13279
  • Gladiator
    #1
    nos, a téma adott...
  • Taranov
    #2
    szerintem ezek mind gyilkos szerek, és nem támogatom a legalizálásukat.
    Az embereket szerintem meg kell védeni a lassú öngyilkosságtól, akkor is, ha saját eszükkel nem látják át, hogy mit szívnak, annak ellenére, hogy finom, illetve kellemes.
  • Dynamic
    #3
    Már látom előre, hogy a topik hamarosan a Politika fórumba fog költözni:)
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Max. a kiscsákókat kell megvédeni, a többi mehet önként a darálóba ! Felnőtt ember azt csinál amit akar, max. biztosítani kell számára a megfelelő tábort a végső napjaira, a drog hatása alatt, vagy drogért elkövetett bűnökért pedig gyorsított eljárásban osztni számukra a jegyeket oda ! A drog nem kifogás, hanem súllyosbító körülmény !
  • qwert
    #5
    Ráadásul ott van már egy(?) ilyen topik...
  • Buddy
    #6
    aki drogozik, azt becsuknám, aki forgalmazza, azt fölkötném
  • Taranov
    #7
    én is
  • Taranov
    #8
    "Felnőtt ember azt csinál amit akar"

    De van, amit tilos.
    És drogosok esténként igenis NE mászkáljanak az utcán beszívva.
  • Eye-scream
    #9
    Jah, aztán meg fizessem én a kezelését...
  • [Walaki]D`Lair
    #10
    Lassú öngyilkosság az max a cigi...a fű SOKKAL kevésbé kártékony mind a ciginél, mind az alkoholnál...
  • Ron Ragm
    #12
    Minden embernek joga van (lenne) elbaszni a saját életét.
  • qwert
    #13
    A sajátját igen, de másoként nem!
  • Blasta
    #14
    És miért?
  • Blasta
    #15
    Miért?
    Ki mondja meg, hogy tilos egy leszárított növényt elszívni, ami a földben termett ergo Isten ajándéka???????
    Kinek van joga megtiltani, hogy ne lehessen ilyet szívni, de malátából meg egyéb gyümölcsből készült italokat lehet fogyasztani??????????

    NEM ÉRZIZTEK AZ ELLENTMONDÁST BAZZEG?
  • bdf
    #17
    Senki nem felelös mások életéért!
    Senki nem tudja egy másik életét elrontani, hacsak nem az is akarja/hagyja...
  • Blasta
    #18
    Igen?
    Mi a helyzet a várost ellepő aluljárókban alvó FULLBEBASZOTT (és már soha többet ki nem józanodó) alkoholista homeless-ekről??????

    Azok nem zavarnak, de egy beszívott füves igen?
    Ehhh....
    Nevettséges
  • Punker
    #19
    ott a pont, egy füvessel sokkal kevesebb baj van mint egy alkesszal.....
  • Blasta
    #20
    javítanék:
    ....alkoholista homeless-ekkel?????
  • Blasta
    #21
    De ezt hiába ugatjuk, nem képesek felfogni!
    Csak az a szó lebeg a szemük elött nagybetükkel, hogy DROG!
    Ha ránéz egy alkeszre vagy bemegy egy kocsmába, akkor csak annyit látnak, hogy BULÁJ!

    Elmennek ezek a vak szerencsétlenek a picsába! Szemellenző effektus rulez mi? Szánalmas erősen....
  • Kandurex
    #22
    Viccelsz ugye? Csak nem akarod, hogy egy ilyen téma ami minimálisan (na, jó, valamivel több, mint minimális) ugyan érinti a politikát de igazából az állampolgárok problémája vagyis (rólunk) általános eszmecsere, mint ilyen átkerüljön a politikába???
  • Blasta
    #23
    BAZEMEG NEM HISZEM EL!

    "És drogosok esténként igenis NE mászkáljanak az utcán beszívva."

    Kishaver, mégis mi bajod egy esténként a városban mászkáló füvessel????? Mármint ha a DROGOSOK szó alatt ezt is érted!

    Láttál már olyat, hogy FÜVEST??? Meg tudod állípítani a tüneteit? Hallgatlak!

