32
WLAN
  • Petko
    #1
    Üdv!
    Kiváncsi lennék egykét WLAN hoz értő véleményére, hogy mit javasol, mert kezdem nem érteni a WLAN működését.
    Történt ugyanis hogy haverral összekötöttük egymást két irányított kültéri antennával (skycon.hu), nálam egy 20dBl es a tetőn, nála egy 12,5dBl es az ablakban, kb 600-700m légvonalban, és van rálátás is, bár kémények között éphogy lehet látni egymást. A rendszer egyébként nálam egy linksys wet11 egy bridge, nála egy linksys ap-adslrouter-hub. Namost ahogy így összekötöttük elég instabil lett a rendszer, néha szakad, és elég gyenge a link quality.
    Ezután azt terveztük el, hogy nála is 20dBl es antennát rakunk be, és feljebb rakjuk a tetőre, hátha a tisztább rálátás segít. Ezért el is vettem tőle az antenna kábeljét, mert vennem kell ugyanolyan dugókat, a hosszabb kábelhez. Erre otthon nézem hogy van kapcs. , és még stabilabb és jobb a minősége, úgy hogy nincs rajta a kültéri antenna, csak nála rajtamaradt egy beltéri kis alap körsugárzó. Tehát így frankóbban megy mint a kültéri irányítottal, rálátással. Ez most hogy lehet? És mennyire számít a rálátás, és az hogy vonalba legyen két irányított antenna? Mitől lehet a folyamatos ingadozás, és a szar kapcs. az irányított antennákkal?
  • Inquisitor
    #2
    Mint abszolute hozzá nem értő, az alapján amit leírtál, hasonló a helyzet mint nálam a TV antennával.
    A külső antenna sokkal jobban összeszed zajt ,legyen annak bármi is a forrása ... imho.
  • Joey_The_Man
    #3
    Nem tudom hogy lehet ez, de ennyierővel kipróbáltátok azt hogy te is leszeded a kültéri antennát?? Kiváncsi lennék akkor is jó lenne -e mert lehet én is akarok WLAN-t de nem tudom 100-m re kéne csak kb. meg egy kis szintkül. ha számít..2 m. UTP nem megoldható sajna Szal arra lennék mg kiváncsi milyen wlan kártyád van, mennyi pénz az, és mennyi az adatátviltel?
  • Petko
    #4
    azt nem tudtam kipróbálni, mert az antennám a tetőn van, és oda nemtudom a bridget felrakni, mert tápot nem tudom eljuttatni... nekem beltérről meg nemmegy sehogy se, mert onnan már csomó épület meg fa belelóg. Viszont a dolog azzal megoldódott, hogy a havernál egy másik ablakból, amiből egyáltalán nincs rálátás, odarakja az apt, és a kis botantennával stabilan megyeget akadás nélkül a connect. Ha abba az ablakba kirakja a nagy irányítottat akkor még szuperebb a connect. Fura hogy ezzel szemben ahol van rálátás sokkal vacakabb, mint ahol egy egész tetőszerkezeten át kell mennie...
    100m re biztos megoldható valahogy, még beltéri kis antennákkal is
    ahogy meg irtam nincs wlan kártyám, hanem linksys wet11 bridget használok.. 11 mbites connectet létesít ha jó a jel, és kb 37+fa az ára
  • Kese
    #5
    Előhozom a régi topicot :))

    Sziasztok! Foglalkozik még valaki wlannal? Vezetéknélküli kapcsolathoz elég 1 wlan pci kártya a másik oldalra egy accespoint? Nagyon érdekelne! Csak néhány méterről van szó!!!
  • Petko
    #6
    aha, akár 2 kártya is elég ap nélkül ad-hoc kapcsolatban
  • trabant
    #7
    Ez elég korrekt kártyának tűnik.
  • trabant
    #8
    És asszem ez egy megfelelő router hozzá.


    Lényeg hogy tudnak 802.11g-t, WPA-t, és talán minőségre se lehet panasz. Valakinek tapasztalat?
  • Petko
    #9
    hát nemtudom, nem az a lényeg hogy néznek ki, hanem chipset, adó teljesítmény, érzékenység... persze a featureok is fontosak...
    az asust én nem szerettem, amikor probáltam... apkben az smck szimpatikusak, kártyákban meg a senao nyerő, illetve d-link
  • Garfield
    #10
    Wireless nethez milyen hardvercuccok kellenek? Lesz egy notebook wireless kapcsolattal, de ezen AP vagy valami más kell?
  • Petko
    #11
    ", de ezen AP vagy valami más kell?" Ezen? Min?
    notebookon wireless kártya kell, pcmci, usbs dongle, vagy miniPCI. AP az egy külső eszköz amire a notebook kapcsolódni tud, és az AP-n keresztül éri el a hálózat többi részét.
    Az hogy milyen hardwarecucc kell attól függ mivel akarod a noteszgépet összekötni pontosan.
  • Garfield
    #12
    Köszi a választ.

