70
Milyen Videokártyát vegyek?
  • Kaszi46
    #1
    Sziasztok a napokban ujitom gépemet és tanácsot szeretnék töletek kérni mégpedig azt hogy milyen videokártyát vegyek. mindenképpen csucskategoriásat szeretnék ezért a mostanában lezajlott botrányok miatt az ati 9800 pro ra esett a választásom , de mivel eddig nvidia-s voltam fogalmam sincs ati bol melyik a jo márka.Ezek közül választhatnék a nagykerbe aholn veszem:RADEON 9800PRO 128MB DDR TV/DVI
    ATLANTIS RADEON 9800PRO 128MB TV/DVI
    ATLANTIS RADEON 9800PRO 156MB TV/DVI
    Club Radeon 9800 Pro 380/340MHz (mag/mem), AGP8x, 256bit 128MB BGA DDR, CRT+TV+DVI

    tehát ezek közül vagay ezeken kivül melyiket ajánlanátok és miért. Köszi előre is
  • Cat #2
    a legdrágábbat, amint látom burzsuj gyerek vagy :p
  • Laalee
    #4
    LOL mi ez a 156 mb memoria? :D gyanitom 256

    atinál tök mindegy mit veszel, szinte ugyanazt kapod, a csucskategoriás kártyákat mind egyhelyen gyártják
  • sony
    #5
    inkább Club Radeon-t vegyél!!!!
  • Inquisitor
    #7
    Vegyél 58+áfáért "ócsó" R9800 128MB kártyeszt a "kis" különbözeten meg menjél el nyaralni egy jót, vagy költsd valami értelmes dologra.
    Az így megvett kártya alig lasabb az említetteknél, ellenben mindkettő elavult lesz 1 év múlva, és decemberben meg a feléért megvehetnéd őket. ;)
  • Kaszi46
    #9
    köszi mindenkinek asszem a club radeon lesz a kis hamis.
  • Cat #10
    költsd másra! hangfalra, monitorra, utazásra, piálásra... a videokártyára költött pénzt kidobhatnád az ablakon is
  • Kaszi46
    #11
    hehe hidd el jut is marad is bár idén nyaralás kimarad de nem emiatt
  • Lazarus
    #12
    Hogyha értelmes válaszokat akarsz kapni javaslom hogy inkább a hwsw fórumán érdeklődj, itt 1-2 ember kivételével sík hülye mindenki
  • Sir Quno Jedi
    #13
    Te vajon melyik táborba sorolnád magad ?!! Várj, kitalálom !!! :DDD
  • Laalee
    #15
    ati all in wonder9700, szép kép, szép digitalizálás, jó teljesítmény.
  • ollie
    #16
    proci legyen egy p4 800-as FSB-vel és ASUS i875-el szerelt lappal
  • ollie
    #18
    Abit is jó lesz. Még akár tuningolni is jól lehet.
  • ollie
    #19
    Az IC7-be nem megy Celeron, mert nem tudja a 400-as FSB-t. De gondolom te P4-et veszel.

    http://www.abit-usa.com/products/mb/techspec.php?categories=1&model=5
  • ollie
    #22
    igen ez jó!
  • ollie
    #23
    ha olcsóbb kell, akkor szerintem vegyél egy gf4 ti vivo-t. bár nem tom hol lehet ilyet manapság kapni. radeonból 9200 vivo van brutto 30.000 alatt, de az nem túl gyors kártya.
  • Inquisitor
    #24
    Club3D ATI Radeon 9000Pro AIW 64MB 34.492 Ft 43.115 Ft (Bl*f*sh)
    InnoVision GeForce FX 5600 128 MB VIVO 8x AGP - 2év garancia 34200 Ft+áfa (Aq*a)
    Például megtámogatva Firewire bemenettel amit vagy külön kártyán, vagy jó esetben a lenti alaplapokon megtalálsz. :)
    Legjobb lenne a Creative új (3D Labs)P9 chipes kártyája, mert azt DIREKT erre gyártották, de valami 100e körül van. Azon van FireWire is, ha jól tudom, és direkt videóvágáshoz való cuccokat, programokat adnak hozzá.
    Ja, a fenti kártyák 3D-ben nem túl jók!