  • Blasta
    #24
    A gond az, hogy úgyis politikai vitába fog átmenni....
  • Kandurex
    #25
    Miért?
  • bdf
    #26
    Mert tudniillik a BAL és a JOBB oldal ebben pláne nem ért egyet, és ez még egyel több ok nekik szidni egymást.
  • Bandew
    #27
    Ha egy ember be van rúgva, akkor ő is bedrogozott. Csak hogy az alkohol legális drog. Még a koffein is drog!
  • Kandurex
    #28
    Ehhez a drogosoknak mi köze? És nekünk, mint hellyel-közzel kívűlállóknak akik csak, mint téma a közötünk lévő emberek problémájáról beszélgetnénk, kezdjünk el inkább politizálni? Tekintve, hogy a probléma súlya rég túlépett a politika régión.
  • bdf
    #29
    Politizálni? Csak azt ne!
  • Blasta
    #30
    Nem. Nem mi fogunk elkezdeni politizálni, hanem azok, akik politikai kérdést látnak emögött a téma mögött! Vannak jópáran ezen a fórumon akik így látják (neveket nem mondok).
    Szerintem ezért lesz ennek a topiknak a pol-ban a vége.
  • tomsolo
    #31
    nem igazán értem mi értelme van ezen vitázni, aki szívja az szívhassa, aki meg nem az.... az meg ne foglakozzon vele. Öltek már embert drogért is, de bicikliért is. Szolidan művelve a dolgok biztos könnyenebben mennek át a társadalmi hozzáállás szűrőjén, de aki már vesztett el embert emiatt az biztos másképp áll hozzá. (Nem biztos, hogy érthető voltam de még k*rvára reggel van...:DDD)
  • Kandurex
    #32
    Pontosan. Ha rágyújtok? Az is drog! Akkor mától ne menjek ki az utcára? Röhej! A drog, az embert fizikailag tönkreteszi, de mint magát a megnevezést, hogy EMBER azt NEM! Ez rasszizmus. Pontosan olyan, mint a náci esszmék az Übermens emberről, ha nem vagy német v. nem tökéletes árja akkor már nem ember? Ha valaki a fősulin, egyetemen elslukkol egy jointot az nem ember?
  • Punker
    #33
    Tényés való van a dolognak politkiai háttere is, DE ez nem csak politikai kérdés, sőt szerintem sokkal inkább szociológiai és társadalmi.
  • Punker
    #34
    Tovább megyek a jelenlegi helyzetért nagyban a politikusok is felelősök mert rákényszerítik a használokat hogy illegálisan olyan helyekről szerezzékbe a cuccot ahol akaratlanul is összetalálkozhatnak a kemény drogokkal.
  • Blasta
    #35
    Igen, sajnos pár embertársunknak ezek az EMBEREK nem számítanak embernek, mert bebörtönözné/kinyírná azt aki elszív egy füves cigit!
    Sajnos ez a helyzet, én hányok ettől a dologtól, de nem tudunk mit csinálni vele!
    Hiába tépjük a szánkat, a szemellenzőjüket nem tudják levenni. Felesleges vvelük erről vitázni!
    Már megtanultam a "szabad a drog..." topikban a pol-ban! Ez van.
  • Kandurex
    #36
    Neeee, csak ezt neeee, mindenért nem lehet a politikát hibáztatni! Ha holnap elvágódok a lépcsőn, teszem azt azért, mert éppen a porraloltót figyeltem a falon (aminek elhelyezése törvényileg szabályozott) akkor már a jelenlegi-volt kormány a felelős? Esetleg pereljem is be majd őket? Nem. Ez tipikusan ahogy mondtad társadalmi és szociológiai probléma amit a politikusok, mint törvényhozók megpróbálnak valahogy szabályozni és irányítani. Ez így erős példa volt belátom. De hát na!
  • Kandurex
    #37
    ha átkerül, akó' én kegyetlen leszek.,..és kikelek magamból az tuti (ergó: egyremásra fogom nyitni az általánosba az ilyen tipusú topic-kokat)
  • batman
    #38
    Pontosíts! A fű nem okoz fizikai függőséget "csak" pszichikait. Jómagam nem szívok, de nem előítéletből, csak kipróbálás után nem jött be, de ismerek "füveseket". Kétségtelen, hogy járhat némi antiszocializáló hatással, de mindössze ennyiről van szó általában. Túlkapások meg mindenhol vannak. Amit én "tünetként" látok, az a mérhetetlenné fokozódó cinizmus, a mindennapi élet egyre több területét érintő passzív rezisztencia, és időnként aktív elutasítása az addig természetesnek vett konform dolgoknak. Semmi komoly. Nem érdemes ezen vitázni. Én még soha olyan esetről nem hallottam, hogy egy vita alatt valaki meggyőzte a másik felet, hogy nincs igaza, és az el is fogadta...szal hajrá emberek.
  • Blasta
    #39
    Igen, ebben mind-mind igazad van!
    A füvesek MAXIMÁLIS tünetei ált. ezek.
    Ellentétben egy bebaszott alkoholistától, aki üti-veri-öli a nejét/gyerekét/szüleit, majd másnap értetlenül néz maga elé, hogy miért is tett ilyet...
    Nem beszélve az alkohol önromboló hatásáról.

    Nem értik meg az emberek, hogy a FŰ attól lett drog, mert oda sorolták, holott ha nem soroják oda, SOKKAL kevésbé veszélyes mint az alkohol, és ha már az elején nem ütötték volna rá a DROG pecsétet, akkor nem is lenne szó arról, hogy általa közelebb kerülnek az emberek a keményebb drogokhoz...
  • Kandurex
    #40
    Sztem talán érdemes róla beszélni. Pontosan, felhoztad az ember egyik alapvető tulajdonságát, azaz amivel nem bír azt eltakarja, szőnyeg alá söpri. Pedig nem kellenne. Igen is beszéljünk róla, bár kétségtelen tény, hogy túl sok mindent nem tudunk (akarunk?) fordítani az ügyön...de talán, talán, előbb - utóbb kitalálunk valamit amivel tehetünk is ezekért az emberekért és volt már rá példa (számtalan), hogy egy Inernetes közösség, fórumozók elindítottak valamit ami sikerrel járt és változtatott olyan emberek sorsán akiken a politika v. az átlag ember nem tudott vagy nem akart segíteni.
  • bdf
    #41
    Egyetértek Veled, de a fütöl is meghülyül az ember egy idö után...
  • Blasta
    #42
    De ha ez igaz is, magán kívül senki másra nem veszélyes!
    És ehhez rengeteget kell fogyasztani, ami ismét csak elég kizáró tényező...