    Melyiket érdemes: laptopba beépített WiFi-vel nyomni vagy USB-s adapterrel? Elsődeleges szempont az érzékenység lenne.

    Egyébként egy WiFi-s netszolgáltatóhoz kapcsolódnék, és az érdekelne, hogy a kapcsolódáshoz milyen cuccok kellhetnek. Mivel ez egybeesik a notebook-vásárlással is, így azon vacillálok, hogy akkor most beépített WiFi eszköz legyen, vagy USB-re dugható cucc? (USB-snél az annyira nem számít, hogy elfoglal egy portot, mert annyi eszközöm nem lenne, hogy telipakoljam az USB-ket.)
  • Petko
    #13
    hát beépített szóba se jöhet, illetve itt nem az a lényeg, hanem hogy van e antenna kivezetés, ugyanis külső antenna nélkül nem fogsz semmilyen szolgáltatóhoz se kapcsolódni...
    a beltéri hagyományos felhasználásra a beépített kényelmesebb persze, - mintha valaki egy donglét dugdos
  • Neurotoxin
    #14
    Én is notebook vásárláson tanakodom+ a Wifi dolgon. Szegeden lakok és városban/egyetemen egyre több ingyenes hotspot működik. Én a depo.hun láttam egy USB-s megoldást 6ezerért, mondjuk arra én is kiváncsi vagyok, hogy ez mennyire lehet használható

    Amúgy G, te milyen laptopt/notebookot szemeltél ki, mert kiváncsi lennék, hogy pl 200.000körüli összegből milyen alternatíváim vannak.....mostanában kezdtem neten nézegetni:elég vegyes érzelmekkel vagyok....
  • gordonmail
    #15
    Mi 12-en vagyunk egy 125Mbit/s-es Wireless Lan-on.
    Minekünk egy ember lakik középen egy hatalmas körsugárzóval és egy USR Acces Pointtal. Teljesítmény: kiváló. Semmi balyunk vele, minden értelmiség kérdés, most nem akarok senkire kitérni. Előszőr mi is szarakodtunk vele egy kicsit, nade mi alapból úgy fogtunk bele az agészbe, hogy előszőr tanulmányoztuk a cuccokat, annak működési elvét, megkérdeztünk egy számítástechnikust, majd ezután vettünk cuccokat.
    Persze Csak mi szereltük fel segítség nélkűl.
    A legmesszebb ember, aki lakik az AP-tól az is 1km-en belűl van.
    Szerintem ne irányított antennával oldjátok meg az AP antennáját, hanem körsugárzóval, nem olcsó cucc, előszőr mi is összeállítottunk egyéni antennákat, de rájöttünk hogy sz*r, ígyhát megvettük a normális cuccokat és minden működik kiválóan.
  • gordonmail
    #16
    Üdv emberek.
    Nekünk van már 1éve egy Wi-fi hálónk, ebben én netet osztok egy D-Link DI-604-es Routerrel, az Acces Point meg egy DWL-700AP volt, na ezt cseréltem le a http:\\wlan-ok.hu -ról vett AW-6200R- re. Tökéletessen működik, de a Routert a Wi-fi kliens gépek nem lássák, a helyi hálóban pedig tökéletes minden, az új AP-val midnent tudok húzni maxxal. Beállítás gondok akadhattak szerintem, a Gateway-al is szarakodtam már, de semmi. Ha valaki tud magyar nyelvű leírást erről a ritka egyedről, AP-ról, kérem adjon Linket, vagy írjon a [email protected] -ra.
    Nagyon megköszönném :)
  • gordonmail
    #17
    LoL
    már Brazil FW Routerrel (Linux Internet Szerver)-vel nyomom, az AP-m helyett pedig egy U.S.Robotics Router van, ami csatizik a fő APhoz, meg ő is egy AP, vagyis egy Gateway.
  • szoszibá
    #18
    Sziasztok!
    Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy:
    Egy D-Link routerrel vezeték nélküli internet elérést biztosítok egy lakásban lévő laptopnak, amivel internetezi lehet (dobálja szépen az oldalakat befelé), MSN megy, stb., DE HA ELINDÍTOK EGY LETÖLTÉST AZ EGYBŐL MEGÁLL VAGY PILLANATOK MÚLVA MEGSZAKAD!!
    Az internet elérés nem szakad meg, oldalakat továbbra is lehet nézegetni, egyszerűen csak a letöltés nem megy. Azon a gépen ami nem vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez semmi gond nincs, ott megy rendben minden letöltés!
    Tehát mért szakad meg, vagy (még rosszabb esetben) mért nem kezdődik el a letöltés a laptopon ami fogja a wifit?

