
    nem tod ilyeneket hol lehet kipróbálni?
  • OPM
    #22
    atp3-mat sem hallottad?
  • Davidus
    #23
    A pixelben mindent ki lehet próbálni. Ezeket ott lehet is kapni.
  • Davidus
    #24
    Az van:)
  • OPM
    #25
    a depo-n csak ezt találtam ebben a kategóriában
    Altec Lansing XA3021
    de ez nem néz ki vmi jól
  • Davidus
    #26
    http://depo.hu/?page_number=6&id=11011&lid=1&csid=52
  • OPM
    #27
    valahogy az atp3 kinézetre és árra :) is jobban tetszik, valószínüleg azt veszek
    nem tudom hogy kipróbáljam-e, mert nem vagyok pesti.
    Biztos nem veszek zsákbamacskát? :)
  • OPM
    #28
    ja de a 16E csak nettó ár, amúgy 21... így már más a helyzet :)
  • Davidus
    #29
    20 ezer forintért nem tudsz jobbat venni mint az altec 321. Legalábbis azt mondják:) Én még azt nem hallottam... Az atp3 1 kemény ezressel olcsóbb. Azt hogy mennyivel jobb vagy rosszabb azt itt leírják egy nagyon korrekt tesztben:

    http://prohardver.hu/rios2_cikk.php?id=169&p=1

    Nekem bejön most az atp3 mert tényleg kurva jó az árához képest de le fogom hétfőn cserélni.
  • Davidus
    #30
    Hát ja elég fullosan néz ki az atp3 de egy hangcuccnál nem hinném hogy az a lényeg:)
  • OPM
    #31
    jaja, most nézem hogy csak 1 ezerrel olcsóbb :)
    így már megfontolandó.
    valahogy a 321 mélyládája nem tetszik annyira
    kicsit túl nagynak tűnik
  • OPM
    #32
    na asszem mégiscsak 321 lesz :)
    most hogy így közelebbről megnézem...

    hogy szól azér az atp3 max hangerőn?
  • Davidus
    #33
    Berakod az asztal alá ott úgyse látszik:)
  • OPM
    #34
    de nem foglal túl nagy helyet? elfér ott még a lábam? :)
    a méreteit nem tudod?
    17 cm-es hosszúlöketű meghajtó -ez mit jelent? magasság?
  • Davidus
    #35
    AZt tudni kell az atp3-rol hogy a mélyláda a földre nyomja a basszust. Felnyomtam maxra és rezgett a lábam alatt a parketta:) Nem mertem sokáig maxolni mert van alsó szomszéd de kurva hangos volt és nem torzult a hang. Bár ezt el is várható az altec-töl. Főleg hogy az atp3 nem volt mindig ilyen olcsó:)
  • Davidus
    #36
    Az nemtom mit jelent de kb olyan széles az atp mélyládája:)
  • OPM
    #37
    kössz a segítséget, most megyek aludni :)
  • OPM
    #38
    jövő héten megrendelem a 321-est
    elég szemetek ezek a netsys kft-sek, mert 3000Ft a házhozszállítás vidékre! :((
  • Davidus
    #39
    Az még olcsó:)
  • Munch
    #40
    Ti ezeket hangfalnak hívjátok????????