  • ollie
    #25
    Ha ezek közül kell választani ,akkor szerintem az FX5600 jobb. A 9000Pro-nál még az R9100 is gyorsabb.
  • Inquisitor
    #26
    Tudom, de ez All in Wonder. :)
  • Laalee
    #27
    geforce vivoval ne kisérletezz, ha normális digitalizálást akarsz, ami megéri az utándolgozást is :D
  • ollie
    #28
    ez saját tapasztalat?
  • Laalee
    #29
    az...

    bár aztmondják az uj phillips chipek szebb képet csinálnak, csak nemtudom melyik nvidia van filipsz tvchipel szerelve, bár ez is elmarad egy 9500 aiw képétöl.
  • ollie
    #30
    nincs ráírva, a chipre, hogy phillips?

    egyébként én is radeont ajánlok inkább, csak hát egy 9000-es sebességéhez képest azért sokkal jobb egy fx5600.
  • Laalee
    #31
    több asus deluxe kártyám volt, mind ratyi képminőséget produkált tvböl digizéskor, a 7500aiw egész szép képet csinált, és lazán bírta a full pal digitalizálást mpeg2 be, aztán feláldoztam szegény kártyát, ingyen kicserélték egy 9700pro ra.
  • Laalee
    #32
    de biztos rá van irva, csak gyártó függő, asszem abit filipszet használ, de lehet már mind azt használja.
  • ollie
    #33
    mázlista
  • ollie
    #35
    szerintem a 9700 proval elleszel néhány évig, ha csak videózásra használod.
  • Laalee
    #37
    már most elavultak :D
    9800 aiw is létezik :D

    az ati az arany középút, minden alkatrészénél van jobb különálló periféria, de elérhető áron egy kártyára integrálva nem kapsz ennél jobbat. minden az igény és pénztárca kérdése :D

    amatör probálkozásokhoz, családivideo szerkesztéshez, tvműsor rippeléséhez, és 3d alkalmazások megfelelő sebességű futtatásához.
  • Inquisitor
    #39
    Pontosan a neve Graphics Blaster Picture Perfect és egy 3Dlabs VP500SE grafikus chip van rajta (alias P9), de ezzel játszani nem igen lehet ...
    http://hwsw.hu/hir.php3?id=21293
  • Kaszi46
    #40
    lehet lámaság, sőt tuti de ez mi is hol is van hwsw? pontos cimet pls
  • Kaszi46
    #42
    na összeállt naygjábol a konfigom, íme:
    alaplapka: MSI 875P NEO-LSR i875P, FSB800, 4DDR/400, Audio, VGA, LAN, S-ATA, USB6.0, Socket 478 / 3év garancia vagy MSI 875P NEO-FIS2R u.a., mint az LSR, + Gigabit LAN, IEEE1394, Serial ATA Raid
    Proci: Pentium 4 2.4GHz 512KB DOBOZOS , 800Mhz FSB / 3év garancia
    Memoria: DDR 512MB PC3200 400MHZ
    vagy ebböl érdemes samsungot venni?
    vinyo: MAXTOR 120 GB 6Y120P0 7200rpm (8MB Cache)
    cd-r/dvd: 48/16/48/24 LG CDRW-DVD Combo OEM
    videjokari: ATLANTIS RADEON 9800PRO 256MB TV/DVI OEM
    várom az ötleteket javaslatokat hogy esetlegesen mit változtassak köki

  • Kaszi46
    #43
    köfi bár ahogy rányomtam a mehet gombra már láttam is a cimetaz uccso üzenetben:)
  • ollie
    #44
    nehogy samsung ramot vegyél! én megszívtam vele. inkább Infienon-t, de ha már annyi pénzed van, akkor rögtön 2 db 512-es modult, mert akkor tudod dual módban nyomni.
  • Kaszi46
    #45
    nyugi 2 lesz csak elfelejtettem odairni:)) ha ezek meglesznek asszem paks elmehet a picsába:))
  • ollie
    #46
    akkor paks helyett majd rád úszítjuk a zöldeket ;DD
  • Inquisitor
    #47
    "videjokari: ATLANTIS RADEON 9800PRO 256MB TV/DVI OEM"

    Remélem tudod, hogy ez a proci amit az ÚJ gépedbe szánsz, kevés a videókártya mellé, mint mackósajtban a brummogás?
  • Kaszi46
    #48
    hmmm mostmár igen.) de erröl irhatnál kicsit bövebben hogy miért és hogy mi dukál hozzá! köszi
  • ollie
    #49
    jó az a proci. nem érdemes gyorsabbat venni, mert az áruk exponenciálisan nő. vársz egy évet, és lecseréled a protkót egy sokkal gyorsabbra ugyanennyi lovettáért.
  • Kaszi46
    #50
    oki én is erre gondoltam. bár a videokarinál is ez lesz de pénz megvan rá a marketingesek meg csunyán elhitették velem hogy nekem erre szügségem van:))) amugy ue volt amikor 2.5 éve ujitottam a gépem gef3at 1kiloért vettem bele:|
  • Pontius #52
    Na vajon milyet vegyem szerintetek?
    Szerintetek meik éri meg jobban?

    1. ATI X800 Pro
    vagy
    2. Nvidia 6800 Ultra

    Mindent figyelembevéve...
    Teljesítmény, Ár, (Hűtő zajszintje), áramfelvétel, stb...

    Szeretném ha reggelig írnátok javaslatokat mert holnap rendelem.

    Előre is köszi