    Válaszaitokat előre is köszönöm!

    Péter
  • Petko
    #19
    attól függ mit jelent neked a letöltés, de általában ftp vagy torrent stb. azokhoz meg aktív port kell a kliens gépnek... illetve ftpt átkapcsolhatod passzív módba és jó lesz.. vagy kiirányítod a portokat
  • chicco
    #20
    nekem 1 hama usb wifi vevőm van a kertben 8 csatornát lát ha felemelem mind 40-50% -os tök jó .Jobb mint a beépített .Én az IBM melett döntöttem és nem bántam meg.
    x31-est tudok neked szerezni dokkoloval 115-120 körül titán ház kaucsuk bevonat.12" kijelző 1,6kg dokkoloval ez a bussiness class.Gondold meg
  • MaSzKa
    #21
    segítsen valaki
  • MaSzKa
    #22
  • MaSzKa
    #23
    megoldottam itt kellett kicsit megcseszteni
    hátha vkinek segit majd azért raktam fel
  • MaSzKa
    #24

    most ez van
    gyorsabb nem lett töle a net sajnos
  • szoszibá
    #25
    Sziasztok!
    Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!
    Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy:
    Egy D-Link routerrel vezeték nélküli internet elérést biztosítok egy lakásban lévő laptopnak, amivel internetezi lehet (dobálja szépen az oldalakat befelé), MSN megy, stb., DE HA ELINDÍTOK EGY LETÖLTÉST AZ EGYBŐL MEGÁLL VAGY PILLANATOK MÚLVA MEGSZAKAD!!
    Az internet elérés nem szakad meg, oldalakat továbbra is lehet nézegetni, egyszerűen csak a letöltés nem megy. Azon a gépen ami nem vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez semmi gond nincs, ott megy rendben minden letöltés!
    Tehát mért szakad meg, vagy (még rosszabb esetben) mért nem kezdődik el a letöltés a laptopon ami fogja a wifit?

    Válaszaitokat előre is köszönöm! Nagyon jó lenne a segítség!

    Péter
  • szoszibá
    #26
    Sziasztok!
    Kérlek segítsetek, nagyon fontos lenne!
    Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy:
    Egy D-Link routerrel vezeték nélküli internet elérést biztosítok egy lakásban lévő laptopnak, amivel internetezi lehet (dobálja szépen az oldalakat befelé), MSN megy, stb., DE HA ELINDÍTOK EGY LETÖLTÉST AZ EGYBŐL MEGÁLL VAGY PILLANATOK MÚLVA MEGSZAKAD!!
    Az internet elérés nem szakad meg, oldalakat továbbra is lehet nézegetni, egyszerűen csak a letöltés nem megy. Azon a gépen ami nem vezeték nélkül kapcsolódik a routerhez semmi gond nincs, ott megy rendben minden letöltés!
    Tehát mért szakad meg, vagy (még rosszabb esetben) mért nem kezdődik el a letöltés a laptopon ami fogja a wifit?

    Válaszaitokat előre is köszönöm! Nagyon jó lenne a segítség!

    Péter
  • wba
    #27
    Sziasztok!
    Wifivel osztjuk meg a netet és azt szeretném megtudni, hogy routeren keresztül hálózati monitor program segítségével vagy máshogy megtudhatják-e a jelszavamat. A gépemen van xp tűzfal, nod32 és spyware progi is.
  • Petko
    #28
    milyen jelszavad?
  • wba
    #29
    akármilyen weboldalhoz
  • Petko
    #30
    ez routertől, minentől függetlenül lehallgatható... a webkiszolgálótól illetve weboldaltól függ hogy az használ e pl. ssl-t vagy nem, mert akkor nagy ráfordítás árán lehet csak visszafejteni
  • Petko
    #31
    ha meg arra gondolsz hogy a wifi kommunikációt külső személy lehallgathatja e, az attól függ hogy kódolva van e... ha nincs akkor lásd előző hozzászólás, ha web könnyebb fárfordítással decryptelhető, ha wpa,wpa2 akkor nagyobbal
  • Petko
    #32
    ha wep* web helyett